Neden Ateistsiniz.?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    g2k
    g2k's avatar
    Erkek

ZaYGo bunu yazdı:
    -----------------------------
    Tanrı kendisinden sonraki canlıları niçin yaratmıstır?
    Tanrı kendisinden sonraki canlıları yaratmadan once ne yapıyordu veya ne ile ilgileniyordu?
    Tanrı melekleri niçin yaratmıstır?İnsanları niçin yaratmıstır?
    Tanrı bir tanrı daha yaratabilirmi?Yaratmısmı?Yaratırmı???
    Tanrı kötü şeyleri niçin direk yok etmiyor yada baslamadan engellemiyor????Amacı ne?

Simdilik bu kadar:) Bu sorulara cevap mantıklı cevap istiyorum..

hoca senin inanıcağın yok. eğer gerçekten mantık yürüterek ateizmi seçmiş olsan böyle saçma sapan sorular sormazsın. 

Allah niye başka tanrı yaratmamış korkuyomuymuş? nasıl da buldun bu açığı ya. yıllardır insanlar boşuna uğraşıyolarmış din min hikayeymiş hepsi bak gördün mü?

sorduğun şeylerin bir kısmı cevap verilebilir şeyler ama bir kısmı da "Allah kendisinin kaldıramayacağı bir kaya yaratabilir mi?" sorusundan daha mantıklı değil.

g2k[et]tahribat[dat]com
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    The-ExTaCy
    The-ExTaCy's avatar
    Erkek
    g2k bunu yazdı:
    The-ExTaCy bunu yazdı:

kimin neyi bilip neyi bilmediğini nerden biliyosun sen. forumda deist lafının geçtiğini görmediysen şöyle alalım seni;

http://www.google.com.tr/#hl=tr&source=hp&q=site%3Atahribat.com&btnG=Google%27da+Ara&meta=&aq=f&oq=site%3Atahribat.com&fp=c69c1b6231df2309

Mecaz bişeydi o hiç görmedim anlamında yazmadım dahada açıklayım:)

Diyorumki.. Ateistlere laf atanlar diyoki "Müslüman olmayan cezasını bulcak bu dünyada değil diğerinde". fln gibi şeyler.

Aynı zamanda da diyolarki " Ateistlik allahın varlığının inkarıdır."

Ben de diyorumki. "Deistler allaha inanır. Müslüman değiller. Nie deistlikten bahsedilmiyo."  Konu ateistlikmi burdaki yoksa

Müslümanlık- Allah inancımı..

Açıklayıcı oldumu:) 

.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nitrous
    Nitrous's avatar
    Erkek

The-ExTaCy bunu yazdı:

Bende bişey soracam zumsuk iyi olaya bi el attı:)

Herkes ateist ne biliyor. Kimileri ataist diye biliyor. Peki nie kimse deistleri bilmiyor:)

Yani ateistin ne olduğunu bilen orda burda dinle ahkam kesen insanlar nie deist ne bilmiyor.

Bu forumda dini hiçbi tartışmada deist lafının geçtiğini görmedim şuana kadar. Şimdi söyleyin.

Ateisti biliyosunuz deisti bilmiyosunuz. Ne alıp weremediğiniz var daha ne olduğunu bilmediğiniz insanlarla?

Yanlış anlaşılcak bişey deil kimse boşa laf atmasın.

:)

son zamanlarda trend olan bir akım. sen öğrenmişin o sana yeter buradaki insanları cahil sanma birçoğu neyin ne olduğunı biliyor.Forumda birçok yerde deizm konuşuldu buna bende şahidim.

Yakın arkdaşlarım kendilerini deist olarak lanse etmekte be bunla gurur duymaktadır.Nedenini hala anlamış değilim:s

Bana Ateizt insan daha mantıklı geliyor deiste nazaran kusura bakmayın sözüm genel.

Ateist zaten kestirip atmıştır Tanrı yok kader yok cennet yok cehennem yok şu yok bu yok herşey rastgele olmuş(!) vsvs..

Deist insan Yaratıcıya inanıyor onun kudretini görüyor buna inandığını söylüyor. Ancak herhangi bir dine inanmıyor yada inanmak istemiyor. Bana kalırsa dinin gerektirdikleri zor geliyor yada farklı olma çabası belkide bir şekilde dinden soğumaları.

<< Nitrous@TahriBaT.com >>
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    999Epineprin
    999Epineprin's avatar
    Erkek

ZaYGo bunu yazdı:

Tanrı kötü şeyleri niçin direk yok etmiyor yada baslamadan engellemiyor????Amacı ne?
    Cevap : Amaç SInav Her şEy Güzel olsa YAda Her KEz Zengin olsa , Ve Oturduğun Binanın wC Tıkansa Hangi Zengine TEmzileteceksin YAda Misali Bahçendeki DUvar Yıkılsa Kıme Yaptıracaksın O ağa BU paşa Bu işi Kim Yapa.
    @Niçin sınav ediyo?Tanrıysa herşeyi biliyodur.Neden sınav edip olayları canlı gormek istiyo??Hatta onuda geçtim olaylar yasanmadanda bizi sınav edemezmi?edemiyorsa nasil bir Tanrı bu? 

biz zaten onun için hiç bişeyiz, "o bize 24 saat verdi siz ona günde yarım saatinizi ayıramıyomusunuz" diyo bazı dinci lavuklar, benmi dedim beni yarat diye ? ben dünyaya gelmek mi istiyodum, bizim acı çekip sürünüp ölmemiz tanrının umrunda değil açıkça diyo topraktan geldiniz diyor hiç bişeysiniz diyor...

