folder Tahribat.com Forumları
linefolder İnternet Siteleri
linefolder Zekat Konusunda En Çok Merak Edilenler

Zekat Konusunda En Çok Merak Edilenler

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PEAK
    PEAK's avatar
    Erkek
    KaptaN bunu yazdı
    PEAK bunu yazdı
    CiRKiN bunu yazdı
    MhmdAlmz bunu yazdı
    ByFth bunu yazdı

2-Peygamberim benim arkadaşım ifadesi anlaşılma şekline göre yorumlanabilir ama gelipte burda Muhammed diye bahsedemezsin! 

ilim ilim bilmektir ilim kendin bilmektir.

Hala anlamadığım bir konu var. Neden bahsedemiyorum. O dönem İslamı kabul eden kişiler de Muhammed diye sesleniyordu o kişiye.

Onları neden müslümanlar linçlemiyordu? Yada hangi hadiste Hazreti Muhammed'e Muhammed diye seslenen kişiler 40 yıl xxxxxxx olur yada mürted edilir vs vs yazıyor mu ?

Yani Muhammed diye anlatmamda ne gibi bir sakınca var ? İlla bir sıfatla bunu yüceltmem mi gerekiyor ? Ben böyle bir şeye ihtiyaç duymuyorum.

- Allah'ın resülü (Muhammed) kur'an daki ayetleri açıklamıştır.

- Muhammed asla kur'an dışına çıkmazdı.

Bu iki cümlede ne gibi bir sakınca var ? Sana göre neden ilk cümle daha mantıklı ? Anlam veremiyorum.

Neyse hocam doğru bildiğini yap. Problem yok. Sağlıcakla. Kusura bakma Muhammed'e Muhammed dediğin için de.

Seni tebrik ediyorum rabbimizin alemleri uğruna yarattığı efendimiz sav yi inkar konusunda zirve yapmışsın. Allah Hidayet versin şu mübarek günler hürmetine...

Şirketteki amirine bile bey efendim vs diye seslenmek zorundayken Muhammed diye bahsetmen adının da mehmed olması bi başka üzücü.  

Hocam alemleri peygamber efendimiz ugruna falan yaratmadı  gereksiz yerde yüceltmenin anlamı yok zararı var:)

inş trollemek için yazmısındır

Tabi yinede öyle rast gele Muhammet Muhammet diye konuşulmasından taraf degilim

Hz İsa demezsiniz İsa dersiniz

Hz Musa demezsiniz Musa dersiniz hatta İsa hakkında edepsiz fıkralar anlatırsınız,isayla ilgili film çekilir sesinizi çıkartmazsınız ama konu Muhammed olunca hepiniz çıldırıyorsunuz isa,Musa ... Bunlar inandığınız Allah'ın peygamberi değilmi??

Onu geçtim insanlara o zaman neden Muhammed İsa Davud, Yusuf,Joseph ,  gibi isimler koyuyorsunuz?? 

Senin dilinde Yusuf ama ingilizcede Joseph eee şimdi ne anladık bu işten..

Neyse tarikatlara gidin gidin bol bol badelenin..

Zamanında Atatürk bunları kökten temizleseydi şimdi böyle olmazdı.

Bana diyorsan hocam ben şahsen hz isa derim hz davut derim

sadece onunla yetinmem mesela yaşı benden büyüktür mahalledeki davut, isa  kim varsa onlarada abi derim hatta bazen onlar yokken laf arasında davut isa ordaydı hepsi bea dedigimde bile içimde bir rahatsızlık hissederim

hani normalde abi dediğim kişi ama yokken davut diyorum yüzüne karsı baska arkasından baska gibi :)

yani saygı gösterilmesi gereken kişilere saygı göstermeye dikkat ederim cevremdeki kişileride teşvik ederim uyarırım 

iş isimde degil isimdeki şahısta 

öyle herkese tepeden bakıp bir şeyler söylemek kolay bizim için bende söylüyorum ama şu var herkes aynı hayatı yaşamıyor herkes aynı şeylerle karşılaşmıyor

belki onun basına gelenler senin başına gelse sen daha kötü durumda olacaksın

yada sana verilen imkanlar ona verilse o senden daha iyi durumda olacaktı bu bilinmez

ben içlerinden geçtim az çok biliyorum görüyorum adam o kadar çaba gösteriyor kendini düzeltmek için yöntem ne kadar yanlış olsada tarikatlara gidiyor bir şeyler yapmaya calısıyor

ama bazen gücü kalmıyor yine düşüyor eski hayatına sonuç camide namaz kılıyor ağlayarak ve  hap atmış patlıyor aynı zamanda 

sonra yine tövbeler falanlar filanlar sonra bazısı kurtarıyor kendini bazısı yine tekrarlıyor bunları 
    biz kendi penceremizden bakıp rahat rahat eleştiriyoruz haklı haksız 

