folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Ateist Olmak İstiyenlere,Din Konusunda Kafasında Sorular Olanlara Benden İlaç :)

Ateist Olmak İstiyenlere,Din Konusunda Kafasında Sorular Olanlara Benden İlaç :)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tyler_Dayi
    Tyler_Dayi's avatar
    Erkek

"Ateist olmak istiyenlere,din konusunda kafasında sorular olanlara benden ilaç :)"

eywallah saol ya hasta hasta geziyoduk zaten, ilacın ii geldi, töbe yarebbim...

all this pain is an illusion...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    camarade
    ontedi
    ontedi's avatar
    Erkek
    BAAL bunu yazdı:
    -----------------------------

ontedi bunu yazdı:
    Chaoser bunu yazdı:
    ontedi karl marx kitapları okumuşsun güzel c/pler de dinin çıkış amacı insanın kötü durumlarda bir sığınak aramasır. Dediğin gibi olsa paganizm gibi bir inanış olmazdı
    Hocam o zaman benim sana tek diyeceğim şey, dinler ne zaman çıktı, çıkış nedeni neydi, nerede çıktı. Özellikle "nerede çıktı sorusuna" gelince, neden ABD değilde, Gürcistan değilde, Papua Yeni Gine değilde neden Orta Doğu? Daha oralar keşfedilmedi gibi yada orada insanlar sapıtmıştı gibi klasik bir cevap beklemiyorum, böyle düşünen olursa bende derim ki "aralarından biri çıktı ben de peygamberim dedi" derim. Eğer ki bu sorularıma derinlemesine bakarsanız bana hak verirsiniz.

tartısmanızı bölucem ama senin bu soruna elimden geldigince cevap vericem bak neden din ortadoguda cıktıda baska yerde cıkmadı sorusu biraz sacma cunku budizm ve benzeri binlerce inananıs ortadogu kökenli degildir eger onlarında belli ögretileri ve inanları oldugunu varsayarsan bu butun inanısların yani dinin ortadogudan cıktıgını göstermez malum biz Türklerin islamiyetten öcenki inanısı göktengri inanısıydı ve samanizmdi yani bizlerde ortadogudan degil orta asyadan geldigmize göre bu islamiyetten önce olan bir inanıs oldugna göre budizm vs vs gibi butun dinleri ortadogu dan cıkmıs demek yanlıs

simdi ticaret yolu dogudan batıya dogur bir yol izlerdi belli bir zamana kadar malum avrupa cagrayfaysı fazla elverişli bir otam degildi işte bu ticaret yolu uzerindeki ortadogu gel zaman git zaman zenginleşti ticret merkezi haline geldi zamanla zenginleşen halk kendi yasamanı surdurmek için gerekli zamanı diger insalara göre daha az zaman aıyrıyorlardı geri kalanını ise dusunerek sorgulayarak geciriyorlardı yanlıs hatırlamıyorsam hz.muhammed zengin bir aileden gelmekteydi bu yuzden gecim kaygısı yoktu.Bu ortadogudaki zenginlik hem manddi hemde kulturel olarak da fazlaydı onlarca medeniyet bu cografyalarda dogu bunun nedenide insalrın daha fazla bileme yöneilmiş olmasıydı cunku dedigim gibi diger cografyadaki insalra göre daha az calısmaktaydılar.içlerinde en mantılısı ve en zikcesi olan islam,hristiyanlık ve muzevilik digerlerini eliyerek daha dogrusu diger dinlerin o dini surmesini saglayan zeki adamalrı yoktu bu yuznden islam gun gectikce kendi acıklarını kapattı yenni hadislerle kendi seklini iyice cizdi durum böyle olunca insana en mantılı gelen bu 3 din kaldı zaman içinde diger inanısların iman edenleride paralel olarak azaldı.

Ben zaten semavi dinleri kabul ettim. Ayrıca zeki olanları değil dikkatini çekerim. Hatice bölgenin en zenginlerindendi. Para <> Zeka gibi bir eşitsizlik olduğu gibi, para = güç eşitliği vardır. O zamanlar ticari anlamda zengin olan söz sahibi idi. Dolayısıyla fakir ama zeki olan bir köle için bu söz konusu olamaz. Ayrıca şiddetin had safhada olduğu bir yerden bahsediyoruz Ortadoğu. Kitlelerin anarşizan ruhu yükseldiği zamanlarda bu konuyu çok güzel bir şekilde topluma enjekte etmişlerdir.

//Not: 124 bin küsür peygamber varmış, toplumların kendi insanlarını yüceltmek için yapılmış birşey olmasın sakın.

