folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Kuran"Da Başörtüsü Yok

Kuran"Da Başörtüsü Yok

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TugrulBaba
    TugrulBaba's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    Fuzz bunu yazdı:
    -----------------------------

agnostiğim arkadaşım, hadis falan bilmem ben.

sorduğum soru da gayet açık ve net.

dedim ya anlayana sivrinsek saz ;-]

Onca mesajın arasından bu dikkatimi çekti. 

Agnostik bir nevi ateist yani. Tırsak bir modeldir bu görüşteki insanlar arasında. Daha da açık ve net konuşacak olursak

Tanrı varmı yokmu arafta kalmış tiplerdir.  

Böyle süslü janjanlı laflarla vay bee ne çok din var  şu dünyada dedirten insanlardandır.

Pekala pek sayın agnostik insan kişisi 

alakan olmayan dinle ilgili yorum yapman ne derece doğrudur? 

tahribat.com/murid/tugrulbaba
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SSH
    SSH's avatar
    Erkek
    çok cıvıttınız tahribatın ortamını yeter artık
    yazalımmı yazmayalımmı diyorum olmuyo gidin başka yerde açın
    bozmayın tahribat ortamını !! yeter yav artık

sırıtma la.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ulascan90
    ulascan90's avatar
    Erkek
    TugrulBaba bunu yazdı:
    Fuzz bunu yazdı:

Agnostik bir nevi ateist yani. Tırsak bir modeldir bu görüşteki insanlar arasında. Daha da açık ve net konuşacak olursak

Böyle süslü janjanlı laflarla vay bee ne çok din var  şu dünyada dedirten insanlardandır.

tuğrul hacı şimdi ayıp ettin ve cahilliğini gösterdin aşkolsun sana agnostiklik bir dini yorumlayış biçimidir adam başka dinden değil ki o da müslüman ve ayrıca burası özgür bir forumsa isteyen alakası olmadığı halde yorum yapabilir ve böylece kendini alakalandırıp gerektiğinde bilgilenebilir

bu arada benim yorumuma gelince bence doru tespit yapmışlar ayağın yere vurması başka türlü saçma oluo çnkü bi anlam getirmiş ve arıca isteyen taksın isteyen takmasın pek umursamıyorum artık herkes işine baksın

bakır (II) sülfat çözeltisi mavisi gökyüzü
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TugrulBaba
    TugrulBaba's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    ulascan90 bunu yazdı:
    TugrulBaba bunu yazdı:
    Fuzz bunu yazdı:

tuğrul hacı şimdi ayıp ettin ve cahilliğini gösterdin aşkolsun sana agnostiklik bir dini yorumlayış biçimidir adam başka dinden değil ki o da müslüman ve ayrıca burası özgür bir forumsa isteyen alakası olmadığı halde yorum yapabilir ve böylece kendini alakalandırıp gerektiğinde bilgilenebilir

bu arada benim yorumuma gelince bence doru tespit yapmışlar ayağın yere vurması başka türlü saçma oluo çnkü bi anlam getirmiş ve arıca isteyen taksın isteyen takmasın pek umursamıyorum artık herkes işine baksın

şimdi senin bu sözünden de şu çıkıyor:

ben cahilim, bu güne kadar cehaletimi göstermiyordum. :)

enteresan ve doğru..

bildiklerimle bilmediklerimi asla kıyas edemem..

İlaveten ayıp yok ortada burada münazara etmekteyiz, kırıcı yada yanlış bir tespitimin olduğunu sanmıyorum.

agnostik kelimesinin manasına da vikipediden felan bir bakın orada:

"..Agnostisizm, tüm dinleri ve dolayısıyla onların tanrılarını kesin olarak reddeder.." 

şeklinde bir ibare var. Şimdi kontrol ettim acaba keskin bir cehaletmidir benimkisi diyerek.

Bu durumda ortaya çıkan şey ateizmden bile daha keskin bir şeydir. 

