Neden Ateistsiniz.?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GusFring
    GusFring's avatar
    Erkek

adamgibi bunu yazdı:
    -----------------------------
    dunyanın bundan  oncekı  halını bana  ıspatlayabılırmısn  elınde resım varmı  bılgı varmı gösterdıgım resım bır  gercektır  ve  arabçada  allah  yazısının  ta  kendıısdır   bunu nıye  kabullenemessın ve  altında  bıseyler ararsın merak ettım dogrusu  

Asıl ben herşeyin altında neden allah yazısını aramanıza merak ile bakıyorum.

dünyanın bundan öncekini halini bana ispatlayabilirmisin demişin sana yuh diyorum.

Kıtaların kayma teorisi ispatlamış bi teoridir levha tektoniğidir.Bugün deprem yaşıyosan kıtaların altındaki levhaların kaymasından dolayıdır sana en büyük ispat.İkinci ispat ise kıtaları birbirine yaklaştır yapboz gibi birbirine uyduğunu göreceksin.

Ama sen asırlar önce bi arapın ortaya attığı ispatlanmayan şeylere inanıp bana kesin ispatlanmış şeyleri bi araştırma yapmadan ispatla diyosan zaten tartışma düzeyimiz aynı değil.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wert
    wert's avatar
    Erkek
    yav bişeye merak ediyorum insanlar w yu ya beneyen her çizgiye neden Allah yazıyor diyorlar :S

|sadece aptalların başarısı ders notu ile ölçülür|
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    adamgibi
    adamgibi's avatar
    Erkek

anlattıgın seylerı  bılmedıgımımı  sanıyorsun hıc  belgesel ızlmedım dıyemı  dusunuyorsun hem benım koydugum resım  sadce  bır  ornek ve bence  guzel bır  ornek 

ve  bu resımı  sırf  benım kendı  aklıma  geldıgı  ıcın  yanı  baska  bıyerden  duyma degıl .acaba   böle  bısey  olabılırmı  dıye  dusunup     arstırdıktan  sonra  buldugum ve  etkılendıgım bıseydır .

o ceketındekı  önyargıyı cıkar  bı kenara koy ve tartısmayı  öğren  ve madem tartısma  düzeyimiz aynı değil ( bunu  sölemen  senın  bıyerleırını  kaldırıyormu  bılmıyorum )yazdıgım yoruma  cevap  yazma anladınmı  kardeşim 

edit:  yeni bi resim koymussun  o resımde  olan  seylere ınanmana  bısey dıyemem senı baska bır  seyede  ınandıramam bu senın dusuncendır  saygı  duyarım ama  ben öle bıseyın olduguna  ınanmıyorum 

eğer  bu yazdıklarıma  bı  cevap verıcek olursan sımdı ıse  gıdıyorum aksama mutlaka  bu  konuya  bakıcam   

kontra bisiklet
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GusFring
    GusFring's avatar
    Erkek
    adamgibi bunu yazdı:

anlattıgın seylerı  bılmedıgımımı  sanıyorsun hıc  belgesel ızlmedım dıyemı  dusunuyorsun hem benım koydugum resım  sadce  bır  ornek ve bence  guzel bır  ornek 

ve  bu resımı  sırf  benım kendı  aklıma  geldıgı  ıcın  yanı  baska  bıyerden  duyma degıl .acaba   böle  bısey  olabılırmı  dıye  dusunup     arstırdıktan  sonra  buldugum ve  etkılendıgım bıseydır .

o ceketındekı  önyargıyı cıkar  bı kenara koy ve tartısmayı  öğren  ve madem tartısma  düzeyimiz aynı değil ( bunu  sölemen  senın  bıyerleırını  kaldırıyormu  bılmıyorum )yazdıgım yoruma  cevap  yazma anladınmı  kardeşim 

edit:  yeni bi resim koymussun  o resımde  olan  seylere ınanmana  bısey dıyemem senı baska bır  seyede  ınandıramam bu senın dusuncendır  saygı  duyarım ama  ben öle bıseyın olduguna  ınanmıyorum 

eğer  bu yazdıklarıma  bı  cevap verıcek olursan sımdı ıse  gıdıyorum aksama mutlaka  bu  konuya  bakıcam   

Resim çıkmamış sanırsam ? Gözükmüyor.

İspatlanmış olan kıtaların kayma teorisine inanmıyosun gaipten gelen seslere inanıyosun daha bişey demiyorum.

Deprem olunca allah kızdıda bizi sallandırıyo felan diyosundur herhalde :)

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SpoofU
    SpoofU's avatar
    Erkek
    Mesajların tamamını okumadım ama kıtaların kaymasıyla Allah'a inanmak arasında nasıl bir bağ var yav? Bir de evrime inananları ateist ilan ediyorlar, ben insanın maymundan türediğine inanmıyorum fakat Allah insanları ve canlıları öyle bir yaratmışki, bulunduğu ortama göre zamanla bazı değişikliklere uğruyor.

