folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Ateist Olmak İstiyenlere,Din Konusunda Kafasında Sorular Olanlara Benden İlaç :)

Ateist Olmak İstiyenlere,Din Konusunda Kafasında Sorular Olanlara Benden İlaç :)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mont-blanc
    mont-blanc's avatar
    Erkek
    NapsteR bunu yazdı:
    -----------------------------

ya yok gönül kırmakdan değil biliyo musun bu konuyu tartışmak artık bana çok koyuyo çünkü herkesle tartışıyorum:)

boşver benim sölememile kimse değişmicek:)

söyle yaw içinde kalmasın.. özelden at, ispiyon etmem merak etme..

yıkılma sakın !
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Naps
    Naps's avatar
    Erkek
    yok ya cidden gerek yok(içimde patlasın:) ) tek bişey söliyim bu konuda kim tartışırsa tartışsın sabaha kadar bi sonuca varamaz...

Hayat Ölüme Giden Yolda Bir Düştür...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mont-blanc
    mont-blanc's avatar
    Erkek

NapsteR bunu yazdı:
    yok ya cidden gerek yok(içimde patlasın:) ) tek bişey söliyim bu konuda kim tartışırsa tartışsın sabaha kadar bi sonuca varamaz...

Peki sen bilirsin.. ben yatıyorum.. Hadi Allah'a emanet..

yıkılma sakın !
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    maydonoz07
    maydonoz07's avatar
    Erkek
    NapsteR bunu yazdı:

ve morportoka la katılara kısa bi soruda ben sormak istiyorum neden yolsuzlukların en büyüğü müslüman ülkelerinde yapılıyor

http://www.tahribat.com/forumdisplayfolder.asp?folderid=56168 bu birliğin üyeleri müslüman değil bi oku yolsuzluğun kralı nerde yapılıyor gör

Türk"üz, Türkçüyüz, Atatürkçüyüz, Atsızcıyız, Turancıyız. Basbuğumuz: Atatürk, Yol Göstericimiz: Nihal Atsız, Silahımız: Damarlarımızdaki asil kan, Hedefimiz: Turan! Soyumuz; Saf Türk Soyudur, Dilimiz; arınmıs Türkçe"dir, Töremiz; ne Arap"ın, ne kürdün ne de Batı"nın töresidir, özbeöz Türk"ün töresidir. Türk"ün töre ve kültürünü, yasam tarzı olarak benimseyip yaşar ve yaşatiriz. GökTanrı Türk"ü Korusun..... TÜRK IRKI SAĞ OLSUN....
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Chaoser
    Chaoser's avatar
    Erkek
    ontedi karl marx kitapları okumuşsun güzel c/pler de dinin çıkış amacı insanın kötü durumlarda bir sığınak aramasır. Dediğin gibi olsa paganizm gibi bir inanış olmazdı

dünyada en güzel 3 şey vardır; et yemek, ete binmek, etin içine et koymak.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    camarade
    ontedi
    ontedi's avatar
    Erkek
    Chaoser bunu yazdı:
    ontedi karl marx kitapları okumuşsun güzel c/pler de dinin çıkış amacı insanın kötü durumlarda bir sığınak aramasır. Dediğin gibi olsa paganizm gibi bir inanış olmazdı
    Hocam o zaman benim sana tek diyeceğim şey, dinler ne zaman çıktı, çıkış nedeni neydi, nerede çıktı. Özellikle "nerede çıktı sorusuna" gelince, neden ABD değilde, Gürcistan değilde, Papua Yeni Gine değilde neden Orta Doğu? Daha oralar keşfedilmedi gibi yada orada insanlar sapıtmıştı gibi klasik bir cevap beklemiyorum, böyle düşünen olursa bende derim ki "aralarından biri çıktı ben de peygamberim dedi" derim. Eğer ki bu sorularıma derinlemesine bakarsanız bana hak verirsiniz.

