Neden Ateistsiniz.?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    The-ExTaCy
    The-ExTaCy's avatar
    Erkek
    tolgasen bunu yazdı:
    -----------------------------

ya hocam siz yoldan çıkmışsınız. gider çete sistemini kodlarım size laf yetiştirmektense daha iyi. İnsanlığa faydam olur :)

Umarım anlarsınız ama çok geç olmaz...

Yol dediğin Müslümanlık... Ona bakarsan dünyanın yarısından çoğu yoldan çıkmış..

Yoldan çıkan Müslümanlar da war.. Dünyanın 5te 3ü yoldan çıkmış...

.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GusFring
    GusFring's avatar
    Erkek
    tolgasen bunu yazdı:

ya hocam siz yoldan çıkmışsınız. gider çete sistemini kodlarım size laf yetiştirmektense daha iyi. İnsanlığa faydam olur :)

Sözde din için islamdaşların savaş verirken, sen burada 2 ateist ile başedemedinmi.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ZaYGo
    ZaYGo's avatar
    Erkek
    tolgasen bunu yazdı:

Senin yolun bile yok.

Long Live Turkey..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Razorback
    Razorback's avatar
    Erkek
    Scofield bunu yazdı:
    tolgasen bunu yazdı:

Sözde din için islamdaşların savaş verirken, sen burada 2 ateist ile başedemedinmi.

Tolga mesih misin olm sen? Yolamı getircen bizi :)
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    fuzbing
    fuzbing's avatar
    Erkek

Buradaki herhangi biri neden "Uçan spagetti canavarı ve onun gönderdiği dine" inanmıyorsa, ateistlerde aynı nedenden dolayı ateistler.

to be or not to be.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KingOfTheAngel
    KingOfTheAngel's avatar
    Erkek
    ateistlerin ne yapmak istediklerini anlayamıyorum yaaa hiçmi düşünmüyolar ya warsa diye? eğer warsa sonucu ne olucak acaba diye düşünmüyomusunuz? olmadığına inandığınız öbür dünyanın olduğunu düşünsenize ya yanılıyosanız ordada böyle godoman godoman konusabilceğinizimi sanıyorsunuz ebedi cehennem ateşinden kurtulmak için zerre kadarda olsa bi imanınız olsun arkadaşlar.. Allahım hidayet Versin

BENDEN NE KÖY OLUR NE KASABA BENDEN OLSA OLSA MEMLEKET OLUR MEMLEKET...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PeTaL
    PeTaL's avatar
    Dişi

Öncelikle merhaba =)

Aslında benim demek istediğim şey din tanrı kurallar yasaklar hepsi 'inanç' değil mi.. İnanmak çok bireysel bir olgu bence insan dilediği herşeye inanabilir bazen herşey sayısal olmayabilir evet tanrının gücü iyiliği yeteneklerini eğer varsa uçsuz bucaksızlığını sorguluyor cümle ama ateizm de dinler de tanrının varlığı da havada kalmış bence bu tamamen inanmakla ilgili çok içsel öz birşey; bence bu insanları iyi ya da kötü yapmaz ama kitleleri şekillendirebilir,korkutabilir amaçlı ya da amaçsız yapabilir.Fakat yazdığım ve benzeri sorgulayışlar ateizme doğru adımları attırabilir ama bunu inançlı birine söylersem ona çok mantıksız saçma da gelebilir..Dilerim inançla ilgili kastımı anlatabilmişimdir.

8mm bunu yazdı:
    PeTaL bunu yazdı:

Sorun dinlerin yasakları değil sonuçta herhangi bir dine mensup bireyler de dinin yasaklarına uymayabiliyor

Dinle ilgili akıl kurcalayan sorulara karşı sert gelen ;böyle soru olmaz bu sorgulanmaz,o öyle gibi cevaplar zaten kabul edilemez bu şekilde zaten kendi dinini de sorgulamadan yerine getirmiş bilinçsiz biri olursun ve doğruluğuna inandığın dini değilde toplum tarafından baskılandırılan bir dine inanırsın ;katolik bir aile çocuğu olursan katolik ya da müslüman bir aile çocuğu olursan müslüman falan olursun sorgusuz..

Neden ateistlik ; yaratıcının yaratıldığına inanmak..

Ayrıca forumda bir iki kere geçti ama;

''If a god is willing to prevent evil, but not able, then he is not omnipotent. If he is able, but not willing, then he must be malevolent. If he is neither able or willing then why call him a god? Why else do bad things happen to good people?''

Saygılarımla.

Neden ateistlik ; yaratıcının yaratıldığına inanmak.. 

Bu değil.

