folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Kuran"Da Başörtüsü Yok

Kuran"Da Başörtüsü Yok

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fuzz
    Fuzz's avatar
    Erkek
    şu an yaşadığın ülkenin anayasasını benim sana öğretmem ne kadar mantıklıysa, agnostik olmamam da o kadar mantıklı olurdu.

"we lose ourselves but we find it all"
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TugrulBaba
    TugrulBaba's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

önyargılı dediğin adamda önyargılı olsa ya hadi neyse:)

peh ön yargıymış..

senin inandığın inançsızlık modelinin ruhunu bilirim ben.

Dediğin gibi yumurtayı eleştirmek için tavuk olmaya gerek yok. 

Kelimenin kökeninide bilirim manasınıda. 

Yalnız sen inandığın inançsızlık sistemine ne kadar inanıyor ne kadar gereğini yerine getiriyorsun tartışılır.

Zira Tanrı yok (dolayısıyla kanunları, kuralları yok) diyen bir insan kalkıp başörtüsü hakkında

yorum yapma hakkına sahip değildir kanımca.

Çünkü bu yorum değil saldırı olur. 

Umarım "önyargı" dediğin şeyin tarafımca değil bilakis kendi tarafınca 

forumda neşrettiğin yazılardan aktığını anlatabilmişimdir.  

Müslümanım diyen bir insan kalkıp başörtüsü hakkında "yorum" yapabilir.

Hristiyanı diyende yapabilir. (saygı çerçevesinde) Çünkü inanç bağlamında mana aleminin varlığını inkar etmiyor.

Uhreviat üzerine kavramlarda farklılık göstersede bazı inanışlar temelde cennet veya cehennem gibi

soyut kavramlar bu dindede mevcut.

Ama bir ateist veya agnostik kalkıp başörtüsü, namaz, oruç gibi dini temellere dayandırılan ameller hakkında yorum

yapması yapmacık olur. 

Ve yapmacıklıkla kalsa iyidir yine direkt senin burada yaptığın gibi saldırıya dönüşebilir bu "yorum" olamayan yorumlar. 

tahribat.com/murid/tugrulbaba
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    scorpix
    scorpix's avatar
    Erkek

en başından adam akıllı yada adam akıllı olacağını düşündüklerime cevap vermeyi istiyorum...

mayrip:

SCORPİX bazı yazdıkların saçma eğer yazdıysan.

kuranda 3 vakit namazda nerden çıktı eğer böyle diyorsan Daha geçen gün miraç kandilini kutladık. miraç kandilinde yaratıcı efendimize ilk namazı orda gösterip dosdoğru olmamız için 5 vakit namazı sen nerden uydurarak 3 vakit diyorsun.

sabah öğlen ikindi akşam yatsı : kaç etti 5.

tbt de böyle dini konuların açılmasından bende bıktım.

___________________________________________________--

:  mayrip dostum bana kuranda namaz 5 vakittir yazan bir ayet söylesene! yada işte şu bir şu iki şu üç diye sıralasana...

tüm ayetleri araştır karşına dört zaman belirten ayet çıkacaktır.. ( araştırmadan yazma lütfen! ) bunların birisinin başına bak: " ey muhammed! " diye başlar.. o namaz hz.muhammed e hastır o aytide iyi gözden geçir.. ama her ne olursa olsun hadislerden değilde bana ayetlerden 5 vakit olduğuna dair birşey ggetiremeyeceksin...

.............................................................................................

andidit:

scorpix,

Kapılmış gidiyorsun dikkat kendine

dahada kapılmaya niteyim vr aslında...:)

.....................................................................................

VisualBoy:

islam ülkelerinin bokun içinde yaşamasının tek sebebi dini onun bunun uydurdugu hadis lerden yaşamalarıdır. Bana göre hadislerin bir kısmı dogru olabilir ama çogu uydurma. Din de kaynak alınması gereken tek kitap vardır Kur-An...

Kur-An da eşitlik söz konusudur, kız kardeş ne alırsa erkek de onu alır miras da. Ben ateist biri olarak bunları biliyorsam araştırmışsam, sen utan abi, senin dininde islam aç kitabını bi oku.

evet bencede bugun bizler dinde en sıon ne nankr ve terorist gibi gözüküyorsak bunun tek sebebide uydurma palavra hadislerdir.. bizler Kuran ın yolundan dosdoğru VE AKLIMIZI KULLANARAK gitseydik ümmetler yarışında birinci olurduk sonuncu değil!