Sevmem yazmayı, okumayı sevdiğim kadar.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Allura
    Allura's avatar
    Erkek
    her zaman dedigim bi görüş.

UÇAN MAKARNA  CANAVARIIIIIIIIIIIIIIIIII

"
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    afrasiab
    afrasiab's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

ben müslümanım çok şükürki ve şuna cevap verebilirim

Allah insanları melekleri kendine duydupu aşktan dolayı yaratmıştır

çünkü Allah bize göre o kadar güzeldir ki ve kendisini o kadar çok beyenmektedirki

kullarım beni görsün istemektedir

ateistler neden inanmıyor bence en az %95i farklı olma çabasından inanmıyor

günmüz koşullarında farklı olmak ilgi çekmek için en güzel şeydir insan farklı olduğunda

en başta karşı cins olmak üzere herkesin ilgisini çeker ve buda insanın doğasında vardır

en güzel farklılık ise müslümanların çok korktuğu sevdiği yüzelttiği taptığı Allahı yok saymaktır

bu onu diğer insanlardan yani müslümanlardan iyice ayırır ben cesurum korkmam senden farklıyım imajı doğurur

deistlik ise sonradan ortaya çıkan bir akımdır aslında Allahtan korkan ve çekinen insanların kendine geçirdiği bi klıftır

ben ateist değilim Allahtan korkuyorum dünyayı yaratmış ve bırakmıştır der ve ateizmin cevap veremediği soruları

veya saçma sapan cevap verdiği sorulardan kurtulmuş olur

eğer şöyle düşünürsek deistlerin aslında %70 müslüman olduğu savunulabilir

müslümanlıkta Allah insanları yaratmış ve dünyaya bırakmıştır kimin ne yapacağını bilmektedir ama karışmaz

çünkü bize özgür irade vermiştir onu kullanmamızı ister kendi irademizle ona tapmamızı ister buranın tamamı deizimle

uyuşmaktadır ama deizimin reddettiği şey dinlerdir din yok der sadece Allah var yaratmış bırakmış

ama şunu düşünmezler Allah insanlara yolda göstermiştir bunuda ilahi dinler sayesinde yapmıştır

bu yüzdendirki ben deistler için çok üzülürüm keşke müslüman olsalar...

Acı veriyorsa geçmiş, geçmemiş demektir...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GusFring
    GusFring's avatar
    Erkek

SpoofU bunu yazdı:
    Mesajların tamamını okumadım ama kıtaların kaymasıyla Allah'a inanmak arasında nasıl bir bağ var yav? Bir de evrime inananları ateist ilan ediyorlar, ben insanın maymundan türediğine inanmıyorum fakat Allah insanları ve canlıları öyle bir yaratmışki, bulunduğu ortama göre zamanla bazı değişikliklere uğruyor.

Yazdığım yazıları okumamışın veya okuyupta anlamamış.

Arkadaş kıtaların sağına soluna çizik atmış bak allah yazıyor demiş.

Bende dedimki ilk zamanlar kıtalar tek bi bütün halinde idi onun neresinde yazıyor.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mamii
    mamii's avatar
    Erkek

ZaYGo bunu yazdı:
    Tanrı kendisinden sonraki canlıları niçin yaratmıstır?
    Tanrı kendisinden sonraki canlıları yaratmadan once ne yapıyordu veya ne ile ilgileniyordu?
    Tanrı melekleri niçin yaratmıstır?İnsanları niçin yaratmıstır?
    Tanrı bir tanrı daha yaratabilirmi?Yaratmısmı?Yaratırmı???
    Tanrı kötü şeyleri niçin direk yok etmiyor yada baslamadan engellemiyor????Amacı ne?

Simdilik bu kadar:) Bu sorulara cevap mantıklı cevap istiyorum..

Cevaplar çok kolay fakat inanmayan adam ne dersen de inanmaz  =)

ÖSS maratonu başlıyor. Dershane de başladı. Bir süre TBT"de yokum. Seneye kaldığım yerden devam =)
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Holyzone
    Holyzone's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

ZaYGo bunu yazdı:
    Tanrı kendisinden sonraki canlıları niçin yaratmıstır?
    Tanrı kendisinden sonraki canlıları yaratmadan once ne yapıyordu veya ne ile ilgileniyordu?
    Tanrı melekleri niçin yaratmıstır?İnsanları niçin yaratmıstır?
    Tanrı bir tanrı daha yaratabilirmi?Yaratmısmı?Yaratırmı???
    Tanrı kötü şeyleri niçin direk yok etmiyor yada baslamadan engellemiyor????Amacı ne?

Simdilik bu kadar:) Bu sorulara cevap mantıklı cevap istiyorum..

dostum sorunlarında hiç bir saçmalık yok her bilmeyen, inanmayan insanın soracağı şeylerdir bunlar :) sen kimseyi dinleme, tek cevabın Kuran'ı Kerim de..

Toplam Hit: 30876 Toplam Mesaj: 285