folder Tahribat.com Forumları
linefolder İnternet Siteleri
linefolder Zekat Konusunda En Çok Merak Edilenler

Zekat Konusunda En Çok Merak Edilenler

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    yolbulucu bunu yazdı

Kur-an'in neresinde "sorularlaislamiyet.com a bakın" yazıyor hacı ? 

^^D`

~@~

@MhmdAlmz. çocuk ne anlatıyor video'da? 

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    manyaki
    manyaki's avatar
    Erkek
    tosun bunu yazdı
    coder2 bunu yazdı

Biri sürekli alkolün ne kadar güzel olduğundan bahsetse şahsen "banane aq , çok merak etsem gider araştırırım ya da denerim" diye düşünürüm.

Bu kadar.

Çok ince ayar vermişsin.

Bence konu sahibi; varlığını kabul edenlere sesleniyor  @manyaki 

Öyle sanırsam. Kişisel fikrim kabul edenlerin büyük kısmının gerçek düşmanlık ettiği yönünde zaten :) @tosun

since 2005 // tbt
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    essan
    essan's avatar
    Erkek

Her yıl Ramazan ayında fitremi veririm. Bu ay ki fitre mi bugün 200 TL ihtiyaç sahibine verdim.. Geçen sene ramazanı 35 gün (5 gün medine 30 gün mekke) mekkede geçirdim. Geçen seneki fitremi de otelde tanıştığım öksüz bangladeşli çat pat Türkçe bilen, anne ve babası olmayan, evli ve 1 kızı bangladeşte yaşayan genç ihtiyaç sahibine 500 TL verdim ve kendisi dışarı da riyale çevirdi.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    salihgs
    salihgs's avatar
    Erkek
    yolbulucu bunu yazdı

kuranin neresinde "sorularlaislamiyet.com a bakın" yazıyor hacı ? 

Kuranı anayasa gibi düşün Kuranı Kerim var diye başka hiçbir kaynağı okumayacaksın anlamı çıkmaz. 

Zekat Kuranın bir emridir. Zekatı yorumlayan zekatın faydalarını anlatan bir kitap olsa ne diyeceğiz kuranın neresinde bu kitabı okuyun diyor hacı mı diyeceğiz? Bu nasıl bir sığ bakış açısı ya ? 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tosun
    tosun's avatar
    Erkek
    essan bunu yazdı

Her yıl Ramazan ayında fitremi veririm. Bu ay ki fitre mi bugün 200 TL ihtiyaç sahibine verdim.. Geçen sene ramazanı 35 gün (5 gün medine 30 gün mekke) mekkede geçirdim. Geçen seneki fitremi de otelde tanıştığım öksüz bangladeşli çat pat Türkçe bilen, anne ve babası olmayan, evli ve 1 kızı bangladeşte yaşayan genç ihtiyaç sahibine 500 TL verdim ve kendisi dışarı da riyale çevirdi.

Allah kabul etsin kanka. Boşver bu ateistlere ne bahsediyon ki sen:) bunlar hiç fakire fukaraya kediye köpeğe yardım etmiyolaghğğğ

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    essan
    essan's avatar
    Erkek
    tosun bunu yazdı
    essan bunu yazdı

Allah kabul etsin kanka. Boşver bu ateistlere ne bahsediyon ki sen:) bunlar hiç fakire fukaraya kediye köpeğe yardım etmiyolaghğğğ

Amin inşallah teşekkürler hocam :) Herkesin dinine ve inancına her zaman saygımız var.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    garga
    garga's avatar
    Erkek
    LynXMaSTeR bunu yazdı

Bu tür bilgilerin paylaşılması iyi güzel ama şöyle bi sıkıntı var; genelde eski türkçe veya arapça kelime kullanımından dolayı bazı cümlelerde ne denilmek istediği çoğu kişi tarafından anlaşılmıyor veya yanlış anlaşılıyor. Neden günümüz Türkçe sine göre düzenleme yapmıyorlar, ısrarla aynı kelimeleri kullanıyorlar merak ediyorum. Kopyala yapıştır yaptıkları için kendileri de mi bilmiyor acaba ne yazdıklarını?

