folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Toplumun Arındırılması Gereken İki Grup: Çingeneler-Tinerciler

Toplumun Arındırılması Gereken İki Grup: Çingeneler-Tinerciler

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EmiRReiS
    EmiRReiS's avatar
    Erkek

Bana gariban edebiyatı yapan kişiliklere 2. ve son postum olacak bu konuda.

Bir çok çingene ve bir çok tinerci tanıdım. Her ne kadar içlerinde bulunmak istemesemde bulunmak zorunda olduğum zamanlar oldu.

Öncelikle ben çok zor koşullarda büyüdüm. Maddi olarakda manevi olarakda... Ama hiç bir zaman bunlardan dolayı ne kimseye kin güttüm nede onlar gibi fırsatçılık peşine düştüm. Eğer insanlar dışlıyorsa, kalkar bir şeyler yapar şartları değiştirirsin, kabullenmek ve kolay yoldan para kazanmak en kolayıdır.

Her ilçede yoksulları ve tinerciler gibi insanları koruma birimleri vardır, yok demeyin var ! Bir çok tinercinin sırf zevk olsun diye bu yola girdiğini de gördüm. Eğer kader bu yola soktuysa, kalk bir şeyler yap. Bende kalkıp 10 yıl boyunca büyüdüğüm 50 metre kare duvarları delik olan evde bulunduğum ortamdaki bir çok genç gibi kadere sitem edip insanlara zarar veren bir tip olsaydım, bu çok kolay olurdu.

Tinercilere  bir çok kez yardım yapıldı, hem yakinen gördüm hemde TV de. Adamlar yetim hanelerden bakım evlerinden kaçıp yine sokaklara gidiyorlar, şimdi bunada oradaki kötü bakıcılar yüzünden diyebilrisiniz, dimi :)

Yada dışarda gördüğü 7 tinerci genci soğukta üşümesinler diye aracına alan şöför Mehmet amca da onlara iyi niyetle yaklaşırken bilmiyordu, o güvendiği tinerci çocukların onu gaspedip sonra tinerle ateşe vereceklerini...

Yada tineri çeker, eve girer hırsızlık yapar ev halkına fiziksel zarar verir sonrada abi ben bişi hatırlamıyorum der, uçucu madde bağımlılığından yırtar.

Çingenelere gelince  bir çocuğun bile kazandığı para benim 1 haftalık maaşıma denk gelirken, bırakır mı, dilenme ve türev işleri, girer mi adam gibi bir işe ?

Tabi içlerinde iyi olanlarıda vardır ama bir kasadaki tek çürük domates bile diğerlerini ya bozar, yada satılma potansiyellerini düşürür.

Ve nedense, hep bu tinercileri koruyanlar bunlardan bir zarar görünce bir şeyler yapma ihtiyacı güderler.

Bana hiç kimse bi halt biliyormuş gibi yorumlar yapmasın. tanıdığınız 3-5 kişi ile öyle beylik laflar edene kadar, sadece izleyin. Ben kimseyi kötülemek amacında değilim, sadece bir çok kişinin bilipde dillendirmediklerini kelimelere döküyorum...

.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    InFlames
    InFlames's avatar
    Erkek
    EmiRReiS bunu yazdı:
    -----------------------------

Bir çok çingene ve bir çok tinerci tanıdım. Her ne kadar içlerinde bulunmak istemesemde bulunmak zorunda olduğum zamanlar oldu.

Öncelikle ben çok zor koşullarda büyüdüm. Maddi olarakda manevi olarakda... Ama hiç bir zaman bunlardan dolayı ne kimseye kin güttüm nede onlar gibi fırsatçılık peşine düştüm. Eğer insanlar dışlıyorsa, kalkar bir şeyler yapar şartları değiştirirsin, kabullenmek ve kolay yoldan para kazanmak en kolayıdır.

