folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Ateist Olmak İstiyenlere,Din Konusunda Kafasında Sorular Olanlara Benden İlaç :)

Ateist Olmak İstiyenlere,Din Konusunda Kafasında Sorular Olanlara Benden İlaç :)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    karat
    karat's avatar
    Erkek
    HolySeclorum bunu yazdı:
    -----------------------------
    karat bunu yazdı:
    HolySeclorum bunu yazdı:
    karat bunu yazdı:
    HolySeclorum bunu yazdı:
    karat bunu yazdı:
    renegadealien bunu yazdı:

Şu ateistle deist arasındaki ayrımı bi yapabilseniz cok şey başaracaksınız ama :)

Arasındaki tek fark yazılışları yoksa ikiside aynı yolun yolcusu.

Duvarın arkasındakini görmüyorsanız onun var olmadığına  inanmıyorsunuz?

Duvarın arkasında bişey olsaydı görürdük ama yok maalesef..Elde olan ise sadece felsefi bilgi :)

Görmediğin ama inandığın bişey yok mu hayatta?

Görmediğin bi sesin sahibi yok mu yani?Sesi görüyor musun yada kokuyu görüyor musun?Ama hissetmek dersen aşk,merhamet,sevgi,umut,akıl bunlarada inanmıyorsanız sizde bişey var demektir.

Sesi göremiyoruz ama frekansı var...Aşk,sevgi, merhamet vs.. bunlar vücudunda salgılanan kimyasallara verdiğin tepkin..Yani herhangi bir açıklanamayacak durum yok..Bu yazdıklarının hiçbiri seni desteklemez :) Bunlar benim tarafımdalar başka şeyler bulmalısın :)

Allah'ı bu uzuvlarınla mı görmeye çalışıyorsun.Daha dünyanın kaç bucak olduğu bilmeden.Senin dediğine göre sen karıncanın ayak sesini bile frekansla çözebilecek durumdasın.Ama zürafaların ses telleri yoktur o telepatiyi nasıl anlıacaz senin dinin buna cevap vermiyor sanırım.Yok aslında iki soruda kitlerim köşeye yatırım ama yani sen demogoji yaparak cevap yetiştirmeye dewam edersin boşver senin dinin sana benim dinim bana.

Hep böyle olur zaten,demojoji yapmadım buna bilim diyoruz.Yazdıklarımıda araştırırsan doğru düzgün, ne kadar doğru olduklarını görürsün...Zürafaların ses telleri yokmuş telepatiyi nasıl anlicakmışız :)Bak şöyle anlayacaz;diyelimki iki fotonumuz var bunlardan birini çok uzağa gönderdik..Bu fotonlardan birine birşey yaptığımızda aynı anda diğeride tepki verecek..Buna dolanıklılık diyoruz..Daha basit anlatırsak benim zihnimle senin zihnin dolanık olursa senin aklından geçenleri okuyabilirim :)) 

Demek benim düşüncemi okuyabilirsin!.Abicim iyi misin yoksa kafa mı buluyon.Okuduğunu varsayarsak bida çıkamazsın garantinaya alırım seni:)

Ateistlerden ilk defa hakaret etmeyen biriyle karşılaştım buda iyi bişey demekki anlaşabiliyormuşuz:)

Ama sana söyleceğim kardeşim İslamı karşılaştırarak oku!

Yani sizin düşüncenizde şu nasılsa islamda nasıl diye bi bağlantı kur.

Sonunda bişeylerin belki farkına varırsın.

Ama şu değildir ki ben ateistlere kötü bakıyorum.Yok hayır her insan farklıdır ve Allah her insana meleklerde olmayan hür iradeyi vermiş.Önüne birçok yol koymuş .Onlardan birisi doğru yoldur(sıratı mustakim).Ama öbür yollarda var bunlarada neden girmemeniz gerektiğini onların nereye götüreceğini kılavuzunda(Kuran ı Kerim) göstermiş.Kesinlikle Kuran ı Kerimi tefsiriyle okumadan bi kanıya yargıya varmayın.Çünkü orda verilen mealler sadece kelimelerin yerleştirilmiş şekilleridir.Çoğu zaman anlamayız.Neden mi çünkü arapça dünyanın en zengin dilidir ve deyimler sözler bizim anlayamayacağımız kadar zor ve karışıktır.Hani arapça zor bi dil olduğu için Latin alfabesi getirildi diyosunuz ya işte burdada öyle arapçayı okumak kolaydır ama manasını anlamak zordur.Tefsirlerle işin doğrusunu öğrenirsiniz tam manasıyla anlatır.Sevgiler ve Saygılar