Sigara külü ile sirke karıştırılırsa ne olur ?
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CiRKiN
    CiRKiN's avatar
    Erkek

hocam iman noktasında ayet ne ise hadis ( mütevatir) de odur. 

allahü Teala nın gönderdiği peygamber kendi kafasından konuşamaz. 

ama dini görevini yerine getireceksen Ve dersen ki ben islamın şartlarını yerine getirir gerisine karışmam sıkıntı yok. Bende desem ki ben hem onu yapayım hemde nafile ibadet yapayım oda beni ilgilendirir. 

islamın 5 şartından birini inkar

mütevatir hadis i inkar

imanın 6 şartından birini inkar 

kuran ayetlerinden herhangi birini inkar 

veya bence böyle değil demek Allah korusun kafirlik mürtedlik getirir. 

ama ha kardeşim ben inanıyorum tüm bunlara iman ettim ama yapmıyorum yapamıyorum günahkarım günahımın farkındayım demek ayrı bi olaydır. 

JACK TİESTO TAHRİBAT ... FAKİR BİR ŞİMAL KİLİSESİNDE ŞEYTAN İLE RAHİBİN MACERASI
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PEAK
    PEAK's avatar
    Erkek

yani herkes diyor ki hadisin dogrulugundan emin olsak bizim icin sıkıntı yok ama emin olamiyoruz peygamber efendimiz yapmismi soylemismi diye. en azindan okeyiz bu konuda 

@mhmdylzmz yanlis yazmis olabilirim kusura bakma hocam :)

Neyse bana cevremdekiler sordugunda diyordum buhari en saglam hadis kaynagimizdir alimler hocalarda bunu kabul etmistir zaten diye

ben sahsen simdiye kadar imam buhari nin dinimize aykiri bir hadisine denk gelmedim ama bu bütün hadislerinin dogru olduğu anlamina gelmez tabiki

Yani birde ben kimim ki yani gece gunduz hadis kovalayan biri olsam tamam da normal siradan duz bir insan 

bir ara bir arkadaş cok sacma bir hadis atti allta buhari sayfa cilt numaralari falan yazıyor bende tabi icimde bir burukluk oldu o kadar ovmustum adami :) 

hayatini okudum soyle boyle adam diye

neyse gittim camiye bir de kendi gözümle goreyim dedim baktim adamin attigi sayfaya alakasi yok o hadisle bunun

yani rastgele bir sey yazmislar altna imza buhari yazmislar

eger cami aciksa gidip bakicam is cikisi merak ettim o attiklarini dogruysa iyi oldu benim icin artik o kadarda arkasinda durmam 

keske etrafimda hep sizin gibi insanlar olsaydi kendimi cok daha gelistirirdim size cevap verecegim diye ama trollerden sacma sapan insanların sacma sapan sorulari konusmalarindan biktigim icin ve eskisi gibi ilgili degilim tamam ibadetlerimi yapıyorumda cok saldim kendimi sizin basta unbalanced gibileri olsa cok daha gelistirmistim eksiklerimi gidermistim 

@RitmFarbRacourci 

hocam bende disleski var o duzeltmeler beni o kadar cok memnun ediyor ki :)

tabi bir kisi tarafindan yazdiklarimin tamamen okunduğunu bilmek ayri  guzel bir duygu yani ne kadar tesekkur etsem az elimden geldigince duzgun yazmaya çalışıyorum 

ama kafamin ici yazdiklarimdan cok daha karisik :)

Sigara külü ile sirke karıştırılırsa ne olur ?
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek
    CiRKiN bunu yazdı

ama dini görevini yerine getireceksen Ve dersen ki ben islamın şartlarını yerine getirir gerisine karışmam sıkıntı yok. Bende desem ki ben hem onu yapayım hemde nafile ibadet yapayım oda beni ilgilendirir. 

