folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Kuran"Da Başörtüsü Yok

Kuran"Da Başörtüsü Yok

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Abendrot
    Abendrot's avatar
    Erkek
    Kendini müceddid zanneden enayi!

Tevbe Suresi 119.ayete bak
    Kehf Suresi 60-67.ayetler
    Maide Suresi tamamı..Ayetler bile seni desteklemiyor yalnız kuran demiyor..Peygamber olmasaydı namaz kılmayı nerden öğrenecektin enayi Öğretenler alimler olmasaydı nasıl öğrenecektin ?

Ode To Melancholy.. Acı Ve Şarap..Verebileceğin En Ölümlü Tadı Ver Bana!..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HolySeclorum
    HolySeclorum's avatar
    Erkek
    Abicim küfürleşmeyin. Her zamanki klasik muhabbet bu. Biri aksi bir düşünce söyleyince sözümona imanlı arkadaşlar ispat niteliği taşımayan bitakım tasfir dedikleri yazıları getirirler koyarlar sayfa sayfa. Mantıklı bi açıklamada yapmazlar.Biryere varılmaz butür konularda belki tartışmak bile zaman kaybı...

Her Hakkım Saklıdır
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    scorpix
    scorpix's avatar
    Erkek

lan dingil yazılarımı okumadığın belli lan senin!

hoş hiçbirşeyi okumazsın sen zaten enayisin nede olsa "atalarım böle diyo doğrudur" diye düşünen beyinsiz!

demişsin peygamberimizin sözleri olmasaydı namaz kollmayı nereden öğrenecektin diye!

al sana cevap: öncedende bu sayfada yazmıştım ben namazımı KURAN a göre kılıyorum! daha hiçbir ayette 5 vakit görmedim 3 gördüm üç vakit namazımı kılarım !

al al cevabınıda gözün doysun!

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NighT-7
    NighT-7's avatar
    Erkek
    :D uhahahaha yine bilgin geçinen mallar patlatmış esprileri

...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Abendrot
    Abendrot's avatar
    Erkek
    Peygamberin 5 vakit namazın farz olduğunu söylediği yüzlerce sahabe tarafından nakledilmiştir ki eminim sen şii yönlü birisin ya da fazla mustafa islamoğlu okuyorsun..Sana diyeceğim hiçbişey yok dostum Allah hidayet nasip etsin sana..Sen daha peygambere inanmıyorsun gelmiş din kitap konusuyorsun :) Afferim..Sen kuranın tamamını okudun? fıkıhın tamamını okudun? kutubi sittenin tamamını okudun_? eminimki sen şiisin..14 asırdır insanlar yanlıs kılıyor sadece sen doğru biliyorsun :) hehehe baya bi komik ve güzel..

Ode To Melancholy.. Acı Ve Şarap..Verebileceğin En Ölümlü Tadı Ver Bana!..
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    scorpix
    scorpix's avatar
    Erkek

sufi siktir git lan! ben şii değilim bu bir. bir mezhepçi olarak kadarda islam düşmanı = ayrılıkçı birisi değilim buda iki!

gelelim peygambere inanmıyormuşım.. siee! lan siz KURAN ı bırakıp PALAVRA OLAN hadislere inanıyonuz lan!

KURAN ayet yarışmaları yerine hadis yarışmaları.. peah!!

PEYGAMBERİMİZ NAMAZIN  VAKİT OLDUĞUNA DAİR O SÖZÜ SÖYLERKEN SEN YANINDAMIYDIN!!! KEFİLMİSİN %100  DOĞRULUĞUNA!!

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MZMZ
    MZMZ's avatar
    Erkek

Scorpix aklını başına al.Sen kimsin bi kere al işte bole namaz kılarım diyorsun.Alim misin doktoramı yaptın ne halt biliyon bu konuda orta burda duyduğun

laflarla dini yaşamak olmaz... Kur'an-ı Kerimde gormedim diyorsun peki Kur'an da nasıl namaz kılıncağı da yazıyomu ruku secde yazıyomu...

