Savasa Adim Adim

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SysTeMeRRoR
    SysTeMeRRoR's avatar
    Erkek

israil haddini asti. gelen aciklamalarda da karsiliksiz kalmayacak deniliyor.

dun bi konuya yorum yapmistim. pkk nin arkasinda baskalarinin ( israil ve abd ) oldugu yonunde.

iskenderunda deniz us komutanligina saldiri duzenlendi. tamda israilin saldirisindan once ...

iskenederun israilin saldiri yaptigi mevkiye yakin saniyorum.

israil istedi ve pkk vurdu.

bence artik bunun donusu olmaz. israile hakketigi dersin verilmesi lazim.

saniyorum ki birisi ataga gectimi israile karsi bir cok ulke israile saldiracaktir.

hitlerin yarim biraktigi isi tamamlamak lazim.

"Hayatta en acikli sey, bir insanin, problemin kendinden kaynaklandigini gorememesidir." Carl Gustav Jung
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tuz_ruhu_03
    tuz_ruhu_03's avatar
    Erkek

3.Dünya savaşı geliyor.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hakkinen
    Hakkinen's avatar
    Erkek

SysTeMeRRoR bunu yazdı:
    -----------------------------

israil haddini asti. gelen aciklamalarda da karsiliksiz kalmayacak deniliyor.

dun bi konuya yorum yapmistim. pkk nin arkasinda baskalarinin ( israil ve abd ) oldugu yonunde.

iskenderunda deniz us komutanligina saldiri duzenlendi. tamda israilin saldirisindan once ...

iskenederun israilin saldiri yaptigi mevkiye yakin saniyorum.

israil istedi ve pkk vurdu.

bence artik bunun donusu olmaz. israile hakketigi dersin verilmesi lazim.

saniyorum ki birisi ataga gectimi israile karsi bir cok ulke israile saldiracaktir.

hitlerin yarim biraktigi isi tamamlamak lazim.

İran dünden razı Türk-İsrail savaşına... türkiye dalarsa her türlü İranda dalar bu fırsatı kaçırmaz... Arap birliğide boş durmaz 2 güçlü devletin savaşı kazanacağını düşünür ve onlarda dalar gibime geliyor. Tani Sam amcanın tgavrıda merak konusu... Ortadoğuda bu iki devletin savaşması işlerine gelirmi gelmezmi bilmiyorum. gelmezse zaten savaşamaz bu iki ülke :)

Kendini beğenmişlik, hakedilmelidir.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek

Sanırım yılı 1870 sanıyorsunuz...

Kılıc kuşanıp gidecez heralde?

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Helyum
    Helyum's avatar
    Erkek

Hitler ve benzeri kişilerin yaptıkları yüzünden bu olaylar bu noktaya ulaşmadımı? Birileri çıktı bunlar yahudi, bunlar hristiyan, bunlar müslüman diyip birbirimizi katletmedikmi? İsrail'e ders verilmesi lazım diyen birileri varsa One Minute olayından sonra Türkiye'ye ders verilmesi lazım diyen birileride mutlaka vardır.

İnsanlar inanclarını bilmeden birbirlerine salıdırdılar. hangi din vardırki 'Evet Bunların Soyu Tükenene Kadar Onlarla Savaşmaya devam edin' diyor?

Benim inancım savasmayı emretmiyor. mümkün olduğunca barıs yanlısı olun diyor. Hristiyana,yahudiye,puta tapana,Uçan Spagetti Canavarına inananlara dahi...

Bilmiyorum Gereksiz bir paylasım gibi olabilir ama alttaki yazıyı sizle paylasmak istiyorum.

