Neden Ateistsiniz.?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek

mustaphachan bunu yazdı:
    -----------------------------

Kumsalda kendiliğinden oluşmuş bir saat bulamazsın.. Haklısın.

Marangozda kendiliğinden oluşmuş bir pencere bulamazsın.. Haklısın.

Bir heykel gördüğünde onun biri tarafından yapıldığından eminsindir.. Haklısın.

Ama canlılık böyle bir şey değildir. Canlılar üreyebilir, mutasyon geçirebilir ve en önemlisi doğal seçilime uğrayabilir. 

Bir saati üretmek 1 haftanı alır.. Bir pencereyi yapmak bir 1 gününü alır.. Bir heykeli bitirmek 1 ayını alır..

Ama evrimsel süreç milyonlarca yılı içerir. İmkansız diye düşünebildiğin pek çok olay gerçekleşebilir.

Çoğunluk diyor ya peki ya yaratıcı varsa? Bende sana diyorum peki ya yoksa ?

Bende Sana Diyim, Yaratılış Suçunu Milyonlarca Seneye Atmamalısınız, Milyonlarca Sene Uzay Gibi Bir Boşlukta, Ay Yüzeyi gibi Bir Gezegende, Yada Dünya Gibi Bir Gezegende Su, Güneş ve Ağaçlar Olmasına Rağmen bile Bir Karınca Bile Kendi Kendine, Değil Milyonlarca Yıl Geçsin Oluşur, Milyarlarca Senede Geçse Bir Karınca Bile Oluşamaz..

Mutlak Oluşum Bir Yaratıcı Güç Gerektirir.! Hala Fikrinde Diretiyorsan O Zaman Bana Mikro Organizmaların bile Bulunmadığı Bir Ortamda Bir Canlı Yaratımına İlişkin Bir Delil Göstermelisin. Tüm Yapılan Çalışmalar, Göstermiştirki, Canlı Organizmalar Son Derece Kompleks Bir Yapıya Ve Karmaşık Kurallarla işleyen Bir Sisteme Sahiptirler. Böyle Muhteşem Bir Sistemin Rastlantısal Sonuçlar ile Milyonlarca Senede Oluşabilmesine Ben Mantık Veremiyorum. Mümkün değil..

Bak Kardeşim Muallak Cümleler Kurma. :)

Ben En Azından Bilimsel Bir Araştırmaların olduğunu ve Canlılığın Evrende Bilinen en Karmaşık ve Kompleks Sistemler Olduğunu Vurguladım. Ama Sen Hala bana Bir Kendiliğinden Deneysel Sonuçlar ile Oluşmuş Canlı Örneği Veremiyorsun. 1. 0 Mısınız hala. :))

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Efendi
    Efendi's avatar
    Erkek

Konu Saçma Yerlere Kaymaya Başladı :)

Neyse Benim De bir Kaç Sözüm Var ...

Öncelikle Herkesin De Kabul Edebileceği Gibi Bu Tür Konular Eninde Sonunda Dogmayla bitiyor Çünkü İnsanOğlunun Düşünme Sınırı Var...

Tanrı Bir Tanrı Daha Yaratabilir Mi ? Bu Soru Tanrı Ve Kaya Paradoksu Gibi Bişi Olmuş. buna Cevaben Bazı alimler " Biz İnsanlar Yaratan Değil Yaratılan Olduğumuz İçin Yaratanın Gücünden Daha Zayıfızdır. Tanrının Yaratma Gücü , Tabiri Caizse Kabiliyetini Mevcut Beynimizle düşünmemiz Mümkün Değildir. İnsan Oğlu Herşeyi Bir Şeye Benzeterek Ve Bu Yönde Gücünü Ölçerek Düşünmüştür. Tanrının Gücü Ve Şekli Hakkında Pek Bir Bilgimiz Olmadığı İçin İnsanoğlu Tanrının Yaratma Gücü Hakkında da Pek Bir Söyleyemek Mümkün Değildir."

Tanrı Neden Canlıları Yarattı ? Yine Bazı Alimler :" O Tanınmak İstedi Ve Kendisine Kulluk Etsinler Diye Bilinçli Ve İrade Sahibi Canlılar Yarattı."