Bu gibi tum bilgileri HZ.MUHAMMED (S.A.V) den oğrenilmiştir.Hadislerden Oğrenilmiştir. Bi kere sen HZ.MUHAMMED (S.A.V) den daha iyi mi bileceksein namazın kac

vakit olduğunu nasıl kılınacağını AKILLI OL... Bilmediğin konularda yorum yapma. Cunku bunlar yoruma acık meseleler değildir.Din kesin ve şartsız

iman gerektirir.Oyle sğdan soldan duyduğun  fikirleri murakebe etmeden kabullenme. En azından BİR MUSLUMANIN BOYLE YAPMAMSI GEREKİR.

ORTUNME KONUSUNA GELİNCE ALINSİZE AYET LER

24/31- Mü’min kadınlara da söyle, gözlerini haramdan sakınsınlar, ırzlarını korusunlar. (Yüz ve el gibi) görünen kısımlar müstesna, zînet (yer)lerini göstermesinler. Başörtülerini ta yakalarının üzerine kadar salsınlar. Zinetlerini, kocalarından, yahut babalarından, yahut, kocalarının babalarından yahut oğullarından, yahut üvey oğullarından, yahut erkek kardeşlerinden, yahut erkek kardeşlerinin oğullarından, yahut kız kardeşlerinin oğullarından, yahut müslüman kadınlardan, yahut sahip oldukları kölelerden, yahut erkekliği kalmamış hizmetçilerden, yahut da henüz kadınların mahrem yerlerine vakıf olmayan erkek çocuklardan başkalarına göstermesinler. Gizledikleri zinetler bilinsin diye ayaklarını yere vurmasınlar. Ey mü’minler, hep birlikte tövbe ediniz ki kurtuluşa eresiniz! 

24/60- Artık evlenme ümidi beslemeyen, hayızdan ve doğumdan kesilmiş yaşlı kadınların zinetlerini göstermeksizin dış elbiselerini çıkarmalarında kendileri için bir günah yoktur. Ama yine sakınmaları onlar için daha hayırlıdır. Allah hakkıyla işitendir, hakkıyla bilendir.

33/33- Evlerinizde oturun. Önceki cahiliye dönemi kadınlarının açılıp saçıldığı gibi siz de açılıp saçılmayın. Namazı kılın, zekatı verin. Allah’a ve Resülüne itaat edin. Ey Peygamberin ev halkı! Allah sizden ancak günah kirini gidermek ve sizi tertemiz yapmak istiyor.

33/59- Ey Peygamber! Hanımlarına, kızlarına ve müminlerin kadınlarına söyle, bedenlerini örtecek elbiselerini giysinler. Bu onların tanınıp incitilmemelerine de daha uygundur. Şüphesiz Allah çok bağışlayıcıdır, çok merhamet edicidir.

SONUC OLARAK TUM AYETLERDE EL VE YUZ HARİC GORUNEN KISIMLARI MUSTESNA KAPANMALARI EMREDİLMİŞ !!! 

BUNU USTUNE SOZ OLMAZ CUNKU BUNLAR ALLAH (C.C) EMRİDİR.VE HİC BİR PROF YADA DOC. AKSİNİ İDDAA EDEMEZ EDERSE MÜRTED OLUR ...

