folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Akkuyu Nükleer Santrali Hayırlı Olsun

Akkuyu Nükleer Santrali Hayırlı Olsun

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    askmilitani
    askmilitani's avatar
    Erkek

Nükleer enerji için çok geç kaldık , şu an mevcut enerji santralleri su, kömür ve doğal gazla çalışmakta. Doğal gazla çalışması demek dışa bağlanma kısmıdır. Türkiyenin %10 karşılayacağı söylenmekte keşke 10 nükleer santralimiz daha olsaydı. Çevre konusunda  onca sayılan ülkelere bişey olmadı. İnşallah her sene bi nükleer enerji santrali için bi temel atılır da havadan ödemelerimiz azalır. Ülkemize hayırlı olması temenni ile ..

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Iruretta
    Iruretta's avatar
    Erkek
    oinomaos bunu yazdı

sayfa sayfa yazı yazarım. adam gelmiş diyor ki "fransa yapınca kirlenmiyor biz de mi kirleniyor anlamıyorum". adam sanıyor ki araba egzostundan çıkan bir gaz bu kirlilikte öyle bir şey.

özet yazayım: wiki yi açın şuna bakın

Dünya da kaç tane nükleer santral var?

Kaç tanesi halen faaliyette?

Yeni yapılan kaç tane var?

Bunları bir yerde toplayın kağıda yazın.

Sonra şuna bakın. Dünya da nükleer santral kazaları kaç tane olmuş.

Benim hatırladığım 5 / 1000 di yani %0.5 ihtimal kaza oluyor.

Şimdi gidin bakın bakalım santral nere yapılıyor ve yenileri nereye yapılacak

Sonra yapılacak olan 3 santralde herhangi bir kaza olursa ülkenin nufüsunun kaçı hayatta kalacak?

Kalanların kaçı yıllarca acı çekecek.

Buna rağmen kem küm diyenin aklını beynini sikeyim. 

He ek olarak neden nükleer santraller deniz kıyısına yapılır?

Isı arkadaşlar sıcaklıktan dolayı. Bizde buraya yapıyoruz ve 3 tarafı denizle çevrili olan ülkemizin güzelim denizlerindeki balıkların analarını sikeceğiz ama çoğalmayacaklar.

Çünkü nükleer santraller kuruldukları alanda deniz suyunun ısınını arttırırlar (enerjinin dönüşümü kanunu falan var ya nükleer çubuk gidiyor yerine ısı ve elektrik geliyor) bu ısı da doğal canlı yapısını sikip atacak.

Özet dedim ama yazdıkça delirdim cehaleti gördükçe sinirlendim.

Ülkenin enerjisinin %10 karşılayacak diye aldığımız riske bak amk. La kaçak elektrik kullanan orospu evlatlarını engellesek zati 10 yılda üretilecek santrale gerek kalmıyor.

La sikeyim cehaleti lanet olsun eğitimsizlik. Okumayacaksınız ya bu yazdıklarımı en çokta o koyuyor kitap yazsamda okumayacaksın, özet yazsam da amk sizin gibi okuyamanların.

Hep siz okumayanlardan oluyor alayınızı sikeyim okuyun amk okuyun.

Söylediklerinin bir kısmı doğru büyük bir kısmı yanlış. oku oku diyen birine göre ne yazık ki at gözlüğü ile olaya bakmışsın. Nükleer santral kazalarında kaç kişi ölmüş bir araştır istersen. Ayrıca kazalar nasıl olmuş onlarıda bir araştır. Son olarak kaza olan santrallerde sızıntılar niye olmuş bir de onu araştır. Ben sağcı olmayan birisiyim ama ülke olarak aç kalmamak yapılması gereken bazı adımlar vardır. Bunlardan birininde enerji açısından dışa bağımlığın en aza indirilmesi olduğunu gerizekalı bile söyler. Bunun şuan yapılabilecek en ucuz ve verimli yöntemi bu. Bunu yapmak zorunda ülke. Sen git bir icat yap nükleer santrale gerek kalmadan verimli elektirik üretelim amenna. Yapılmasın bu orospu çocuklarının bulduğu nükleer enerji.