Zira varlık veya yokluk sorgulanmaz bile bu inanışta. Lakin ateizmde sorgulanır.

Bu bakımdan bu inanç biçimi türünün uç noktasıdır.

Bundan dolayıdır ki:

Reddedilen bir şeyi yorumlamak doğrumudur? Kabul etmiyorsun sonuçta.

cehalet hangimizde? 

tahribat.com/murid/tugrulbaba
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ulascan90
    ulascan90's avatar
    Erkek
    TugrulBaba bunu yazdı:
    ulascan90 bunu yazdı:
    TugrulBaba bunu yazdı:
    Fuzz bunu yazdı:

şimdi senin bu sözünden de şu çıkıyor:

ben cahilim, bu güne kadar cehaletimi göstermiyordum. :)

enteresan ve doğru..

bildiklerimle bilmediklerimi asla kıyas edemem..

İlaveten ayıp yok ortada burada münazara etmekteyiz, kırıcı yada yanlış bir tespitimin olduğunu sanmıyorum.

agnostik kelimesinin manasına da vikipediden felan bir bakın orada:

"..Agnostisizm, tüm dinleri ve dolayısıyla onların tanrılarını kesin olarak reddeder.." 

şeklinde bir ibare var. Şimdi kontrol ettim acaba keskin bir cehaletmidir benimkisi diyerek.

Bu durumda ortaya çıkan şey ateizmden bile daha keskin bir şeydir. 

Zira varlık veya yokluk sorgulanmaz bile bu inanışta. Lakin ateizmde sorgulanır.

Bu bakımdan bu inanç biçimi türünün uç noktasıdır.

Bundan dolayıdır ki:

Reddedilen bir şeyi yorumlamak doğrumudur? Kabul etmiyorsun sonuçta.

cehalet hangimizde? 

agnostisizm bildiğim kadarıyla hristiyanlıktan doğmuştur ancak islamda da uygulaması olan ve tanrıya şüpheyle bakan (ama onu reddetmeyen) bir uygulanış biçimidir din değildir mezhep değildir sadece bir inanış biçimidir en kesin olanı ise ateizmdir o tanrıyı ve dinleri reddeder nereden mi biliyorum üzerine sadece vikiyle kalmayıp birçok kitap okuyan (hele hele ateizm üzerine özellikle) biriyim bu yüzden bu yazdığını iki defa düşün bin defa daha araştır öyle gel ayrıca vikipediyi de düzeltmek lazım eğer öyle yazıyorsa sonuçta onu yazan da bir insan (ve böyle yazdıysa büyük ihtimalle cahil bir türk) ama bir noktada katılıyorum türünün uç noktasıdır agnostisizm de

bir de tam anlam için wikipediayı öneririm vikipediyi değil alın anlamı ingilizce ama:

Gnosticism (from Greek gnosis, knowledge) refers to a diverse, syncretistic religious movement consisting of various belief systems generally united in the teaching that humans are divine souls trapped in a material world created by an imperfect spirit, the demiurge, who is frequently identified with the Abrahamic God.

(linkler için özür dilerim c/p yapınca böle oldu)

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ExcaliburTBT
    ExcaliburTBT's avatar
    Erkek
    ah leyla ah açıosun konuyu kayboluosun :S
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ulascan90
    ulascan90's avatar
    Erkek

Excalibur001 bunu yazdı:
    ah leyla ah açıosun konuyu kayboluosun :S
    =D

bence bu konuyu kitlesinler öle milleti biribirine düşürmek için açılmış gibime gelio çnkü hak veriorm sana (hayır tartışabiliriz tabi günlerce ama lüzumu yok herkes bildiini okucak çnkü bari öle olmasa yanmıcam)

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fuzz
    Fuzz's avatar
    Erkek

ahaha :-D yazdıklarınızla agnostisizmin uzaktan yakından hiçbir alakası yok. mümkün mertebe bildiğiniz konulara kafa yorun.

agnostisizm bilinmezciliktir. sizin saydıklarınızın zaten başka bi adı var, teizm:tanrıya bağlılık, ateizm:tanrıyı inkar etmek vs. vs.

agnostik biri "hiçbi şey bilinmiyor" der kenara çekilir. yani hiçbir dine, tanrıya, din adamına, bilim adamına, evrim teorisine vesaireye karşıt değildir. karşıt olabiliceği bi şey yoktur çünkü, hepimiz büyük bi bilinmezliğin içindeyiz der.