Yeryüzünde bozgunculuk yapacak bir varlık mı yaratacaksın" cümlesini melekler söylemiş ama Rabbimiz "Ben sizin bilmediklerinizi bilirim" diyerek adeta insanın sadece bu özelliğinden  ibaret olmadığına dikkat çekmiştir. (Bakara Suresi:30)

Tanrı Kötü Şeyleri Niçin Yok Etmiyor. Bana Göre Yaptığını Yok Edemiyorsan Nasıl Olur Da Tanrıya İnanmazsın. Ve yine Bana Göre : " Her Ne Kadar Kötülüğün Başı İblis Olarak Kabul Edilse De İblis Sadece Vesvese Verebilmektedir. Direk İşlerimize El Atamadığını Biliyoruz.Kötülüğü Sergileyen Biz İnsanlarız.Ve Bu Yüzden Bir Hesap Gününü Hak Ediyoruz. Yaratılmanın Bir Bedeli Olmalı Tabii ki.Kötülüğü Yine Biz Devam Ettiren Hatta Yaşama Tarzı Haline Getireniz. Tanrı Yarattığına Özgür İrade Vermiştir. Bu Özgür İrade Burda Tanrının Varlığını Sorgulayabilmeni Sağlıyor İşte.Tanrı Yarattıklarını İradesiz Ve Bilinçsiz De Yaratabilirdi . Düşünsene Yaptığın Hiçbir İşte Mana Aramayan, Sadece İbadet Eden Bir Canlı ?

Tanrı kendisinden sonraki canlıları yaratmadan once ne yapıyordu veya ne ile ilgileniyordu?

Tanrı Ne İle İlgilenirdi ? İşte bu Soru Tanrıyı Haşa İnsan Kalıbına Sokmaktır. Ama Burda Suçlu Aramamak Gerekiyor. Yukarda Da Değindiğim Gibi İnsan Oğlunun

Tanımlama Yaparken Kullandığı Teknik Benzetme Ve Hayal Etmedir. bunun Dışında İnsanoğlu Tanımlama Yapma Şansına Sahip Değildir. Tanrının Birşey Yapmak Ve İlgilenmek Gibi Tabiri Caizse DErdi Yoktur. Tanrı Bizim Düşünemediğimiz Bir Gücün Sahibidir. Gücü De Yaratan Odur Gücün Sahibi De Odur. O Kendi Sahibidir.

Umarım sorularına Bir Nebze Cevap Alabilmişsindir.

Son Olarak Eğer Ateizm'i  Sadece Öne Çıkma Çabası Olarak Kullanmıyorsan Sorularına Farklı Kaynaklardan Yararlanarak Cevap Bulmanı Öneririm ...

Harabat ehlini hor görme Zakir, defineye malik viraneler var...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    afrasiab
    afrasiab's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

The-ExTaCy bunu yazdı:
    yascakucuk bunu yazdı:
    The-ExTaCy bunu yazdı:
    yascakucuk bunu yazdı:

karşındaki insanı anlamak istediğin gibi anlarsan böyle postlar atıp komik duruma düşebilirsin

ben deistler müslümandır demedim müslümanlara şuralarda benzerler dedim ve sonrada onlar için üzüldüğümü söyledim

1. yanlışın burda

2. olarak sadece müslümanlar Allahtan korkar gibi bi ibarede okumadım ben kendi yazdığım yazıda

boş savlarınla eleştirmişsin yazımın bu yönünüde

3. olarak benden bahsetmiş ve herkese benzemeye çalışmamdan bahsetmişisin müslüman olmamdan ve savunmamdan dolayı

ki buda atesitlerin farklı olma çabasını ortaya koymaktadır..

Müslümanlarla gayrimüslimler din konusunda benzeyemez. Bu kesin kanıdır. Sen tek din müslümanlık sanıyosun o senin yanlışın.

O yüzden seni kimse kaale alıp post atmamış. Deistlerin %70i müslümandır diyen adama post atılmaz. Dünyanın %90ını Türk sanıyosun sen.

