folder Tahribat.com Forumları
linefolder İnternet Siteleri
linefolder Zekat Konusunda En Çok Merak Edilenler

Zekat Konusunda En Çok Merak Edilenler

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ByFth
    ByFth's avatar
    Erkek

1-Neden tarikatçılara karşı olmanıza şaşırmıyorum çünkü Tarikatçılığı unbalancadin anlattığı gibi biliyorsunuz, öyle olanlar yok mu evet var,  ama neden başka bir konu olsa hemen genelleme yapmayalım diye duyar kasarken burda bütün tarikatçılar eşit geliyor size. Beni 10 kere atatürkçü birileri dolandırsa atatürkçüler şöyle böyle desem herkes burda linç başlatır. Kardeşim tarikat hakkında bilgin youtubada izlediğin editlenmiş dans videolarından ibaret sen şaka mısın ya (unbalanced muhtemelen araştırmışsın ama at gözlüğüyle bakıyormuşsun gibi geliyor bana) bu işlerin içinde olan biriyle hiç tanıştınız mı sordunuz mu sorularınızı, böyle bişeye tenezzül bile etmediniz muhtemelen, birazcık araştırın öyle hükümlerde bulunun abi kafanıza göre atıp tutmayın

2-Peygamberim benim arkadaşım ifadesi anlaşılma şekline göre yorumlanabilir ama gelipte burda Muhammed diye bahsedemezsin! 

ilim ilim bilmektir ilim kendin bilmektir.

ByFth tarafından 17/May/20 20:00 tarihinde düzenlenmiştir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek
    ByFth bunu yazdı

2-Peygamberim benim arkadaşım ifadesi anlaşılma şekline göre yorumlanabilir ama gelipte burda Muhammed diye bahsedemezsin! 

Hala anlamadığım bir konu var. Neden bahsedemiyorum. O dönem İslamı kabul eden kişiler de Muhammed diye sesleniyordu o kişiye.

Onları neden müslümanlar linçlemiyordu? Yada hangi hadiste Hazreti Muhammed'e Muhammed diye seslenen kişiler 40 yıl xxxxxxx olur yada mürted edilir vs vs yazıyor mu ?

Yani Muhammed diye anlatmamda ne gibi bir sakınca var ? İlla bir sıfatla bunu yüceltmem mi gerekiyor ? Ben böyle bir şeye ihtiyaç duymuyorum.

- Allah'ın resülü (Muhammed) kur'an daki ayetleri açıklamıştır.

- Muhammed asla kur'an dışına çıkmazdı.

Bu iki cümlede ne gibi bir sakınca var ? Sana göre neden ilk cümle daha mantıklı ? Anlam veremiyorum.

Neyse hocam doğru bildiğini yap. Problem yok. Sağlıcakla. Kusura bakma Muhammed'e Muhammed dediğin için de.

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zork.
    torpedo_XL
    torpedo_XL's avatar
    Erkek

“Arkadaşlar, efendiler ve ey millet, iyi biliniz ki, Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler, meczuplar memleketi olamaz. En doğru, en hakiki tarikat, medeniyet tarikatıdır”

Bilge insanlar konuşurlar çünkü söyleyecek bir şeyleri vardır. Aptal insanlar konuşurlar çünkü bir şey söylemek zorundadırlar. Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar. --Platon, Devlet                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hermes
    abdullahazad
    abdullahazad's avatar
    Erkek
    ByFth bunu yazdı

1-Neden tarikatçılara karşı olmanıza şaşırmıyorum çünkü Tarikatçılığı unbalancadin anlattığı gibi biliyorsunuz, öyle olanlar yok mu evet var,  ama neden başka bir konu olsa hemen genelleme yapmayalım diye duyar kasarken burda bütün tarikatçılar eşit geliyor size. Beni 10 kere atatürkçü birileri dolandırsa atatürkçüler şöyle böyle desem herkes burda linç başlatır. Kardeşim tarikat hakkında bilgin youtubada izlediğin editlenmiş dans videolarından ibaret sen şaka mısın ya (unbalanced muhtemelen araştırmışsın ama at gözlüğüyle bakıyormuşsun gibi geliyor bana) bu işlerin içinde olan biriyle hiç tanıştınız mı sordunuz mu sorularınızı, böyle bişeye tenezzül bile etmediniz muhtemelen, birazcık araştırın öyle hükümlerde bulunun abi kafanıza göre atıp tutmayın

hangi tarikatin mensubusun?

