Borsa Broker

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ehlikeyif
    ehlikeyif's avatar
    Erkek
    EnerJiC bunu yazdı
    asi_mali bunu yazdı

Yıl 1929, büyük buhran öncesi… Büyük servet sahibi baba Kennedy’nin servetini korumasını sağlayan aslında ayakkabı boyacısı bir çocuktur. Kennedy yaşadıklarını özetle şöyle anlatır:

“Wall Street’te ayakkabılarımı boyattığım çocuğun borsaya olan ilgisi inanılmazdı. Çocuk bana hangi hisse senetlerinin kazandıracağını, hangilerinin kaybettireceğini, hangi şirketin mali durumunun umut verici olduğunu anlattı durdu. Anlattıklarının çoğu dayanaksız olan çocuğun borsaya ilgisi müthişti.”

O an kararını veren Kennedy

“Bir çocuk bile borsayla bu kadar ilgiliyse ve birikimlerini hisse senedinde değerlendirmeyi tercih ediyorsa, artık hisse senedi satacak kimse kalmamıştır” diye düşünür ve elinde ne kadar senet varsa satıp borsadan çıkar.

Üç ay sonra da New York Borsası’nda büyük çöküş yaşanır. Kennedy de ayakkabı boyacısı çocuk sayesinde bu çöküşten kurtulur ve varlığını korumuş olur.

Yani bu kadar bizim borsada mı çökecek diyorsunuz

Biraz bekle, düzeltme geliyor borsaya bugün yarın devam eder. 

Ben Sana Mecburum Bilemezsin...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EnerJiC
    EnerJiC's avatar
    Erkek
    ehlikeyif bunu yazdı
    EnerJiC bunu yazdı
    asi_mali bunu yazdı

Yıl 1929, büyük buhran öncesi… Büyük servet sahibi baba Kennedy’nin servetini korumasını sağlayan aslında ayakkabı boyacısı bir çocuktur. Kennedy yaşadıklarını özetle şöyle anlatır:

“Wall Street’te ayakkabılarımı boyattığım çocuğun borsaya olan ilgisi inanılmazdı. Çocuk bana hangi hisse senetlerinin kazandıracağını, hangilerinin kaybettireceğini, hangi şirketin mali durumunun umut verici olduğunu anlattı durdu. Anlattıklarının çoğu dayanaksız olan çocuğun borsaya ilgisi müthişti.”

O an kararını veren Kennedy

“Bir çocuk bile borsayla bu kadar ilgiliyse ve birikimlerini hisse senedinde değerlendirmeyi tercih ediyorsa, artık hisse senedi satacak kimse kalmamıştır” diye düşünür ve elinde ne kadar senet varsa satıp borsadan çıkar.

Üç ay sonra da New York Borsası’nda büyük çöküş yaşanır. Kennedy de ayakkabı boyacısı çocuk sayesinde bu çöküşten kurtulur ve varlığını korumuş olur.

Yani bu kadar bizim borsada mı çökecek diyorsunuz

Biraz bekle, düzeltme geliyor borsaya bugün yarın devam eder. 

Çok anlamam hocamda düşer mi yükselir mi iyi mi kötü mü biraz ayrıntı verseniz

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DjBlueMaN
    DjBlueMaN's avatar
    Erkek

Sorusu olan özelden sorabilir.Yönettiğim yüksek meblağlı portföyler var.

Haşa Zulmetmez Kullarına Hüdası, Her Kulun Çektiği, Kendi İşinin Cezası!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ari41
    ari41's avatar
    Homo

Dostum 

Ihtiyacin olan parayla borsaya yatirim yapma. 

Etraftan sagdan soldan kagit it duyarsan asla alma,

Fd fk bak dusuk sermaye yuksek karli sirketlere yonel, az ve öz olsun dersen bist30 max. Bist100 e yönel, enerjiler duzetmesini bitirirse ufaktan onlara bak, herkesin stratejisi farkli,

Ben cante arzindan sonra ilk tavan bozduğun 2000 tl ekledim

Yalan olmamakla birlikte yuzde 4000 bin civari yükseldi, iyi para yaptı bozduk, simdi enerjiler gida derken biraz geri cekilme de olsa devam ediyor, ozellikle sagda solda duydugun kagitlara sakin girme

Misal twitter pcilt pcilt alin 5 tavan 10 tavan dediler pazartesiden cumaya taban gitti ortaluk mahser yeri, inan bama bile 10 kisiden cante sordular aldilarda, 20 gun oluyo paralari oldu pul. Ben teknikte biliyorum ama para teknigi bozuyor malesef

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek

Arkadaşlar tekil hisseye girmeyin. Hisse senedi fon sepetlerine girin. Tacirler, a1, denizbak vs çok güzel portföy hazırlıyor. İşi ustasına bırakın. 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EnerJiC
    EnerJiC's avatar
    Erkek
    Kaan bunu yazdı

Arkadaşlar tekil hisseye girmeyin. Hisse senedi fon sepetlerine girin. Tacirler, a1, denizbak vs çok güzel portföy hazırlıyor. İşi ustasına bırakın. 

Nasıl oluyor

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek

tarihe not düşelim; bitcoin almanın tam zamanı.

2 sene içerisinde sizi zengin edebilir.

goo.gl/qBNZmW
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek
    EnerJiC bunu yazdı
    Kaan bunu yazdı

Nasıl oluyor

Cihat cicek fon videolarıni izleyin. Hisse senedi alir satar gibi. Makas yok. 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kral.
    C-force
    C-force's avatar
    Erkek

Masa her zaman kazanır 

Veya oyunu kuran her zaman kazanır 

Veya sistemi kuran her zaman kazanır 

Diye devam eder

Bence kendin görüp bildiğin uzmanlık alanın olan şeyleri alıp sat 

Bazen Varsın , Bazen Yoksun...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DjBlueMaN
    DjBlueMaN's avatar
    Erkek
    C-force bunu yazdı

Masa her zaman kazanır 

Veya oyunu kuran her zaman kazanır 

Veya sistemi kuran her zaman kazanır 

Diye devam eder

Bence kendin görüp bildiğin uzmanlık alanın olan şeyleri alıp sat 

Çok yanlış.Borsa kumar değildir.İyi bir eğitimden sonra hayalini dahi edemeyeceğiniz paraları kazanabilirsiniz.Bist100 harici hisslere buluşmamayı kendinize kural olarak koyun.

Haşa Zulmetmez Kullarına Hüdası, Her Kulun Çektiği, Kendi İşinin Cezası!
Toplam Hit: 13770 Toplam Mesaj: 152
borsa broker yatırım