Google, Huawei'yi Kara Listeye Aldı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Bu arada farkında mısınız bilmiyorum ama Çinliler hala bir karşılık vermedi. Amerika Huawei'ye gavura vurur gibi vurdukça vuruyor ama Çinliler'den tık yok. Çin sağlam bir yumruk atacak gibi Trump'a.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    PanxeR bunu yazdı
    mkyb bunu yazdı
    RitmFarbRacourci bunu yazdı
    mkyb bunu yazdı
    RitmFarbRacourci bunu yazdı

Bu Kirin işlemcisi huawei'nin değil miydi?

Huawei tasarlıyor Tayvanlı TSMC firması üretiyor.

Bi önceki mesajlarından birinde bu Tayvan'lı TSMC firmasından söz etmiştin yine de, merak ettiğim; Onca teknoloji ve ara metal'leri Afrika vb ülkelerden çeken bi ülke, neden işlemcisini kendisinin üretecebileceği bir firma kuramıyor, yada bu TSMC firmasının etkinliğine ulaşamıyor. 

TSMC, İşlemci üretecek Know-How'ı da mı Amerika'dan alıyor. Bu nasıl iş,  anlamadım. 

Patent meseleleri.

Mobil işlemcileri ARM tasarlar.

ARM tasarımlarını

Qualcomm-Apple-Samsung-Huawei-mediatek-intel

gibi firmalara satar.

Qualcomm-Apple-Samsung-Huawei-mediatek-intel gibi firmalarda bu tasarımları kendi ihtiyaçlarına göre modifiye ederler ama temel aynı temeldir.

Samsung kendi döküm tesislerine sahiptir bu sebeple apple'ın mediatek in işlemcilerini ve kendi işlemcilerini dökümünü yapıp hazır hale getirir.

Qualcomm , Apple , Huawei , Mediatek kendi döküm tesislerine sahip olmadığı için

TSMC gibi döküm firmasına gider derki abi bak tasarım bu şema bu bunu üret.

TSMC işin teknolojisini üretmez kalıbı alıp basar böyle düşünün. Ama bu da kolay bir iş değil tabiki.

Bu sebeple işlemci piyasasında durumlar baya karışık. Yine Qualcoom-Samsung-İntel-Huawei 5G konusunda yarış halindeler işlemciden ayrı olacak 5g ve 4g yongasını da tasarlıyorlar.

Bu Patent Meselesi bana biraz balon gibi geliyor.

Ha, Ülke İçinde düzenleyici olarak kullanırsın da, Ülkeler Arasında öyle bağlayıcı bir özelliği yok gibi geliyor.

Birleşmiş Milletler diyeceksiniz de, Çin ve Rusya daimi üyeler değil mi, kim takar ötekini.

Tamam, bir KıtaSahanlığı, hava sahanlığı yada kıyı şeridinde bilmem kaç km gibi sahil şeridi sahanlığı gibi şeyler var da, Açık Denizlerde olduğu gibi kim kimi tanır.   Aynı bu meseledeki gibi, patent'e konu Mobil İşlemci Tasarımının sağına soluna(işte hani şu sözü edilen aritmetik, mantık, kayıt, depo , harici komutlar gibi vb bölümlerine ) iki eklenti yapsa ve o kimyasal tranzistorleri(?) daha da küçük alana doldurup hızlandırsa, Kim ne der, yada diyebilecek. 

Anlam veremiyorum,  bana çok saçma geliyor. 

Ha tamam. her nevi askeri güç, yakın-uzak komşu ülkelerin tutumu, Yetişmiş insan gücü, bunlar önemli de; sanki daha başka birşey var gibi.

@PanXer Döküm tesisi dediğin, laboratuvar ortamı gibi birşey mi? işte o zaman aklıma yine o Kalıbı üretecek yada o üretim ortamını oluşturabilecek İnsan geliyor aklıma. 

Yani, kolay olmayan kısmı ne? yada nedir?

Rusya'nın sesi bu alanda niye çıkmıyor, bunu da ayrıca merak ediyorum.

RitmFarbRacourci tarafından 25/May/19 23:52 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

Huawei yi wifi alliance ve ram birliğinden de çıkartmışlar. 

Mike mike apple a geçecez gibi. Amk 

Halbuki ne hayallerim vardı. Huawei watch ve Laptop alacaktım fanboy olacaktım

https://www.webtekno.com/huawei-wi-fi-birligi-sd-birligi-ve-diger-standart-gruplarindan-cikarildi-h69256.html

PanxeR tarafından 26/May/19 02:19 tarihinde düzenlenmiştir
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TxT
    TxT's avatar
    Erkek

ortalık karıştı, düzen bozuldu.. 

https://twitter.com/mehmetbat/status/1132237814580563969 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Vodafone'da 5G için altyapıyı Huawei'den almaktan vazgeçmiş. Amerikalılar bitti İngilizler vurmaya başladı.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Atlas
    Atlas's avatar
    Erkek

Amcamın yeni aldığı cihazdan play store silinmiş buna çare varmı ?

-
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    Atlas bunu yazdı

Root yapmadan Play Store silinemez. Huaweilere rootta yapılamadığına göre tahminim kısayolu sildi. 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Atlas
    Atlas's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı
    Atlas bunu yazdı

Root yapmadan Play Store silinemez. Huaweilere rootta yapılamadığına göre tahminim kısayolu sildi. 

Çok ilginç bir durum geri nereden getirebilirim uygulama menüsü yok bunda ios gibi menü ?

-
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    Atlas bunu yazdı
    mkyb bunu yazdı
    Atlas bunu yazdı

Çok ilginç bir durum geri nereden getirebilirim uygulama menüsü yok bunda ios gibi menü ?

Bir klasörün içine falan atmıştır hocam. 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    Atlas bunu yazdı
    mkyb bunu yazdı
    Atlas bunu yazdı

Kullandığınız Huawei'de Android sürümü nedir bilmiyorum ama, Samsung ve Oreo için konuşuyorum; Ayarlarda PlayStore'un ilgili satırı varsa, içerisinde "KısaYol ekle" diye bir tıklanabilir tuş'la, ben "Güvenli Klasör" diye bi nane'yi  hem Programlar Menü'süne hem de Ana Menü'ye getirebilmiştim. 

RitmFarbRacourci tarafından 28/May/19 02:21 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
Toplam Hit: 120769 Toplam Mesaj: 284
huawei