az insan çok huzur.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    abdullahazad bunu yazdı
    ByFth bunu yazdı

dini tarikatlar ülkelerin göt deliğidir sadece türkiyede degil dünyada böyle ama yaşadığımız topluma bakın bütün sapıklıklar , vatan hainleri arap götü yalayıcılar bu tarikatlarda , kıran neyinize yetmiyorda tarikatlara gidiyorsunuz anlamıyorum. 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    KaptaN bunu yazdı
    abdullahazad bunu yazdı
    ByFth bunu yazdı

1-Neden tarikatçı'lara karşı olmanıza şaşırmıyorum çünkü Tarikatçılığı unbalancad'in anlattığı gibi biliyorsunuz, öyle olanlar yok mu evet var,  ama neden başka bir konu olsa hemen genelleme yapmayalım diye duyar kasarken, burda bütün tarikatçılar eşit geliyor size. Beni 10 kere atatürkçü birileri dolandırsa atatürkçüler şöyle böyle desem herkes burda linç başlatır. Kardeşim tarikat hakkında bilgin youtuba'da izlediğin editlenmiş dans video'larından ibaret sen şaka mısın ya (unbalanced muhtemelen araştırmışsın ama at gözlüğüyle bakıyormuşsun gibi geliyor bana) bu işlerin içinde olan biriyle hiç tanıştınız mı, sordunuz mu sorularınızı, böyle bişeye tenezzül bile etmediniz muhtemelen, birazcık araştırın öyle hükümlerde bulunun abi, kafanıza göre atıp tutmayın.

2-Peygamberim benim arkadaşım ifadesi anlaşılma şekline göre yorumlanabilir ama gelip de  burada Muhammed diye bahsedemezsin! 

dini tarikatlar ülkelerin göt deliğidir sadece türkiyede degil dünyada böyle ama yaşadığımız topluma bakın; bütün sapıklıklar , vatan hainleri arap götü yalayıcılar bu tarikatlarda , kıran neyinize yetmiyorda tarikatlara gidiyorsunuz anlamıyorum. 

çok genellemişsin.

her yerde herkesde bozukluk var. yalnız biraz altına bakmak lâzım,gibi. tercihlerinde özgür. 

bi'de üyeyi başka tarikat'a üye diye tükaka etmek mi lâzım. böyle böyle kaybedin. 

Bi tane dostum da şey diyor; her konuda bir soru soruyorsun diyor. anormal bir'şey mi bu soru sorma. 😃😏

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    RitmFarbRacourci bunu yazdı
    KaptaN bunu yazdı
    abdullahazad bunu yazdı
    ByFth bunu yazdı

1-Neden tarikatçı'lara karşı olmanıza şaşırmıyorum çünkü Tarikatçılığı unbalancad'in anlattığı gibi biliyorsunuz, öyle olanlar yok mu evet var,  ama neden başka bir konu olsa hemen genelleme yapmayalım diye duyar kasarken, burda bütün tarikatçılar eşit geliyor size. Beni 10 kere atatürkçü birileri dolandırsa atatürkçüler şöyle böyle desem herkes burda linç başlatır. Kardeşim tarikat hakkında bilgin youtuba'da izlediğin editlenmiş dans video'larından ibaret sen şaka mısın ya (unbalanced muhtemelen araştırmışsın ama at gözlüğüyle bakıyormuşsun gibi geliyor bana) bu işlerin içinde olan biriyle hiç tanıştınız mı, sordunuz mu sorularınızı, böyle bişeye tenezzül bile etmediniz muhtemelen, birazcık araştırın öyle hükümlerde bulunun abi, kafanıza göre atıp tutmayın.