http://yanduvar.blogspot.com/
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    emrah20
    emrah20's avatar
    Erkek
    Hiç bir yenilik ucuzluk getirmez, getirmedi. Aksine fiyat artırır. Bunun gelişim maliyeti, yatırım maliyeti, işletim maliyeti, finans maliyeti, hepsi çıkması ve üstüne bir de kazanç sağlaması gerekiyor. Kazancı olmayan bir işe kimse yatırım yapmaz. Hiç gördünüzmü yeni çıkan bir otomobilin eski modelinden daha ucuza olduğunu ? Buna bir de senelik enflasyon eklendiğinde hiç bir zaman ucuzlama olmayacak. Teknolojik gelişme olacak bir tek. Bu da bize yansımayacak. Elektrik kaçağı da her tür olacak. Terörün olduğu yerde kim gidip dağ başına denetim yapar ? Var mı aranızda öyle bir yiğit ? Ben gitmem. Adam da bunu biliyor ve atıyor bir kablo ve bir kanca kullanıyor. Bir kere alışkanlık olduktan sonra da kimse bu alışkanlığı bırakmak istemez. Ancak zoru görecek ki, ödemeye razı gelecek. Bu iş böyle gelmiş, böyle gider.

Kendisini Hacker sanan zibidilerden değilim.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    askmilitani
    askmilitani's avatar
    Erkek

HANGİ ÜLKENİN KAÇ SANTRALİ VAR

FRANSA

Nükleer Reaktör Sayısı 59

Kurulu Gücü 63.260 MW

Üretilen Enerji (yüzde)76,18

ALMANYA

Nükleer Reaktör Sayısı 17

Kurulu Gücü 20.470 MW

Üretilen Enerji (yüzde)28,82

ARJANTİN

Nükleer Reaktör Sayısı 2

Kurulu Gücü 935 MW

Üretilen Enerji (yüzde)6,18

BELÇİKA

Nükleer Reaktör Sayısı 7

Kurulu Gücü 5.824 MW

Üretilen Enerji (yüzde)53,76

BREZİLYA

Nükleer Reaktör Sayısı 2

Kurulu Gücü 1.766 MW

Üretilen Enerji (yüzde)3,12

BULGARİSTAN

Nükleer Reaktör Sayısı 2

Kurulu Gücü 1.906 MW

Üretilen Enerji (yüzde)32,92

KANADA

Nükleer Reaktör Sayısı 18

Kurulu Gücü 12.577 MW

Üretilen Enerji (yüzde)14,80

ÇİN

Nükleer Reaktör Sayısı 11

Kurulu Gücü 8.438 MW

Üretilen Enerji (yüzde)2,15

ÇEK CUMHURİYETİ

Nükleer Reaktör Sayısı 6

Kurulu Gücü 3.634 MW

Üretilen Enerji (yüzde)32,45

MACARİSTAN

Nükleer Reaktör Sayısı 4

Kurulu Gücü 1.859 MW

Üretilen Enerji (yüzde)37,15

İNGİLTERE

Nükleer Reaktör Sayısı 19

Kurulu Gücü 10.097 MW

Üretilen Enerji (yüzde) 13,45

ABD

Nükleer Reaktör Sayısı 104

Kurulu Gücü 100.683 MW

Üretilen Enerji (yüzde) 19,66

ERMENİSTAN

Nükleer Reaktör Sayısı 1

Kurulu Gücü 376 MW

Üretilen Enerji (yüzde)39,35

BU KADAR ÜLKEDE VAR

Karşı çıkan siz değerli arkadaşlar tamam nükleer kullanmayalım, hidroeliktirik santrali de kurmayalım doğa kuşlar vs  buyrun kurun dışa bağlı kalmayalım buyrun :)

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

Aramızda projede çalışan var . Bişeyler yazzsada okusak .

