Neden Ateistsiniz.?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    biri
    biri's avatar
    Erkek
    ZaYGo bunu yazdı:
    -----------------------------

tolgasen bunu yazdı:

sen ona inanasın diye yaratmadı zaten senin öyle olacağını bildiği için yarattı herkesi aynı yaratmış olsaydı farklılığı düşün?

Bizi yarattıktan sonra yapacaklarımızı biliyosa yaptıgımız kotu şeylerden dolayı bizi cehenneme atmamalı.Çünkü bizi kotu seyleri yapacagamız şekilde yarattı ve bunu kendisi biliyo. Ozaman tanrının amacı ne? 

bir iyi bir kötü olmalı demi. etki tepki meselesi. pozitif varsa negatifde olmalı. aynı o iş ;)

¯\(ツ)/¯ ฏ๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GusFring
    GusFring's avatar
    Erkek
    adamgibi bunu yazdı:

Scofield bunu yazdı:
    adamgibi bunu yazdı:

anlattıgın seylerı  bılmedıgımımı  sanıyorsun hıc  belgesel ızlmedım dıyemı  dusunuyorsun hem benım koydugum resım  sadce  bır  ornek ve bence  guzel bır  ornek 

ve  bu resımı  sırf  benım kendı  aklıma  geldıgı  ıcın  yanı  baska  bıyerden  duyma degıl .acaba   böle  bısey  olabılırmı  dıye  dusunup     arstırdıktan  sonra  buldugum ve  etkılendıgım bıseydır .

o ceketındekı  önyargıyı cıkar  bı kenara koy ve tartısmayı  öğren  ve madem tartısma  düzeyimiz aynı değil ( bunu  sölemen  senın  bıyerleırını  kaldırıyormu  bılmıyorum )yazdıgım yoruma  cevap  yazma anladınmı  kardeşim 

edit:  yeni bi resim koymussun  o resımde  olan  seylere ınanmana  bısey dıyemem senı baska bır  seyede  ınandıramam bu senın dusuncendır  saygı  duyarım ama  ben öle bıseyın olduguna  ınanmıyorum 

eğer  bu yazdıklarıma  bı  cevap verıcek olursan sımdı ıse  gıdıyorum aksama mutlaka  bu  konuya  bakıcam   

Resim çıkmamış sanırsam ? Gözükmüyor.

İspatlanmış olan kıtaların kayma teorisine inanmıyosun gaipten gelen seslere inanıyosun daha bişey demiyorum.

Deprem olunca allah kızdıda bizi sallandırıyo felan diyosundur herhalde :)

kıtaların 225  mılyon yıl oncekı  halıne  ınanmamı ıstıyorsun ama  depremlerınde  allah  tan geldıgıne  ınanmamamı  ıstemıyorsun

senı  buna  ınandırabılecek kadar iman sahıbı olmadıgım ıcın kendımden utanıyorum arkdaşım 

sen mılyonlarca  yıl oncekı seylere ınanmaya  devam  et  

Konuşmalarından bu konuda hiç bilgi sahibi olmadığını görüyorum sadece anneden,babandan,sağdan,soldan kulaktan dolma çocukluğundan bugüne kadar gelmiş yalan yanlış hayal meyal şeyleri bana sayıyon..

Milyonlarca yıl önceki şeye inanmaya devam et demişin kriz geçircem şimdi.

Benim milyonlarca yıl önceki şey kanıtlanmış bişey.Senin asırlar önce inandığın şey bi kitaptan oluşan hayal meyal bişey güldürme beni bu konudaki bilgisizliğini daha çok gösterme.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    teodos
    teodos's avatar
    Erkek

ya şu ana kadar söylenenler yalansa! ya kuran'ı kerim yazıya dökülüp kitap haline getirilirken doğru olanlar yazılmadıysa! (nihayetinde hz.muhammed peygamberdi ama yazıya dökenler peygamber değildi!) ya bunların tamamı zamanındaki ilkel insanların inançlarının devamı niteliğindeyse! yada şöyle bir mantık. ya din gerçekse! o zaman adnan oktar'da diyorki ben mesihim. yüzde 50'ye yüzde 50. burada devreye insanoğlunun aklı giriyor.(çünkü hayvanlar ibadet etmiyor:)) aklımıza mantığımıza uyuyormu herşeyiyle tam manasıyla. tamamen eksiksizmi?. kadınlara pek uymuyordur buna eminim.

? z ı n ı s ı m a d n ı k r a f __ n i n e k i l h e T
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wert
    wert's avatar
    Erkek
    tolgasen bunu yazdı:
    ZaYGo bunu yazdı:

tolgasen bunu yazdı:

sen ona inanasın diye yaratmadı zaten senin öyle olacağını bildiği için yarattı herkesi aynı yaratmış olsaydı farklılığı düşün?