Din bir olgu değildir. Dine bakış açısı, din bir olgudur tartışılamaz baskısının ürünü olduğu vakit baskıcı kimlikler ortaya çıkar. Din sömürülür, değerini yitirir malzeme olur.

Tıpkı ülkemizde Başörtüsünün malzeme olduğu gibi.

Kendi yeterince dinsiz,şerefsiz,iki yüzlü ama başkasının kusurlarında müslümanlık bulan o. çocukları türer bu memlekette.

Halkın kafasındaki ateistlik nedir?

Eşittir = Dinsiz.

Peki Ateizimin özünde ne vardır.

Sallamamak.

Ee sallayınca ne oluyor?

Bu memlekette hiçbirşey..

Ve..

''If a god is willing to prevent evil, but not able, then he is not omnipotent. If he is able, but not willing, then he must be malevolent. If he is neither able or willing then why call him a god? Why else do bad things happen to good people?''

Şu cümleyi ciddi anlamda söyleyebilecek biri aslında tam bir ateist bile değil.

Ama aslında çoğumuz tam bir müslüman,hristiyan yada hangi dine mensupsak aslında yerine getiremiyoruz.

Eee birinin  bizi yarattığına da inanıyoruz.

O zaman Deist miyiz biz.

Böyle sorgu olmaz..

rüyaları gerceklestirmenin en guzel yolu uyanmaktır
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    afrasiab
    afrasiab's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

The-ExTaCy bunu yazdı:
    yascakucuk bunu yazdı:

ben müslümanım çok şükürki ve şuna cevap verebilirim

Allah insanları melekleri kendine duydupu aşktan dolayı yaratmıştır

çünkü Allah bize göre o kadar güzeldir ki ve kendisini o kadar çok beyenmektedirki

kullarım beni görsün istemektedir

ateistler neden inanmıyor bence en az %95i farklı olma çabasından inanmıyor

günmüz koşullarında farklı olmak ilgi çekmek için en güzel şeydir insan farklı olduğunda

en başta karşı cins olmak üzere herkesin ilgisini çeker ve buda insanın doğasında vardır

en güzel farklılık ise müslümanların çok korktuğu sevdiği yüzelttiği taptığı Allahı yok saymaktır

bu onu diğer insanlardan yani müslümanlardan iyice ayırır ben cesurum korkmam senden farklıyım imajı doğurur

deistlik ise sonradan ortaya çıkan bir akımdır aslında Allahtan korkan ve çekinen insanların kendine geçirdiği bi klıftır

ben ateist değilim Allahtan korkuyorum dünyayı yaratmış ve bırakmıştır der ve ateizmin cevap veremediği soruları

veya saçma sapan cevap verdiği sorulardan kurtulmuş olur

eğer şöyle düşünürsek deistlerin aslında %70 müslüman olduğu savunulabilir

müslümanlıkta Allah insanları yaratmış ve dünyaya bırakmıştır kimin ne yapacağını bilmektedir ama karışmaz

çünkü bize özgür irade vermiştir onu kullanmamızı ister kendi irademizle ona tapmamızı ister buranın tamamı deizimle

uyuşmaktadır ama deizimin reddettiği şey dinlerdir din yok der sadece Allah var yaratmış bırakmış

ama şunu düşünmezler Allah insanlara yolda göstermiştir bunuda ilahi dinler sayesinde yapmıştır

bu yüzdendirki ben deistler için çok üzülürüm keşke müslüman olsalar...

Öncelikle deistlerin Müslüman olduğu sawunulamaz. Niye? Sen sadece tek din war sanıyosun sanırım.

Sürüyle din war... Şimdi bunun adı akım.. Ama akım diyelimki 1900 yılında çıktı diye sen 500 yılında deist yoktu diyemezsin.

Bu inanç meselesdir,bu bi moda değil anlıcağın:) Sadece ad werilmiş o kadar.

Ateistlere farklı olma çabasında içindeler de diyemezsin. O yönden bakarsak..

Sen anormal bi insansın. Normal bi insan gibi gözükmek için Müslümansın. Sende millete benzeme çabasındasın..

Bi olay daha war.. Sadece Müslümanlar Allahtan korkmaz. Putlara tapanlar da korkardı. Onlar için "Allah" Putlardı..

Allah somut bir olay değildir. Allah Müslümanlara ait değildir. Herkesin inandığı bir yücelik wardır.

Ayrıca Allah korkusu her insanda olcak diye zorunlu değildir.