Her ilçede yoksulları ve tinerciler gibi insanları koruma birimleri vardır, yok demeyin var ! Bir çok tinercinin sırf zevk olsun diye bu yola girdiğini de gördüm. Eğer kader bu yola soktuysa, kalk bir şeyler yap. Bende kalkıp 10 yıl boyunca büyüdüğüm 50 metre kare duvarları delik olan evde bulunduğum ortamdaki bir çok genç gibi kadere sitem edip insanlara zarar veren bir tip olsaydım, bu çok kolay olurdu.

Tinercilere bir çok kez yardım yapıldı, hem yakinen gördüm hemde TV de. Adamlar yetim hanelerden bakım evlerinden kaçıp yine sokaklara gidiyorlar, şimdi bunada oradaki kötü bakıcılar yüzünden diyebilrisiniz, dimi :)

Yada dışarda gördüğü 7 tinerci genci soğukta üşümesinler diye aracına alan şöför Mehmet amca da onlara iyi niyetle yaklaşırken bilmiyordu, o güvendiği tinerci çocukların onu gaspedip sonra tinerle ateşe vereceklerini...

Yada tineri çeker, eve girer hırsızlık yapar ev halkına fiziksel zarar verir sonrada abi ben bişi hatırlamıyorum der, uçucu madde bağımlılığından yırtar.

Çingenelere gelince bir çocuğun bile kazandığı para benim 1 haftalık maaşıma denk gelirken, bırakır mı, dilenme ve türev işleri, girer mi adam gibi bir işe ?

Tabi içlerinde iyi olanlarıda vardır ama bir kasadaki tek çürük domates bile diğerlerini ya bozar, yada satılma potansiyellerini düşürür.

Ve nedense, hep bu tinercileri koruyanlar bunlardan bir zarar görünce bir şeyler yapma ihtiyacı güderler.

Bana hiç kimse bi halt biliyormuş gibi yorumlar yapmasın. tanıdığınız 3-5 kişi ile öyle beylik laflar edene kadar, sadece izleyin. Ben kimseyi kötülemek amacında değilim, sadece bir çok kişinin bilipde dillendirmediklerini kelimelere döküyorum...

Valla kalkıp alkışlayasım geldi :| Okuyunda anlayın gerçekleri artık ya :| Artık bunada ne diyceksiniz merak içindeyim..

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    __d_mode__
    __d_mode__'s avatar
    Erkek
    Bu konuya yorum yaptığımı çok iyi hatırlıyorum bizim mesaj yalan oldu herhalde ??
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dodobig
    dodobig's avatar
    Erkek
    EmiRReiS bunu yazdı:

Tinercilere bir çok kez yardım yapıldı, hem yakinen gördüm hemde TV de. Adamlar yetim hanelerden bakım evlerinden kaçıp yine sokaklara gidiyorlar, şimdi bunada oradaki kötü bakıcılar yüzünden diyebilrisiniz, dimi :)

Çingenelere gelince bir çocuğun bile kazandığı para benim 1 haftalık maaşıma denk gelirken, bırakır mı, dilenme ve türev işleri, girer mi adam gibi bir işe ?

kardeş sonuçta tinercilik bir genetik yapı değil.bu çocuklar böyle yetişiyor.yaşamak için böyle yapmaları öğretilmiş.bunu bi anda değiştiremezsin.

bi yurda alıpta her türlü kötü alışkanlığı olan özgürlüğe alışmış bi insanı zaptedemezsin. başta engellemek lazım. o yola girmeden. ozaman belki bişeyler değişir.

bu arada bu tartışmayı tinerciler okumuyor.kimsede diğerinin görüşünü değiştiremiyeceğine göre gereksiz bir tartışma gibi.

www.atsizcilar.com
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dos_Attach
    Dos_Attach's avatar
    Erkek

Aklıma Abuzer Kadayıf Geldi...

