Vodafone Dan 352 Tl Fatura Geldi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AllahinOglu
    AllahinOglu's avatar
    Erkek
    Citizen bunu yazdı

Eğer atıyorum 500.000 lira borcun olursa "iflas açıklama" diye bir şey var şirketler için.Tum gelirler ve giderler maliye tarafından incelenmeye alınıp borçlar vs donduruluyor.

rakam önemli değilde konkordato çekersin ama maliye cezaları/borçları hiçbir zaman silmez sadece faiz siler borç yapılandırır onun dışında anca hükümet affedecekte anca o zaman olur

onada gerek yok tasfiyeye al sonra kapat geç ne uğraşacan...

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek

konuyu hortlatmak zorunda kaldım.

bu gün 0542 542 00 00 numaradan  522 tl parayı yatırmasam hapis için her yolu deneyeceklerini söylediler.

+ bende itraz ettim benim borcum 266 tl idi ve siz üzerine birsürü şey ekleyip 352 tl dediniz şimdi oldu 522 ne yapmaya çalışıyorunuz dedim.

- ödeyeceksin kardeşim konuşmuşsun bak avkata vereceğim gününü görürsün .

+ sırf arayıp böyle konuştuğun için ödemiyorum nebiçim konuştun öyle zoruma gitti.

- işine gelirse bizi uğraştırma elimde verkalar var veriyorum avkata ödüyormusun ödemiyormusun.

+ne işime gelirse taksit yapmadnız artis artis konuştunuz çözüm bulmadınız sınırı aştım diye mesaj göndermediniz taaa 350 tl oluncamı akılnıza geldi aramak.

- aramak zorundamıyız kardeşim konuşuyorsun sonrada ödemiyorsun biz almasını bilriz ama haberin olsun. yarın 2500 tl daha üstüne geldiğinde çdemediğine pişman olacaksın.

+ orada müdürmüsün görevlimisin bilimiyorum ama çok pis gıcık oldum sana beyfendi sigortam yok adıma birşeyde yok elmi yaman beymi yaman ödemiyorum.

çatır çatırda konuştum şimdi kapa telefonu güzelim avea hattımı meşgul etme git avkatınla koş peşimden. müşteri menuniyetiniz hiç birşeyiniz yok resmnet tefeci kesildiniz başıma.

- dıt dıt dıt

ne olur sizce murdiler ?

sigortalı değilim adıma hiç birşey yok.

sonuç ne olur sizce ?

teşekürler...

zalimadam tarafından 10/Nis/14 02:00 tarihinde düzenlenmiştir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKill
    DrKill's avatar
    Erkek
    zalimadam bunu yazdı

konuyu hortlatmak zorunda kaldım.

bu gün 0542 542 00 00 numaradan  522 tl parayı yatırmasam hapis için her yolu deneyeceklerini söylediler.

+ bende itraz ettim benim borcum 266 tl idi ve siz üzerine birsürü şey ekleyip 352 tl dediniz şimdi oldu 522 ne yapmaya çalışıyorunuz dedim.

- ödeyeceksin kardeşim konuşmuşsun bak avkata vereceğim gününü görürsün .

+ sırf arayıp böyle konuştuğun için ödemiyorum nebiçim konuştun öyle zoruma gitti.

- işine gelirse bizi uğraştırma elimde verkalar var veriyorum avkata ödüyormusun ödemiyormusun.

+ne işime gelirse taksit yapmadnız artis artis konuştunuz çözüm bulmadınız sınırı aştım diye mesaj göndermediniz taaa 350 tl oluncamı akılnıza geldi aramak.

- aramak zorundamıyız kardeşim konuşuyorsun sonrada ödemiyorsun biz almasını bilriz ama haberin olsun. yarın 2500 tl daha üstüne geldiğinde çdemediğine pişman olacaksın.

+ orada müdürmüsün görevlimisin bilimiyorum ama çok pis gıcık oldum sana beyfendi sigortam yok adıma birşeyde yok elmi yaman beymi yaman ödemiyorum.

çatır çatırda konuştum şimdi kapa telefonu güzelim avea hattımı meşgul etme git avkatınla koş peşimden. müşteri menuniyetiniz hiç birşeyiniz yok resmnet tefeci kesildiniz başıma.

- dıt dıt dıt

ne olur sizce murdiler ?

sigortalı değilim adıma hiç birşey yok.

sonuç ne olur sizce ?

teşekürler...

Hocam en fazla icrâ gelir merniste kayıtlı olduğun yere. Eğer oradaki eşyalar senin değilse, o eşyaları haciz etmeye çalışırlar. Sen ne kadar benim değil desende sahibi kimse onu korkutmak için icrâ ederler. Ancak eğer eşyaların senin olmadığını ispatlarsanız (eşyalarını alıp icrâ dairesinin deposuna götürürler) deponun kirasınıda onlar öder eşyalarıda geri getirmek zorunda kalırlar.