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hoobastank
    hoobastank's avatar
    Erkek

Önüne gelen herkesin din hakkında yorum yapması canımı fazlasıyla sıkıyor.Daha evvel bana şaka gibi gelen bu yorum ve eleştiriler artık bol seyirci toplayan cahillik gösterilerine dönüşmeye başladı.Denyolukta sınır tanımayan bazı arkadaşlara buradan seslenmek istiyorum.

Bazılarınız öğrendikleri birkaç cümle sayesinde herşeyi çözmüş, hayatın anlamsızlığını anlamış alim bakışı fırlatıyor dört bir yana.Artık insanlar hayatı sorgularken bile kendi beyinlerini kullanmıyorlar.Öyle ki nereye baksam aynı hikaye, nereye baksam aynı rezillik.İnsanlar iki dakika düşünüp birşeyleri sorgulayınca, hoop önüne bir gazete atılıyor.Ha evet, sorgulanmışı var gazetede, ne diye uğraşıyorsun... Oku , öğren, öğret.

- Türban konusunda ne düşünüyorsunuz ?

+ ha o mu, o arap adeti o, bizimkisi nenelerimizin giydiği başörtüsü.

- Müslümanlık ?

+ Çölden gelen bir din, develer inansın onlara.Peygamberlik, Allah falan..Saçma şeyler bunlar 21. yüzyılda..

- peki inananlar için ne diyeceksiniz ?

+ alayı hiçbirşeyden haberi olmayan cahiller sürüsü.

Alkışlarla yerine uğurluyoruz bu gibi seri üretimle uygun fiyata piyasaya çıkan arkadaşları.Ve oturdukları yerden bir daha kalkmamalarını sağlamak üzere sahne ışıklarını bilimum böceğin yaşadığı kafataslarına doğru çeviriyoruz ve analiz ediyoruz.Çıkması birkaç saniye bile sürmeyen kapasite raporları akabinde beyinlerinin algılayacağı beginner seviyesindeki açıklamalarımıza geçiyoruz.

Din sanıldığı üzere dogmatik değildir.Her yönüyle sorgulanabilir.Fakat dini sorgulamak için belli bir zeka kapasitesi gerekir.Özetle fikirlerini sağdan soldan duyduklarıyla oluşturan çoluk çocuğun işi değildir.Şimdi dinin nasıl sorgulanacağını daha iyi anlatabilmek için öncelikle nasıl sorgulanmaması gerektiğini açıklığa kavuşturmak gerekir.

Bir alıntı yapalım; "Alkol haram; NİÇİN? çünkü alkolikler hem maddi yönden ailelerine zarar verebilir hemde sarhoşken sevdiklerine zarar verebilir değilmi?Bende müslümanım,içiyorum ama ne sapıtıyorum nede maddi yönden birine zarar veriyorum(ha vücuda verdiği zarar belki günahtır bilemem :)) "

Bu bol gülücüklü yazıda arkadaşımız içkinin yasak oluşunu eleştirerek kendi çapında dini sorgulamış.İlk olarak "Alkol haram, niçin?" şeklindeki muhteşem soruya odaklanalım.Alkolün haram oluşunun bizi ilgilendiren tek sebebi yasaklanmış olmasıdır.Bu noktada ağzından burnundan zeka fışkıran bazı arkadaşların "madem yasaklayacak, neden yaratıyor?" gibi mallığın zirvelerinden kopup gelen bir soruyla kişnediklerini duyar gibiyim.Onu da açıklığa kavuşturalım, içki ve buna benzer birçok şeyin varlığı, sınav kağıdındaki soruların varlığına benzetilebilir.Özgür iradenizle istediğiniz cevabı verebilirsiniz.

