folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Kuran"Da Başörtüsü Yok

Kuran"Da Başörtüsü Yok

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TugrulBaba
    TugrulBaba's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    ulascan90 bunu yazdı:
    -----------------------------
    TugrulBaba bunu yazdı:

önyargılı dediğin adamda önyargılı olsa ya hadi neyse:)

peh ön yargıymış..

senin inandığın inançsızlık modelinin ruhunu bilirim ben.

Dediğin gibi yumurtayı eleştirmek için tavuk olmaya gerek yok. 

Kelimenin kökeninide bilirim manasınıda. 

Yalnız sen inandığın inançsızlık sistemine ne kadar inanıyor ne kadar gereğini yerine getiriyorsun tartışılır.

Zira Tanrı yok (dolayısıyla kanunları, kuralları yok) diyen bir insan kalkıp başörtüsü hakkında

yorum yapma hakkına sahip değildir kanımca.

Çünkü bu yorum değil saldırı olur. 

Umarım "önyargı" dediğin şeyin tarafımca değil bilakis kendi tarafınca 

forumda neşrettiğin yazılardan aktığını anlatabilmişimdir.  

Müslümanım diyen bir insan kalkıp başörtüsü hakkında "yorum" yapabilir.

Hristiyanı diyende yapabilir. (saygı çerçevesinde) Çünkü inanç bağlamında mana aleminin varlığını inkar etmiyor.

Uhreviat üzerine kavramlarda farklılık göstersede bazı inanışlar temelde cennet veya cehennem gibi

soyut kavramlar bu dindede mevcut.

Ama bir ateist veya agnostik kalkıp başörtüsü, namaz, oruç gibi dini temellere dayandırılan ameller hakkında yorum

yapması yapmacık olur. 

Ve yapmacıklıkla kalsa iyidir yine direkt senin burada yaptığın gibi saldırıya dönüşebilir bu "yorum" olamayan yorumlar. 

yazı bana mıydı anlamadım ama saldırı yapmak amacım diildi kusura bakma ama her çeşit insan yorum yapabilmeli abi görüşü doğru diilse zaten yapılan yorumlar onun görüşünü çürütür agnostik adamın din hakkında görüşü yoktur die bişi yahut ateist için de geçerli bu söz konusu diildir ki ayrıca çoğu bu konularda daha bilgilidir çnkü araştırmadan bişi bilmeden agnostik veya ateist olunmaz düşünürsün ok ama düşünmek ateist veya agnostik veya başka ne varsa oldum demek için yeterli bir sebep diildir o yzden onların görüşlerine de saygı duymak lazım senin dediklerine de saygı duyarım onun dediine de eşit biçimde saygı duyar ve ciddiye alırım ha sen almazsın senin bilicein iş

bu mesajını henüz farkettim.

yazı seni kapsamıyor. Agnostik dostumuza yazmıştım. Yukarıda agnostik adamın neden yorum yapmaması gerektiği hakkında açıklama yaptım.

Çünkü agnostizmle bağdaşmaz. Ya agnostiksin yada değilsin. Anlıyorsun beni?

Din hakkında görüşü vardır. Ama peşinen reddettiği şeye yorum getirmesi ironiktir. Hasılı kelam belirttiğim üzere yapılan şey yorum olmaz

reddedildiği için doğru bulunmuyor demektir ki bu noktada doğru olmayan herşey eleştirilir, kötülenir.

Kitlelere hitap eden olgulara, beşeri kültürün müşterek inançlarına; bunlara saygı çerçevesinde 

"ben agnostiğim" diyen adamın  yorum yapmasını doğru bulmuyorum. Çünkü peşin hükümlüdür.

Bana önyargılı yaftasını vurmasını bu yüzden yadırgadım. Bunuda açıklamış olayım.

Ek olarak sadece seni değil 2 yaşındaki çocukları bile ciddiye alır ve onların hallerine duruşlarına bile gerekli saygıyı gösteririm.

Beni henüz tanımadığın sonucuna varıyorum. Zamanla alışacaksın :) 

tahribat.com/murid/tugrulbaba
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    msdead
    msdead's avatar
    Dişi

ne konuymuş :S  yetmezmi sizcede , sıkılmadınızmı ?

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TugrulBaba
    TugrulBaba's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Fuzz kardeşim, sen kabul etmesende yaygın inanışa uygun hareket etsende

senin bahsettiğin şey "inançsızlık inancıdır" bu benim kitabımda böyledir. 

Yani bana göre ateizmde agnostizmde benzeri "inançsızlık inançlarıda" hepsi birer iptidai dindir.

Tıpkı paganizm(gerçi objeler var işin içinde ama) gibidir benim için. İlahsızlığa ve başıboşluğa tapınmaktır.. 

tahribat.com/murid/tugrulbaba
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tahir
    tahir's avatar
    Erkek
    Fuzz bunu yazdı:
    şu an yaşadığın ülkenin anayasasını benim sana öğretmem ne kadar mantıklıysa, agnostik olmamam da o kadar mantıklı olurdu.

Bak sen herşeyi mantıkta arıyorsun yalnış yapıyosundur herşey  senin mantığına uymaz evvela kurana bakacaksın sonra bulamadın hadise soonra bulamadın başka birşeye vs. vs. örnek veriyorum sadece

Cenab-ı Hak sana amel defterinin oku dediği zaman yanına da Kur"an-ı Kerim"i koyacak Soracak: "Bu günahı Benim kitabımın neresinde buldun da yaptın," buyuracak Mahmud Efendi Hz. (k.s.)
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gfb_soldier
    gfb_soldier's avatar
    Erkek

Abi bana saldırmayın ama şimdi bişi sorucam düşünüorum anlamsız gelio.

laik denio laikliğin anlamı her dinin özgürce yaşanması anlamına  gelio bi anlamda(kısaca) okullarda üniversitelere başörtülü girilemio neden böle:S :?

http://twitter.com/#!/yasiinergul
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kelv1n
    Kelv1n's avatar
    Erkek
    gfb_soldier bunu yazdı:

laik denio laikliğin anlamı her dinin özgürce yaşanması anlamına  gelio bi anlamda(kısaca) okullarda üniversitelere başörtülü girilemio neden böle:S :?