Soluk%20Mavi%20%20Nokta
    Soluk Mavi Nokta
    Soluk Mavi Nokta'dan yapılan aşağıdaki alıntı, Sagan'ın önerisiyle, Voyager 1 tarafından 14 Şubat 1990'da çekilen yukarıdaki görüntüden esinlenerek yazılmıştır. Uzay aracı komşu gezegen alanlarını aşıp güneş sistemimizin kenarlarına ulaştığında, mühendisler kendi evi olan gezegene son bir bakış atabilmesi için aracı kendi etrafında çevirdiler. Voyager 1 Dünyamızın bu portresini çektiğinde, evinden yaklaşık 6,4 milyar kilometre uzakta ve tutulum düzleminin yaklaşık 32 derece üzerindeydi. Resmi Güneş'e çok yakın çekmenin bir sonucu olarak, saçılmış güneş ışınlarının ortasında yer alan Dünya, yalnızca küçük bir ışık noktası olarak görülüyor.
    Uzayın derinliğinden bu resmi çekmeyi başardık. Eğer bu resme dikkatlice bakarsanız, orada bir nokta göreceksiniz. O noktaya tekrar bakın. İşte o nokta burasıdır. Evimizdir. O nokta biziz. Sevdiğiniz herkes, tüm tanıdıklarınız, adını duyduklarınız, gelmiş geçmiş tüm insanlar hayatlarını o noktanın üzerinde geçirdiler. Türümüzün tarihindeki tüm sevinçlerimiz ve acılarımız, kendinden emin bin çeşit inancımız, ideolojimiz ve ekonomik öğretimiz; her avcı ve her yağmacı, her kahraman ve her korkak, uygarlığımızın mimarları ve tahripçileri, her kral ve her köylü, birbirine aşık olan her genç çift, her anne ve her baba, umutları olan her çocuk, her mucit ve her kâşif, ahlak değerlerini öğreten her öğretmen, yozlaşmış her politikacı, her bir "yıldız", her bir "yüce önder", her aziz ve her günâhkar işte orada yaşadı; bir güneş ışınında asılı duran o toz zerreciğinde.

Dünya, dev bir evrensel arenada yer alan çok küçük bir sahnedir. Bütün o komutan ve imparatorların akıttıkları kan göllerini düşünün... Şan ve şöhret içerisinde, bu noktanın küçük bir parçasında kısa bir süre için efendi olabildiler. Bu noktanın bir köşesinde yaşayanların, başka bir köşesinde yaşayan ve kendilerinden zar zor ayırt edilebilen diğerleri üzerinde uyguladıkları zulmü düşünün... Anlaşmazlıkları ne kadar sık, birbirlerini öldürmeye ne kadar istekliler, nefretleri ne kadar yoğun!

Bu soluk ışık noktası, bütün o kasılmalarımıza, kendi kendimize atfettiğimiz öneme ve evrende öncelikli bir konuma sahip olduğumuz yolundaki yanlış inancımıza meydan okuyor. Gezegenimiz, çevremizi saran o büyük evrensel karanlığın içerisinde yalnız başına duran bir toz zerreciğidir. İçinde yaşadığımız bilinmezlik ve bütün bu enginliğin içerisinde, başka bir yerden bir yardımın gelip bizi bizden kurtaracağına dair hiçbir ipucu yoktur.

Dünya... Şu ana kadar, yaşam barındırdığı bilinen tek gezegen. En azından yakın gelecekte, türümüzün göçebileceği başka hiçbir yer yok. Evet, ziyaret ediyoruz. Ama henüz yerleşemiyoruz. Beğensek de beğenmesek de, Dünya şu an için yaşadığımız yegâne yer.

Gökbiliminin alçakgönüllü ve kişiliği geliştiren bir uğraşı olduğu söyleniyor. Bana kalırsa, insan kibrinin akıl dışılığını, küçük Dünyamızın uzaktan çekilmiş bu görüntüsünden daha iyi gösterebilecek bir şey yoktur. Bu görüntü, bildiğimiz tek evimiz olan bu soluk mavi noktayı daha içten paylaşmamız ve koruyup şefkat göstermemiz gerektiği konusundaki sorumluluğumuzun altını çiziyor.

Carl Sagan, Soluk Mavi Nokta (Pale Blue Dot), 1994

http://www.youtube.com/watch?v=n-O0mSUNVlU
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hakkinen
    Hakkinen's avatar
    Erkek

renegadealien bunu yazdı:

Sanırım yılı 1870 sanıyorsunuz...