mütevatir hadis i inkar

ama ha kardeşim ben inanıyorum tüm bunlara iman ettim ama yapmıyorum yapamıyorum günahkarım günahımın farkındayım demek ayrı bi olaydır. 

kim diyor mütevatir hadisi red imansiz yapar diye? Delilin nedir? Allah kur'an icin garanti veriyor ama hadis icin ne garanti var. Peygamberin ölümünden 150-200 yil sonra birilerinin ordan burdan topladigi, kulaktan dolma seylere inanmamak adami cehennemlik mi yapiyormus? Ben önceki mesajimda ayetle senin söylediklerinin sirk oldugunu söylüyorum, sen kur'an a gözlerini kapatiyorsun uydurulmus hadisleri tercih ediyorsun

Evet dogru söylüyorsun peygamber kur'an a aykiri bir sey söylemez. Senin bahsettigin sirk sözü (Allah her seyi muhammed peygamber icin yaratmis), kur'an ile celisiyor.. Ee ne olacak simdi? Allah'in söyledikleri buharinin tirmizi'nin söylediklerin cok mu degersiz? Siz kendinize nasil müslüman diyorsunuz aklim ermiyor. Müslüman diyen adam icin kur'an ilk önceliktir. Kur'an acikca peygamberin normal bir insan oldugunu, ve diger peygamberlerle ayirmamak gerektigini söylüyor.. Ama siz Allah'a karsi cikip birilerine tabi olup sirk tehlikesine düsüyorsunuz..

Mantiginiz ne hala anlamis degilim ama hocam bu iftirayi kabul ederek ölürsen, seni hic bir seyh, hoca kurtaramayacak.. Kalbinde zerre iman varsa önceligin kur'an olsun.

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CiRKiN
    CiRKiN's avatar
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı
    CiRKiN bunu yazdı

mütevatir hadis i inkar

kim diyor mütevatir hadisi red imansiz yapar diye? Delilin nedir? Allah kur'an icin garanti veriyor ama hadis icin ne garanti var. Peygamberin ölümünden 150-200 yil sonra birilerinin ordan burdan topladigi, kulaktan dolma seylere inanmamak adami cehennemlik mi yapiyormus? Ben önceki mesajimda ayetle senin söylediklerinin sirk oldugunu söylüyorum, sen kur'an a gözlerini kapatiyorsun uydurulmus hadisleri tercih ediyorsun

Evet dogru söylüyorsun peygamber kur'an a aykiri bir sey söylemez. Senin bahsettigin sirk sözü (Allah her seyi muhammed peygamber icin yaratmis), kur'an ile celisiyor.. Ee ne olacak simdi? Allah'in söyledikleri buharinin tirmizi'nin söylediklerin cok mu degersiz? Siz kendinize nasil müslüman diyorsunuz aklim ermiyor. Müslüman diyen adam icin kur'an ilk önceliktir. Kur'an acikca peygamberin normal bir insan oldugunu, ve diger peygamberlerle ayirmamak gerektigini söylüyor.. Ama siz Allah'a karsi cikip birilerine tabi olup sirk tehlikesine düsüyorsunuz..

Mantiginiz ne hala anlamis degilim ama hocam bu iftirayi kabul ederek ölürsen, seni hic bir seyh, hoca kurtaramayacak.. Kalbinde zerre iman varsa önceligin kur'an olsun.

Senin bu mantığa göre kuran ı da çok rahat inkar edebiliriz çünkü hadisleri şeceresiyle beyan edenler zamanında kuranı Kerim toplanırken de oradaydılar

Gerçek şu ki kardeşim sahih hadislerde inkar edilemez ayeti inkar etmek gibi olur.

kuranı kaldırıp atalım hadislere uyalım demedim öyle bi anlam cıkarmışsın ama kuranı tam anlamıyla anlamak için hadislerden de yardım almalısın. 

Bu benm naçizane uyarım yoksa sen çok mu müslumansında bana inkar ettin kafir oldun diyorsun de bende imanımdan yada Müslümanlığımdan haberim yok ki sana böyle bişey diyeyim. 

Demek istediğim inkar tehlikeli. Tüm peygamberlere hürmet ama özellikle ümmeti olduğun için (İnş) efendimiz sav ye hürmet etmek anmak bambaşka iyi bir olaydır. 

