folder Tahribat.com Forumları
linefolder İnternet Siteleri
linefolder Zekat Konusunda En Çok Merak Edilenler

Zekat Konusunda En Çok Merak Edilenler

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Caliber
    Caliber's avatar
    Homo
    manyaki bunu yazdı
    salihgs bunu yazdı

Din düşmanları damlar birazdan 

Birşeye düşman olmak için varlığını kabul ediyor olmak lazım değil mi?

Dinler zaten var ki. Sen tanrı kavramıyla karıştırdın mübarek.

Tedbirsiz abdest bozmaya oturan, domala domala taş arar.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MorganBlacK
    MorganBlacK's avatar
    Erkek

6 sayfa post ve Efe Aydal paylaşımı olmamış ilginç :D

Osuranın karşısında sıçmazsan götü yok derler.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    manyaki
    manyaki's avatar
    Erkek
    Caliber bunu yazdı
    manyaki bunu yazdı
    salihgs bunu yazdı

Din düşmanları damlar birazdan 

Birşeye düşman olmak için varlığını kabul ediyor olmak lazım değil mi?

Dinler zaten var ki. Sen tanrı kavramıyla karıştırdın mübarek.

Yok hocacım :)

1. isim, din bilgisi Tanrı'ya, doğaüstü güçlere, çeşitli kutsal varlıklara inanmayı ve tapınmayı sistemleştiren toplumsal bir kurum, diyanet:

TDK'da bu şekilde yer almış. Yani Tanrıya ya da dogaustu guclere ya da yukarida gecenlere bir sekilde inanmıyorsan dinin varlığını da reddetmiş oluyorsun aslında.

Tanrıyı kabul ediyor ancak dinleri reddediyor olabilir yani bir kişi. Hatta tam karşılığı olmasa da bkz. Deizm

since 2005 // tbt
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ByFth
    ByFth's avatar
    Erkek

@unbalanced her yorumunda sonunu kuran bize yetere getiriyorsun bizim görüşlerimizi açıklarken sanki biz kuranı ikinci plana atıyor hatta hiç kurana bakmıyormuşuz gibi anlatıyorsun ki oraya hiç girmeyeceğim zaten madem kuran sana yetiyor bırak mehmet okuyanın videolarını paylaşmayı yazıların zaten dinden bi haber olanların kafasını yeterince karıştırıyordur muhtemelen senin yazılarını okurken modları : oha ne kadar da bilgili nasıl da uzun uzun yazmış diye okuyorlardır şahsen ben okurken ne kadarda saçma diye okuyorum

@mhmdalmz muhammed kim? askerlik arkadaşın falan mı?

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

dini hükümler anlaminda elbette kur'an bize yeter.. ve evet kur'an ikinci hatta 100. plana atiliyor. sözde islam aliminden biri diyor ki, 500 tane ayet, bir hadis ile celisse biz hadisi seceriz.. böyle düsünceleri olanlar kur'ani nereye koymus :) 

Ben kimseye ne kadar bilgili oldugumu ya da bilgisiz oldugu gösterme amaciyla yazmiyorum. Yanlislarim eksiklerim cok var, sadece Allah'in kitabindan ögrendiklerimi söylüyorum. Mehmet okuyan'in her dedigine katilacak degilim, farkli düsündügüm konular var ama genel itibariyle adam kur'an merkezli olaylara bakiyor, adamin cemaati yok, para istemiyor, seni cemaatine cagirmiyor Allah'a cagiriyor, diyor ki kur'an oku.. 

Hatta söyle bir örnek veriyor: bir grup insan diyor ki sen araba sürmeyi ögrenme ehliyet alma, hep bizim taksiye bin, biz de senden para kazanalim. Ben de diyorum ki, ehliyet al kendi arabani kendin sür ve gidecegin yere kendin git..