................................................................................................

tekrar VisualBoy:

babamda 3 vakit kılıyor. Kur-An da öyle yazıyor dedi. hadislerin palavra dan başka bişey olmadıgını da savunur. 

adha önce yazmıştım sanırım ; babam derki "hadisler islam dinini yıpratmak amacıyla yahudiler tarafından uydurulmuştur" bana mantıklı gelen bi düşünceü

hadisler sadece yahudilerden çımkmamıştır peygamberimiz dönemindede peygamberimiz öldükten sonrada sahte peygamberler türemiştir.. onlar çıkartmıştır ve artı ortalıkta uydurma olan o kadar çok şey varki...

GENELE:

arkadaşlar küfr etmeyelim yaw.. tmm yani küfürsüz yapamıyozda az edelim bali :))

ve birkaç şey daha:

anayasayla ve atatürk ile ilgili: arkadaşlar sıkmayın.. atatürk dinsiz birisi değildi! bunnu böyle göstertmeye çalışanlar avucunu yalarlar! kimse zil takıp oynamasın ancak atatürk hadisçi biriside değildi ( kanaatimce! ) ...  anayasal konuşlara gelince bırakalım herkez kendi dinini yaşasın ! ancak mademki iş böyle niçinb bu ülkede minnacık kız çocuklarının ellerine okuması için kitap yerine kafasını sokması için türban veriyorlar!  niçin küçücük yaşta aklını yıkıyorlar! arkadaşın birisi demişki or.. pumu olsun! kardeşim nerede yaşıyorsun?? cidden nerede yaşıyorsun!! türbansız olan herkez orospumu?! ha dürüst ol öylemi?! senin bakış açın böyleyse nasıl değiştirilecek bu!  sen öyle düşünüyorsan toplum un suçu ne???

+ birşey daha söylemek istiyorum yukarıda arkadaşlar sürekli herkezin dini kendine demiş evet öyle.. o halde susmakmı gerekir? susmayı tercih edenler ya korkaktır yada bilgiden yoksun kendini dünyanın merkezi zannedenlerdir..! paylaşalım.. paylaşaımli öğrenelim.. elbetteki herkezin dini kendisinedir..!

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    inside
    anonim6918524
    anonim6918524's avatar
    Banlanmış Üye
    Bilgi/Destek Madalyası Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    3mr3 bunu yazdı:
    -----------------------------
    çok cıvıttınız tahribatın ortamını yeter artık
    yazalımmı yazmayalımmı diyorum olmuyo gidin başka yerde açın
    bozmayın tahribat ortamını !! yeter yav artık

Halk bunu istiyor sözü bu konuya yakışıyor.Bilişim teknoloji hakkında açılan konulara maksimum 1 sayfa mesaj yazılıyor dökümanlarla ilgili konulara sadece 3-4 mesaj atılıyor.Bu konu ise rekora gidiyor.Kısacası halk bunu istiyor.Türban tartışması istemeyenler bilişim konularına dökümanlarla ilgili konulara yaptıkları muameleyi yaparlar ve konu iner bu kadar basit.

ulascan90 bunu yazdı:
    =D

bence bu konuyu kitlesinler öle milleti biribirine düşürmek için açılmış gibime gelio çnkü hak veriorm sana (hayır tartışabiliriz tabi günlerce ama lüzumu yok herkes bildiini okucak çnkü bari öle olmasa yanmıcam)

Böyle mübarek konu kitlenirmi çarpılırız.

λ
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ulascan90
    ulascan90's avatar
    Erkek
    FireX bunu yazdı:
    3mr3 bunu yazdı:
    çok cıvıttınız tahribatın ortamını yeter artık
    yazalımmı yazmayalımmı diyorum olmuyo gidin başka yerde açın
    bozmayın tahribat ortamını !! yeter yav artık

Halk bunu istiyor sözü bu konuya yakışıyor.Bilişim teknoloji hakkında açılan konulara maksimum 1 sayfa mesaj yazılıyor dökümanlarla ilgili konulara sadece 3-4 mesaj atılıyor.Bu konu ise rekora gidiyor.Kısacası halk bunu istiyor.Türban tartışması istemeyenler bilişim konularına dökümanlarla ilgili konulara yaptıkları muameleyi yaparlar ve konu iner bu kadar basit.

ulascan90 bunu yazdı:
    =D

bence bu konuyu kitlesinler öle milleti biribirine düşürmek için açılmış gibime gelio çnkü hak veriorm sana (hayır tartışabiliriz tabi günlerce ama lüzumu yok herkes bildiini okucak çnkü bari öle olmasa yanmıcam)

Böyle mübarek konu kitlenirmi çarpılırız.