JACK TİESTO TAHRİBAT ... FAKİR BİR ŞİMAL KİLİSESİNDE ŞEYTAN İLE RAHİBİN MACERASI
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek
    CiRKiN bunu yazdı

Senin bu mantığa göre kuran ı da çok rahat inkar edebiliriz çünkü hadisleri şeceresiyle beyan edenler zamanında kuranı Kerim toplanırken de oradaydılar

Gerçek şu ki kardeşim sahih hadislerde inkar edilemez ayeti inkar etmek gibi olur.

kuranı kaldırıp atalım hadislere uyalım demedim öyle bi anlam cıkarmışsın ama kuranı tam anlamıyla anlamak için hadislerden de yardım almalısın. 

Bu benm naçizane uyarım yoksa sen çok mu müslumansında bana inkar ettin kafir oldun diyorsun de bende imanımdan yada Müslümanlığımdan haberim yok ki sana böyle bişey diyeyim. 

Demek istediğim inkar tehlikeli. Tüm peygamberlere hürmet ama özellikle ümmeti olduğun için (İnş) efendimiz sav ye hürmet etmek anmak bambaşka iyi bir olaydır. 

Ben kur'an in Allah katindan olduguna inaniyorum ve kitabinda kur'an a garanti vermis.. Hadisler icin böyle bir sey söz konusu degil. Ayrica kur'an a göre, kur'an peygamber yasarken yaziliyordu (uyduruk kaynaklardan yine ögrendigimiz kadariyla peygamber öldükten sonra yazilmis toplatilmis vs).. 

Senin bilecegin is hocam, ister hadislere inan ister kur'an a inan, ister hadisleri kur'an in üstünde tut ne yaparsan yap.. Ben celiskileri söyledim, kur'an ile celismesini göre göre, birilri bu hadise sahih dedigi icin inkar edemiyorsan yarin hesabini Allah'a vereceksin. Benim kimseyi yargilama, cehenneme sokma gibi derdim yok ki kendimin nereye gidecegi, bana ne olacagini bile bilmem.. Ben sadece kur'an dan anladigimi, anlayabilecek olanlar icin söylüyorum, yazdigim seyler ayetlere dayaniyor.. Sana demiyorum zaten bunlari kabul etmek zorundasin, kur'an i acip anlayarak okuyan bir insanin zaten bu uyduruk seylere inanmayacagini biliyorum. Hala inaniyorsa %100 kötü niyetli oldugundan da süphem yok. 

Son olarak, Allah ayetinde diyor "siz kur'andan sorulacaksiniz". O yüzden benim icin ÖNCE kur'an gelir. Elbette kur'an ile celismeyen, akla yatkin sözleri peygamberin söylemis olabilecegini kabul edebilirim ama bunlari inkar ya da imanin ahirette bir etkisi olmayacak, cünkü hadisler önemli olsaydi Allah icin, peygamber yasarken yazdirilirdi. Aksine bir cok hadiste, peygamberin hadis yazmayi yasakladigini bile görüyoruz.. Cünkü sonradan cikan birileri, kur'an ile hadisleri yaristirir diye ve öyle de yapiyor..

Oyle bedbahtlar var ki 500 kur'an ayeti olsa da bir sahih hadis tersini söylüyorsa biz onu kabul ederiz diyor.. Benim dinimle böylelerin dini ayni degil, Allah ve buradakiler sahit olsun. Böyle insanlarla, peygambere iftira atan Allah'a iftira atanlarla hic bir ilgim, iliskim yok. Ahirette sizde sahit olursunuz.. Hala bu olayin ciddiyeti kavranmamis ama neyse..

Allah yardimcimiz olsun

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pineapplemen.
    sercoo
    sercoo's avatar
    Erkek

olum dinler yalan kandırılıyosunuz.

i might be a pineapple but you're a fineapple baby
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    CiRKiN bunu yazdı
    unbalanced bunu yazdı
    CiRKiN bunu yazdı

hocam iman noktasında Âyet ne ise hâdis (mü'tevatir(?)) de odur. 

Allah'ü Teâlâ nın gönderdiği Peygamber kendi kafasından konuş'a'maz. 

ama Dini görevini yerine getireceksen, Ve dersen ki; ben İslâm'ın Şartlarını yerine getirir ,gerisine karışmam. sıkıntı yok. Ben de desem ki ,ben hem onu yapayım hem de nâfile ibadet yapayım,  o da beni ilgilendirir. 