2-Peygamberim benim arkadaşım ifadesi anlaşılma şekline göre yorumlanabilir ama gelip de  burada Muhammed diye bahsedemezsin! 

dini tarikatlar ülkelerin göt deliğidir sadece türkiyede degil dünyada böyle ama yaşadığımız topluma bakın; bütün sapıklıklar , vatan hainleri arap götü yalayıcılar bu tarikatlarda , kıran neyinize yetmiyorda tarikatlara gidiyorsunuz anlamıyorum. 

çok genellemişsin.

her yerde herkesde bozukluk var. yalnız biraz altına bakmak lâzım,gibi. tercihlerinde özgür. 

bi'de üyeyi başka tarikat'a üye diye tükaka etmek mi lâzım. böyle böyle kaybedin. 

Bi tane dostum da şey diyor; her konuda bir soru soruyorsun diyor. anormal bir'şey mi bu soru sorma. 😃😏

Dini tarikatlar bu ülkenin başına herzaman beladır, gerçek dindarlara lafım yok ama etrafımızda bakın dinci götlerin hepsi tarikatlarda..

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    KaptaN bunu yazdı
    RitmFarbRacourci bunu yazdı
    KaptaN bunu yazdı
    abdullahazad bunu yazdı
    ByFth bunu yazdı

...

dini tarikatlar ülkelerin göt deliğidir sadece Türkiye'de degil dünya'da böyle ama yaşadığımız topluma bakın; bütün sapıklıklar , vatan hainleri, arap götü yalayıcılar bu tarikatlarda , Kur-an neyinize yetmiyor da tarikatlara gidiyorsunuz anlamıyorum. 

çok genellemişsin.

Dini tarikatlar bu ülkenin başına herzaman beladır, gerçek dindarlara lafım yok ama etrafımızda bakın dinci götlerin hepsi tarikatlarda..

İşte; hepsi,bütün,tümü,tamamı,hep deyince, kapıyı kapatıyorsun. Aralık kalmıyor ki girip bi baksın. Geçen de aynı şeyi @İtalyan yaptı, tuttu biri istisnâ yarattı, kural bozuldu.

bu, Sıkıntılı bir durum yâni,bence.

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SUPERBICO
    SUPERBICO's avatar
    Erkek
    ByFth bunu yazdı

Anlatsana güzel tarikatlar nasıl oluyormuş ? Atatürkçü olarak merak ettim de. 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CiRKiN
    CiRKiN's avatar
    Erkek
    MhmdAlmz bunu yazdı
    ByFth bunu yazdı

Hala anlamadığım bir konu var. Neden bahsedemiyorum. O dönem İslamı kabul eden kişiler de Muhammed diye sesleniyordu o kişiye.

Onları neden müslümanlar linçlemiyordu? Yada hangi hadiste Hazreti Muhammed'e Muhammed diye seslenen kişiler 40 yıl xxxxxxx olur yada mürted edilir vs vs yazıyor mu ?

Yani Muhammed diye anlatmamda ne gibi bir sakınca var ? İlla bir sıfatla bunu yüceltmem mi gerekiyor ? Ben böyle bir şeye ihtiyaç duymuyorum.

- Allah'ın resülü (Muhammed) kur'an daki ayetleri açıklamıştır.

- Muhammed asla kur'an dışına çıkmazdı.

Bu iki cümlede ne gibi bir sakınca var ? Sana göre neden ilk cümle daha mantıklı ? Anlam veremiyorum.

Neyse hocam doğru bildiğini yap. Problem yok. Sağlıcakla. Kusura bakma Muhammed'e Muhammed dediğin için de.

Seni tebrik ediyorum rabbimizin alemleri uğruna yarattığı efendimiz sav yi inkar konusunda zirve yapmışsın. Allah Hidayet versin şu mübarek günler hürmetine...

Şirketteki amirine bile bey efendim vs diye seslenmek zorundayken Muhammed diye bahsetmen adının da mehmed olması bi başka üzücü.  

JACK TİESTO TAHRİBAT ... FAKİR BİR ŞİMAL KİLİSESİNDE ŞEYTAN İLE RAHİBİN MACERASI
Toplam Hit: 24118 Toplam Mesaj: 98
zekat konusu