Ama illa ki eleştirmek istiyorsak bunu "Bende müslümanım,içiyorum ama ne sapıtıyorum nede maddi yönden birine zarar veriyorum" şeklinde zırva cümlelerle yapamayız.Zira sizin içki içince sapıtmıyor olmanız, başkalarının da aynı dirayeti gösterip sapıtmayacağı anlamına gelmez.Sizin sevdiklerinize zarar vermiyor olmanız, bir gece tüm ailenizin alkollü bir kamyon şoförü tarafından yok edilmesini engelleyemez.

Ama tüm bunlara rağmen, ben içkiyi zararlı olduğu için değil, öyle emredildiği için içmiyorum.Ve içkinin yasaklanış nedenini sorgulamak ise sonuçları itibariyle dinimi tekrar tekrar doğrulamaktan öteye gidemiyor.

Türban konusuna gelince, türbana alternatif olarak sürekli "ninelerimizin, annelerimizin girdiği başörtü" sunuluyor.Ama düşünmemekten paslanmış bu beyinlerin algılaması gereken birkaç şey var.Saçı kapatmanın belli bir standardı yok.Bu modayla ve insanların zevkleriyle alakalıdır.Babanne stili baş bağlama olayı tarihe karıştığından günümüzün modası türbandır.İleriki yüzyıllarda saçı kapatma şeklinin nasıl değişebileceğini tahmin bile edemiyorum.

Ama "bunlar arap adeti, nenelerimizin başörtüsünü taksınlar, o türk adeti" diyerek milli duygularımızı kabartan hanımların üzerinde nedense hiç basma etek göremiyorum? Nenelerimiz basma etek giyiyordu, fakat bu hanımlarımıza "mini etek Avrupa ülkelerinin ve Amerika'nın adetiydi, neden Türkiye'ye getirdiniz" diye soran yok.Neden soran yok biliyor musunuz ? Çünkü bunu sormak için malın önden koşanı olmak gerekir.Zira kimse kimsenin kişisel tercihine, moda anlayışına karışamaz.

Bu başlıkta da görülebileceği üzere "müslümanım ama dinimi sorguluyorum, dinimdeki saçma şeyleri bulup ayıklıyorum.Dinime bilimin ışığında ve mantık çerçevesinde bakıyorum" diyen bir tayfa var piyasada.Ancak ne yazık ki dinimiz iki dakika düşününce beyni hararet yapan düşük kapasiteli insanların sorgulayacağı kadar basit yapılı değildir.Sorgulayabilecek kapasitede olanlar ise sorgulama neticesinde dinlerini doğrulamaktan öteye gidemiyorlar.Bilim ve felsefede olduğu gibi.

tabi ki bu, dini sorgulayamayacağınız anlamına gelmez.Ama bunu layıkiyle yapamazsanız adam gibi yapanlardan beş duyu organınızla algılayamayacağınız metafizik tokatlar yersiniz.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    karat
    karat's avatar
    Erkek
    hoobastank bunu yazdı:

Önüne gelen herkesin din hakkında yorum yapması canımı fazlasıyla sıkıyor.Daha evvel bana şaka gibi gelen bu yorum ve eleştiriler artık bol seyirci toplayan cahillik gösterilerine dönüşmeye başladı.Denyolukta sınır tanımayan bazı arkadaşlara buradan seslenmek istiyorum.

Bazılarınız öğrendikleri birkaç cümle sayesinde herşeyi çözmüş, hayatın anlamsızlığını anlamış alim bakışı fırlatıyor dört bir yana.Artık insanlar hayatı sorgularken bile kendi beyinlerini kullanmıyorlar.Öyle ki nereye baksam aynı hikaye, nereye baksam aynı rezillik.İnsanlar iki dakika düşünüp birşeyleri sorgulayınca, hoop önüne bir gazete atılıyor.Ha evet, sorgulanmışı var gazetede, ne diye uğraşıyorsun... Oku , öğren, öğret.

- Türban konusunda ne düşünüyorsunuz ?

+ ha o mu, o arap adeti o, bizimkisi nenelerimizin giydiği başörtüsü.

- Müslümanlık ?

+ Çölden gelen bir din, develer inansın onlara.Peygamberlik, Allah falan..Saçma şeyler bunlar 21. yüzyılda..

- peki inananlar için ne diyeceksiniz ?