Bizi yarattıktan sonra yapacaklarımızı biliyosa yaptıgımız kotu şeylerden dolayı bizi cehenneme atmamalı.Çünkü bizi kotu seyleri yapacagamız şekilde yarattı ve bunu kendisi biliyo. Ozaman tanrının amacı ne?
    bir iyi bir kötü olmalı demi. etki tepki meselesi. pozitif varsa negatifde olmalı. aynı o iş ;)

senin bahsettiğin şey kader zannedtiğin şey sanırım "Bizi yarattıktan sonra yapacaklarımızı biliyosa" aslında kader o değil olmaması gerekir hatta 

benim bildiğim ve doğru olduğuna inandığım kader kavramı şudur

hayatımız bir testte testeki cevaplar değildir(sonuçlar)

o testin sorularıdır(sonuçları seçme hakkımız vardır)

yani örnekten çıkacak olursak

aslında kader bir gerçekleşen olaylar zinciri değil bir seçimler zinciridir

bilmem anlatabildim mi? 

|sadece aptalların başarısı ders notu ile ölçülür|
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ZaYGo
    ZaYGo's avatar
    Erkek

wert bunu yazdı:

senin bahsettiğin şey kader zannedtiğin şey sanırım "Bizi yarattıktan sonra yapacaklarımızı biliyosa" aslında kader o değil olmaması gerekir hatta

benim bildiğim ve doğru olduğuna inandığım kader kavramı şudur

hayatımız bir testte testeki cevaplar değildir(sonuçlar)

o testin sorularıdır(sonuçları seçme hakkımız vardır)

yani örnekten çıkacak olursak

aslında kader bir gerçekleşen olaylar zinciri değil bir seçimler zinciridir

bilmem anlatabildim mi?

Her şeye gücü yetiyosa (!) yapacagımız seçimleride biliyor olması gerekmez mi? Hatta bizi yaratmadan once kendisinin de bizi yaratacagınıda biliyodur :)  

Long Live Turkey..
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    biri
    biri's avatar
    Erkek

wert bunu yazdı:

şimdide kaderemi girdik :/

Seni zaten yaratacak ama senin ateist olacağını biliyor. bunda yaratmaması için bi sebepmi var? inanmıyorsan cezanı çekeceksin.

Aslında herkes inanıyor. Ayağına taş düşse Allah diye bağırıyor, eline diken batsa Allah diye bağırıyor.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GusFring
    GusFring's avatar
    Erkek
    tolgasen bunu yazdı:

wert bunu yazdı:

Seni zaten yaratacak ama senin ateist olacağını biliyor. bunda yaratmaması için bi sebepmi var? inanmıyorsan cezanı çekeceksin.

Aslında herkes inanıyor. Ayağına taş düşse Allah diye bağırıyor, eline diken batsa Allah diye bağırıyor.

Allah diye bağırması tamamen refleks,alışkanlık nasıl elin yanınca aa diye bağırıyon bb veya cc diye bağırmıyon aynı hesap.Zaten herkes bağırmıyor allah diye inanmayıp bağıranlar için söyledim.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    biri
    biri's avatar
    Erkek
    ZaYGo bunu yazdı:

Her şeye gücü yetiyosa (!) yapacagımız seçimleride biliyor olması gerekmez mi? Hatta bizi yaratmadan once kendisinin bizi yaratacagınıda biliyodur :)  

evet yapacağın seçimleri biliyor.

bak senin küçük beynin o düşünceleri almıyor işte. benimde tabiki. Sen dünya beyninle. Sen neden dünyaya gönderildin. Adem a.s şeytana uyduğu için. Şeytan neden dışlanıyor kulluktan, ibadet etmekten çıktığı için.

kötülüklerin başı Şeytan bile Allahın varlığını biliyor. Ama sizin küçük beyniniz almadığı için inanmak size yanaşmıyor. Aslına inanıyorsunuz ama kendi kendinize inanmıyoruz diyosunuz. Biraz kendinizi içten sorgulayın

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HeyQirs
    HeyQirs's avatar
    Erkek
    Kuralları Kendin Koy Kendin Yaşa Felsefe Budur :D Ve En Güzeldiir Sanırsam :D

forumda yazmıyorum artık okuyorum yeter adam olana.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ZaYGo
    ZaYGo's avatar
    Erkek
    tolgasen bunu yazdı:

Benim ateist olarak yaratıyor ve inanmadıgım içinde cezalandırıyor. Bu cok saçma değilmi? Beni ateist olarak yaratıp daha sonra inanmadıgım için cezalandıracaksa hiç yaratmasaydı daha iyi değilmiydi. Benim acı çekmemden tanrının çıkarı ne??? 

Edit:
    Benim beynimin küçük veya büyük olmasını neye dayanarak soyluyorsun ve bunu birden fazla kez soylerek bunu vurgulamandaki amaç bana kısaca "sen salaksın" demekmi istiyorsun açık konuşurmusun! şeytan konusuna gelince şeytanı yaratırken kendisine karsı cıkacak oldugunu bilmiyormuydu. Bile bile niye kotuluk basını yaratıyor.Kotuyu niye ortaya cıkartıyor ? 

Long Live Turkey..
Toplam Hit: 30807 Toplam Mesaj: 285