folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Ateist Olmak İstiyenlere,Din Konusunda Kafasında Sorular Olanlara Benden İlaç :)

Ateist Olmak İstiyenlere,Din Konusunda Kafasında Sorular Olanlara Benden İlaç :)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wasd
    wasd's avatar
    Erkek

Şu sıralar nedense milletin beyni bulandı din yönünden :) kardeşim cold bile konu açmış ama cvp yazmamıştım :D şimdi burada bi açıklama yapacağım sonuna kadar okuyun lütfen :)

Bikaç hafta önceye kadar bende sıyırmak üzereydim ama düşünerek doğru yolu buldum :)

Müslümansınız sürekli tasavvuf hayır!Durup bi düşünün;

Alkol haram;NİÇİN?çünkü alkolikler hem maddi yönden ailelerine zarar verebilir hemde sarhoşken sevdiklerine zarar verebilir değilmi?Bende müslümanım,içiyorum ama ne sapıtıyorum nede maddi yönden birine zarar veriyorum(ha vücuda verdiği zarar belki günahtır bilemem :)) 

Zina konusuna bi yorumum yok :D türbana gelince,türban değildir bizim geleneğimiz başörtüsüdür,saçları sadece kirlenmekten korur :) türbansa cinsel yöne kayar,kardeşim senin haramda gözün yoksa azgın değilsen zaten o saç sana dokunmaz,sırf saçtan azan varsa oda onun hormonlarından dolayıdır sonuçta Allah yapısıdır oda!Yinede günahı onadır ama.

Neyse yani sonuç olarak müslümanlığı direk körü körüne inanılan bişey olarak görmeyin dininizi yorumlayın,hem daha iyi kavrarsınız hem günümüzde gerekliliğini yitirmiş şeyleri göreceksiniz hemde mantıklı bulduğunuz için bi takım şeyleri inancınızda artıcak :)

Bir dine inananlar yukardaki açıklamamı kendilerine göre yorumlayıp düşünsünler,mantıklı insanlar hakaten bir dine inanan örümcek beyinli olmayan insanlar ne dediğimi anlıycak ve dinle ilgili hiçbir kargaşa yaşamayacaklardır :)

Ateistseniz bu yorum size; bigbang deneyi yapıyor profesörler evrenin oluşumunu görmek için,ki sanırım daha önce yapılmıştı galiba düşünün,eğerki insanoğlu gezegen yaratabiliyorsa belki bizde öyleyaratıldık?Eğerki öyleyse bizi yaratan insan bizim tanrımızdır değilmi?Hadi tanrıyı geçin,sonuçta bu dinlere inanmamanın size bir getirisi varmı?Sanmıyorum...Ama inanmanın faydası vardır,din temiz olmayı,kötü şeylerden uzak durmayı öğütler,kötü bişey değil sonuçta :)

Yani sonuçta din körü körüne değil bilerek anlıyarak inanılacak birşeydir :)

Herkes dinini kendi vicdanında yaşar sonuçta ben sadece bu din konularına tek tek cevap yazıp konuları iice uzatmak istemedim,burda yazdıklarımı karmaşada olanlar okusun düşünsün :) ben kurtuldum buldum yolumu :D inş. sizde doğru yolunuzu bulursunuz kendinize göre :) 

:)
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mr66tr
    mr66tr's avatar
    Erkek
    Normal şartlarda atesitler bile bir yaratıcı oldugunu , hiçbirşeyin durduk yere meydana çıkmadıgını kabul ediyor.Eger bir yaratıcı varsa elbette yarattıgı yaratıklara kendisinden bir haber vermesi gerekir.İşte bu noktada Peygamberler devreye giriyor.Son peygamber gelmiştir.Ve onu iyi tanımak gerek.Elbette ki günahlar ve sevaplar olacak.Allah affetmeyi sever.Siz günah işleseniz bile ona inandıktan sonra Af dilerseniz , affedilmek mümkün.Günah işledikten sonra affedilmek yerine dinden uzaklaşmak fikri yanlış ve gereksiz bir düşünce.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Blackjack
    Blackjack's avatar
    Erkek

mr66tr bunu yazdı:
    -----------------------------
    Normal şartlarda atesitler bile bir yaratıcı oldugunu , hiçbirşeyin durduk yere meydana çıkmadıgını kabul ediyor.

onlar deist olmasın 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek

Şu ateistle deist arasındaki ayrımı bi yapabilseniz cok şey başaracaksınız ama :)