+ alayı hiçbirşeyden haberi olmayan cahiller sürüsü.

Alkışlarla yerine uğurluyoruz bu gibi seri üretimle uygun fiyata piyasaya çıkan arkadaşları.Ve oturdukları yerden bir daha kalkmamalarını sağlamak üzere sahne ışıklarını bilimum böceğin yaşadığı kafataslarına doğru çeviriyoruz ve analiz ediyoruz.Çıkması birkaç saniye bile sürmeyen kapasite raporları akabinde beyinlerinin algılayacağı beginner seviyesindeki açıklamalarımıza geçiyoruz.

Din sanıldığı üzere dogmatik değildir.Her yönüyle sorgulanabilir.Fakat dini sorgulamak için belli bir zeka kapasitesi gerekir.Özetle fikirlerini sağdan soldan duyduklarıyla oluşturan çoluk çocuğun işi değildir.Şimdi dinin nasıl sorgulanacağını daha iyi anlatabilmek için öncelikle nasıl sorgulanmaması gerektiğini açıklığa kavuşturmak gerekir.

Bir alıntı yapalım; "Alkol haram; NİÇİN? çünkü alkolikler hem maddi yönden ailelerine zarar verebilir hemde sarhoşken sevdiklerine zarar verebilir değilmi?Bende müslümanım,içiyorum ama ne sapıtıyorum nede maddi yönden birine zarar veriyorum(ha vücuda verdiği zarar belki günahtır bilemem :)) "

Bu bol gülücüklü yazıda arkadaşımız içkinin yasak oluşunu eleştirerek kendi çapında dini sorgulamış.İlk olarak "Alkol haram, niçin?" şeklindeki muhteşem soruya odaklanalım.Alkolün haram oluşunun bizi ilgilendiren tek sebebi yasaklanmış olmasıdır.Bu noktada ağzından burnundan zeka fışkıran bazı arkadaşların "madem yasaklayacak, neden yaratıyor?" gibi mallığın zirvelerinden kopup gelen bir soruyla kişnediklerini duyar gibiyim.Onu da açıklığa kavuşturalım, içki ve buna benzer birçok şeyin varlığı, sınav kağıdındaki soruların varlığına benzetilebilir.Özgür iradenizle istediğiniz cevabı verebilirsiniz.

Ama illa ki eleştirmek istiyorsak bunu "Bende müslümanım,içiyorum ama ne sapıtıyorum nede maddi yönden birine zarar veriyorum" şeklinde zırva cümlelerle yapamayız.Zira sizin içki içince sapıtmıyor olmanız, başkalarının da aynı dirayeti gösterip sapıtmayacağı anlamına gelmez.Sizin sevdiklerinize zarar vermiyor olmanız, bir gece tüm ailenizin alkollü bir kamyon şoförü tarafından yok edilmesini engelleyemez.

Ama tüm bunlara rağmen, ben içkiyi zararlı olduğu için değil, öyle emredildiği için içmiyorum.Ve içkinin yasaklanış nedenini sorgulamak ise sonuçları itibariyle dinimi tekrar tekrar doğrulamaktan öteye gidemiyor.

Türban konusuna gelince, türbana alternatif olarak sürekli "ninelerimizin, annelerimizin girdiği başörtü" sunuluyor.Ama düşünmemekten paslanmış bu beyinlerin algılaması gereken birkaç şey var.Saçı kapatmanın belli bir standardı yok.Bu modayla ve insanların zevkleriyle alakalıdır.Babanne stili baş bağlama olayı tarihe karıştığından günümüzün modası türbandır.İleriki yüzyıllarda saçı kapatma şeklinin nasıl değişebileceğini tahmin bile edemiyorum.

Ama "bunlar arap adeti, nenelerimizin başörtüsünü taksınlar, o türk adeti" diyerek milli duygularımızı kabartan hanımların üzerinde nedense hiç basma etek göremiyorum? Nenelerimiz basma etek giyiyordu, fakat bu hanımlarımıza "mini etek Avrupa ülkelerinin ve Amerika'nın adetiydi, neden Türkiye'ye getirdiniz" diye soran yok.Neden soran yok biliyor musunuz ? Çünkü bunu sormak için malın önden koşanı olmak gerekir.Zira kimse kimsenin kişisel tercihine, moda anlayışına karışamaz.