Dolar Ve Euro zulada elimde çek defteri, bir imzayla işin tamam arabanı çek serseri.!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    himurakenshin
    himurakenshin's avatar
    Erkek

bakın bu konuya 2. ve son postum. ısar etmeyin bida post yazmam. postumu deldirmem. hayır ısrar etmeyin cevap vermiycem size pis abaza liberaller bik bik bik. ayrıca tostumu yedim bekliyorum. ( trend bu, teeneycılar artık böyle takılıyor. )

ayaklarımın kokusu beynime vuruyor. bitkisel hayat girmek üzreyim. bunun üstüne sığ, insanlıktan nasibini almamış, bağnaz, kendisinden başkalarını düşünmeyen algı türlerini gördükçe ayak kokuma direnmeye çalışıyorum. iyiki onlar gibi değilim düsturu, yaşam nedenimi sorgulamama yol açıyor. neden yaşıyoruz ?

heralde 8 - 10 yaşındaki tinercileri ve ekürüleri olan çingeneleri toplumdan arındırılmaları gerektiği demeçleri vermek için değil. hasan amcam vardı, arabasına 7 tinerci aldı, adamı öldürüp yaktılar. o yüzden tinercileri yok edelim. ahhh gerizekalım benim ahhhh. şiddetin temelinde şiddet yatar. 8 yaşındaki sübyandan neyin hesabını soruyorsun ulan dallama ? senin manavın, bakkalın değil miydi o çocuğun anasını sikmekle kalmayıp, o çocuğa cinsel istirmarda bulunan ? böyle orospu çocuğu amcaların torna tesviyesinden geçen suça eğilimli çocuktan mona lise resimleri yapmasını mı bekliyorsun ? heralde tiner çekip suç işleyecek.

türkiye'de bir kere yoksullara bakım yurdu ve tinerci bakım evi gibi polyanna kuruluşlar yok. kimse kimseyi kandırmasın. burası niv cörsi değil. halkın bir çoğu açlık sınırında. her kış sokaklarda sogukta donarak ölen insan sayısı tv'lerde gördüklerimizden, düşündüklermizden daha fazla. etrafındaki am göt düşkünü piçler yüzünden tecavüze uğrayan, psikolojisi bozulup dünyası kararan çocuk sayısı haddinden fazla. çalıştığı yerde veya aile içi şiddete maruz kalan insan sayısı milyonu aşkın. ya babası tarafından tecavüze uğrayan çocuk sayısı.

bu tabloya binaen, tinercileri ve çingeneleri suçlamak insanlık dışı. barbarlık diyemiyorum. bambaşkaymıyşın yabancı demekten başka bir şey gelmiyor elimden. şu da var ki, insanların yaşam haklarına bizler müdahale edemeyiz. onları cezalandıramayız. sıkıldım yazmaktan. tinerci gençlerin ve çingenelerin tarafındayım ben. kimse onları toplumun üvey evladı olarak nitelendiremez ve arındırmaya çalışamaz. kaybetmiş canlarım zaten. onları topluma kazandıracak, aklı başında, ıq'su en az ayakkabı numaram kadar olan bireyler aranıyor söyleyeyim.

unutmayın arkadaşlar. şiddet, şiddeti doğurur. toplum bilinci, toplumdan izole etmeyi değil, kazanmayı amaçlar. doğal seleksiyonun müdahalesi hariç, toplum evrimini bu şekilde tamamlarsa, aydınlık, güzel günlerin kapımızı çalması yakındır. aksi taktirde düşünce kabızı moronlar, beğenmediklerini toplum dışına itmeyi, onları yok etmeyi hedefler ise, kuma gömdüğünüz baltalarınızı çıkarıp kapınızın arkasına asın derim ben, savaş yakındır çünkü.

bu arada son postum ısrar etmeyin yazmıcam anacım aa. ( nolur yaz lan bak ölümü yala )

sonunda bitti. judas priest . [Sykje Démence - Mundos Distorsionados]
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    attackatak
    attackatak's avatar
    Erkek
    EmiRReiS bunu yazdı:

Tinercilere  bir çok kez yardım yapıldı, hem yakinen gördüm hemde TV de. Adamlar yetim hanelerden bakım evlerinden kaçıp yine sokaklara gidiyorlar, şimdi bunada oradaki kötü bakıcılar yüzünden diyebilrisiniz, dimi :)

