Neden Ateistsiniz.?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dina_Kaki
    Dina_Kaki's avatar
    Erkek

Aramazdaki inanmayan arkadaşların neden inanmadıkları,dinimizde ki hangi olguların onlara ters ya da yanlış geldiğini açıkçası çok merak ediyorum.

Amacım kimseyi sorgulamak, onlara ahlak dersi vermek değil kesinlikle yanlış anlaşılmasın.

Birbirimiz kırmadan,kimse kimseyi kendi tarafına davet etmeden sadece İslam ya da başka dinler neden onları tatmin etmiyor  merak ediyorum.

Umarım konu amacından sapmaz.

Hoş kalın:)

Ve blok yapılan derslerin tek güzelliği, bir sigara daha içmeyip düşünebilmek seni..A.Redif YANKI
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nitrous
    Nitrous's avatar
    Erkek

Bende bir soru sorabilirmiyim?

Ateizm'de ahlak nedir?

neye dayanır?

nasıl oluşmuştur?

vicdan dostluk sevgi vs. bu tür olgular nasıldır? neye dayanır aynı şekilde. 

<< Nitrous@TahriBaT.com >>
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ZaYGo
    ZaYGo's avatar
    Erkek
    Tanrı kendisinden sonraki canlıları niçin yaratmıstır?
    Tanrı kendisinden sonraki canlıları yaratmadan once ne yapıyordu veya ne ile ilgileniyordu?
    Tanrı melekleri niçin yaratmıstır?İnsanları niçin yaratmıstır?
    Tanrı bir tanrı daha yaratabilirmi?Yaratmısmı?Yaratırmı???
    Tanrı kötü şeyleri niçin direk yok etmiyor yada baslamadan engellemiyor????Amacı ne?

Simdilik bu kadar:) Bu sorulara cevap mantıklı cevap istiyorum..

Long Live Turkey..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    husnuweb
    husnuweb's avatar
    Erkek

Ben müslümanım.

Ama islam beni tatmin etmiyor açıkcası.

Ancak hangi islam beni tatmin etmeyen: Abuk subuk insanların dilindeki islam.

He is finding himself.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    biri
    biri's avatar
    Erkek

ben onlar yerine vereyim.

Dinizimde içki içmek yasak onlara ters o halde inanmıyor

Dinizimde karı kıza bakmak yasak onlara ters istediği olmuyor  o halde inanmıyor

Dinimizde oruç var onlara ters o halde inanmıyor

Dinimizde 5 vakit namaz var onlara ters o halde inanmıyor

daha çok arttırılabilir....

¯\(ツ)/¯ ฏ๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    alacakaranlik
    alacakaranlik's avatar
    Erkek
    Tanrı kendisinden sonraki canlıları niçin yaratmıstır?=
    Cevap : Böyle Bir Soru Olmaz !!
    Tanrı kendisinden sonraki canlıları yaratmadan once ne yapıyordu veya ne ile ilgileniyordu?
    Cevap : 72.000. bin Almeden Bahsediliyo rBelkide Onları Planlıyordu...
    Cevap : İnsanları VE Melekleri Yanlzıca Kendilerine Kulluk Ve İbadet Etsinler Dİye Yarattı.
    Cevap : YAratsa Ne Olurki Sonuçta Yarattığını Yaratan Yine Kendisi Olacaktır..
    Tanrı kötü şeyleri niçin direk yok etmiyor yada baslamadan engellemiyor????Amacı ne?
    Cevap : Amaç SInav Her şEy Güzel olsa YAda Her KEz Zengin olsa , Ve Oturduğun Binanın wC Tıkansa Hangi Zengine TEmzileteceksin YAda Misali Bahçendeki DUvar Yıkılsa Kıme Yaptıracaksın O ağa BU paşa Bu işi Kim Yapa.

eskilerden kim kaldı..
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

ben deistim kısmen bunlara yanıt verebilirim.

Allah a inanırım fakat dine inanmam.

Benim ahlakım ailemin yetiştirdiği iyi ol a dayanır.Millet arkasından konuşma, çalma çırpma, hak yeme vs.. dir.Benim eminimki diğer dünyada cennet cehennem varsa iyi olduğun sürece dine inanmasanda bu bir suç olarak görülmez.

Öte yandan din insanların özgürlüğünü alıyor.Kişisel özgürlüğünen bahsetmiyorum.Bir çok kişi şu anda cumhuriyetten, Atatürk ün laikliği getirmesinden rahatsız.İnsan özgürlüğünü kısıtlama gibi bir istemleri var.