Bu başlıkta da görülebileceği üzere "müslümanım ama dinimi sorguluyorum, dinimdeki saçma şeyleri bulup ayıklıyorum.Dinime bilimin ışığında ve mantık çerçevesinde bakıyorum" diyen bir tayfa var piyasada.Ancak ne yazık ki dinimiz iki dakika düşününce beyni hararet yapan düşük kapasiteli insanların sorgulayacağı kadar basit yapılı değildir.Sorgulayabilecek kapasitede olanlar ise sorgulama neticesinde dinlerini doğrulamaktan öteye gidemiyorlar.Bilim ve felsefede olduğu gibi.

tabi ki bu, dini sorgulayamayacağınız anlamına gelmez.Ama bunu layıkiyle yapamazsanız adam gibi yapanlardan beş duyu organınızla algılayamayacağınız metafizik tokatlar yersiniz.

Tebrikler içerik gayet net ben sustum ; bişey demem artık.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HolySeclorum
    HolySeclorum's avatar
    Erkek
    karat bunu yazdı:

Demek benim düşüncemi okuyabilirsin!.Abicim iyi misin yoksa kafa mı buluyon.Okuduğunu varsayarsak bida çıkamazsın garantinaya alırım seni:)

Ateistlerden ilk defa hakaret etmeyen biriyle karşılaştım buda iyi bişey demekki anlaşabiliyormuşuz:)

Ama sana söyleceğim kardeşim İslamı karşılaştırarak oku!

Yani sizin düşüncenizde şu nasılsa islamda nasıl diye bi bağlantı kur.

Sonunda bişeylerin belki farkına varırsın.

Ama şu değildir ki ben ateistlere kötü bakıyorum.Yok hayır her insan farklıdır ve Allah her insana meleklerde olmayan hür iradeyi vermiş.Önüne birçok yol koymuş .Onlardan birisi doğru yoldur(sıratı mustakim).Ama öbür yollarda var bunlarada neden girmemeniz gerektiğini onların nereye götüreceğini kılavuzunda(Kuran ı Kerim) göstermiş.Kesinlikle Kuran ı Kerimi tefsiriyle okumadan bi kanıya yargıya varmayın.Çünkü orda verilen mealler sadece kelimelerin yerleştirilmiş şekilleridir.Çoğu zaman anlamayız.Neden mi çünkü arapça dünyanın en zengin dilidir ve deyimler sözler bizim anlayamayacağımız kadar zor ve karışıktır.Hani arapça zor bi dil olduğu için Latin alfabesi getirildi diyosunuz ya işte burdada öyle arapçayı okumak kolaydır ama manasını anlamak zordur.Tefsirlerle işin doğrusunu öğrenirsiniz tam manasıyla anlatır.Sevgiler ve Saygılar

Evet düşünce okunabilir,bu bilimsel bişey :)Ben okuyabilirim demedim.. Garip gelebilir ama öyle :S Zaten bence bu tür şeylerin en güzel yönü çılgınca olmaları :)

Her Hakkım Saklıdır
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NetBABA
    NetBABA's avatar
    Erkek

İlk öce gülmeliyim çünki çocukca yazılmış bir yazi dan başka birşey değildir .

Bir dine inananlar yukardaki açıklamamı kendilerine göre yorumlayıp düşünsünler,mantıklı insanlar hakaten bir dine inanan örümcek beyinli olmayan insanlar ne dediğimi anlıycak ve dinle ilgili hiçbir kargaşa yaşamayacaklardır :)

CEVAP:Ben yazılarından senin nekadar mantıklı olduğunu anladım ayrıca beynindeki örümcek ağlarını almayı unutmuşsun bu yazıları yazarken.Diyeceksin ne örümcek ağı kardeşim.Bu kadar ön yargılı ve şartlandırılmış bir yorum yapman senin ne konuşacağını bilmediğinden kaynaklanıyor çaktın mı.

