Savasa Adim Adim

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sokoban
    sokoban's avatar
    Erkek

Galeyana gelmiş genç mücahitlerimize üzülerek bildiriyorum ki hiçbir cacık olmayacak boşuna heveslenmeyin.Türkiye yine yediği tokatla kalacak malum dünyanın şamar oğlanı biziz.

.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Matchup
    Matchup's avatar
    Erkek

66albay bunu yazdı:
    -----------------------------

bişeycikler olmaz. devletler "hadi toplanıp şu elemana dalalım" mantığı yürütmez. yürütsede bizim devletimiz yürütemez.

israili vurmak kolay mı hocaa.

bize -destek olacağı bile muallak olan- iran  destek verse bile adamların arkası sağlam.

hem diyelimki savaş açtık;

-zannediyomusunuz ki uçaklarımız uçacak, gidip israili rahatlıkla vuracak?

-israile modernize ettirdiğimiz tankla topla israili nasıl vurabiliriz veya ne kadar etkili olur.

-ha araplar kendi bokunda boğuluyo onlardan bize hayır gelmez. zaten hepsini toplasan tsk'nın çeyreği etmez.

işte bu sebeplerden ötürü boşa telaşa mahal yok. bir iki sert diplamasi olur vs vs...

gönül isterki silahsız insanlara komandolarla operasyon düzenleyip, uluslararası hukuku hiçe sayan israili darma duman edelim. neyse...

Katılıyorum. Avrupadan o kadar tepki geliyor ama hepsi "lan acaba yarın israilli zengin dostlarımızı kızdırız ekonomimiz darma duman olur mu" diye endişe içinde. Hele yunanistan ın yaptığı boşa gürültü daha yeni milyar dolar almak için imf kapılarında ağlıyorlardı.

Bulduğumuzu sanmaktan ziyade , umduğumuzu aramaktayız.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NonStop
    NonStop's avatar
    Erkek

Silent_King bunu yazdı:

renegadealien bunu yazdı:

Sanırım yılı 1870 sanıyorsunuz...

Kılıc kuşanıp gidecez heralde?

haklısında 60 yıllık İsrail bu denli güçleniyosa bizim devletimiz hiç mi güçlünenememiş hiçmi askeri gücü yok... tabi yazılımları İsrail ve amerikaya ait f-16 lar Tanklar Gemilerdeki sistemler oldugu sürece güvenip yumrugu masya vuramıyosun...

Bizim devletimizin işi gücü milli gelirin %90'ını silaha yatırıp silah koleksiyonu yapmak.Siyasi alanda ezik pısırıgız ve tayyip amcamız her fırsatta amerikanın götünü yalıyor.IMF 'ye borç olmuş dağ gibi.

Tankını , Tüfeğini bile israil'den alırken nedir bu savaş sevdası ? rene'nin dediği gibi 1870'lerde değiliz.Militan güç olarak en güçlü orduya sahip olabilir ama teknoloji bakımından 20-30 sene gerideyiz.

darker than black...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    66albay
    66albay's avatar
    Erkek

rstr617 bunu yazdı:

Şimdi; Türk'lüğümüzün, o her fırsatta övündüğümüz kahramanlığımız varlığını ispat sınavındayız.

Terörist bir organizasyon (israil diyorlar) Akdenizde uluslararası sularda seyir halinde olan bir gemimize (bizim toprağımıza) saldırmış, vatandaşlarımızı şehit etmiş ve kalanları da kaçırmıştır. Bu olayın hukuki olarak Ankara Kızılayda olmasıyla bayrağımızı taşıyan gemide olmasında fark yoktur.

Eğer ki devletsek, şimdi yapacaklarımız şerefimizi haysiyetimizi ortaya koyacaktır. Elçi çekip kınama mesajı yayınlamayla kandırılamaz artık millet.

İskenderunda Deniz ikmal birliğine faili resmen ortada olan bir saldırı yapılıyor. Devamında uluslararası sulardaki gemimize saldırılıyor.

-700 bin asker kışlada neyi bekliyor?

-Donanma neyi bekliyor.

-Her tatbikatta dağı taşı bombalayan uçaklar neyi bekliyor?

-Onca zarara rağmen kıbrısı ne diye hala elimizde tutuyoruz? Ordaki kolordu ne amaçla bekliyor?