Minimalist Değilim Tembelim
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pirefosyönel Üye
    Queltos
    Queltos's avatar
    Erkek

Geç bile kalındığını düşünüyorum. Hayırlı olur umarım 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ltcelik
    ltcelik's avatar
    Erkek

Türkiye Almanyadan bilmem kaç katı fazla güneşlenme saatine sahip, fakat kurulu güneş gücü bilmem kaç kat fazla..

Nükllerin tehlkeleri dışında en korktuğum şey içine "Türk Kafası"nın girecek olması.. 

"Bagh bişe yapmiyir"

Din Kitaplarını Okuyup Anlayana Ateist, Okuyup Anlamayanlara "dindar" denir... Nikola TESLA.. ben mi? Ne okurum ne anlarım... Kendi kendime de uyuz oluyorum ama olamıyorum.. "Ama efsaneyi çıkarıp atarsan ve yaptıkları eylemlere bakarsan... ..Jedi'ların mirası başarısızlıktır. İkiyüzlülüktür, kibirdir."
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek
    ltcelik bunu yazdı

Türkiye Almanyadan bilmem kaç katı fazla güneşlenme saatine sahip, fakat kurulu güneş gücü bilmem kaç kat fazla..

Nükllerin tehlkeleri dışında en korktuğum şey içine "Türk Kafası"nın girecek olması.. 

"Bagh bişe yapmiyir"

+1 Bakınız Organik Hoşaf.. :) Aklıma geldi de.. 

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dertli
    dertli's avatar
    Erkek

cahil insan çok her yerde olduğu gibi burda da mevcut.

cem yılmazın dediği gibi beyin yok fikir var.

vakti zamanında süleyman demirel şöyle diyor ;

"Nükleer santral, sadece santral değil. Nükleer teknoloji. Nasıl ki Türkiye, elektriğin gerisinde kalmış. Nükleer teknolojinin de gerisinde kaldı. 30 sene gerisindeyiz. Nükleer teknolojinin 2000'li yıllarda insanlığa ne vereceği, daha şimdiden düşünülüyor. Çok şey verecektir. Elektriği de teknolojisi de şart.Bence bunları tartışmak bile geride kaldığımızın işaretidir."

olaya sadece elektrik olarak bakanlar sadece boşa kasan tipler.  ne iş yaparsın. ne mezunusun. olayla ilgili ne kadar bilgin var. internetten okuduğun dışında kimle konuştun, kimle görüştün.

ülkede sanki riskli ağır sanayi yokmuş gibi konuşanlar var. bunların patlama riski yokmu. aynı güçte olmasada risk var. hadi bunu da geçtim. çevre ülkedekiler patlasa bile senin zararın ne olucak bunun bilincinde değilsin. üstelik kaç tanesi patlamış.

zaten önüne geleni,yoldan geçeni,amelesini, bağcılardaki tırrekleri işe alıcaklarda dur lan bi kafamı sokayım bakayım bişey oluyormu diye bakıcak. ya bi sktr git mk.

bununla ilgili burdan rusyaya eğitime gidenler var. şuanda hala devam eden. konuyu bi görseler keşke.

eleştirininde bir dozu olur. tamam yap işlet devret mantığını tartışırsın eyvallah desteklerim. kendi paranla tokatlanırsın anlarım desteklerim. bunlara karşı iş yaparsın,başarıların olur destek iste eyvallah. ama boşa kasmanın manası yok.

imzayı bıraktım basıyorum artık
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    _CD_
    _CD_'s avatar
    Erkek

Nükleer teknoloji demek nükleer silah demektir. Diktatör filminden bir replik "ahmet nejat'ın bile nükleer silahı var", ihtiyaç varmı kesinlikle adamın uçak gemisi, deniz altısı yıllarca yakıt almadan yoluna devam ediyor ya bizimkiler? 

Klavyeden atıp tutmak kolay böyle şeyleri yok osmanlıyız yok türküz analarını s.... ama neyle taşla sopayla mı? Petrol vermeseler tankımızı hareket ettiremeyiz.

Algoritması yok bu aşkın; 8 Harf 3 Hece.
Toplam Hit: 17599 Toplam Mesaj: 148
türkiye akkuyu nükleer santral