Matematikçi ve Yazılımcı. http://www.ontedi.com ve http://www.cizgi.site Siteme beklerim herkesi.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AnaMuhalefet
    AnaMuhalefet's avatar
    Erkek
    YesTERFoX bunu yazdı:

ulan ne fazla din konusu açıldı bu aralar...müslümanların amacı mantıklı bir açıklama yapıp zorlamadan aşşağılamadan insanı kendi taraflarına çekmektir diye biliyorum ben ama buradaki çoğu kişi tartışma çıksın diye kasmış...

zaten forumda çok az sayıda ateist var çoğu insan deist diye biliyorum bir tane de agnostik var tanıdığım... 

hem varlığı ve yokluğu ispatlanamayan bir varlığın üzerinde ne kadar kafa yorarsanız yorun sonuca varamazsınız; insanın içinden gelirse inanır...

aslında bu dönemde en iyi "agnostik" olacaksın hiç bulaşmayacaksın bu konulara =) 

Ben de arkadaşa katılıyorum:))) Konular sapıttı walla, en azından konuları kapatmak için en iyisi agnostik olun. Ne var deyin ne yok deyin aradan sıyrılın kaçın...

Bir işi: " BİLMEYEN " ELEŞTİRİR, " AZ BİLEN " AKIL VERİR, " YAPAMAYAN " ÇAMUR ATAR, " BİLEN " YAPAR.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Blackjack
    Blackjack's avatar
    Erkek
    ontedi bunu yazdı:

Ben zaten semavi dinleri kabul ettim. Ayrıca zeki olanları değil dikkatini çekerim. Hatice bölgenin en zenginlerindendi. Para <> Zeka gibi bir eşitsizlik olduğu gibi, para = güç eşitliği vardır. O zamanlar ticari anlamda zengin olan söz sahibi idi. Dolayısıyla fakir ama zeki olan bir köle için bu söz konusu olamaz. Ayrıca şiddetin had safhada olduğu bir yerden bahsediyoruz Ortadoğu. Kitlelerin anarşizan ruhu yükseldiği zamanlarda bu konuyu çok güzel bir şekilde topluma enjekte etmişlerdir.

//Not: 124 bin küsür peygamber varmış, toplumların kendi insanlarını yüceltmek için yapılmış birşey olmasın sakın.

Eger dinin bir kişi tarfından yazılıp yayıldıgını varsayarsak neden semeavi dinlerin bu kadar zamana kadar ayakta kalkdıgını o bölgenenin zeka oranını artmasına yönelik etkenlerin varoldugunu bahsetmiştim simdi hz.muhammedde bu toplulugun bir uyesi oldugunu biliyorsan zeki bir insan oldugunu söylemek yanlıs olmaz.senin yanılgıya dustugun konu dinin tamiyle siyasi anlamda dogdugudur bu kesnlikle yanlıstır cunku insan içinde her zaman birne muhtactı kendinden ustun bir varlıgın oldugunu kabul etme ihtiyacı duayn bir yapıya sahiptir.ona sıgınmak ister kimse amerika kıtasında yer alan inakalrın mayaların kızılderililerin bir ianacıolmadıgını söyleyemez bu yuzden bu topluluklarında bir dini vardı bunu siyasi anlamda ortaya attıklarıda bu yuzden sacma olur ama din zaman içinde kullanılmıs birilerinin hizmeti için belli bir sekle sokulmus desek yalan olmaz bunlardan biri kader inancı bu dogmasındaki masumiyeti onun kulllananlar sayasinde yitirmişşse bunun suclusu o dinin dogmasını saglayanların oldugunu savunmakta sacmalıktır.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ayhun
    ayhun's avatar
    Erkek

herkes önce su soruyu sorsun kendine inanırsam ne kaybederim inanmassam ne kazanırım??? daha sonra size bazı konularda yardımcı olucam

+ bi arkadas demişki neden butun dinler orta doguda cıktı çünkü insan toplulugu orta doguda fazlaydı bu 1

2. si inanmadıgınız bi kitap bile olsa acıp okusanız belki sorularınızın cevabnı bulursunuz

birde mucizeler doganın yaratabileceği seyler değildir bunuda dusunmek gerekio he bide insan dunyanın etrafını 5 kere dolasabilecek sekilde kablo kullanarak insan beyni gibi muhtesem bişeyi yapamazken bunun mutasyonlara vurmak gercekten sacma bide evrimi kabullenen insancıklara soruyorum

DARVİNİN BİLE BULAMADIGI ARKADASINA YAZDIGI KENDİ TEZİNİ ÇÜRÜTÜCEK OLAN MEKTUPDAKİ TAVUZ KUSUNUN NERDEN EVRİM GEÇİRDİĞİNİ ANLATIRMISINIZ

tavuk vea horoz demeyin harbiden gulerim daha yaratıcı cevaplar bekliorum

delimiyim ben?
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ayhun
    ayhun's avatar
    Erkek
    ha bide dunyada 4 buyuk din vardır onun haricinde Allah tarafından gonderilmiş cok fazla din vardır. kuran-ı kerim incil tevrat zebur bu kitaplar farklı zamanlarda yazılmıs kitaplarrdır ve hepsi yaradanın tek oldugunu anlatır.ve bu kitaplarda anlatılanlar yapıldıgında insana mutsuzluk değil huzur ve mutluluk verir denemesi bedava deneyin gorun

delimiyim ben?
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    camarade
    ontedi
    ontedi's avatar
    Erkek
    ayhun bunu yazdı:

herkes önce su soruyu sorsun kendine inanırsam ne kaybederim inanmassam ne kazanırım??? daha sonra size bazı konularda yardımcı olucam