BAŞKA SÖZE GEREK OLDUĞUNU SANMIYORUM AYETLER APAÇIK ORTADA.BİR MUSLUMANIN YAPMASI GEREKEN TUM BU EMİRLERİ EKSİZSİZ YERİNE GETİRMEK 

Tohum saç, bitmezse toprak utansın! Hedefe varmayan mızrak utansın! Hey gidi küheylan, koşmana bak sen! Çatlarsan, doğuran kısrak utansın! Eski çınar şimdi noel ağacı; Dallarda iğreti yaprak utansın! Ustada kalırsa bu öksüz yapı, Onu sürdürmeyen çırak utansın! Ölümden ilerde varış dediğin, Geride ne varsa bırak utansın! Ey binbir tanede solmayan tek renk; Bayraklaşamıyorsan bayrak utansın! NFK
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bella_ciaa
    bella_ciaa's avatar
    Erkek
    scorpix bunu yazdı:
    -----------------------------

sufi siktir git lan! ben şii değilim bu bir. bir mezhepçi olarak kadarda islam düşmanı = ayrılıkçı birisi değilim buda iki!

gelelim peygambere inanmıyormuşım.. siee! lan siz KURAN ı bırakıp PALAVRA OLAN hadislere inanıyonuz lan!

KURAN ayet yarışmaları yerine hadis yarışmaları.. peah!!

PEYGAMBERİMİZ NAMAZIN  VAKİT OLDUĞUNA DAİR O SÖZÜ SÖYLERKEN SEN YANINDAMIYDIN!!! KEFİLMİSİN %100  DOĞRULUĞUNA!!

-----------------------------

HAJI.  herşeyin tamam olsun. yanlız şunu bil. namaz 5 vakittir..

ben MARDİNDE oturuyorum. haliyle etrafat sürayaniler var. gelen arkadaşlarla bi gün kiliseye gittik. adama sordum incil neden 4 tür diye. siz yanlış biliyorsunz incil birdir onlşar bölümleri dedi. tam dedim. tanrı ne diyor orda dedim. onlar hz isa ile ordaki görgü tanıklarını sözleri. yav tamam TANRI nerde dedim. bak sana anlatamıyorum galiba dedi İSA rbtır dedi(haşa) ..yav tantı diyorum. adamkardeşim isatanrıdır dior. pekli BABA nerde diorm babnın sözleri nedrde. YOK...ya amainanıyorlatr. ne hikmetse. bizim de İNANCIMIZ KURANDIR.....%50 si GREÇEK OLAN hadi,slerdi. ve KURANDAN sonra bir titap varsa ODA RİSALE-i NUR dur. (fethullahın yorumu bulunmayan, gerçek risalei nur )

Rüyamda Ben Ve hazreti Fethullah hoca abey efendi aynı Keranedeydik. İkimizde Aynı Kaşarı Zükmek İstedik. Ben Qarıyı Ona Vermeyince Fışfışla Fışfışlaya Ağlamaya Ve Vaaz vermeye Başladı. "Evladım Dünya Geçicidir (fışfışpırrt) Paylaşamadığınız bişey Varsa; Önce Arkadaşına İkram Et. Sonra Sen Yap... :D
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    scorpix
    scorpix's avatar
    Erkek

MZ dostum ben hadislere nasıl güveneyim???

onlarca yalancı peygamberler vardı o devirde...

nasıl kefil olacaksınzı!

+ SİZ KURAN da bazı şeylerin eksik olduğunu düşşünüyorsunuz.. üstte biriside bunu dedi söyledim.. ayet var bu konuda! eksiklik yok KURAN da herşey tamdır! yalnızca alimler anlayabilir orası ayrı! ben aaa banane canııım işte yahu peygamberimiz söyleMİŞMİŞMİŞ bunuuu.. ben inanayım bunaaa yaaa nolacakkiii... diyeceğime ilim öğrenirim daha iyi!

bunun içinde ilk olarak ayet gereği:

Rabbim İlmimi Çokça Arttır! amin.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HolySeclorum
    HolySeclorum's avatar
    Erkek
    Ciddi bi soru soracam, neden kadınlar? O dönemde erkeklerin abazanlığı kadınlar kapatılarak kadınların üzerine mi yüklendi?O zaman nerede eşitlik?

Her Hakkım Saklıdır
Toplam Hit: 18405 Toplam Mesaj: 155