Savasa Adim Adim

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Free_Mans
    Free_Mans's avatar
    Erkek

NonStop bunu yazdı:
    -----------------------------

Silent_King bunu yazdı:

renegadealien bunu yazdı:

Sanırım yılı 1870 sanıyorsunuz...

Kılıc kuşanıp gidecez heralde?

haklısında 60 yıllık İsrail bu denli güçleniyosa bizim devletimiz hiç mi güçlünenememiş hiçmi askeri gücü yok... tabi yazılımları İsrail ve amerikaya ait f-16 lar Tanklar Gemilerdeki sistemler oldugu sürece güvenip yumrugu masya vuramıyosun...

Bizim devletimizin işi gücü milli gelirin %90'ını silaha yatırıp silah koleksiyonu yapmak.Siyasi alanda ezik pısırıgız ve tayyip amcamız her fırsatta amerikanın götünü yalıyor.IMF 'ye borç olmuş dağ gibi.

Tankını , Tüfeğini bile israil'den alırken nedir bu savaş sevdası ? rene'nin dediği gibi 1870'lerde değiliz.Militan güç olarak en güçlü orduya sahip olabilir ama teknoloji bakımından 20-30 sene gerideyiz.

kardeşim siz hayatınız da hiç siyaset görmnediniz mi? her hoyt diyene savaş açsak türkiye cumhuriyetimi kalır? artık zaman topla tüfekle savaş dönemi geçti. Ve yöneti,m olarakta kimse pıırk falan değil. bunuda aklının ucundan bi çıkart hocam. denge politikaı vardır bi zamanı vardır mutlaka herş eyin. ne demişler öfkeyle kalkan zararla oturur. ne yani a.q hemen savaş açalım gidelim girelim zor değil. 48 saatte israil yerle bir olur. ama sonrasında türkiyeninde batısından başkaları girer doğusu ayağa kalkar ondan sonra sapa üçün biri kalır. onunlada naparsın bilemem. az akıllı olun allah aşkına 

renenin demek istediğinde şu; topla tüfekle savaş dönemi ikinci dünya savaşında bitti. artık aklını kullanan denge politikasını kendisine çeken kazanıyor. aklı olan kazanıyor. hop hadi savaşa gidelim diyen değil. ayrıca IMF ye borç dağ gibi oldu demiş arkadaş. lan nereden biliyorsun hesabını sen mi tutuyorsun? git bir ekonomiste sor hemde senin görüşünde olan bir ekonomiste sor hangi dönemde borç daha fazlaymış? kıçından element uydurma milletide fişekleme. otur adabınla. unutma öfkeyle kalkan zararla oturur. banada kızma boşuna sayıp sövme. bir büyük olarak bunları söylüyorum ve tecrübelerime dayanıoyorum.

www.homecept.com | Ev dekorasyon ürünleri, konsept tasarımlar
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HeadBanger
    HeadBanger's avatar
    Erkek

b,ir cacık olmicak... küçk bir durumdada değiliz bizlik olay yok adamlar haklı

Boş İşler Uzmanı..
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    aluine
    aluine's avatar
    Erkek

66albay bunu yazdı:

rstr617 bunu yazdı:

Şimdi; Türk'lüğümüzün, o her fırsatta övündüğümüz kahramanlığımız varlığını ispat sınavındayız.

Terörist bir organizasyon (israil diyorlar) Akdenizde uluslararası sularda seyir halinde olan bir gemimize (bizim toprağımıza) saldırmış, vatandaşlarımızı şehit etmiş ve kalanları da kaçırmıştır. Bu olayın hukuki olarak Ankara Kızılayda olmasıyla bayrağımızı taşıyan gemide olmasında fark yoktur.

Eğer ki devletsek, şimdi yapacaklarımız şerefimizi haysiyetimizi ortaya koyacaktır. Elçi çekip kınama mesajı yayınlamayla kandırılamaz artık millet.

İskenderunda Deniz ikmal birliğine faili resmen ortada olan bir saldırı yapılıyor. Devamında uluslararası sulardaki gemimize saldırılıyor.

-700 bin asker kışlada neyi bekliyor?

-Donanma neyi bekliyor.

-Her tatbikatta dağı taşı bombalayan uçaklar neyi bekliyor?

-Onca zarara rağmen kıbrısı ne diye hala elimizde tutuyoruz? Ordaki kolordu ne amaçla bekliyor?