İslâm'ın 5 şartı'ndan birini inkâr,

mü'tevâtir Hâdis i inkar, ( @@, `} )

İman'ın 6 şartı'ndan birini inkar,

Kur'an Âyet'lerinden herhangi birini inkar, 

veya bence böyle değil demek, Allah korusun kafirlik, mürted'lik getirir. 

ama ha kardeşim, ben İnanı'yorum, tüm bunlara İman ettim, ama yapmıyorum, yap'amıyorum ,Günahkarım, günahımın Farkındayım demek, ayrı bi olaydır. 

kim diyor mütevatir hadisi red, imansiz yapar diye? Delilin nedir? Allah kur'an icin garanti veriyor, ama Hadis icin ne garanti var.

Peygamberin ölümünden 150-200 yil sonra, birilerinin ordan burdan topladigi, kulaktan dolma seylere inan'mamak, adami cehennemlik mi yapiyormus?

Ben önceki mesajimda Ayet'le, senin söylediklerinin Şirk oldugunu söylüyorum, sen Kur'an-a gözlerini kapatiyorsun, Uydurulmus Hadis'leri tercih ediyorsun. (hepsinin de uydurulmuş olduğu gibi bir anlam biliyor söylediklerinden, ama böyle düşünmüyor'sun sanırım. (Gerçi, ben de böyle aynı şekilde düşünüyorum da belki bu nedenle böyle anlamışşımdır.))

Evet dogru söylüyorsun, peygamber kur'an a aykiri bir sey söyle'mez. Senin bahsettigin Şirk Sözü (Allah her seyi, muhammed peygamber icin, yaratmis), kur'an ile celisiyor..

Ee ne olacak simdi? Allah'in söyledikleri ,buharinin-tirmizi'nin söylediklerin, cok mu degersiz? Siz kendinize nasil müslüman diyorsunuz, aklim ermiyor.

Müslüman diyen adam icin, Kur'an İlk('tir,) öncelikli'dir. Kur'an acikca; peygamberin Normal bir İnsan oldugunu, ve Diger peygamberlerle ayir'mamak gerektigini söylüyor..

Ama siz Allah'a karsi cikip, birilerine tâbî olup, Şirk tehlikesine düsüyorsunuz..

Mantiginiz ne, Hâlâ anlamis degilim.  Ama hocam bu iftirayi, kabul ederek ölürsen, seni hic bir Seyh, Hoca kurtar'a'mayacak.. Kalbinde zerre iman varsa, önceligin Kur'an olsun.

Senin bu mantığa göre Kur'an-ı da çok rahat inkar edebiliriz. çünkü hadis'leri şecere'siyle beyân edenler, zamanında Kur'an-ı Kerim toplanırken de, orada'ydılar

Gerçek şu ki kardeşim. sahih hadislerde inkar edilemez, Ayet'i inkar etmek, gibi olur.

Kur'an-ı kaldırıp atalım, hadis'lere uyalım demedim, öyle bi anlam cıkarmışsın, ama kuranı tam anlamıyla anlamak için, hadislerden de yardım al'malısın. 

Bu benm nâçizane uyarım, yoksa sen çok mu müslumansın da, bana inkar ettin, kafir oldun diyorsun da,  ben de imanımdan yada Müslümanlığımdan haberim yok ki ,sana böyle bişey diyeyim. 

Demek istediğim, inkâr tehlikeli. Tüm peygamberlere hürmet, ama özellikle ümmet'i olduğun için, (İnş) efendimiz sav ye hürmet etmek, anmak, bambaşka iyi bir olaydır. 

Hâdis'e ve Resûl'üne, Hürmet-saygı başka da; Allah'a ikâme tercih etmek, bilemiyorum, biraz saçma geliyor bu anlamda. 

,

Şu yorum bana çok Mantık'lı(karşılaştırmalı, mukâyeseli, ak'lâ yakın) geliyor.

unbalanced bunu yazdı
    CiRKiN bunu yazdı

...

Ben Kur'an-ın  Allah Kat'ından olduguna inaniyorum, ve Kitabi'nda Kur'an-a garanti vermis..

Hadisler icin, böyle bir sey Söz konusu Değil. Ayrica **Kur'an a göre, Kur'an, peygamber yaşarken yazılıyordu (****uyduruk kaynaklardan, yine ögrendigimiz kadariyla, peygamber öldükten sonra yazılmış, toplatılmış  vs).. 