Kılıc kuşanıp gidecez heralde?

haklısında 60 yıllık İsrail bu denli güçleniyosa bizim devletimiz hiç mi güçlünenememiş hiçmi askeri gücü yok... tabi yazılımları İsrail ve amerikaya ait f-16 lar Tanklar Gemilerdeki sistemler oldugu sürece güvenip yumrugu masya vuramıyosun...

Kendini beğenmişlik, hakedilmelidir.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nolanded
    nolanded's avatar
    Erkek

savaş değil de, savaştan beter edecek türkiye, yakında görürsünüz.

msne beklerim: nolanded[at]tahribat.com
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Smirnoff
    Smirnoff's avatar
    Erkek

Yok artık savaş filan nerde kalmış..

Ama tayyeap boş durmaz şiliden gelir gelmez odunu verir israile.. Zamanında yunanistan'a yapılmış tarihi bir uyarı var kimin yaptığını hatırlamıorum.. aynen şöleydi :
    '' 70 milyon kişiyiz herkes bir kere tükürse boğulup giderler '' Baya işe yarmıştı :)

İsrail' e tayyeap böle bi laf edicektir..

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    UCANTENEKE
    UCANTENEKE's avatar
    Erkek

ne zaman büyükelçilerini sınır dışı ederiz ozaman başlar savaş

Bence bu dünya üzerinde seçilmiş ırk diye bi kavram varsa bu ırk kesin ruslardır.Onlar daha iyisini yapana kadar en iyisi onlar
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    66albay
    66albay's avatar
    Erkek

bişeycikler olmaz. devletler "hadi toplanıp şu elemana dalalım" mantığı yürütmez. yürütsede bizim devletimiz yürütemez.

israili vurmak kolay mı hocaa.

bize -destek olacağı bile muallak olan- iran  destek verse bile adamların arkası sağlam.

hem diyelimki savaş açtık;

-zannediyomusunuz ki uçaklarımız uçacak, gidip israili rahatlıkla vuracak?

-israile modernize ettirdiğimiz tankla topla israili nasıl vurabiliriz veya ne kadar etkili olur.

-ha araplar kendi bokunda boğuluyo onlardan bize hayır gelmez. zaten hepsini toplasan tsk'nın çeyreği etmez.

işte bu sebeplerden ötürü boşa telaşa mahal yok. bir iki sert diplamasi olur vs vs...

gönül isterki silahsız insanlara komandolarla operasyon düzenleyip, uluslararası hukuku hiçe sayan israili darma duman edelim. neyse...

c farz , java sünnet, msdn kutsal kitaptır, f1 yardımcın olsun. Cumaya gittim dahada gelmem
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    aluine
    aluine's avatar
    Erkek

Şimdi; Türk'lüğümüzün, o her fırsatta övündüğümüz kahramanlığımız varlığını ispat sınavındayız.

Terörist bir organizasyon (israil diyorlar) Akdenizde uluslararası sularda seyir halinde olan bir gemimize (bizim toprağımıza) saldırmış, vatandaşlarımızı şehit etmiş ve kalanları da kaçırmıştır. Bu olayın hukuki olarak Ankara Kızılayda olmasıyla bayrağımızı taşıyan gemide olmasında fark yoktur.

Eğer ki devletsek, şimdi yapacaklarımız şerefimizi haysiyetimizi ortaya koyacaktır. Elçi çekip kınama mesajı yayınlamayla kandırılamaz artık millet.

İskenderunda Deniz ikmal birliğine faili resmen ortada olan bir saldırı yapılıyor. Devamında uluslararası sulardaki gemimize saldırılıyor.

-700 bin asker kışlada neyi bekliyor?

-Donanma neyi bekliyor.

-Her tatbikatta dağı taşı bombalayan uçaklar neyi bekliyor?

-Onca zarara rağmen kıbrısı ne diye hala elimizde tutuyoruz? Ordaki kolordu ne amaçla bekliyor?

Birbiriyle bağlı bu iki olay benim siyasi görüşümü belirleyecektir. Dün seçim olsa oyumu akpye verirdim. Ama artık şimdi yapacaklarıyla gözümde değerleneceklerdir. Ya da yapmayacaklarıyla silineeklerdir.

Toplam Hit: 12464 Toplam Mesaj: 74