Çingenelere gelince  bir çocuğun bile kazandığı para benim 1 haftalık maaşıma denk gelirken, bırakır mı, dilenme ve türev işleri, girer mi adam gibi bir işe ?

emir hocam çok güzel yazmışsın.ama benim demek istemediğimi anlamamışsın.

zorluk içinde büyümüş olabilirsin ama sonuçta elinden tutan birileri vardı.mesela o hep gülerek anlattığın annen:)

demişsin ki tinerciler yetimhaneden vs.. kaçıyor.ve kötü bakıcılar demişsin evet hocam dediğin gibi kötü bakıcılar..özel bir huzur evinde bile neler yapılıyor yaşlılara..

kaldi ki bu çocukların kimi kimsesi yok.. ben hiçbir insanın zevk için karda kıyamette dışarıda yatacağına inanmıyorum.inanamıyorum..

eve girer hırsızlık yapar haklısın.dedim ya kıskançtır.insan muhamelesi görmezlerse bu yollara şevk ederek kendilerini insan yaparlar..

demin ki yazımda da belirttiğim gibi : eğitim şart!. 

Eskişehir'de adam gibi bi tinerci olayı hiç yoktur mesela..küçük yaşımdan beri sanayi de çalışırım.okullar açıkken hafta sonları, yazları ise hep..çok gördüm çalışıp para kazanmaya çalışan tinerci çocukları..madem ellerinden tutmuyorlar iş versinler.bi meslek sahibi yapsınlar.

bak bakalım o zaman da sokakta ona buna sarkıyorlar mı? sarkanları asacaksın onlara da lafım yok.ama alayı için konuşmayalım böyle.dediğin gibi emir hocam

" bir kasadaki tek çürük domates bile diğerlerini ya bozar, yada satılma potansiyellerini düşürür."

sen eğitimi ver ya da iş olanaklarını ver..diğer domatesler bozulur mu iyileşir mi bilemem artık.. 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hector22
    hector22's avatar
    Erkek
    bence bu tip suçluları devletin kırsal kesime sürmesi lazım ve sürekli orda kontrol alıtında olmalılar.Ha ordan da kaçarsa temizlemek lazım.

Sıkılgan biriyim ama sıkıcı değilim.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    stillalive
    stillalive's avatar
    Erkek

Hitler Almanyasında o sıralar etrafta baya çingeneler vardı, neyse bunlar günlük yaşantılarına devam ederken, hitler 1 gecede bunların hepsini ama hepsini yok etti. 1 gün sonra sokaktaki çingenelerden 1 tanesine bile rastlanmadı.

doğrumu yaptı? = hayır yanlış yaptı.

bu konuyu açan şahıs, kimse doğarken kimliğini seçemiyor dolayısıyla sen de çingene olarak doğabilirdin, masum çingenelerde var onları karıştırmamalıydın ama sen topunun köküne kibrit suyu döktün. 

Geçenlerde kumpircide otururken, salataları, kaşarlı kumpirleri ve kısırları gördüm, o sırada şöyle düşündüm: Kısırlaştırılmış Siyaseti, Kaşar Siyasetçilerden Alırsak, Önümüze Amerikan Salatası Olarak Gelir Ve Biz de Onu Yeriz, Ama Orada Unutulan Birşey Var, O da Çoban Salatası.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    __d_mode__
    __d_mode__'s avatar
    Erkek
    Malesef toplum olarak empati yapma gibi bir alışkanlığımız yok, toplumun %99 unun müslüman olduğu söyleniyor ama görünüşe bakılırsa en fazla %30 u müslüman dersiniz. Allah her zaman zordakine düşkü yardım edin demiştir ve bunun sevabı çok büyüktür neyse konu biraz sapıyor kısa ve öz ; kimse milletini ırkını doğduğu yeri kendi seçemez, kişilerin düşüncelerini belki yargılayabilirsiniz ama kaderlerini asla...
Toplam Hit: 10323 Toplam Mesaj: 83