Matematikçi ve Yazılımcı. http://www.ontedi.com ve http://www.cizgi.site Siteme beklerim herkesi.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yeah
    Yeah's avatar
    Erkek

ulan ne fazla din konusu açıldı bu aralar...müslümanların amacı mantıklı bir açıklama yapıp zorlamadan aşşağılamadan insanı kendi taraflarına çekmektir diye biliyorum ben ama buradaki çoğu kişi tartışma çıksın diye kasmış...

zaten forumda çok az sayıda ateist var çoğu insan deist diye biliyorum bir tane de agnostik var tanıdığım... 

hem varlığı ve yokluğu ispatlanamayan bir varlığın üzerinde ne kadar kafa yorarsanız yorun sonuca varamazsınız; insanın içinden gelirse inanır...

aslında bu dönemde en iyi "agnostik" olacaksın hiç bulaşmayacaksın bu konulara =) 

herşeyin kısası makbuldur; ulaşmak isteyen yesterfox_55@hotmail.com a mail atabilir...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mont-blanc
    mont-blanc's avatar
    Erkek
    Agnostik ney ? Yeniyo mu?

yıkılma sakın !
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Blackjack
    Blackjack's avatar
    Erkek

ontedi bunu yazdı:
    Chaoser bunu yazdı:
    Hocam o zaman benim sana tek diyeceğim şey, dinler ne zaman çıktı, çıkış nedeni neydi, nerede çıktı. Özellikle "nerede çıktı sorusuna" gelince, neden ABD değilde, Gürcistan değilde, Papua Yeni Gine değilde neden Orta Doğu? Daha oralar keşfedilmedi gibi yada orada insanlar sapıtmıştı gibi klasik bir cevap beklemiyorum, böyle düşünen olursa bende derim ki "aralarından biri çıktı ben de peygamberim dedi" derim. Eğer ki bu sorularıma derinlemesine bakarsanız bana hak verirsiniz.

tartısmanızı bölucem ama senin bu soruna elimden geldigince cevap vericem bak neden din ortadoguda cıktıda baska yerde cıkmadı sorusu biraz sacma cunku budizm ve benzeri binlerce inananıs ortadogu kökenli degildir eger onlarında belli ögretileri ve inanları oldugunu varsayarsan bu butun inanısların yani dinin ortadogudan cıktıgını göstermez malum biz Türklerin islamiyetten öcenki inanısı göktengri inanısıydı ve samanizmdi yani bizlerde ortadogudan degil orta asyadan geldigmize göre bu islamiyetten önce olan bir inanıs oldugna göre budizm vs vs gibi butun dinleri ortadogu dan cıkmıs demek yanlıs

simdi ticaret yolu dogudan batıya dogur bir yol izlerdi belli bir zamana kadar malum avrupa cagrayfaysı fazla elverişli bir otam degildi işte bu ticaret yolu uzerindeki ortadogu gel zaman git zaman zenginleşti ticret merkezi haline geldi zamanla zenginleşen halk kendi yasamanı surdurmek için gerekli zamanı diger insalara göre daha az zaman aıyrıyorlardı geri kalanını ise dusunerek sorgulayarak geciriyorlardı yanlıs hatırlamıyorsam hz.muhammed zengin bir aileden gelmekteydi bu yuzden gecim kaygısı yoktu.Bu ortadogudaki zenginlik hem manddi hemde kulturel olarak da fazlaydı onlarca medeniyet bu cografyalarda dogu bunun nedenide insalrın daha fazla bileme yöneilmiş olmasıydı cunku dedigim gibi diger cografyadaki insalra göre daha az calısmaktaydılar.içlerinde en mantılısı ve en zikcesi olan islam,hristiyanlık ve muzevilik digerlerini eliyerek daha dogrusu diger dinlerin o dini surmesini saglayan zeki adamalrı yoktu bu yuznden islam gun gectikce kendi acıklarını kapattı yenni hadislerle kendi seklini iyice cizdi durum böyle olunca insana en mantılı gelen bu 3 din kaldı zaman içinde diger inanısların iman edenleride paralel olarak azaldı.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    umit
    umit's avatar
    Erkek
    içki günahtır bu dünyada cennete sana şarap akan ırmaklar verilir.. zina günahtır cennette huriler verilir.. bi kaç minik örnek.

le le le sakine
Toplam Hit: 10452 Toplam Mesaj: 85