Sana sunu sorayim: senin islam alimleri dedigin insanlara ben neden güvenmek zorundayim? Bu adamlarin ben dogruyu söyleyip söylemedigini nasil bilecegim? Allah'in dini söz konusuyken sana mi güveneyim? cübbeliye mi güveneyim? said nursiye mi güveneyim? geylaniye mi güveneyim.. Hic birini tanimiyorum.. Ee bu adamlarin beni Allah ile aldatmadigini nasil anlayacagim söyler misin? 

Benim acimdan cevabi basit: bu insanlarin hic biri güvenilir degil, milyonlarca insan tersini söylese de hakikat sayiyla belirlenmez. Oyle olsaydi cogunluk hakka iman ederdi.. O halde Allah bize bir kullanma klavuzu göndermis, onunla dogruyu yanlisi ayirt edebilmemizi istiyor.. Kusura bakma senin yedi ceddin de gelse beni Allah'in kitabindan yüz cevirttiremezsiniz. Sen atalarinin inandigi dine inanabilirsin, ben Allah'in indirdigi din, birilerinin kafalarina göre helal-haram kilamadigi dine tabiyim ve Muhammed peygamber de ayni dine tabiiydi. Benim inancim bu'dur

@mhmdalmz'in dedigi gibi evet peygamber benim arkadasimdir.. Itirazin mi var ? Neden böyle düsündügümü de burada yazdim https://www.tahribat.com/forum/zekat-konusunda-en-cok-merak-edilenler-246018/5#msg3118774

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hermes
    abdullahazad
    abdullahazad's avatar
    Erkek

konuyu acan ayri bir tarikatci, post atanlarin bir cogu ayri bir tarikatci (unbalanced senin tarikatci olduguna inanmiyorum seni ayri tutuyom hocam).

bir dine inaniyoruz diyorsunuz. Turkiye icin bahsedersem bu konuda en yetkili mercii diyanet iken masallah her salataligim var diyene elinizde tuz ile kosa kosa gidiyonuz.

nede olsa Turkiyede din kulaktan kulaga ogrenilerek inanilan bisi.

@yolcubulucu ya katiliyorum.

az insan çok huzur.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    ByFth bunu yazdı

@unbalanced her yorumunda sonunu kuran bize yetere getiriyorsun, bizim görüşlerimizi açıklarken sanki biz kuranı ikinci plana atıyor, hatta hiç kurana bakmıyormuşuz gibi anlatıyorsun, ki oraya hiç girmeyeceğim zaten. madem kuran sana yetiyor, bırak mehmet okuyanın videolarını paylaşmayı, yazıların zaten dinden bi haber olanların kafasını yeterince karıştırıyordur muhtemelen. senin yazılarını okurken modları : oha ne kadar da bilgili ,nasıl da uzun uzun yazmış diye okuyorlardır. şahsen ben okurken ne kadar da saçma diye okuyorum

yau, yazdığı yazının uzunluğu ile haklılığı arasında doğrudan bir bağ yok, bence.

kendisine mantıklı geleni yazıyor. 

Forum'da da iyice karşılıklı yazışıyorsunuz, ne var bunda?

askerlik arkadaşı da olmayabilirler ve hattâ çağdaş'ı da olmayabilirler fakât, aynı fikrin yoldaş'ları,paydaş'ları olabilirler. bunda da bir sakınca  göremiyorum ben, şahs'en.

~@~ 

@AbduLLahAzad. Diyânet de (dönem farketmeksizin) siyâsîlerin güdümünde. çok da itibâr'î bir yapı değil, bence.