TugrulBaba bunu yazdı:

Agnostik bir nevi ateist yani. Tırsak bir modeldir bu görüşteki insanlar arasında. Daha da açık ve net konuşacak olursak

Tanrı varmı yokmu arafta kalmış tiplerdir.

Böyle süslü janjanlı laflarla vay bee ne çok din var şu dünyada dedirten insanlardandır.

Pekala pek sayın agnostik insan kişisi

alakan olmayan dinle ilgili yorum yapman ne derece doğrudur?

tırsak olsam bunca insana karşı kendi fikirlerimi savunmazdım ;-] sen baştan ön yargılı yaklaşıp kendi kendini bitirmişsin.

ayrıca yumurtayı eleştirmek için tavuk olmak gerekmez.

"we lose ourselves but we find it all"
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fuzz
    Fuzz's avatar
    Erkek
    cep_telefonu bunu yazdı:
    Fuzz bunu yazdı:

anlayana sivrisinek saz, anlamayan davul zurna tey tey kızlar haydene... :-D

yobazlarla daha fazla muhattab olmamın anlamı yok, yobaz her daim yobaz. (h)

sen çokmu çağdaşsın peki? senin mantığna göre insanın örtük yada giyinik olması yobazlık soyunması çağdaşlık fakat hatırlatırım hayvanlarda soyunuk bu nasıl bi çağdaşlık buyur sen karar ver çağdaş insan

hiçbi zaman "soyunan insan süperdir, çağdaştır, harikadır" demedim. daha düşünce şeklimi anlamamışsın, aklın sıra fikir yürütüyon...

kendinizi hayvanlarla karşılaştırmaya meraklıysanız o sizin biliceğiniz bi iş.

"we lose ourselves but we find it all"
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kelv1n
    Kelv1n's avatar
    Erkek
    Fuzz bunu yazdı:
    darkblood bunu yazdı:

kimse örtünmeye zorlanmıyo, ama aksine örtünene tepeden bakıyo! ben örtülü bi bayan olsam bana öle tepeden baksalar... Allahım ne saçma bi olay ya! böyle insanları soyuna spuna anasına avradına saydırırım ya!

sorun da bu. örümcek beyinli aileler 3 yaşındaki bebeye türban bağlıyıp sokağa salıyor. bu zorunluluk değildir de nedir? karar verme mekanizması gelişmemiş bi canlıya yaptırım uyguluyosun, seçim hakkı tanımıyosun. bu çocuğa büyüdüğü zaman "kızım sen 18 yaşını geçtin, reşitsin.istediğin gibi giyinebilirsin" diceklerini mi sanıyosun?

hadi onu da geçtim. atatürk'ün kurduğu ve adına TÜRKİYE CUMHURİYETİ dediği bi ülkede yaşıyosun, yaşıyorlar. madem kimliğinizde TC vatandaşı yazıyor, o zaman bu ülkenin laiklik ve giyim kuşam kurallarına böylesine içi boş cümleler karşı çıkmayacaksın. yok efendim ben karşı çıkarım dersen o zaman seni irana, ıraka yollayalım. gidiş paran benden, oralarda senin gibi düşünen yobazlarla rahat edersin.

hadi onlara cvp verdin şu giyinme kuralları ne angoşisssttasjkdlaksf

Hatalıysam..... aramızda kalsın ;)
Toplam Hit: 18360 Toplam Mesaj: 155