Karpuzu kabuğuyla,avradı donuyla..
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    The-ExTaCy
    The-ExTaCy's avatar
    Erkek
    Nitrous bunu yazdı:

2. postumu oku.

.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    alacakaranlik
    alacakaranlik's avatar
    Erkek
    Müslümanlık Harici Olan Dİğer Dİnler..

"Gayri Müslim Olarak Adlandırılır Kimseye Sen deistsin sen atesintsin Diye Hitap etmem Gayri Müslim Der Çıkarım..Karşı TArafın BU Gayri Müslim LAfından Kaynaklanan Bİ kuyruk ACısı VArsa Şayet O insanın İçinde Zerre KAdarda Olsa İman VArdır..."

eskilerden kim kaldı..
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

RhiFaT bunu yazdı:

zumsuk Allaha inanıyorsun ama dine inanmıyorsun bence şunu düşün sen bir program yazdığında bişey yarattığında onun kuralını sen belirliyorsun Allah ve din arasındaki bağı da böyle kurabilirsin bence herşeyi yaratan Allah ve yaşamın herşeyin kaidelerini belirlediği kitap ta kuran-ı kerim bizim rehberimiz ve peygamberlerdir tabiki islam dininin peygamberi Hz.Muhammed (S.A.V) dir.

gerçekten bu toplumun bazı insanların din üzerinden siyaset yapması benim de midemi bulandırıyor ama bu insanların seni dinden soğutmasına gerçekten çok ama çok üzüldüm :(

benim dine bakışım herşey insanla Allah arasındadır sen kimseyi dinlemek zorunda değilsin ibadetini de duanı da kendin bizzat Allaha yapıyorsun başkası için değil.

kim eğer dini kötüye kullanıyorsa cezasını bu dünyada ve öbür dünyada elbet çekecektir ama bence bu düşüncelerden kurtulup tekrar sorgula ve gerçeği gör.

:) hoca o tür mantıklarla gidersem bütün herşeyimi bir kitap belirlemiş oluyor.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ZaYGo
    ZaYGo's avatar
    Erkek
    nitrous @ Allah neden kendisinin bilinmesini istemiş?Ayrıca hayat sınavsa sınavın sonucunu allah biliyordur.Neden canlı gormek istiyo?illa sınav yapacaksa insanları niye yarattı en başta?Yaratmasaydı sınavda kotuluk de olmayacaktı.Hem yaratıyo hemde emin olmadıgı için sınav mı ediyo:)

fivestar @ bu sorulara cevap bulamadıgım için inanmıyorum zaten :)

g2k @ Sordugum sorular "Allah kendisinin kaldıramayacağı bir kaya yaratabilir mi?" sorusudan daha mantıklıdır.Açıklayamadığın için gerildin biraz galiba:)

Long Live Turkey..
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    The-ExTaCy
    The-ExTaCy's avatar
    Erkek
    alacakaranlik bunu yazdı:
    Müslümanlık Harici Olan Dİğer Dİnler..

"Gayri Müslim Olarak Adlandırılır Kimseye Sen deistsin sen atesintsin Diye Hitap etmem Gayri Müslim Der Çıkarım..Karşı TArafın BU Gayri Müslim LAfından Kaynaklanan Bİ kuyruk ACısı VArsa Şayet O insanın İçinde Zerre KAdarda Olsa İman VArdır..."

Nitrous ve g2k için bu postu atıorum..

Neden ateistsiniz konusuna yapılan yorum bu:)

Bu tipteki konulardaki yorumlar neye sarıyor?..

Ateistlik pek konuşulmuyor. Konuşulan Allah ve Müslümanlık:)

.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    g2k
    g2k's avatar
    Erkek

PanxeR bunu yazdı:

2-Hıristiyanlar,Museviler,Budistler,Müslümanlar,Hindular, vb, onlarca din var herkez neden farklı şeylere inanıyor ?

3- Hadi herkez farklı şeylere inanıyor biz niye inanalım ? (ki hangisine )

niye bu kadar fazla din var? bazı dinler ilk geldiğinde hak din olarak gelmiştir.bu dini tebliğ eden peygamberin vefat etmesiyle beraber işler bozulmuştur. bazı din adamları dini değiştirmeye kalmıştır. ve din bozulmuştur. şimdi siz bu cümleden direk Hristiyanlığı ve Museviliği çıkarıcaksınız ama Hinduizm, Hinduizm, Brahmanizm, Zerdüştlük gibi dinlerinde ilk geldiklerinde hak din oldukları söylenir. kesin bişey yoktur tabi. biz hangisine inanıcaz hepsini inceliycez hangisi mantıklı geliyosa ona inanıcaz. hiçbiri mantıklı gelmiyosa hiçbirine?

tabi ki bazı dinler de insanlar tarafından uydurulmuştur. niye uydurmuşlardır? bunların da çeşitli sebepleri olabilir.

g2k[et]tahribat[dat]com
Toplam Hit: 30877 Toplam Mesaj: 285