tabe canım ona şüphe yok =P

bu arada konu nereden nereye gitti yumurta tavuğa döndü o yumurta lafı banaydı galiba ama her neyse yazıları önce iyi okumak lazım ilk kelimeye bakıp yorum yapılmaz oraya tanım vs de koymuşum bakan bilen anlar anlamayanı da ben takmam şahsen bu saatten sonra onlar daha yumurta bile değildirler yorum yaparlar

cidden siyaset din gibi konulara firexin dediği tavır konsa tahribat açısından en hayırlısı olur gibime gelio da neyse ilk dediğim gibi tartışma kişisel tartışmaya dönmesin konu sapmasın beyler dönün tartıuşmaya konu kuranda başörtüsü agnostisizm değil ben orada sadece yorumda bulundum koca bi sayfa agnostik olmuş maşallah =S

bakır (II) sülfat çözeltisi mavisi gökyüzü
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ulascan90
    ulascan90's avatar
    Erkek
    TugrulBaba bunu yazdı:

önyargılı dediğin adamda önyargılı olsa ya hadi neyse:)

peh ön yargıymış..

senin inandığın inançsızlık modelinin ruhunu bilirim ben.

Dediğin gibi yumurtayı eleştirmek için tavuk olmaya gerek yok. 

Kelimenin kökeninide bilirim manasınıda. 

Yalnız sen inandığın inançsızlık sistemine ne kadar inanıyor ne kadar gereğini yerine getiriyorsun tartışılır.

Zira Tanrı yok (dolayısıyla kanunları, kuralları yok) diyen bir insan kalkıp başörtüsü hakkında

yorum yapma hakkına sahip değildir kanımca.

Çünkü bu yorum değil saldırı olur. 

Umarım "önyargı" dediğin şeyin tarafımca değil bilakis kendi tarafınca 

forumda neşrettiğin yazılardan aktığını anlatabilmişimdir.  

Müslümanım diyen bir insan kalkıp başörtüsü hakkında "yorum" yapabilir.

Hristiyanı diyende yapabilir. (saygı çerçevesinde) Çünkü inanç bağlamında mana aleminin varlığını inkar etmiyor.

Uhreviat üzerine kavramlarda farklılık göstersede bazı inanışlar temelde cennet veya cehennem gibi

soyut kavramlar bu dindede mevcut.

Ama bir ateist veya agnostik kalkıp başörtüsü, namaz, oruç gibi dini temellere dayandırılan ameller hakkında yorum

yapması yapmacık olur. 

Ve yapmacıklıkla kalsa iyidir yine direkt senin burada yaptığın gibi saldırıya dönüşebilir bu "yorum" olamayan yorumlar. 

yazı bana mıydı anlamadım ama saldırı yapmak amacım diildi kusura bakma ama her çeşit insan yorum yapabilmeli abi görüşü doğru diilse zaten yapılan yorumlar onun görüşünü çürütür agnostik adamın din hakkında görüşü yoktur die bişi yahut ateist için de geçerli bu söz konusu diildir ki ayrıca çoğu bu konularda daha bilgilidir çnkü araştırmadan bişi bilmeden agnostik veya ateist olunmaz düşünürsün ok ama düşünmek ateist veya agnostik veya başka ne varsa oldum demek için yeterli bir sebep diildir o yzden onların görüşlerine de saygı duymak lazım senin dediklerine de saygı duyarım onun dediine de eşit biçimde saygı duyar ve ciddiye alırım ha sen almazsın senin bilicein iş

bakır (II) sülfat çözeltisi mavisi gökyüzü
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TugrulBaba
    TugrulBaba's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    ulascan90 bunu yazdı:

agnostisizm bildiğim kadarıyla hristiyanlıktan doğmuştur ancak islamda da uygulaması olan ve tanrıya şüpheyle bakan (ama onu reddetmeyen) bir uygulanış biçimidir din değildir mezhep değildir sadece bir inanış biçimidir en kesin olanı ise ateizmdir o tanrıyı ve dinleri reddeder nereden mi biliyorum üzerine sadece vikiyle kalmayıp birçok kitap okuyan (hele hele ateizm üzerine özellikle) biriyim bu yüzden bu yazdığını iki defa düşün bin defa daha araştır öyle gel ayrıca vikipediyi de düzeltmek lazım eğer öyle yazıyorsa sonuçta onu yazan da bir insan (ve böyle yazdıysa büyük ihtimalle cahil bir türk) ama bir noktada katılıyorum türünün uç noktasıdır agnostisizm de

bir de tam anlam için wikipediayı öneririm vikipediyi değil alın anlamı ingilizce ama:

Gnosticism (from Greek gnosis, knowledge) refers to a diverse, syncretistic religious movement consisting of various belief systems generally united in the teaching that humans are divine souls trapped in a material world created by an imperfect spirit, the demiurge, who is frequently identified with the Abrahamic God.

(linkler için özür dilerim c/p yapınca böle oldu)

Acep sen beni hiç okumayan birisimi sandın ki?

Konuyu görünce "ulan şu agnostiğin manasına bi bakıverem" çapında birisimi bildin?

Tavrım halim bunu mu çağrıştırıyor sende?