%1.5 :P

Hatalıysam..... aramızda kalsın ;)
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    darkblood
    darkblood's avatar
    Erkek
    Fuzz bunu yazdı:

TugrulBaba; agnostisizmin hala bi "inanç" olduğunu sanıyorsan ya gözlerinde bi problem var ya da algında.

yumurta-tavuk örneği de gayet açıktı, ben herkese gerekli cevapları verdim anlayan anlamıştır.

ne cevabı olum? sen sokak karısı gibi laf atıyon millete? seni adam yerine koyan biri olsaydım sana sabahtan beri cvp yazardım!

hem aynı yazıları durmadan yazıp forumu kirletme. adam gibi yaz. burası senin çöplüğün değil. adab sınırını zorlama.ortaya laf atma. bu forumdaki millete senin bi faydan olamaz çünkü bilgi aktaramıyosun  çünkü boşsun! bunu böyle bil. oku biraz oku!

medeni ol biraz insanların düşüncelerine,yaşayışına ve davranışlarına saygılı ol. islam dininde hayvanlara bile saygı vardır.

bilenle bilmeyen bir olur mu?
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RedKit
    RedKit's avatar
    Erkek
    gfb_soldier bunu yazdı:

hocam bu ülkede 28 şubat 1997 ye kadar üniversiteye isteyen istediği bi şekilde giriyordu.ama türbanla giren vatandaşlarımız bu ülkenin rejimine karşı aşırı derece faaliyette bulundular.onu geç erbakan hükümeti faaliyetlerini başbakanlık konutana kadar getirmişti.neyse anlayan anlar.Onlar kendilerine verilen bu hakkı kötüye kullandılar ve post-modern bi darbeyle erbakan ve akabinde türbanda yasaklandı.bu olayları kimse inkar etmeye kalkışmasın akpde olduğu gibi yoksa yüzsüzlük olur,arsızlık olur.Ben şimdi nasıl güveniyim bu vatandaşlara?

her horoz kendi çöplüğünde denizli horozu her yerde öter
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fuzz
    Fuzz's avatar
    Erkek
    gluonpower bunu yazdı:
    Fuzz bunu yazdı:

TugrulBaba; agnostisizmin hala bi "inanç" olduğunu sanıyorsan ya gözlerinde bi problem var ya da algında.

yumurta-tavuk örneği de gayet açıktı, ben herkese gerekli cevapları verdim anlayan anlamıştır.

ne cevabı olum? sen sokak karısı gibi laf atıyon millete? seni adam yerine koyan biri olsaydım sana sabahtan beri cvp yazardım!

hem aynı yazıları durmadan yazıp forumu kirletme. adam gibi yaz. burası senin çöplüğün değil. adab sınırını zorlama.ortaya laf atma. bu forumdaki millete senin bi faydan olamaz çünkü bilgi aktaramıyosun çünkü boşsun! bunu böyle bil. oku biraz oku!

medeni ol biraz insanların düşüncelerine,yaşayışına ve davranışlarına saygılı ol. islam dininde hayvanlara bile saygı vardır.

bana "bi siktir git çay koy. demli olsun." demekten başka bi şey bırakmamışsın :-D 

her türlü konuda senin gibileri cebimden çıkarırım.

kanıt arıyosan forumda yazdığım "içi dolu" mesajları oku onlar sana 2 ay yeter.

bundan sonra bu konuya cevap yazmayacağım, hatta girmiyeceğim. yiyin birbirinizi, bana ne m.k :-]

"we lose ourselves but we find it all"
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    darkblood
    darkblood's avatar
    Erkek
    RedKit bunu yazdı:
    gfb_soldier bunu yazdı:

laik denio laikliğin anlamı her dinin özgürce yaşanması anlamına gelio bi anlamda(kısaca) okullarda üniversitelere başörtülü girilemio neden böle:S :?

hocam bu ülkede 28 şubat 1997 ye kadar üniversiteye isteyen istediği bi şekilde giriyordu.ama türbanla giren vatandaşlarımız bu ülkenin rejimine karşı aşırı derece faaliyette bulundular.onu geç erbakan hükümeti faaliyetlerini başbakanlık konutana kadar getirmişti.neyse anlayan anlar.Onlar kendilerine verilen bu hakkı kötüye kullandılar ve post-modern bi darbeyle erbakan ve akabinde türbanda yasaklandı.bu olayları kimse inkar etmeye kalkışmasın akpde olduğu gibi yoksa yüzsüzlük olur,arsızlık olur.Ben şimdi nasıl güveniyim bu vatandaşlara?

bak kardaş! sana bi kaç soru sorayım!

Senin  o bahsttiğin baş örtülüler acaba rejime karşı nasıl bir aşırılık yapmışlar yazıverde bu gece rahat uyuyayım! (harbiden merak ettim)

sonra senin güvenemediğin o vatandaşlar  krizler Türkiyesini adam etmedimi ?

acaba senin güvendiğin vatandaş profili neymiş yazıverde bi görelim?...

çok soru var anlıcaan 

bilenle bilmeyen bir olur mu?
Toplam Hit: 18359 Toplam Mesaj: 155