Birbiriyle bağlı bu iki olay benim siyasi görüşümü belirleyecektir. Dün seçim olsa oyumu akpye verirdim. Ama artık şimdi yapacaklarıyla gözümde değerleneceklerdir. Ya da yapmayacaklarıyla silineeklerdir.

koşaradım 700.000 kişi gitsek tekme tokat dağıtırız be ya. tabi ya 1 israil askerine 10-12 kişi dalar ezer geçeriz:D

o dağı taşı bombalayan uçakları israil kankası abd'ye şikayet ederse hepsi mazallah hangarda kalabilir-hiç havalanmayabilir.

dayılıkla olmuyo bu işler, teknolojini konuşturacan.

devlet muhtemelen bizler gibi anlık öfke ile hareket etmez.

israilin elindeki nükleer bombalara hiç girmiyorum.

hocam sakinleş, deriiiin bi nefes al. kasma boşuna kendini 

Şu saldırıyı israil değil de kıytırık bir ülke yapsaydı, şimdiye kadar başına neler gelmişti tahmin edebilirsin.

İsrail yaptı diye yanına kalmasın istiyorum artık, tepkim bunadır.

Yoksa ben de biliyorum yine ses çıkarmayacaklarını. En fazla nota falan verirler. Muavenet'te görmedik mi?

Ha israil zamanında amerikan savaş gemisini de vurmuştur. Ama amerika zaten onların ellerinde olduğu için ses bile çıkmamıştır. (uss liberty)

Şimdi diyorsun ki devlet öfke ile hareket etmez. Peki devlet nedir? 72 milyon insanın şerefi ne olacak?

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Free_Mans
    Free_Mans's avatar
    Erkek

HeadBanger bunu yazdı:

b,ir cacık olmicak... küçk bir durumdada değiliz bizlik olay yok adamlar haklı

aynen öyle. tamma devlet resmi olarak gönderse gemiyi saldırsalar gemiye kimse bu kadar kınamaz direk savaş uçakları kalkar akşam 5 çayını tel avivde içeriz. ama adamlar gelmeyin vs dedi. ve sen inatla gidersen olacaklar olur. haa israil suçlu haklı demiyorum çünkü; 

baltayla saldırlar diyor doğrudur ancak baltayla saldıranı öldürmen gerekmez, silahınla topuguna sıkarsın omzuna sıkarsın etkisiz hale getirirsin. bu bir orospu çocukluğudur ve asla iyi niyet değildir. 

www.homecept.com | Ev dekorasyon ürünleri, konsept tasarımlar
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    WingTsun
    WingTsun's avatar
    Erkek

sokoban bunu yazdı:

Galeyana gelmiş genç mücahitlerimize üzülerek bildiriyorum ki hiçbir cacık olmayacak boşuna heveslenmeyin.Türkiye yine yediği tokatla kalacak malum dünyanın şamar oğlanı biziz.

Katılıyorum hocam sana.. kimse savaşa izin vermez şu vakitte.. Türkiyede hakikaten yediği tokatla kalacak yine.. bu arada canım cacık çekti sen cacık diyince :D

Karşılıklı duran iki aynanın tam ortasındayım.. Kendimi kendimden ayırmışım.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    XpertVision
    XpertVision's avatar
    Erkek

haberlerde gördüm israil askerleri gemiye indiği ana balta sopa ne bulduysa üstlerine dalıyolar ee olcağı bu silahla askere baltayla dalarsan vurur tabiiki zaten bahane arıyo adamların kara sularından geççekmişiz gemiyi aramaları hakkı belki bakıp çıkcaklardı ama deli sikmiş gibi koşarlarsa olacağı o

israili felan savunmuyorum amk israilin ama olay bundan ibaret.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

heee Allah'ü teala yardım eder sopayla zaten.İsraile karşı....

Arkadaş bu koyu dincileri sevmiyorum.Adamlar sopayla, teknolojik bir orduyu yendiğini sanıyor.Çanakkalede yardım eden dedeler, orda da var tabi..

OYun mu oynuyorsunuz ?? Bu işin böyle olacağı belliydi.Ne bok diye gittiler ??

Filistin kim kardeşim.

Filistin kardeşimizmiş..Tabi canım...Bizde süperman'iz.

edit: öte yandan 10 terörist öldü diye seviniyoruz, ertesi gün 7 şehit..Bu mu yani ordu ?? Başlarım israile, önce topraklarımızı koruyalımda, sonra başkasına saldırırız

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sokoban
    sokoban's avatar
    Erkek

Bir kere zaten gemidekiler pasifist eylem ne demek onu da bilmiyor.Bu noktada John Lennon isimli muhterem zatı saygıyla anıyorum.

.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pompaci
    pompaci's avatar
    Erkek

filistin ne israil gölüdür ne türk gölüdür netekim filistin bi göl değildir. savaş çıkmaz konu kapanır.

hayat boş pompala çoşşş :):)...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kumanaga
    Kumanaga's avatar
    Erkek

nasılsa unutucaz bunuda  unutun gitsin şimdiden.

⎝Her boku biliyorsun, "Herkes" yazmasını bilmiyorsun.⎠
Toplam Hit: 12508 Toplam Mesaj: 74