Alkol haram;NİÇİN?çünkü alkolikler hem maddi yönden ailelerine zarar verebilir hemde sarhoşken sevdiklerine zarar verebilir değilmi?Bende müslümanım,içiyorum ama ne sapıtıyorum nede maddi yönden birine zarar veriyorum(ha vücuda verdiği zarar belki günahtır bilemem :))

CEVAP:Alkolun azıda çoğuda haramdır sen kendine hakim oluyorsun ama başkası olmuyorr hem buna bir ölçü getirilseydi kesin ifadeyle haram olmasaydı emin ol daha fazla alkolik  sokaklarda dolaşıyor olacaktı.

türbana gelince,türban değildir bizim geleneğimiz başörtüsüdür,saçları sadece kirlenmekten korur :) türbansa cinsel yöne kayar,kardeşim senin haramda gözün yoksa azgın değilsen zaten o saç sana dokunmaz,sırf saçtan azan varsa oda onun hormonlarından dolayıdır sonuçta Allah yapısıdır oda!Yinede günahı onadır ama.

CEVAP:Gelenekle ne alakası var  millet gelenek görenek için mi takıyor .Allahım zihniyete bak yaaa.Dinnin tarif ettiği örtünme biçimi budur.Bence patavatsız konuşmak yerine gerçekten dini anlamaya çalışmalısın.

Ateistseniz bu yorum size; bigbang deneyi yapıyor profesörler evrenin oluşumunu görmek için,ki sanırım daha önce yapılmıştı galiba düşünün,eğerki insanoğlu gezegen yaratabiliyorsa belki bizde öyleyaratıldık?Eğerki öyleyse bizi yaratan insan bizim tanrımızdır değilmi?Hadi tanrıyı geçin,sonuçta bu dinlere inanmamanın size bir getirisi varmı?Sanmıyorum...Ama inanmanın faydası vardır,din temiz olmayı,kötü şeylerden uzak durmayı öğütler,kötü bişey değil sonuçta :)

CEVAP:Şu hücre kopyalama işini bir halletsin insanlar sonra gezegenlerle uğraşırlar:D

Lan git konuşmayı öğren de gel yaa.

Umudumu bu güne bağlamadım ki yarınım dan umutsuz olayım.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Chaoser
    Chaoser's avatar
    Erkek
    Dinimizde en başta alkol yasak değildir araştıranlar görebilir.

dünyada en güzel 3 şey vardır; et yemek, ete binmek, etin içine et koymak.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    g2k
    g2k's avatar
    Erkek

...

g2k[et]tahribat[dat]com
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    camarade
    ontedi
    ontedi's avatar
    Erkek
    Rak_BenAdam bunu yazdı:

Chaoser bunu yazdı:
    Dinimizde en başta alkol yasak değildir araştıranlar görebilir.

bi de böyle demezler mi. eğer alkolün yasak olduğunu söylüyosan bunu neye dayanarak söylediğini d eaçıkla

adam yukarda vermiş ayetleri bak. bundan daha ötesi var mı Kur'an da yazıyo işte. başka nerden araştırcan.

Bunu ben söylemiyorum, git iyice öğren istersen vasıflarını. Terk edilmesi için kademe kademe ayetler üretilmiştir. Sevgili "karat"çığım ithamların daha düzgün olursa çok iyi olur, zira size göre dinsiz olan ahlaksız olmuş oluyor. Emin ol ne içki, ne sigara vs..  yok. Benim son sözüm, dinler dönemin en iyi felsefecilerinin derlemesidir. Kapatalım en iyisi, anlamamak için ısrar etmenin anlamı yok.

Matematikçi ve Yazılımcı. http://www.ontedi.com ve http://www.cizgi.site Siteme beklerim herkesi.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    anubisx
    anubisx's avatar
    Erkek
    İnanan müslümanların Allah'ının  ülke yöneticilerinin Allah'ıyla bir olup olmadığını merak ediyorum açıkçası..

http://yigitdemirag.com
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wasd
    wasd's avatar
    Erkek
    NetBABA bunu yazdı:

İlk öce gülmeliyim çünki çocukca yazılmış bir yazi dan başka birşey değildir .