İnsan yaratıcıyı sırdaşı dostu olarak da görebilir.. Bu korkmaktan daha iyidir:)

karşındaki insanı anlamak istediğin gibi anlarsan böyle postlar atıp komik duruma düşebilirsin

ben deistler müslümandır demedim müslümanlara şuralarda benzerler dedim ve sonrada onlar için üzüldüğümü söyledim

1. yanlışın burda 

2. olarak sadece müslümanlar Allahtan korkar gibi bi ibarede okumadım ben kendi yazdığım yazıda

boş savlarınla eleştirmişsin yazımın bu yönünüde

3. olarak benden bahsetmiş ve herkese benzemeye çalışmamdan bahsetmişisin müslüman olmamdan ve savunmamdan dolayı

ki buda atesitlerin farklı olma çabasını ortaya koymaktadır.. 

Acı veriyorsa geçmiş, geçmemiş demektir...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Wolfwerine
    Wolfwerine's avatar
    Erkek

burdan ateistlere bir kaç sözüm olacak ... bu kadar cok olmadigini iddia ediyorsunuz ..insanlarin korkudan tanrinin olmadigini anlamaya başladigini savunuyorsunuz tanri yoktur diyorsunuz madem öyle siz kanitlayin da görelim bize tanri varsa kanitla demekle bu iş olmaz hadi okadar savundugun şeyi sen kanitlada ben göriyim sana inaniyim :) ...insanin maymun soyundan geldgini söylemekte sadece fiziksel benzerliklerimiz yüzünden söylüyorsunuz ama daha öncede söyledim dna olarak en cok benzeyen bilimin kabul ettigi varlik bir cins sinektir bilim adamlari gelmiş incelemiş 100 yıllardir teoriler maymundan gelmişiz demiyor işte... bazi insanlar dna olarak maymuna benzerligimiz var diyor dogruda ...Ama maymun insana encok dna olarak benzeyen varlık diye birşey demiyor...bilimi cok iyi biliomuş gibi atip tutmayalim lütfen görenlerde ateistlerin bilimi yalayıp yuttugunu düşünecek......siz kanitlayin TANRİNİN olmadigini MAYMUNDAN GELDİGİMİZİ bunlar üstünde ugraşin ben size inancam söz veriyorum yeterki kanitlayin öyle boş boş oturup laflar atip yoktur lan demekle olmaz ki kanit istiyorum ben.......olmadigina dair dayanaklarin neler ?nasil bir şeyden olmadiginia dair anlam yüklüyorsunuz söyle kanitlayin bize bunu bilim bize tanri yoktur demiyorki nerde yazio bilimde tanrinin olmadiginin ispati ?...eger diyorumki tanri olmasaydi tek hücreden gelseydik hepimiz insan gibi düşünebilen başka canlilardan evrim gecirmiş canlilarin da olmasi gerekirdi... ama varmi dünya üzerinde böyle başka canli ..düşünebilen akil yürütebilen yok ozaman bu dünyada bir amaç ugruna geldik yaratildik diyorum ben..sorarim size dünya üzerinde niye başka düşebilen inanan inanmayan türde bir canli yok ? herkez tek hücreden geldiyse onlarda evrim gecirip düşünme aşamasina geçmesi gerekmezmiydi bu sorularima cevap istiyorum sizden

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    manialith
    manialith's avatar
    Erkek
    The-ExTaCy bunu yazdı:
    tolgasen bunu yazdı:

Yol dediğin Müslümanlık... Ona bakarsan dünyanın yarısından çoğu yoldan çıkmış..

Yoldan çıkan Müslümanlar da war.. Dünyanın 5te 3ü yoldan çıkmış...

yanlış dünyanın 5te 3ü hiç yola gelmemişti ki. diyelimki sen hristiyan katı bir katolik ortamında yetiştin, herhangi birşekilde diyelim ki kuran okudun(imkansız!) hiçbir şekilde islam dinini doğru yol olarak göremezsin. farklı bir örnek. şu anda Atatürk senin için ne? ulu lider muhteşem (kelimeleri kısa tutuyorum yoksa daha çok çok sıfatlar var) bir insan, hepimiz için öyle.peki ya bir yunan'ın gözünden kimdir atatürk? herhangi birisidir. bu tamamen büyüdüğün ortamla ilgilidir. ve çok kötü birşeydir ama gerçektir de. Yanlış anlaşılma olmasın ne herhangi bir tarafı desteklediğimden ne de extasy'e muhalefet olmak için yazdım bunları. sadece bir de böyle bakmak lazım.

//eklenti: ayrıca bu konuda tartışmak isteyen varsa(ki ben çok severim dinler ve inanç konusunda tartışmayı(yeni fikirler açısından)) benimle irtibata geçsin  mail adresim profilde...

Im Boned, All Boned.
Toplam Hit: 30684 Toplam Mesaj: 285