Evet cahilim. Doğru. Bunu kabul edecek kadar bilgim var. Fazlası değil. Lakin ucundan kıyısından bazı şeyleri bilirim.

Bildiğimi sanırım.  

Önce oku demişsin. Doğru demişsin. Öncesinde sonrasında okumak lazım. Kuranın da ilk emridir okumak.

Müslümanın yitik malıdır ilim.

Agnostiğin nasıl bir şey ne menem bir inanç olduğunu önceki iletilerimde açıkladım sayılır. 

Sebebine gelecek olursak bir agnostiğin kalkıp dinle alakalı yorum yapmasının

"inançsızlık" inancına, yine bu inancının temel yapısını oluşturan bilinmezcilik kavramına dayalı olan sorgusuz sualsiz

reddetmeciliğine aykırı olduğunu belirtmekti.

Agnostik adam sekülerist, materyalist, agnostiklilğine bağlı olarakta antiklerikolist olur az buçuk. 

Neden antiklerikolisttir? (BENCE) Çünkü reddettiği tanımlamaların savunucusudur din adamları. Tabi bu benim kişisel fikrim.

Neden sekulerist? Dünyevidir. Zaten uhrevi olan herşeyi reddetmiştir. Materyalistliğide bu noktada başlar.  

Ayrıca yumurta kelimesi geçen yazımda seni kastetmediğimi belirtirim. Verilen örneği aynen kullandım. 

Her neyse aslında takıldığım şey konuyu açıp milleti birbirine düşürdükten sonra suya sabuna 

el sürmeyen şahsın (ne ilk ne de sonuncu kez) site içerisinde provakatif hareketlerine gıcık olmam.

Sizinde dikkatinizi çekmiyormu?

Kah odun der millete, kah git iranda yaşa.

Valla ben onun yerinde olsam gider afrikada memelerini açan taşaklarını salan kabileler var onlarla yaşarım.

Kapanmanın sonu iransa onun anlayış çerçevesindeki insanların yeri orasıdır. 

Neyse gaza gelmeyin. Kuranda örtünme ile ilgili ayetler vardır.

Araştırmayı yapan kişi ve yaptıran kişi ilk mesajda açıkça belirtilmiştir. 

Tahammülsüzlük abidesi bülent ecevit ve yandaşı. 

Kuranda ayrıca namaz nasıl kılınır açıklanmaz. Bu hadislerle sabittir. 

Kuranı tek başına anlayabilmek bizzat o dönemin insanları için bile açıklama gerektirirken kalkıp namaz 3 vakit,

oruç aslında yokmuş, zekat yalan, hacca gitmeye gerek yok sms le hacı olunuyor, gibi teranelerle ortaya çıkmak 

11 ay dine küfredip ramazan  ayında ramazan özel eki hazırlayan yavşak medya maymunlarına benzemektir.

selametle.. 

tahribat.com/murid/tugrulbaba
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Shamanist
    Shamanist's avatar
    Erkek

Mod arkadaş başlığı düzenlerse memnun olurum.Başlık kutuplaşmadan başka birşeyi ifade etmiyor.Yazar biraz saplantılı olsa gerek :P

iyi biri değil... TBT
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tabela Fatihi
    kaygusuz
    kaygusuz's avatar
    Erkek

graywolf hanım sadece ben değil millet bıkmış gördüğünüz gibi.

leyla hanım böyle yazıları okumasa yada ekleyip tbt deki insanların din bilgilerini ortaya döktürmese.dini olarak hiç başlık açmasa.

sana gelelim SCORPİX HADİSLERE İNANMIYORSUN ÖYLEMİ.EFENDİMİZİN HADİSLERİNEDE inanmıyorsun ne yazık. eğer inanmıyorsan vereceğim cvp inanma

madem inanmıyorsun en basiti efendimiz ne demişti bir hadisinde ''İstanbul mutlaka fethedilecektir onu fetheden asker ne güzel askerdir'' diye bir hadis var sen onada inanma emi. şimdi cvp vereyemeceksin demişsin

al sana cvp http://isoru.wordpress.com/2007/03/13/hadislerde-5-vakit-namaz/ googlede arasan bulurdun.

tbt müridleri olarak geçen gece kutlamıştık miraç kandilini kutladık miraç rabb ile efendimizin buluşması. ve namazın bize gönderilmesiydi.

Aldananlar aldanmaktan zevk aldıkları için hile ortaya çıkmıyordu Tolstoy
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fuzz
    Fuzz's avatar
    Erkek

TugrulBaba; agnostisizmin hala bi "inanç" olduğunu sanıyorsan ya gözlerinde bi problem var ya da algında.

yumurta-tavuk örneği de gayet açıktı, ben herkese gerekli cevapları verdim anlayan anlamıştır.

"we lose ourselves but we find it all"
Toplam Hit: 18408 Toplam Mesaj: 155