Senin bilecegin İş hocam, ister Hadis'lere inan ister kur'an a inan, ister Hadisleri kur'an in üstünde tut, ne yaparsan yap.. ben celiski'leri söyledim, kur'an ile çelişmesini göre göre, birileri bu hadise sahih dedigi icin inkâr edemiyorsan, yarin hesâbini Allah'a vereceksin.

Benim kimseyi yargilama, cehenneme sokma gibi derdim yok, ki kendimin nereye gidecegi, bana ne olacagini bile, bilmem..

Ben sadece kur'an-dan anladigimi, anlayabilecek olanlar icin söylüyorum, yazdigim seyler ayetlere dayaniyor.. Sana demiyorum; zaten bunlari kabul etmek zorundasin, kur'an i acip anlayarak okuyan bir insanin, zaten bu uyduruk seylere inanmayacagini biliyorum. hâlâ inaniyorsa, %100 kötü niyetli oldugundan da süphem yok. 

Son olarak, Allah ayetinde diyor "siz Kur'an-dan sorulacaksiniz". O yüzden benim icin, ÖNCE kur'an gelir.

Elbette kur'an ile celis'meyen, akla yatkin sözleri peygamberin söylemis olabilecegini kabul edebilirim. ama bunlari inkar ya da imanin ahirette bir etkisi olmayacak, cünkü Hâdis'ler önemli olsaydi Allah icin, peygamber yaşarken, yazdırılırdı. 

Aksine bir cok hadiste, peygamber'in hadis yazmayi yasakladığını bile görüyoruz.. Cünkü sonradan cikan birileri, Kur'an ile Hadis'leri yarıştırır  diye, ve öyle de yapiyor..

Oyle bedbaht'lar var ki, 500 kur'an ayeti olsa da, bir sahih hadis tersini söylüyorsa, biz onu kabul ederiz diyor.. Benim inandığı'm din('im) ile böylelerin dini Ayni Degil, Allah ve buradakiler sahit olsun. Böyle insanlarla, peygambere iftira atan, (ve) Allah'a iftira atanlar'la hic bir ilgim, iliskim yok.

Ahiret'te siz de şahit olursunuz.. Hâlâ bu olayin ciddiyeti kavran'mamis, ama neyse..

Allah yardimci'miz olsun,,(nokta yok, nokta yok, ...)

(** ,  **** @UnBalanced, şu Hâdis'i ve Âyet'i alabilir miyim buradan da?)

Ayrıca, arkadaş'ım  Muhammed de hoşuma gitti, yâ  hu.

~@~

@Sercoo  ^^`

RitmFarbRacourci tarafından 18/May/20 21:22 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

@RitmFarbRacourci

"Kur'ân, kutsal sayfalardır. Yüksek tutulan tertemiz sayfalarda, yazıcıların yani değerli, iyi yazıcıların ellerinde" (Abese 13-16)

bunla ilgili yiginla hikaye var hocam. google da kur'an in toplatilmasi mushaf haline getirilmesi vs diye aratirsan cok sey görürsün.. Hadi neyse dediklerine de bi sey demem önemli olan o degil. Önemli olan ne biliyor musun?

Bu sefer de bu iftiracilar, hz ömer'e iftira atiyorlar. Recm ayeti kur'an da varmis, onu yatagin altina koymus, keci girmis iceri o kagitlari yemis.. Kur'an derlenirken, hz ömer korkmus söyleyememis o ayetlerin de kur'an dan olduguna.. Ömer, Allah'in kitabina ekleme yapiyor derler diye korkmus bi sey dememis :) 

Buna inanan biri der ki, ya hani kur'an korunmustu, tek bir harfinde bile sikinti yoktu ee ne oluyor ayet yok ortada..

hani Allah koruyacakti? 

ömer korkak biri miydi? halbu ki biz onu cesareti ve adaletiyle taniyoruz. Hatta müslüman olmadan önce peygamber'in en zoraki düsmanlarindan biri cevval bir adamdi.. o ömer, Allah'in ayetini mi gizleyecek 3-5 kisiden korkup bu mu din?

simdi bu uydurukcularin yazdiklarina bakalim

Fakat Allah Kuran’ı koruyacağını açıkça belirtmiştir;

Hicr 9. Şüphesiz o zikri (Kur’an’ı) biz indirdik biz! Onun koruyucusu da elbette biziz.