En önemlisi ben ateistim demedim. Ateist de değilim. Sen daha karşındakinin görüşünü bilmeden eleştiriyosun.

Seni kendinle baş başa bırakıyorum.

hocam anlamanda problemler yşadadığın açık, yazmyan şeyleri yazıyomuş gibi görüyosun,

sana ateistsin mi dedim

deistler yüzde 70 i müslümandır mı dedim

dünyada Türklerden başka insan yokdur mu dedim k. bakma ama götünden uydurup yazma...

orda diyoki bak deistler bence %70 müslümanlığa benzer, şu şu yönleri benziyo diyo demi arkasındanda

açıklıyo, ama onlar için üzülüyorum diye çünkü bizim dini inancımız gereği yanacaklar sonsuza kadar burası anlaşıldı sanırım..

hristiyanlarda büyük ölçülerde müslümanlara benzerler ufak farklılıklar dışında onun gibi düşünürsen anlayacağını umud ediyorum.

ayrıcada ben sana ateistsin demedim ben bi konuya postları okumadan yazmam hocam daha önceki postlarda yazmışsın zaten

ateist olmadığını buda kendini haklı çıkarabilmek için yaptığın ikinci yanlıştı..r orda sen demişsinki herkese benzeme çalışmandan dolayı müslümansın

yani bana bi taş atma var bende demişimki eğer ben öyle müslümansam herkese özenerek müslüman oluyosam

yani müslümanlar herekese özenerek müslüman oluyolarsa, bu ateistlerin ben farklıyım çabasını ortaya koymaktadır dedim..

bu arada dünyada ne kadar insan yaşadığını ve bunların sadece %1 civarının Türk olduğunu biliyorum cümlelerimi

itana ile okursan anlarsın.

ki şayet anlayamıyosan daha açık bir şekilde anlatılamaz sende problem var demektir..

Acı veriyorsa geçmiş, geçmemiş demektir...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mustaphachan
    mustaphachan's avatar
    Erkek

ShockMan bunu yazdı:

Bende Sana Diyim, Yaratılış Suçunu Milyonlarca Seneye Atmamalısınız, Milyonlarca Sene Uzay Gibi Bir Boşlukta, Ay Yüzeyi gibi Bir Gezegende, Yada Dünya Gibi Bir Gezegende Su, Güneş ve Ağaçlar Olmasına Rağmen bile Bir Karınca Bile Kendi Kendine, Değil Milyonlarca Yıl Geçsin Oluşur, Milyarlarca Senede Geçse Bir Karınca Bile Oluşamaz..

Mutlak Oluşum Bir Yaratıcı Güç Gerektirir.! Hala Fikrinde Diretiyorsan O Zaman Bana Mikro Organizmaların bile Bulunmadığı Bir Ortamda Bir Canlı Yaratımına İlişkin Bir Delil Göstermelisin. Tüm Yapılan Çalışmalar, Göstermiştirki, Canlı Organizmalar Son Derece Kompleks Bir Yapıya Ve Karmaşık Kurallarla işleyen Bir Sisteme Sahiptirler. Böyle Muhteşem Bir Sistemin Rastlantısal Sonuçlar ile Milyonlarca Senede Oluşabilmesine Ben Mantık Veremiyorum. Mümkün değil..

Ben En Azından Bilimsel Bir Araştırmaların olduğunu ve Canlılığın Evrende Bilinen en Karmaşık ve Kompleks Sistemler Olduğunu Vurguladım. Ama Sen Hala bana Bir Kendiliğinden Deneysel Sonuçlar ile Oluşmuş Canlı Örneği Veremiyorsun. 1. 0 Mısınız hala. :))

Bugünlü laboratuvar şartları hiçlikten, proteinin en basit yapısı olan koaservat oluşumuna olanak sağlıyor. 

http://tr.wikipedia.org/wiki/Miller-Urey_Deneyi -->  buradan kendinde okuyabilirsin. Ancak o günün koşulları ne derece deneydekilerle aynıdır o kısmı bilmiyorum.

Ve pek çok evrim biyoloğununda söylediği gibi gelişen teknoloji bu deneylerin sonuçlarının güvenililirliğini ve gerçekleriğini daha iyi kanıtlayacaktır.