Eğer merniste bulunduğun evde eşya sahipleri icrâ yapılırken orada olurlarsa şunu desinler muhtemelen eşyaları götüremezler bile (avukata söylesinler)

"Götürün eşyaları, nasıl olsa eşyaların sahibi benim, ispatladıktan sonra hem boşuna depo kirâ ücreti ödersiniz hemde seve seve geri getirirsiniz o eşyaları"

Hapis felan yatmazsın merak etme. Ben daha görmedim böyle bir vâkada hapis yatanı.

Ayrıca eğer icrâ başlatırlarsa, kesinlikle icrâ ya itiraz et. Ama yöntemlerini çok iyi bilmiyorum burada icrâ işi ile uğraşanlar varsa onlar daha iyi bilgilendirir.

DrKill tarafından 10/Nis/14 01:45 tarihinde düzenlenmiştir

Bu imzayı her gördüğünüzde 4gb kotanızın 0,00000358559191226959228515625 azalmaktadır. Bilerek ve istenerek bu imza yapılmıştır. Amaç kotanızı sömürmektir
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek

DrKill çok teşekkur ederim bilgiler için.

evimin adresi belli tek yaşıyorum zar zor aldığım eşyaları gelip götürecekler muhtemelen bunu nasıl engellerim acaba kapıyı açmasam ibnelere ne olur ?

aslında 2 bina ötede babamın evinde kalıyorum diye görünüyorum ama orada değilim pederin evinden birşey alırlarmı ?

babamın evinde ikamet görünüyor ama başka evde yaşıyorum diye devlet ceza yazmaz değilmi 800 tl cezası varmış ?

bu ibneleri ağlatmak istiyorum nah alırlar.

resmen adamın gururu ile oynuyorlar hapse attırmak için elimizden geleni yapacağız diyor kahpe çocuğu :(

skimi alırlar.

edit:

bemim tek suçum 266 tl lik görüşme yapmam

ama bunlar bana hiç bahsetmidkleri saçma sapan şeyleri de sütüme yüklemeleri.

ben hattı alırken 33 tl ye 1500 tl 2000 sms filan dedi görevliler .

meğer ilk 3 ay 1500 tl +2000 sms +1 gb internetmiş.

3. aydan sonra 1000 dakika + 2000 sms 46 tl imiş.

söyledim böyl böyle dediniz dedim mutlaka bilgi verilmiştir imzalamasaydın dediler zoruma giden o.

birde 8 ay ben bu faturayı düzenli ödemişim.

deflarca arayıp yalvarmışım durumu anlatmışım ben bunu ödemek istemıyorum böyle olduğunu bilmiyordum filan ama hiç yardımcı olmadlıar.

resmen kazık gibi birşey.

birde fatura hep 51 tl geliyordu 3 hane ve 5 haneli numaralar exta oluyormuş tam kazık anlayacağınız. :(

zalimadam tarafından 10/Nis/14 01:59 tarihinde düzenlenmiştir
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Eğer Avukatlık olursan onun ücretleride senden alınır bir şey yapamazsın. İcra ekibine kapıyı açmazsan çilingir ile gelip açarlar. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Draenei
    Draenei's avatar
    Erkek

telefonla avukatla taciz olayı falan 5-6 ay sürerse bence sen bu süre zarfı içerisinde o parayı biriktir. her seni aradıklarında biraz daha zatan tanıyın. bulacam ödeyecem falan diye oyala, o parayı bitiktir faturanı öde. iş mahkemelik olursa mahkeme masrafları fatura uzar gider.

Her kim ki, göz perdesini bu dünyada sadece kendi çapı kadar aralayabilir ⚡ 🌑
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKill
    DrKill's avatar
    Erkek

Bence mernisteki adresini şu an kaldığın adres yap ve mümkünse eşyalarını babanın evine taşı o evi boşalt. İşte o zaman pek bişey yapabileceklerini sanmıyorum. Madem haksız talepte bulunuyorlar.

Ama bu işler uğraştıran işler. Avukat kesinlikle kendisine para kopartmaya çalışacaktır. Sonuçta avukata vermişler. Kimi avukat vardır farklı davranır, kimi vardır daha farklı davranır. Mesela bir tanıdık avukat vardı icra işi yapan. Bana bazı olaylarını anlatmıştı oradan biliyorum bu olayları az çok
    . Adam şunu demişti.

"Ben adamın evini adresini tam tespit edersem anında icraya giderim o eve, eğer adamın evinde icrâ etmem gereken paradan fazla edecek mâl yoksa, adamın gözüne bakarak götürün malları derim" dedi

"Eğer adam ["-alın amına koyim çokda sikimde"] modundaysa icrayı iptal ederim. Zira o adam kaşarlanmıştır genede parasını ödemez. Bizde boşuna depo kirası vs. vermekle uğraşırız!"

"Eğer adam ["-Yapmayın etmeyin eşyasız nasıl dururum"] dersede bu sefer malın ederine bakmam hemen icra etmeye başlarım malları. Zira bir şekilde o parayı hemen ödemeye çalışacaktır mal sahibi..."

