folder Tahribat.com Forumları
linefolder Tahribat.Com - Açık Kapılar Önünde
linefolder Tahribat.Com Ağaçlandırma Kampanyası (Başlatalım)

Tahribat.Com Ağaçlandırma Kampanyası (Başlatalım)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SyspioniC
    SyspioniC's avatar
    Erkek

dediğim gibi istanbulda bi yerde olsun ben kendi ellerimle dikmek isterim(ki çoğunluk istanbulda)

her yıl ekeriz ormanı büyütürüz.

bu arada reklam konulsa geliri inanılmaz cok olur, tabi tahribat felsefesine ters reklam işi. onun için başka bi yere reklam alınır.

tahrireklam.com yada antikky nin sitesi küfürteam'a (:

müridlerden 5lira alınsa 100 kişi verse 500 lira eder. az bi para değilde sonuçta ormandan bahsediyoruz. reklam alınıp bütçeye dahil edilmesi fevkaledenin fevkinde olur (:

"Derviş Yunus bu sözü eğri büğrü söyleme, Seni sorguya çeker bir Molla Kasım gelir."
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    crafty
    crafty's avatar
    Erkek
    hocam yeni bilgiler geçti elime cevre ve orman bakanlığına dilekce veriliyormuş adamlar bize arsayı gösteriyormuş fidan sulama cit işlemleri herşey bize aitmiş yarın yine gitcem cevre ve orman il müdürlüğüne tam detaylı bilgiyi alcam...

Kasnak yuvarlandı elek oldu, eski orospular melek oldu...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    azizsenel55
    azizsenel55's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    HolyOne bunu yazdı:
    -----------------------------

Hocalar bu kadar katılmaya hevesli kişi varsa bana uyar. Bi düşünelim... aklıma ilk gelen sorular şunlar.

1) Boyle bir başvuruda nereye bulunmalı, devlet bana bunun için arazi gösterirmi?

2) ağaç diktik diyelim bir ay sora orasının otopark olma ihtimali nedir.

3) böyle bir girişimde bulunursak her dikilen şeyi belgelendirmemiz gerektiğini düşünüyorum ki kar sağlamadığımız belli olsun. Ağaç dikecem diye dolandıran adam dolu ortalık. 100 tane ağaç diksem öbür sene bunların yarısının ölme ihtimali varmı

Orman müh fln tanıdığı olan varsa bi zahmet sorularımı ulaştırırsa sewinirim

şeyhim her türlü arkandayım yazalım tahribat.cokm hatıra ormanoı diye örnek olsun millete 

Bir gün HERKES FENERBAHÇELİ OLACAK...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tuna
    Tuna's avatar
    Erkek

HolyOne bunu yazdı:

Hocalar bu kadar katılmaya hevesli kişi varsa bana uyar. Bi düşünelim... aklıma ilk gelen sorular şunlar.

1) Boyle bir başvuruda nereye bulunmalı, devlet bana bunun için arazi gösterirmi?

3) böyle bir girişimde bulunursak her dikilen şeyi belgelendirmemiz gerektiğini düşünüyorum ki kar sağlamadığımız belli olsun. Ağaç dikecem diye dolandıran adam dolu ortalık. 100 tane ağaç diksem öbür sene bunların yarısının ölme ihtimali varmı

elbette kafamıza göre istediğimiz yere ağaç dikemeyiz.bunun için bize yetkililerce yer verilmesi gerek.

bunun ağaçlandırma genel müdürlüğü veya bölge müdürlüklerine başvurulabilir ama

bence en sağlamı orman bakanlığına başvurmak.diğerleri baştan savabilir.

böyle bir yer almak için dikilecek fide sayısının belirli bir miktara ulaşması gerekiyor diye biliyorum.

yani. hadin 50 kişi toplandık bize yer verin dersek; siz bağışınızı yapın, ilerki zamanlarda gelecek başvurularla birlikte değerlendiririz diyebilirler.

3 sorun; tabiki belgelendirmeliyiz. hatta diktiğimiz fidelere isim koymalıyız:) ve bence ağacı kendi elimizle diksek daha güzel olur. hep birlikte dikersek en azından güzel bir anı olur.

orman mühendisine neyin gerek yok.

şöyle bir yol izleyebiliriz,
    kendi aramızda organizasyonun birinci aşamasını yaparak dikebileceğimiz fide sayısı hakkında kabataslak bir rakam çıkartırız.

daha sonra ankarada yaşayan arkadaşlar orman bakanlığına durumumuzu söyler. felan ilde şu kadar ağaç dikmek istiyoruz denir. ve eş zamanlı olarak  (burası benimfikrim)hangi ilde daha çok ağaç yanmışsa oranın valiliğiyle kontakt kurulur. yer tayini yapılır. hep birlikte gideriz ve fidelerimizi toprağa sokarız:)

eğer yeterli sayıya ulaşırsak ben antalyayı öneriyorum. çok ağaç yandı.yazık oldu.. (antalyalı değilim)

birde:| ağaç dikmek için mevsimde önemli? yani bu sıcak yaz günlerinde bize fidan diktirtmezler. diksekte kurur:)

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kaanabak
    kaanabak's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek
    Tema vakfı nın yardımıyla neyinde olabilir çünki bildiğim boyuna biyerlere meşe dikiyorlar..

"Less is More"
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ricin
    ricin's avatar
    Erkek
    HolyOne bunu yazdı:

usta istekli çok fakat resmi işlerden anlayanlar bu işleir takip etmesi gerek...

birde insanların aklından dolandırılma şüphesini yok etmek için makbuz vs. işine girilebilinir fakat bunu bir dernek bir örgüt vs. vakıf adına yapıalcağı gibi bir his var içimde yoksa her önüne gelen makbuz dağıtıp bağış toplasaydı herkes köşe olurdu...ama bunun da bir çaresi vardır araştırmak gerekli ben burada pek kıpırdayamıyorum çünki bulunduğum ildeki belediye başkanından tut valisine kadar her kademedeki insan akp li onlarda bu tar işlere soğuk bakıyorlar...benden bulaşmak istemem zaten....

üniversite öğrencilerine devre tasarımı yapılır...! tekdag-elektronik.blogspot.com/
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HighNitro
    HighNitro's avatar
    Erkek
    gerçekten kampanya süper elimden geldiğince bende varım.. Bence Antalyada diksek ağaçlarımızı daha mantıklı..
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gzx
    Gzx's avatar
    Erkek
    helal olsun bende katılırım.

"açık mı var la" yazdı diye ban yiyen adam !
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek
    ComputerWolf bunu yazdı:
    tema yi gecin hacilar , ciddi ciddi bir tahribat orman korulugu gibi birsey yapsak super olur.Buisi prosedurunu arastiralim.

Hacı bende tam onu diyecektim :) Temayı güven olmaz bir arazi tahsis edilsin her mürid için 1 ağaç dikilsin (para gönderenler için)  Benden tam destek organize olalim beyler

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    OdiN
    OdiN's avatar
    Erkek
    buluşma hazırlanıdığı zaman o şehirde başvurulsa we her buluşmada yapılsa bu daha ii we daha yararlı olmazmı????
Toplam Hit: 21181 Toplam Mesaj: 152