Bir sistemin milyonlarca senede oluşabilmesine mantık veremediğini söylüyorsun, bende hiç bir şekilde gerçek olduğuna dair bir kanıt sürülemeyen bir şeye vardır demeyi mantıksız buluyorum. 

Ayrıca söylemeden edemeyeceğim. Madem konu bilimselliğe taşınıyor ve evrim şu an için her şeyi sizin istediğiniz gibi ortaya koyamıyor. O zaman sizler aynı bilimsel metodlarla deney yaparak, gözlem yaparak, veri toplayarak, hipotezler üreterek, hipotezlerden tahminler çıkartarak bilimsel bir metodla tanrıyı ortaya koyun ;)

# birikimini önyargı ve yalanlara hizmet etmek için kullanan kültürlü bir insan olmaktansa maymundan gelmeyi tercih ederim.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek

mustaphachan bunu yazdı:

ShockMan bunu yazdı:

Bugünlü laboratuvar şartları hiçlikten, proteinin en basit yapısı olan koaservat oluşumuna olanak sağlıyor. 

http://tr.wikipedia.org/wiki/Miller-Urey_Deneyi -->  buradan kendinde okuyabilirsin. Ancak o günün koşulları ne derece deneydekilerle aynıdır o kısmı bilmiyorum.

Ve pek çok evrim biyoloğununda söylediği gibi gelişen teknoloji bu deneylerin sonuçlarının güvenililirliğini ve gerçekleriğini daha iyi kanıtlayacaktır.

Bir sistemin milyonlarca senede oluşabilmesine mantık veremediğini söylüyorsun, bende hiç bir şekilde gerçek olduğuna dair bir kanıt sürülemeyen bir şeye vardır demeyi mantıksız buluyorum. 

Ayrıca söylemeden edemeyeceğim. Madem konu bilimselliğe taşınıyor ve evrim şu an için her şeyi sizin istediğiniz gibi ortaya koyamıyor. O zaman sizler aynı bilimsel metodlarla deney yaparak, gözlem yaparak, veri toplayarak, hipotezler üreterek, hipotezlerden tahminler çıkartarak bilimsel bir metodla tanrıyı ortaya koyun ;)

Ohhooo Sevdim Seni Delikanlı. :) Tartışma Alevlenecek gibi.. Velhasıl Üslubun Güzel. Gelelim Konuya.

Tanrının Varlığı Hususunda Aslında Bilimsel Metodlar Yetersiz Kalmanın Çok Ötesinde Kalır. Çünkü Bilim Elle Tutulamayan Üzerinde Yoğunlaşsa bile Elle Tutulur Kanıt Sunamamaktadır. Örneğin Rüyayı Bilimle Açıklayamazsın, Üzümün tadını yada Tavuğun tadını Bilimle Açıklayamazsın. Şüphesizki Evrende İşini Bilen bir Güç var. Bunu Bilimle Ortaya Koyamıyorsan bile His Kapıları Yordamı ile Bilirsin. Bildiğin Şeyide İnkar edemezsin ya hocam.

Bilim Şu an 4. ve 5. Boyutlarda Araştırma Yapma hususunda Muazzam Masraflar ve Araştırmaları Yoğunlaştırmıştır. Ruh ve Psişik Konusunda Elle Tutulur Kaynak Arayışında Bunu Pek Çoğumuz Bilir, Ama Hala Açıklanamaz Delillerin yanında Elle Tutulamazlık konumundaki Sonuçlar ile Delirmenin eşiğine Gelmiş Bir Bilim ile Karşı karşıyayız. Örnek Misal RearnKarne Olmuş Bir Çocuğun Geçmişini Net Olarak Ortaya Koyuşunda Saklı Sırrı Aralayamıyor. Konu Direk Ruh ile Alakalı.

Biz Henüz Bunları Açıklayamıyorken Ama Varlığını Biliyorken, Nasıl Olurda ben Sana Allah ile İlgili Bilimsel Bir Kanıt Sunabilirimki, Varlığı Evrende Milyarlarca Çeşidi Bulan Canlı ve Cansız Varlıklar ve Vermiş Olduğu Müthiş ve Gizemli Dengesinde Kendini Belli etmiyormu sence.?