Bunların dışında bir insan anne babasına ben müslümanım der çevresinede.Fakat ben kimseye dine iannmıyorum diyemem.Birde dine inanmıyorum ama yaratıcıya inanıyorum çünkü hiç birşey bu kadar mükemmel rastlantı olmaz diyorum adamlar hemen yaratıcı+din bağı kuruyor.

din varsa arkasında mantık olması gerekir.En mantıklı din (hristiyan+kuran ın çevirilerinin büyük kısmını okudum)  bence islam.Fakat bütün bunların üstüne bizim ülkemizdeki MÜSLÜMAN! kesim beni dinden daha da soğuttu.Önceden abdest alırdım, dua ederdim.Şimdi bu insanların sayesinde dinle ilgili birşey yapmıyorum.

dipnot: allaha dua etmek harici.Bunu türkçe ypaıyorum halime şükrediyorum fakat bunu din için değil içimden geldiği için yapıyorum.Birisi size birşey verse teşekkür edersiniz.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

tolgasen bunu yazdı:
    -----------------------------

ben onlar yerine vereyim.

Dinizimde içki içmek yasak onlara ters o halde inanmıyor

Dinizimde karı kıza bakmak yasak onlara ters istediği olmuyor  o halde inanmıyor

Dinimizde oruç var onlara ters o halde inanmıyor

Dinimizde 5 vakit namaz var onlara ters o halde inanmıyor

daha çok arttırılabilir....

içki yada birşey ile alakası yok.Aksine müslümanım deyip içki içen adamı sevmem.

karı kıza bir çok MÜSLÜMAN! arkadaştan fazla baktığımı sanmıyorum çok nadir.Düşüncelerimde modernlik olduğu için karımı çarşafa sokup milletin kızına bakmak gibi birşey yok içimde.(mini etekte giydirmem)

kısacası dine beni dizginlediği için değil inanmadığım için inanmıyorum.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Davos
    Davos's avatar
    Erkek
    8mm glcek iyi bir yorum otutturacak hepinizi...:)
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ZaYGo
    ZaYGo's avatar
    Erkek

alacakaranlik bunu yazdı:
    Cevap : Böyle Bir Soru Olmaz !!
    Cevap : 72.000. bin Almeden Bahsediliyo rBelkide Onları Planlıyordu...
    Cevap : İnsanları VE Melekleri Yanlzıca Kendilerine Kulluk Ve İbadet Etsinler Dİye Yarattı.
    Cevap : Amaç SInav Her şEy Güzel olsa YAda Her KEz Zengin olsa , Ve Oturduğun Binanın wC Tıkansa Hangi Zengine TEmzileteceksin YAda Misali Bahçendeki DUvar Yıkılsa Kıme Yaptıracaksın O ağa BU paşa Bu işi Kim Yapa.

----------------------------

Cevap : Böyle Bir Soru Olmaz !!
    @Ne demek olmaz ? İşte sana soru cevaplayın Tanrının neyi niçin yaptıgını bilmeden onun varlıgına inanmak ne kadar akıllıca olur :))

@Neden kendisine kulluk ve ibadet edilmesini istiyor?

@Herşeyi yaratıyosa Tanrı niye yaratmamış?Korkuyomu :)

@Niçin sınav ediyo?Tanrıysa herşeyi biliyodur.Neden sınav edip olayları canlı gormek istiyo??Hatta onuda geçtim olaylar yasanmadanda bizi sınav edemezmi?edemiyorsa nasil bir Tanrı bu? 

Long Live Turkey..
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RhiFaT
    RhiFaT's avatar
    Erkek

zumsuk Allaha inanıyorsun ama dine inanmıyorsun bence şunu düşün sen bir program yazdığında bişey yarattığında onun kuralını sen belirliyorsun Allah ve din arasındaki bağı da böyle kurabilirsin bence herşeyi yaratan Allah ve yaşamın herşeyin kaidelerini belirlediği kitap ta kuran-ı kerim bizim rehberimiz ve peygamberlerdir tabiki islam dininin peygamberi Hz.Muhammed (S.A.V) dir.

gerçekten bu toplumun bazı insanların din üzerinden siyaset yapması benim de midemi bulandırıyor ama bu insanların seni dinden soğutmasına gerçekten çok ama çok üzüldüm :(

benim dine bakışım herşey insanla Allah arasındadır sen kimseyi dinlemek zorunda değilsin ibadetini de duanı da kendin bizzat Allaha yapıyorsun başkası için değil.

kim eğer dini kötüye kullanıyorsa cezasını bu dünyada ve öbür dünyada elbet çekecektir ama bence bu düşüncelerden kurtulup tekrar sorgula ve gerçeği gör.

işte öyle
Toplam Hit: 30895 Toplam Mesaj: 285