+ bi arkadas demişki neden butun dinler orta doguda cıktı çünkü insan toplulugu orta doguda fazlaydı bu 1

2. si inanmadıgınız bi kitap bile olsa acıp okusanız belki sorularınızın cevabnı bulursunuz

birde mucizeler doganın yaratabileceği seyler değildir bunuda dusunmek gerekio he bide insan dunyanın etrafını 5 kere dolasabilecek sekilde kablo kullanarak insan beyni gibi muhtesem bişeyi yapamazken bunun mutasyonlara vurmak gercekten sacma bide evrimi kabullenen insancıklara soruyorum

DARVİNİN BİLE BULAMADIGI ARKADASINA YAZDIGI KENDİ TEZİNİ ÇÜRÜTÜCEK OLAN MEKTUPDAKİ TAVUZ KUSUNUN NERDEN EVRİM GEÇİRDİĞİNİ ANLATIRMISINIZ

tavuk vea horoz demeyin harbiden gulerim daha yaratıcı cevaplar bekliorum

Hocam Darwin üzerine daha hiç kitap okumadım. Sıraya koyup okuyacağım. Şu anda Kuran-ı Kerim'in Türkçe mealini okuyorum. Bitirince 2. şık hakkında fikrimi belirtirim. Darwin konusu biraz ileriki konu. Yanlış anlama o olayı bilmiyorum. Okuduklarım makale (biraz kısa) türü şeylerdir.

Birinci sorunun cevabında istatistiki bir veri var mı elinde? Asya'da 40 bin insan var, Ortadoğu'da 50 bin insan var gibi.

Matematikçi ve Yazılımcı. http://www.ontedi.com ve http://www.cizgi.site Siteme beklerim herkesi.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wasd
    wasd's avatar
    Erkek
    Tyler_Dayi bunu yazdı:

"Ateist olmak istiyenlere,din konusunda kafasında sorular olanlara benden ilaç :)"

eywallah saol ya hasta hasta geziyoduk zaten, ilacın ii geldi, töbe yarebbim...

Taylır dayı kusra bakma :) ateist olmak istiyenlere dinin sadece körü körüne inanılan bişey olamayacağını ve faydalı birşey olduğunu,müslüman olanlarında dinlerini bağnazlıkla karıştırmamalarını önermek istedim sadece :) bu arada konuyu açalı kaçgün oldu anca cvp yazıom :D 

:)
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    anubisx
    anubisx's avatar
    Erkek
    bu konuya ilgisi olanlar Richard Dawkins in   'TANRI YANILGISI' adlı kitabı okuyabilrler.

http://yigitdemirag.com
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    karat
    karat's avatar
    Erkek

Dünyada hak olan tek din İSLAM dır gerisi insanların zevk ve egolarına hizmet eden herşeydir.İslam toplumu gösterir diğerleri azınlığa ama zengin azınlığa çalışır.İslam beyinlerde kuşku oluşturamayacak kadar geniş bir sistemdir.

Size tek gerçeği söyleyim;

İleriki zamanlarda insanlar öyle yoldan çıkacaklar ki ben müslüman değilim diye avaz avaz bağıran ateistler bile islam felsefesini islam sisteminin gelmesini beklicekler.Siz hala dewam edin paraya ve  egolarınıza tapınmaya. Sonunda islam dirilişi gelecek ve sizin akıllarınızda soru bırakmayacak şekilde benliğinize işleyecek.2 cümleyle islamdan cevap mı alıyorsun sen ?huri imiş bilmem ne imiş ulen huriler hakkında ne biliyosunda böyle konuşuyon ?Arapça bilgin var mı ki Kuran 'a dil uzatıyon?Şarap diyor bide yahu gafillik etme arapçada şarap demek hoş içecek demektir.Türkiyedeki yeni rakıyla ne karıştırıyon?

Ateistleride iyi biliriz köşeye sıkıştılar mı Allah'a sığınırlar ondan yardım isterler ama sonra rahata erdiler mi gelsin rakılar gidelim awrada muhabbetleri.Yok abicim siz iflah olmazsınız .Bu kadar ucuz yorumlarla bence pencerenizin darlığını göstermeyin bırakın kapalı kalsın.

Son olarak diyeceğim şu ki İslam hakkında bilgilerinizi İslam ilmihal ve Kuran tefsirlerinden okuyun.Kuranı arapça bilmeden anlamaya çalışırsanız ilköğretim çocuklarının ayağına düşmüş olursunuz.Hepiniz hacker olmak için nasıl amerikanın tüm lehçe ve yorumlama tekniklerini öğreniyorsanız islamı öğrenmek içinde aynı özeni gösteriniz.

SAYGILAR

Toplam Hit: 10414 Toplam Mesaj: 85