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mustaphachan
    mustaphachan's avatar
    Erkek

ShockMan bunu yazdı:

Ohhooo Sevdim Seni Delikanlı. :) Tartışma Alevlenecek gibi.. Velhasıl Üslubun Güzel. Gelelim Konuya.

Tanrının Varlığı Hususunda Aslında Bilimsel Metodlar Yetersiz Kalmanın Çok Ötesinde Kalır. Çünkü Bilim Elle Tutulamayan Üzerinde Yoğunlaşsa bile Elle Tutulur Kanıt Sunamamaktadır. Örneğin Rüyayı Bilimle Açıklayamazsın, Üzümün tadını yada Tavuğun tadını Bilimle Açıklayamazsın. Şüphesizki Evrende İşini Bilen bir Güç var. Bunu Bilimle Ortaya Koyamıyorsan bile His Kapıları Yordamı ile Bilirsin. Bildiğin Şeyide İnkar edemezsin ya hocam.

Bilim Şu an 4. ve 5. Boyutlarda Araştırma Yapma hususunda Muazzam Masraflar ve Araştırmaları Yoğunlaştırmıştır. Ruh ve Psişik Konusunda Elle Tutulur Kaynak Arayışında Bunu Pek Çoğumuz Bilir, Ama Hala Açıklanamaz Delillerin yanında Elle Tutulamazlık konumundaki Sonuçlar ile Delirmenin eşiğine Gelmiş Bir Bilim ile Karşı karşıyayız. Örnek Misal RearnKarne Olmuş Bir Çocuğun Geçmişini Net Olarak Ortaya Koyuşunda Saklı Sırrı Aralayamıyor. Konu Direk Ruh ile Alakalı.

Biz Henüz Bunları Açıklayamıyorken Ama Varlığını Biliyorken, Nasıl Olurda ben Sana Allah ile İlgili Bilimsel Bir Kanıt Sunabilirimki, Varlığı Evrende Milyarlarca Çeşidi Bulan Canlı ve Cansız Varlıklar ve Vermiş Olduğu Müthiş ve Gizemli Dengesinde Kendini Belli etmiyormu sence.?

Belkide bu şekilde şekillenmemiz bizimle, ruhla, tanrıyla yada herhangi birşeyle ilişkili değildir. Anne-Babamız, onların Anne-Babası, onların da Anne-Babası... bizim gibi hep bir üstten buna benzer şekilde şekillendirilmiş olabilir. Örneğin, islam dininde başı örtme olayı. Hristiyanlarda yalnızca rahibelerin özellikle örtünmesi istenmiştir. İslam dininde buna benzer bir şey olduğunu sanmıyorum. İslamiyetin arabistanda ortaya çıkması bize burda farklı bir bakış açısı sunuyor. İslamiyet öncesine baktığımızdada o bölgedeki insanların -özellikle kadınların- başlarını örttüğünü görüyoruz. Arap halkının uğraşı genelde ticaret üzerine kuruluydu ve kervan vb. yöntemlerle geçimlerini sağlıyorlardı. Yani sürekli yolculuk halindeydiler ve yolculuklar bildiğimiz gibi asfalt yollarda değil çöllerdeydi. Bir kum tanesinin saçlarınızın arasında olduğunda bundan aşırı bir rahatsızlık duyarız. Hemen yıkarız saçlarımızı. Aynı şeyi o bölge için düşündüğümüzde yetersiz su kaynakları, çöldeki kum fırtınaları vs. kadınlar ve erkekler benzer zamanlarda saçlarını örtmeye başlamıştır. Yani gelmek istediğim nokta o dönemin koşulları içinde olan bir olay tüm dünyayı şekillendirmişti. Belkide inanışlar içindeki diğer şeylerde buna benzer şekillerde ortaya çıktı. Tartışmamız gayet devam edebilir ama birbirimize istediğimiz türde kanıtlar veremediğimiz için pek bir şeye yarayacağını sanmıyorum. İkimizde birbirimize saygı duyarak görüşlerimizi sürdürsek en iyisi olur bence (:

# birikimini önyargı ve yalanlara hizmet etmek için kullanan kültürlü bir insan olmaktansa maymundan gelmeyi tercih ederim.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek

mustaphachan bunu yazdı:

ShockMan bunu yazdı:

Belkide bu şekilde şekillenmemiz bizimle, ruhla, tanrıyla yada herhangi birşeyle ilişkili değildir. Anne-Babamız, onların Anne-Babası, onların da Anne-Babası... bizim gibi hep bir üstten buna benzer şekilde şekillendirilmiş olabilir. Örneğin, islam dininde başı örtme olayı. Hristiyanlarda yalnızca rahibelerin özellikle örtünmesi istenmiştir. İslam dininde buna benzer bir şey olduğunu sanmıyorum. İslamiyetin arabistanda ortaya çıkması bize burda farklı bir bakış açısı sunuyor. İslamiyet öncesine baktığımızdada o bölgedeki insanların -özellikle kadınların- başlarını örttüğünü görüyoruz. Arap halkının uğraşı genelde ticaret üzerine kuruluydu ve kervan vb. yöntemlerle geçimlerini sağlıyorlardı. Yani sürekli yolculuk halindeydiler ve yolculuklar bildiğimiz gibi asfalt yollarda değil çöllerdeydi. Bir kum tanesinin saçlarınızın arasında olduğunda bundan aşırı bir rahatsızlık duyarız. Hemen yıkarız saçlarımızı. Aynı şeyi o bölge için düşündüğümüzde yetersiz su kaynakları, çöldeki kum fırtınaları vs. kadınlar ve erkekler benzer zamanlarda saçlarını örtmeye başlamıştır. Yani gelmek istediğim nokta o dönemin koşulları içinde olan bir olay tüm dünyayı şekillendirmişti. Belkide inanışlar içindeki diğer şeylerde buna benzer şekillerde ortaya çıktı. Tartışmamız gayet devam edebilir ama birbirimize istediğimiz türde kanıtlar veremediğimiz için pek bir şeye yarayacağını sanmıyorum. İkimizde birbirimize saygı duyarak görüşlerimizi sürdürsek en iyisi olur bence (:

Pek Tabiki, Tartışma Adabı Çok Önemli, Yalnız Önemle Belirtirimki, Biz Burada İslam Dinini Yada Diğer Dinlerin Allaha İnanışını Tartışmıyoruz. Zira Kendim Din Kavramına Kendi İnanışımda İnanmamaktayım. Ama Gerekli Olduğunu Düşünüyorum, Toplumların Azgınlaşmaması için Çok Önemli Tabusal Yasalardır Dinler. Bu Bakımdan Faydalı Buluyorum. Dine İnanan Bir Kimsede İnancından dolayı Mükafaatsız Kalmayacaktır. Onlarada Mükafaat verilecektir. Zira Yaratıcı Olgunlaşmış Bir Ruh İstiyor, Yeni Yaratım Düzleminde Kötülere Yer Yok Diyor. Bu Pek Çok Dinde Ortak Noktadır. Hiç Bir Din Kötüyü Emretmez.

Gel gelelim Ben Kendimi Bildiğim için Klavuza İhtiyaç Duymuyorum. Onun Sevmediği Şeylerden Uzak duruyorum. :) Neyse Bu beni ilgilendirir. Allahın Varlığı Hususunda Evreni Delil Olarak Gösteriyorum sadece, Bu Sence yeterli değilmi.?