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    camarade
    ontedi
    ontedi's avatar
    Erkek

wasd bunu yazdı:

Ateistseniz bu yorum size; bigbang deneyi yapıyor profesörler evrenin oluşumunu görmek için,ki sanırım daha önce yapılmıştı galiba düşünün,eğerki insanoğlu gezegen yaratabiliyorsa belki bizde öyleyaratıldık?Eğerki öyleyse bizi yaratan insan bizim tanrımızdır değilmi?Hadi tanrıyı geçin,sonuçta bu dinlere inanmamanın size bir getirisi varmı?Sanmıyorum...Ama inanmanın faydası vardır,din temiz olmayı,kötü şeylerden uzak durmayı öğütler,kötü bişey değil sonuçta :)
    Dinler, burjuvaların kitleleri susturmak için ortaya attığı bir afyondur. Bu afyonun kriterlerini tam takır taşıyan insanlar sorgulama yetisine sahip olmayan (bundan sadece yukarıyı anlamayın), kaderci anlayışa sahip, verilenin dışına çıkamayan, verilenle yetinenlerdir. Liberalizmden bir üst safhaya geçerken başkaldırıyı önlemek için çıkmıştır. Kazanç - kayıp olayına gelince, sence türban sorunu yeterince bazı şeylerin üzerini örtmüyor mu, ya da hedef saptırmıyor mu?

Bir de merak ettiğim, acaba dinler neden hep Ortadoğu'da çıkmaktadır. Ne bilim, Japonya, Çin, Rusya, Afrika'da neden peygamberler hortlamadı. Klasik verilen cevaplar dışında cevap bekliyorum.

Matematikçi ve Yazılımcı. http://www.ontedi.com ve http://www.cizgi.site Siteme beklerim herkesi.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    graywolf
    tulu
    tulu's avatar
    Dişi

kaç yasindasin merak ettim dini sorgula demissin çok güzel ama senin yorumunda çok basit ufak yegenim bile daha mantikli seyler söyleyebilirdi yani :D

bu arada biriler yine gelip ayetleri c/p yapmadan söylim yapmayin baymayin bildimiz seyleri söylemeyin türban tartisma konusuna HIC girmeyin

evt bu kdr saygilarr

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Blackjack
    Blackjack's avatar
    Erkek
    ontedi bunu yazdı:

wasd bunu yazdı:

Dinler, burjuvaların kitleleri susturmak için ortaya attığı bir afyondur. Bu afyonun kriterlerini tam takır taşıyan insanlar sorgulama yetisine sahip olmayan (bundan sadece yukarıyı anlamayın), kaderci anlayışa sahip, verilenin dışına çıkamayan, verilenle yetinenlerdir. Liberalizmden bir üst safhaya geçerken başkaldırıyı önlemek için çıkmıştır. Kazanç - kayıp olayına gelince, sence türban sorunu yeterince bazı şeylerin üzerini örtmüyor mu, ya da hedef saptırmıyor mu?

arkadasım bahsettign ceşitli kişilerin olusturdugnu toplulugun dini ortaya attıgı konusunda senin ile aynı fikirde degilim.Dinin insan gereksinimleri konsunda bireyi tatmin eden yapısı sayesinde populeritesini artırıp yaygınlastıgı kanısındayım.Dini ögretilerin arasında yer alan kadercilik anlayısı adete kurumsallastı daha dogrusu sadece bu ve buna benzer kavramlar kurumsallastı ve kurumsallasmaya devam ediyor.Bu kullanmaktır ortaya atmak degil bu yüzden toptan belli bir inanısı bazı kesimin ustune yıkmak yanlıs

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wasd
    wasd's avatar
    Erkek
    ontedi bunu yazdı:

Bir de merak ettiğim, acaba dinler neden hep Ortadoğu'da çıkmaktadır. Ne bilim, Japonya, Çin, Rusya, Afrika'da neden peygamberler hortlamadı. Klasik verilen cevaplar dışında cevap bekliyorum.