+1

Okudum biraz, ve hic bok anlamadim desem çok abartmis olmam bence.

anca gidersin...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek
    garga bunu yazdı
    LynXMaSTeR bunu yazdı

Bu tür bilgilerin paylaşılması iyi güzel ama şöyle bi sıkıntı var; genelde eski türkçe veya arapça kelime kullanımından dolayı bazı cümlelerde ne denilmek istediği çoğu kişi tarafından anlaşılmıyor veya yanlış anlaşılıyor. Neden günümüz Türkçe sine göre düzenleme yapmıyorlar, ısrarla aynı kelimeleri kullanıyorlar merak ediyorum. Kopyala yapıştır yaptıkları için kendileri de mi bilmiyor acaba ne yazdıklarını?

+1

Okudum biraz, ve hic bok anlamadim desem çok abartmis olmam bence.

hocam kasitli olarak eski türkce kelimeler kullaniliyor.. Olur da bir gün yine osmanlica'ya dönülürse lazim olur diye sanirim.. :)) Bir yandan iyi cünkü kelime daracigi maalesef her gecen gün düsüyor ve insanlar artik 200-300 kelime ile günlük konusmalarini yapiyor. Tabi sadece türkiye degil bir cok yerde böyle. O yüzden kelime daracigini arttirmak iyi olur.. Türkce zengin bir dil ve islamiyet sebebiyle arapca ve farsca'dan cok kelime aldi, öz türkce kelimeler kullanilmamaya baslandi.. Ben mümkün mertebe tüm kelimeleri ögrenmeye calisiyorum, bazen pratik olsun diye orta asya'da yasayan türk kökenlilerin videolarini dinliyorum, anlamaya calisiyorum :)

Konuyla ilgili bir sey söylemek gerekirse: maalesef bir grup insan, islam'i tekeline almaya calisiyor ve sen anlamazsin, kimsin, ilmin ne diye karsidaki insani asagilayip kendilerini otorite olarak taniyorlar. Bu tür insanlarin hadisleri (uyduruk olsun olmasin) dayanak olarak kullanmasinin ilk bas nedeni, kendi seyhlerini kutsamaktir. O yüzden her gruba dikkat ederseniz, Allah bunlarla konusuyor, Allah bunlara kitap yazdiriyor.. Risale-i nurlardan tutun da mahmud ustaosmanoglu'na kadar bir cok grup bu sekil. Allah emretti, Allah yazdirdi, yazdirildi gibi kelimeler kullaniyor. Bunlar hasa Allah'in yeryüzündeki gölgesi, Allah dostu ivir zivir.

Oysa kur'an i az cok okuyan bir insan, islam'da hristiyanliktaki gibi Allah'i temsil eden, O'nun adina kararlar verebilen kimseler olmadigini rahatlikla görür. Tabi biz böyle deyince bir cok insan bizim gibi düsünenlere dinsiz, dinden cikmis diyorlar. Cünkü Islam deyince onlarin akillarina Allah'in indirdigi din degil de kur'an in arkaplanda oldugu, hadislerle, ulemalarla, alimlerle keciyle yogrulmus karmakarisik bir din akillarina geliyorlar. Kafalarinda hep bu islam var ve sonra cikip diyorlar hadi bana kur'an da bunu göstersene diyorlar :) Yani kendi dinlerini kendileri yaratiyorlar, haramlari helalleri Allah degil kendileri belirliyorlar, sonra adina islam diyorlar, kur'an da yok o yüzden baska seylere gerek var onlarda da senin ilmin yok, bizim seyhlere ulemalara ihtiyacimiz var diyorlar.. Sen su ilmi bilmiyor musun bu ilmi biliyor musun diyerek de kendi yarattiklari uyduruk dinlere, karsidakinin ne kadar yetersiz oldugunu gösterip, seyhlerine mutlak manada baglanma gerekliligini söylüyorlar.