Diğer yandan, dayımın antalya'da eşyalı daireleri var kiraya verdiği. Birkaç olay olmuştu oradan örnek vereyim;

Avukat geliyor çilingirle. Evde ki kiracılarda biri adres olarak dayımın dairesini vermiş. Daire'dende ayrılalı 4-5 ay olmuş. Avukat geliyor çilingirle kapıyı açtırtmaya çalışıyor. Allah'tan dayım o sırada diğer yan daireleriyle meşgul olayı fark ediyor.

Dayım:->D

Avukat:->A

A: Evi hacz ediceğiz;

D: Kardeşim bu ev benim benle ilgili bir durum yok edemezsiniz.

A: Kişi burada yaşadığını beyân etmiş. Malesef icrâ etmek zorundayız yolumuzdan çekilin.

D: Böyle saçmalık mı olur kardeşim. Al bak kontrat bu adam benim evimde kalmış doğru ama kiracı olarak kaldı, Ev benim; eşyalarda benim, al bak kontratta yazıyor.

A: Bizi ilgilendirmez beyfendi. Arkadaşlar icraya başlayın, koltuk, televizyon ....

Dayım bu sırada avukat bir arkadaşını arıyor. Olayı soruşturuyor. Ne yapması gerektiğini öğreniyor. Bu sırada icrâ başlıyor. Eşyaları yüklemeye felan başlıyorlar.

D: Bak kardeşim elimde kontrat var, kontratta icrâsını yapmanız gereken adamın imzası var, adamın kimlik bilgileri var, eşyaların benim adıma olduğuna dair faturalarda var. Ve bunu şu an size ibrâz ediyorum ama genede icrâyı durdurmuyorsunuz. Götürün eşyaları, nasıl olsa ben eşyaların benim olduğunu ispat eder, icrâyı iptal ettirip alırım eşyalarımı geri. Sizde boşuna depo parası ödersiniz üzerine nakliye paralarını söke söke alırım. Evimi kiraya veremediğim hergün içinde paramı söke söke alırımı 1 sene sonrada olsa alırım. Alın götürün amk.

A: Arkadaşlar eşyaları bırakalım.

Anlayacağın olay biraz psikolojiye bakıyor. Dayım o sırada evde oturan birisi olup çoluğu çocuğu olan bir aile olsaydı yeri gelir o eşyalar gitmesin diye o sırada parayı bulur o adamın borcunu bile ödemek zorunda kalabilirdi.

Dediğim gibi bu işlerin prosedürü, puştluğu felan çok acayip. Icra ile uğraşan bir avukat tanıdığın varsa kesinlikle ona danış.

Bu imzayı her gördüğünüzde 4gb kotanızın 0,00000358559191226959228515625 azalmaktadır. Bilerek ve istenerek bu imza yapılmıştır. Amaç kotanızı sömürmektir
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek

verdiğiniz bilgiler için çok teşekkur ederim.

şimdi evde bir no frost orta şeker buzdolabı bir 1500 lira civarında pc birde çamaşır makinası var onun dışında kayda değer birşey yok.

bu 3 malzeme dışında işe yaramaz bir baza var bunları götürmeyi göze alırlarmı sizce ?

hiç olmadı pc yi dükkana götürrüm dolapla çamaşır makinası gitsin ?

bunların inine gireceğim bakın görün uğraşıp dursunlar .

ben onlara söyledim çözüm sunun ödeyeyim yok dediler.

ibeneler.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yunusdogan
    yunusdogan's avatar
    Erkek

vodafone ara faturaya itiraz et bize ne olur gibisinden kayıt alsınlar biraz fiyat indirimi yaparlar bankadan kredi çek öde .. 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    lacuradeamore
    lacuradeamore's avatar
    Erkek
    zalimadam bunu yazdı

verdiğiniz bilgiler için çok teşekkur ederim.

şimdi evde bir no frost orta şeker buzdolabı bir 1500 lira civarında pc birde çamaşır makinası var onun dışında kayda değer birşey yok.

bu 3 malzeme dışında işe yaramaz bir baza var bunları götürmeyi göze alırlarmı sizce ?

hiç olmadı pc yi dükkana götürrüm dolapla çamaşır makinası gitsin ?

bunların inine gireceğim bakın görün uğraşıp dursunlar .

ben onlara söyledim çözüm sunun ödeyeyim yok dediler.

ibeneler.

Hocam benım 2009 senesınde basıma geldi bu olay aynı yıldırma politikasını uyguladılar  odemedım avukata düştü dosya  taksit yaptırdım oyalaya olaya 2013 yılında odedım. Hukuk büroları daha insaflı oluyor amk. yavuz hırsız ev sahibini bastırımıs prim verme hocam

tam emin degılım ama eve haciz kalktı diye duymustum genede temkinli davran

Ben veremden öldüm Belki ölmezdim Sıkıntım olmasa Paradan yana.
Toplam Hit: 8331 Toplam Mesaj: 67