Abi iyi hoşta ilk cümleden daha mesajını siyasete bağlamışsın yani :D bn din tartışmasını önlemeye çalışmak için kendi düşüncemi ortaya attım,sen dinide yorumluyon siyasetide sentez yapıyosun :) ben türbanı sadece güncel bi şey olduğu için verdim ama sen siyasete bağlamışsın,o dediğini biliyorum yapay gündem oluşturup uyutuyolar milletin büyük kısmını...Ayrıca kendinlede çatışmışsın-çelişmişsin cevabında :) kominizme göre herşey herkesindir genel olarak,herkes eşittir verilenle yetinir değilmi,ayrıca başkaldırı vs diyorsun,eğerki komünizm doğru biliyorsam barışı sağlama amaçlıysa barış ortamında ne başkaldırısıdır?Sonuçta komüne düzenindede insanlar ellerindekiyle yetinmiyomudur?

Peygamberlerle ilgili soruna hiçbi yanıt bulamadım gibi :D ama mantıken japonya,afrika bi sürü tanrı vs olduğundan peygamber çıkmamış olabilir :)

NOT:yukarda o kadar şey yazdım ama asıl demek istediğim zaten insanların körü körüne bazı şeylere inanmasını engellemek,asıl dinin ne olduğunu bulmalarını sağlayıp esas sorunları görebilmelerini sağlamaktı :) 

NOT2:Aşırı dinci sapıtmış insanlara göre ateist-günahkar olarak adlandırılabilirim ama bence ben çok iyi olmasada bir müslümanım :) 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wasd
    wasd's avatar
    Erkek
    bassaristhe bunu yazdı:

kaç yasindasin merak ettim dini sorgula demissin çok güzel ama senin yorumunda çok basit ufak yegenim bile daha mantikli seyler söyleyebilirdi yani :D

bu arada biriler yine gelip ayetleri c/p yapmadan söylim yapmayin baymayin bildimiz seyleri söylemeyin türban tartisma konusuna HIC girmeyin

evt bu kdr saygilarr

Yaşım ya 16 ya 17 bende kesin emin değilim :D :P 3haziran 91liyim...Evet dini yorumlayıpta karar vermeyi önerdim,bunu önerirkende milletin bakıp geçmemesi,uygulaması bir yerlerden giriş yapması direk ortadan girmemeleri için en basit en gözönündeki konulardan örnek verdim :) sırf bunlara göre düşünmüyorum,daha derin düşüncelerim var ama ben sadece girişi gösterdim,düşünüp yorumlamak okuyanların beynine kalmış =)

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    camarade
    ontedi
    ontedi's avatar
    Erkek
    Hocam, son paragrafıma bir yorum getirseydin düşünceme derman olacaktın. Neyse onu boşverelim, çıkış zamanlarına bakarsak ya da hangi nedenlerle çıktı veya hangi toplumlara daha fazla geldi sorularının da cevabı benim söylemek istediklerimi belirtir.

Matematikçi ve Yazılımcı. http://www.ontedi.com ve http://www.cizgi.site Siteme beklerim herkesi.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mont-blanc
    mont-blanc's avatar
    Erkek
    ontedi bunu yazdı:

Kardeş; diğer semavi dinlere dikkat edersen hep bir tekelde din adamları olarak söz edilir hahamlar veya papazlar rahipler vs. Yani her zaman düzen içerisindeki sömürge mekanizmasında yer almışlardır..

Ama İslam'ı iyi araştırırsan Burjuvazi iktidarına tamamıyla karşı olduğunu kavrayabilirsin.. İslam Emperyal ve Kapital sömürüye kesinlikle ve şiddetle karşıdır..

Hz. Peygamber'den Osmanlı dönemine kadar hükmeden İslam devletlerinde bolluk ve bereket vardı.. İslam'ın hükmetmediği yerlerde bile insanlar Osmanlı Devleti'nden darda zorda kaldığında maddi manevi yardım istiyordu ve bunu kendilerine bir şeref olarak addediyorlardı..

Komünizm ile İslam arasındaki tek fark şudur: birisi dininizle yaşayın der, diğeri dinsiz yaşayın der..

Türban veya diğer dini siyasete alet ederek herhangi bir kazanç menfaat etmeye çalışan din tüccarlarına gelince.. Bugünkü bilinen İslam; Allah'ın gönderdiği Hz. Muhammed'in getirdiği İslam değildir.. O konuda sana hak veriyorum.. Bazı şeylerin üzerini örtmek için dini aletleri siyasi amaç üzerine kullanıyorlar..

peygamberler neden hep Ortadoğu'da çıktı?? Hmm.. etkileyici soru.. şu an için bilmiyorum.. Ama öğrenip en kısa zamanda paylaşırım inşaAllah..

yıkılma sakın !
Toplam Hit: 10445 Toplam Mesaj: 85