Hele iclerinde bir de tasavvuf safsatasi varsa oooo tam bir eglence :) Bu sefer de seni tam bir aptal yerine koyuyorlar.. Orda öyle demek istenmemisti böyle denmek istenmistir deyip yorumlara daliyorlar, her grup da kendi yorumlarini yapiyor..

Bu tarz insanlara, aptal insanlar, sorgulamayan insanlar, her seyi kabul edecek insanlar, birilerinin kullugunu yapmaya elverisli insanlar gerekiyor.. Menzil'e giderseniz bir sürü insan aylarca adamlarin tarlalarinda bahcelerinde calisiyor bedava.. Kimi kafadan kontak kimi sefaat beklentisi icinde herkesin hali bir baska :) Bu seyhciklere laf ettim diye cok arkadasimla sikinti yasadim. Cünkü Allah gibi bu adamlara tapiyorlar, ama aynen kur'an in dedigi gibi "biz onlara tapmiyoruz, onlari bizi Allah'a biraz daha yaklastirsinlar diye tapiyoruz" derler..

Kur'an yetmez demek Allah'in ayetini inkar etmektir. Enam 38 ayette acikca "..Biz Kitap’ta hiçbir şeyi eksik bırakmadık.." diyor.. Adam diyor ki kur'an yetmez ama Allah diyor ki kur'an da eksik bir sey yok. Kime inanmali? :) Elbette kendi uyduruk dinleri icin kur'an yetmez..

Ayrica hic bir müslüman kur'an yeter bakisinda degil, önce kur'an bakisindadir. Kur'an i daha anlamak icin de cesitli alanlarda okumalar yapmali (bunlar fizik olabilir, biyoliji olabilir, embriyoloji olabilir, astronomi olabilir vs). Ancak dinin tek sahibi Allah ise, hükümleri de O'ndan baskasi koyamaz.

Zekat olayini kur'an perspektifinden bakarak 5 dk da özetleyen, sahsen kendisine ve imanina güvendigim (her ne kadar kendisini dinsiz, peygamber düsmani vs yapsalar da) hocadan dinleyebilirsiniz (yukarida bahsettigim sahte seyhlere savas actigi icin bir grubun zoruna gidiyor sözleri, onlara kul adam lazim, sorgulayan adam degil)

https://www.youtube.com/watch?v=LxDirXg6SZU

Daha farkli bilgiler ögrenmek isteyen bu video bakabilir

https://www.youtube.com/watch?v=dBB0725aaqk

Son not: Allah'in indirdigi dine tabi olun, eklemelerle gelen, uydurulan dine tabi olmayin. Allah'in dini basittir, anlasilirdir, kolaydir.. (cünkü kur'an hem kolaylastirilmis (Kamer 17) hem ayetleri Allah tarafindan detaylandirilip aciklanan bir kitaptir (hud 1))

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    italyan
    italyan's avatar
    Erkek
    yolbulucu bunu yazdı

kuranin neresinde "sorularlaislamiyet.com a bakın" yazıyor hacı ? 

asdasdadadada 

Gerçek yoktur.Herşey yorumdur. - KKK - Düşünürseniz, acı çekersiniz. Şüphe ederseniz, delirirsiniz. Hissederseniz, yalnız kalırsınız. O yüzden koy goethe
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    italyan
    italyan's avatar
    Erkek

https://www.youtube.com/watch?v=ggqvpDpXszM

Gerçek yoktur.Herşey yorumdur. - KKK - Düşünürseniz, acı çekersiniz. Şüphe ederseniz, delirirsiniz. Hissederseniz, yalnız kalırsınız. O yüzden koy goethe
Toplam Hit: 24115 Toplam Mesaj: 98
zekat konusu