Bir dine inananlar yukardaki açıklamamı kendilerine göre yorumlayıp düşünsünler,mantıklı insanlar hakaten bir dine inanan örümcek beyinli olmayan insanlar ne dediğimi anlıycak ve dinle ilgili hiçbir kargaşa yaşamayacaklardır :)

CEVAP:Ben yazılarından senin nekadar mantıklı olduğunu anladım ayrıca beynindeki örümcek ağlarını almayı unutmuşsun bu yazıları yazarken.Diyeceksin ne örümcek ağı kardeşim.Bu kadar ön yargılı ve şartlandırılmış bir yorum yapman senin ne konuşacağını bilmediğinden kaynaklanıyor çaktın mı.

Alkol haram;NİÇİN?çünkü alkolikler hem maddi yönden ailelerine zarar verebilir hemde sarhoşken sevdiklerine zarar verebilir değilmi?Bende müslümanım,içiyorum ama ne sapıtıyorum nede maddi yönden birine zarar veriyorum(ha vücuda verdiği zarar belki günahtır bilemem :))

CEVAP:Alkolun azıda çoğuda haramdır sen kendine hakim oluyorsun ama başkası olmuyorr hem buna bir ölçü getirilseydi kesin ifadeyle haram olmasaydı emin ol daha fazla alkolik sokaklarda dolaşıyor olacaktı.

türbana gelince,türban değildir bizim geleneğimiz başörtüsüdür,saçları sadece kirlenmekten korur :) türbansa cinsel yöne kayar,kardeşim senin haramda gözün yoksa azgın değilsen zaten o saç sana dokunmaz,sırf saçtan azan varsa oda onun hormonlarından dolayıdır sonuçta Allah yapısıdır oda!Yinede günahı onadır ama.

CEVAP:Gelenekle ne alakası var millet gelenek görenek için mi takıyor .Allahım zihniyete bak yaaa.Dinnin tarif ettiği örtünme biçimi budur.Bence patavatsız konuşmak yerine gerçekten dini anlamaya çalışmalısın.

Ateistseniz bu yorum size; bigbang deneyi yapıyor profesörler evrenin oluşumunu görmek için,ki sanırım daha önce yapılmıştı galiba düşünün,eğerki insanoğlu gezegen yaratabiliyorsa belki bizde öyleyaratıldık?Eğerki öyleyse bizi yaratan insan bizim tanrımızdır değilmi?Hadi tanrıyı geçin,sonuçta bu dinlere inanmamanın size bir getirisi varmı?Sanmıyorum...Ama inanmanın faydası vardır,din temiz olmayı,kötü şeylerden uzak durmayı öğütler,kötü bişey değil sonuçta :)

CEVAP:Şu hücre kopyalama işini bir halletsin insanlar sonra gezegenlerle uğraşırlar:D

Lan git konuşmayı öğren de gel yaa.

Bu yazıyı yarım şişe vodka içtikten sonra yazmıştım :) alkol günah deildir demedim,sadece görülen çoğu kötü etkisini yaşamadan içiyorum diyorum ;) vücuda zarar veren herşey günahtır ve alkol,sigara uyuşturucu o yüzden günahtır ve günah olması mantıklıdır :)

Kuran sadece genital bölgelerin örtülmesini öğütlüyor,yani saçla ilgili birşey yok ancak halkımız genel olarak müslüman bir halk olduğu için geleneklerden geldiği gibi başörtüsü de takmaktadır,daha öncede dediğim gibi ananemde başörtüsü takıyor ama saçları görünüyor,eerki bu günahtır diyen varsa hepsinin a.q!

Hücre kopyalamayı halletsinler sonra gelsinler diyorsun bu nasıl bir s*l*klıktırki böyle diyebiliyorsun,bilimle hiçbi alakan olmadığı belli;

hücre kopyalama & klonlama işleri yasalar yüzünden bazı engellerle karşılaşıyor ve hızlı bir şekilde gelişemiyor,fazla destekçi bulamıyor ki bu halde bile koyun,köpek gibi hayvanları klonluyorlar!

Dünya oluşturmak ise çok daha farklı,yasal olarak engellenmemiş,milyonlarca hatta milyarlarca dolar para yatırılmış bir çalışmadır,hücre kopyalamakla hiçbir alakası yoktur ;)

Ben konuşmayı zaten biliyorum,sen git bilim nedir,düşünmek nedir,beyin nedir nasıl kullanılır onları öğrende gel :D 

:)
Toplam Hit: 10489 Toplam Mesaj: 85