RitmFarbRacourci tarafından 17/May/20 16:56 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hermes
    abdullahazad
    abdullahazad's avatar
    Erkek
    RitmFarbRacourci bunu yazdı
    ByFth bunu yazdı

@unbalanced her yorumunda sonunu kuran bize yetere getiriyorsun, bizim görüşlerimizi açıklarken sanki biz kuranı ikinci plana atıyor, hatta hiç kurana bakmıyormuşuz gibi anlatıyorsun, ki oraya hiç girmeyeceğim zaten. madem kuran sana yetiyor, bırak mehmet okuyanın videolarını paylaşmayı, yazıların zaten dinden bi haber olanların kafasını yeterince karıştırıyordur muhtemelen. senin yazılarını okurken modları : oha ne kadar da bilgili ,nasıl da uzun uzun yazmış diye okuyorlardır. şahsen ben okurken ne kadar da saçma diye okuyorum

yau, yazdığı yazının uzunluğu ile haklılığı arasında doğrudan bir bağ yok, bence.

kendisine mantıklı geleni yazıyor. 

Forum'da da iyice karşılıklı yazışıyorsunuz, ne var bunda?

askerlik arkadaşı olmayabilirler ve hattâ çağdaş'ı da olmayabilirler fakât, aynı fikrin yoldaş'ları,paydaş'ları olabilirler. bunda da bir sakınca  göremiyorum ben, şahs'en.

~@~ 

@AbduLLahAzad. Diyânet de (dönem farketmeksizin) siyâsîlerin güdümünde. çok da itibâr'î bir yapı değil, bence.

durum daha vahim oyleyse :D

az insan çok huzur.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

@abdullahazad ben hayatim boyunca hic bir cemaate tabi olmadim (sana bir özel mesaj atacagim bu konuyla ilgili)... Evet maalesef islam'i tarikatsiz, mezhepsiz anlayamama olayi var. Cünkü karsidaki kisiyi aptal yerine koyuyorlar, anlayamazsin sen diyorlar, su Allah dostudur diyor, bunun ilmi söyle var böyle var.. Haliyle insan kendini bunlarin yaninda kendini kücük görüyor.. Ve birilerine tabi oluyor. Birilerine tabi olan adamdan her sey beklenir.. Isid'ci de olur, putperest de.. Bazi arkadaslarm benimle bu konular yüzünden artik konusmuyorlar. Cünkü putlarina tapiyorsun.. Adam onlari insan olarak görmüyor, Allah'in temsilcisi, Allah'in dostu olarak görüyorlar.. Ee laf edince de suclu sen oluyorsun.. 

Diyanet devlete bagli kurum, para oradan geliyor.. Böyle olunca devlet/hükümet aleykine bir sey diyemez. Bir yandan diyanetin varligi iyi, bu tarikatleri bi sekilde dizginleyebiliyor. Diyanet olmasaydi suan bir sürü tarikat peyda olur ve hepsi islami otorite olur. En azindan bir cogu "diyanete" tabi oluyor.. Ben diyanete karsi olsam da bu tarikatler yüzünden diyanetin varligi mantikli. 

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    abdullahazad bunu yazdı
    RitmFarbRacourci bunu yazdı
    ByFth bunu yazdı

...

~@~ 

@AbduLLahAzad. Diyânet de (dönem farketmeksizin) siyâsîlerin güdümünde. çok "da" itibâr'î bir yapı değil, bence.

durum daha vâhim oyleyse :D

yalnız, orada bir "da" bağlaçı var, kankim Arko. ^^` yâni, @UnBalanced'in de açıkladığı bir durum var yâni. (Ula dengesiz ^^` )

(çok ilginç, her iki taraftan da arada bir-iki birey çıkıp,global konjonktür'de, yerel ahvâl ve şerâit'i kurtarabiliyor. değişik bir denge. denk'lem'e oturmuyor gibi, yâne . @@, } neyse, ben kaçtım bir miktar süreliğine.)

~@~

@MorganBlack, ya dostum dışarıdan birinin fikrine ne gerek burada üyelerle yazışıyoruz işte Forum'da. Menât.

RitmFarbRacourci tarafından 17/May/20 17:08 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
Toplam Hit: 24114 Toplam Mesaj: 98
zekat konusu