Taa ki o Mübarek keçi Kur’an’ın bazı ayetlerini yiyinceye kadar;

Aişe (r.ah) nakleder: “Recm ve büyüklerin on defa süt emzirmesi (nin süt kardeşliği oluşturacağı) hususundaki ayetler benim yatağımın altında bulunan bir sayfa üzerinde yazılı idi. Peygamber vefat edince Peygamber’in vefatıyla meşgul olduk da keçi gelip onları yedi.” Dar-e Kutni, c.4, s.105, İbn-i Mâce, c.1, s.625

Mübarek keçinin yediği ayetler recm ile ilgili idi. Ayşe, Müslim ve Tırmızı’nın bize aktardığı hadislerde bu ayetlerin varlığından söz etmiştir;<p> </p>

Aişe(r.ah) derki Peygamber(s) vefat edinceye kadar Recm ayeti okunurdu.
    Muslim c. 4. s. 167, Tirmizî, c.2, s.309

Ömer duruma müdahale etmek istemis, fakat “Allah’in sözünü değiştirdi” ya da “Allah’in sözü üstüne söz ekledi” diyeceklerinden korkup çaresiz kalmıştır.

“Keçinin yemesi sonucu Kuran’dan çıkan taşlama ayetini Ömer Kuran’a tekrar sokmak istedi; ancak halkın dedikodusundan korktuğu için cesaret edemedi"
    (Buhari 53/5; 54/9; 83/3; 93/21; Muslim, Hudud 8/1431; Ebu Davut 41/1; Itkan 2/34).

Simdi bunu okuyan bir insan, Allah'in dininden sogur.. Cünkü kur'an in güvenirliligini yerle bir ediyorsun.. Ayrica sikintisi su, Allah'in emretmedigi bir seyi kur-an'dandir diyorsun. Yani is sadece peygamber dönemi sonrasi toplama vs degil, böyle uyduruk seylerin girmesi sikinti olan

O yüzden islam cografyalarinda, bu hüküm kur'an da olmasa bile Allah'in hükmü'dür diye uygulanir. Oysa kur'an zinanin cezasini söylemistir. Ama bunlar yine kendilerince yok o zinanin kücük cezasi, evlilerin cezasini peygamber söylemis diyerek iftira atiyorlar.. Allah, cezanin kücügünü kendi acikliyor, büyügünü insanlara mi birakiyor? Büyük cezada taslayarak canli canli adam öldürmek.. Ve bu israiliyat kökenli. Yahudilerin uygulamasi..

Hep diyorum, hocalarin seyhlerin anlattigi din Allah'in indirdigi din degil, uydurduklari din. Allah'in dini ile zerre alakasi yok. Din ile sorunu olan bir cok kisinin problemi kur'an degil, kendine müslüman diyenler ve uydurulmus hadisler, fetvalar vs dir.. Adam bunlara baka baka dinden soguyor.. Ben de buradan söyleyeyim, eger Allah'in dinini kur'andan ögrenmeseydim, büyük ihtimal ateist olurdum. Cünkü tv'lerde anlatilan hikayelerle, menkibelerle, hurafelerle, ucan kacan seyhlerle Allah dostlariyla anlatilan din kadar sacma bir sey görmedim.. Hristiyanligin teslis inanci, ilk günah olgusu, isa'nin Allah tarafindan günahlara kefaret diye kurban edilmesi ne kadar sacma ise, bu uyduruk din de o kadar sacma.. Hal böyle olunca, insanlar deve idrarini savunmaya kalkiyor...

Bu hurafelerden uzak durmak, peygambere atilan iftiralari anlamak icin önce kur'an i anlayarak okuyun. Gerisini zaten siz anlayacaksiniz, neyin sirk neyin peygamberin sözü olup olamayacagini. Allah bizlere, kendisine ve kitabina güvenmemizi istiyor. Önceligimizi dogru belirlersek, sorunlar kolay cözülür.. Yoksa hurafelerle olusturulan bir dinin altindan kimse kalkamaz.. 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zork.
    torpedo_XL
    torpedo_XL's avatar
    Erkek

Konudan bu havayı alan sadece ben olamam di mi?

https://www.youtube.com/watch?v=Ct8NxuOF7rA

Bilge insanlar konuşurlar çünkü söyleyecek bir şeyleri vardır. Aptal insanlar konuşurlar çünkü bir şey söylemek zorundadırlar. Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar. --Platon, Devlet                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
Toplam Hit: 24039 Toplam Mesaj: 98
zekat konusu