Birbiriyle bağlı bu iki olay benim siyasi görüşümü belirleyecektir. Dün seçim olsa oyumu akpye verirdim. Ama artık şimdi yapacaklarıyla gözümde değerleneceklerdir. Ya da yapmayacaklarıyla silineeklerdir.

koşaradım 700.000 kişi gitsek tekme tokat dağıtırız be ya. tabi ya 1 israil askerine 10-12 kişi dalar ezer geçeriz:D

o dağı taşı bombalayan uçakları israil kankası abd'ye şikayet ederse hepsi mazallah hangarda kalabilir-hiç havalanmayabilir.

dayılıkla olmuyo bu işler, teknolojini konuşturacan.

devlet muhtemelen bizler gibi anlık öfke ile hareket etmez.

israilin elindeki nükleer bombalara hiç girmiyorum.

hocam sakinleş, deriiiin bi nefes al. kasma boşuna kendini 

c farz , java sünnet, msdn kutsal kitaptır, f1 yardımcın olsun. Cumaya gittim dahada gelmem
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SysTeMeRRoR
    SysTeMeRRoR's avatar
    Erkek

sokoban bunu yazdı:

Galeyana gelmiş genç mücahitlerimize üzülerek bildiriyorum ki hiçbir cacık olmayacak boşuna heveslenmeyin.Türkiye yine yediği tokatla kalacak malum dünyanın şamar oğlanı biziz.

kalirsa o zaman hic kimse kalkipta bu devleti savunmasin. devlet yapmazsa yapacak cok kisi var. bak hic bi ulkenin yapamadigini sivil toplum orgutleri yapti. gemiden bi adam konusma yapti. bazi seyleri goze aldik dedi. adamlar biliyor canlarindan olacaklarini ve canlari pahasina yollarina devam ettiler. ve artik bu durumu  devlet sineye cekerse ben birsey demiyorum. israil e bak avuc kadar ulke a.q gider yapmadiklari kafa tutmadiklari ulke yok.

"Hayatta en acikli sey, bir insanin, problemin kendinden kaynaklandigini gorememesidir." Carl Gustav Jung
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sokoban
    sokoban's avatar
    Erkek

SysTeMeRRoR bunu yazdı:

sokoban bunu yazdı:

kalirsa o zaman hic kimse kalkipta bu devleti savunmasin. devlet yapmazsa yapacak cok kisi var. bak hic bi ulkenin yapamadigini sivil toplum orgutleri yapti. gemiden bi adam konusma yapti. bazi seyleri goze aldik dedi. adamlar biliyor canlarindan olacaklarini ve canlari pahasina yollarina devam ettiler. ve artik bu durumu  devlet sineye cekerse ben birsey demiyorum. israil e bak avuc kadar ulke a.q gider yapmadiklari kafa tutmadiklari ulke yok.

İsrail elbet bir gün yok olup gidecek sonsuza kadar bu egemenliği kurtlar sofrasında sürdüremez ama düşerken vereceği zarar ayaktayken vereceği zararın yanında hiç kalacak.Belki biz göremesekte torunlarımız görür.

.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SysTeMeRRoR
    SysTeMeRRoR's avatar
    Erkek

neyse belki bi polat alemda cikar meydana ... bakarsin vatandasin biri gaza gelir polat abisi gibi gider dagitir israili :)

"Hayatta en acikli sey, bir insanin, problemin kendinden kaynaklandigini gorememesidir." Carl Gustav Jung
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HeadBanger
    HeadBanger's avatar
    Erkek

savaş çıksa bile ben sınır dışna gidiyom :))

artık 1991 den kalma füzelerin  üzerine fatiha yazar göndeririz gitsin oraya kadar diye ama  ancak 10 km gider sonra infilak eder

Boş İşler Uzmanı..
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mramor
    mramor's avatar
    Erkek

Facede, msnde, sokaklarda heryerde dini yönden hep tepkiler var. Tepki radikal islam propagandasıyla olmaz. Haklıyken haksız duruma düşmeyelim.

Cagito ergo sum.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

hiç bi zikim olmaz.

yunanlılar 9 kişiyi değil, geçmişimizi-kültürümüzü öldürmek için uğraşıyor.Bütün herşeyimizi çalmaya çalışıyor.Birşey yapmadık.

11 askere çuval geçirdiler yok...

israil Türkiye'ye resmen biz sizden üstünüz diye hakaret etti tık yok.

NE savaşı ???

ne zaman nijer 'e yardım götürürken askerler tarafından öldüğümde , nijere savaş açarlarsa, şimdi de israile o zaman savaş açılır.

http://tr.wikipedia.org/wiki/Nijer

--

Kendinizi kandırmayın.Sırf israil diye objektifliğinizi yitirmeyin.Aynı olayı boktan bir ülkenin yaptığını düşünün.Savaş aç der miydniz..

Toplam Hit: 12511 Toplam Mesaj: 74