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    The-ExTaCy
    The-ExTaCy's avatar
    Erkek
    yascakucuk bunu yazdı:
    The-ExTaCy bunu yazdı:
    yascakucuk bunu yazdı:
    The-ExTaCy bunu yazdı:
    yascakucuk bunu yazdı:

hocam anlamanda problemler yşadadığın açık, yazmyan şeyleri yazıyomuş gibi görüyosun,

sana ateistsin mi dedim

dünyada Türklerden başka insan yokdur mu dedim k. bakma ama götünden uydurup yazma...

orda diyoki bak deistler bence %70 müslümanlığa benzer, şu şu yönleri benziyo diyo demi arkasındanda

açıklıyo, ama onlar için üzülüyorum diye çünkü bizim dini inancımız gereği yanacaklar sonsuza kadar burası anlaşıldı sanırım..

hristiyanlarda büyük ölçülerde müslümanlara benzerler ufak farklılıklar dışında onun gibi düşünürsen anlayacağını umud ediyorum.

ayrıcada ben sana ateistsin demedim ben bi konuya postları okumadan yazmam hocam daha önceki postlarda yazmışsın zaten

ateist olmadığını buda kendini haklı çıkarabilmek için yaptığın ikinci yanlıştı..r orda sen demişsinki herkese benzeme çalışmandan dolayı müslümansın

yani bana bi taş atma var bende demişimki eğer ben öyle müslümansam herkese özenerek müslüman oluyosam

yani müslümanlar herekese özenerek müslüman oluyolarsa, bu ateistlerin ben farklıyım çabasını ortaya koymaktadır dedim..

bu arada dünyada ne kadar insan yaşadığını ve bunların sadece %1 civarının Türk olduğunu biliyorum cümlelerimi

ki şayet anlayamıyosan daha açık bir şekilde anlatılamaz sende problem var demektir..

önce yorum yaptığım yorumunu oku yazdıklarını gör. Sana göre sanırsam herkes müslümanlara benziyo ateistler dışında.

Benim yanlışlarımı bulduğunu idda ediyosun. Fakat dünyada %1 Türk war sanıyosun. Dünyada 300 MİLYON Civarı Türk vardır.

Ve Türk soyundan gelenler de vardır.

Olaya tek taraflı bakıyosun. %70 deistler müslümanlara benzer, hristiyanlar müslünanlara benzeri %1 Türk vardır. gibi...

.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    legion_of_doom
    legion_of_doom's avatar
    Erkek
    @mustaphachan miller deneyini bana ispatlar mısın? miller o deneyle yanılmıyorsam nobel alıyr ama ondan sonra yapıtğı hileyi de açıklıyor.. Araştır istersen.. Haa eğer deney doğru diyorsan kur düzeneğini de video ya çek :) Millerin üretmiş olduğu basit bir kaç aminoasittir ve vücutta öyle aminoasitler yoktur. Ayrıca yoktan değil, belli maddeler kullanarak oluşturulmuştur.. (Tabii hileli düzeneğini unutma..)

Biraz bilmek tehlikelidir. Ya derinliklerden iç ya da bilgeliğin tadını tatmaya kalkma! Çünkü sığ sular beyni zehirler, bol sular insanı temizler....-------------------pompey--------
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    afrasiab
    afrasiab's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

The-ExTaCy bunu yazdı:
    yascakucuk bunu yazdı:
    The-ExTaCy bunu yazdı:
    yascakucuk bunu yazdı:
    The-ExTaCy bunu yazdı:
    yascakucuk bunu yazdı:

sana ateistsin mi dedim

önce yorum yaptığım yorumunu oku yazdıklarını gör. Sana göre sanırsam herkes müslümanlara benziyo ateistler dışında.

Benim yanlışlarımı bulduğunu idda ediyosun. Fakat dünyada %1 Türk war sanıyosun. Dünyada 300 MİLYON Civarı Türk vardır.

Ve Türk soyundan gelenler de vardır.

Olaya tek taraflı bakıyosun. %70 deistler müslümanlara benzer, hristiyanlar müslünanlara benzeri %1 Türk vardır. gibi...

herkes müslümanlara benziyoda demedim anlamıyorsun galiba bak ben benzedikleri tarafı söylemişim şu şu şu nedenlerden dolayı benziyolar demişim demi

dünya nüfusunun yaklaşık 7 milyar olduğu düşünülürse müslüman türk nufusunun %2 yi geçmeyeceği açıkca ortadadır

lafı anlamak istediğin yerden anlama sadece yazdığımı oku.. bişiler ekleme  

Acı veriyorsa geçmiş, geçmemiş demektir...
Toplam Hit: 30885 Toplam Mesaj: 285