folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Akkuyu Nükleer Santrali Hayırlı Olsun

Akkuyu Nükleer Santrali Hayırlı Olsun

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek
    Tayga bunu yazdı
    DJ_Alper bunu yazdı
    Tayga bunu yazdı
    DJ_Alper bunu yazdı
    Tayga bunu yazdı
    DJ_Alper bunu yazdı
    Tayga bunu yazdı
    DJ_Alper bunu yazdı
    Tayga bunu yazdı

Nukleer santral bizim degil ne bu iştah mk .)

Yapan Ruslar bizimkiler sadece hafriyat işini yapacak geliri de Ruslarin elektrigi hala satin aliyor olacaz Ruslardan. Bunun neresine seviniyonuz anlamadim hafriyatini tasicaz diye mi butun bu heyecan.)

kanıt?

Hiç mi incelemediniz ihaleyi .)

koy ihale şartnamesini okuyalım hocam

Harbiden adamlar sizin keyfiniz icin mi 20 milyar dolarlik yatirim yapacak saniyodunuz .)

Neyse gene de ben sartnamenin esaslarinin iceriginin roportaj olarak veriyim.

http://www.akkunpp.com/akkuyuda-ilk-elektrik-uretimi-2019da-baslayacak

1. o limnkte öyle birşey yazmıyor

2.si yatırmı yapan türkiye rusya değil

3. sü öyle birşey olsa zaten kemal bunu davulla zurnayla açıklardı :)

adam akıllı kanıtın varsa koy yoksa boşa kasma hoca 

O kadar sayfayi ne cabuk okudun ve anlamadin .)

Kimse icin kasmiyorum ama bilmediginiz biseyi gorunce hemen reddetmeyin bi arastirin 

Referansimiz Kemal mi oldu o elestirmiyorsa dogrudur he .)

Tum roportaji dikkatlice bida oku kasma cevap verecem diye burasi er merdani degil .)

hocam komik duruma düşüyorsun yapma :)

Komik olacak bi durum yok hocam yanlissam yanlisim derim nolucak .)

ok

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    moi
    moi's avatar
    Erkek
    DJ_Alper bunu yazdı
    Tayga bunu yazdı
    DJ_Alper bunu yazdı
    Tayga bunu yazdı

Yapan Ruslar bizimkiler sadece hafriyat işini yapacak geliri de Ruslarin elektrigi hala satin aliyor olacaz Ruslardan. Bunun neresine seviniyonuz anlamadim hafriyatini tasicaz diye mi butun bu heyecan.)

kanıt?

Bunu buldum;

http://www.greenpeace.org/turkey/Global/turkey/binaries/2010/6/akkuyu-nukleer-anlasmasi.pdf

Madde 5 son paragrafta her bir ünitenin ticari işletmeye alınmasından sonra, 15 yıldan önce olmamak kaydıyla şirket gelirinin %20 sini türk tarafların alacağı yazıyor. Proje Şirketi hisselerinin en az %51 i de Rus tarafalara ait olacakmış.

25 sene kadar vergi haricinde bişey alamayız bunlardan gibi duruyor.

Sadece paranoyaklar hayatta kalır...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    karakutu
    karakutu's avatar
    Erkek
    moi bunu yazdı
    DJ_Alper bunu yazdı
    Tayga bunu yazdı
    DJ_Alper bunu yazdı
    Tayga bunu yazdı

kanıt?

Bunu buldum;

http://www.greenpeace.org/turkey/Global/turkey/binaries/2010/6/akkuyu-nukleer-anlasmasi.pdf

Madde 5 son paragrafta her bir ünitenin ticari işletmeye alınmasından sonra, 15 yıldan önce olmamak kaydıyla şirket gelirinin %20 sini türk tarafların alacağı yazıyor. Proje Şirketi hisselerinin en az %51 i de Rus tarafalara ait olacakmış.

GreenPeace'in kimlere ne için hizmet ettiği en koyu çevreciler tarafından kabul edilirken bunu referans göstermen bence biraz yersiz olmuş. 

Mevzu derin | Papikolas Planet
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    moi
    moi's avatar
    Erkek
    karakutu bunu yazdı
    moi bunu yazdı
    DJ_Alper bunu yazdı
    Tayga bunu yazdı
    DJ_Alper bunu yazdı
    Tayga bunu yazdı

kanıt?

Bunu buldum;

GreenPeace'in kimlere ne için hizmet ettiği en koyu çevreciler tarafından kabul edilirken bunu referans göstermen bence biraz yersiz olmuş. 

Aynı metin resmi gazetede de yayınlandı hocam; http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2010/10/20101006-6.htm

Sadece paranoyaklar hayatta kalır...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek

yeterince uzakta olduğuma sevindim.

Çernobil faciasını, rusya hükümetinden torpille atanmış işi bilmeyen bir mühendisin olaya mudahale edememesinden dolayı yaşanmıştır.

Bizde de koyarlar birkaç sınav sorularını çalıp memur olmuş mühendisi

Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tayga
    Tayga's avatar
    Erkek

Aslinda demek istediğim bu işten TR karlı çikamaz elin çukuyle gerdeğe girilmez yapacaksan kendin yap istediğin kadar ona kimsenin sözü yok

Ama bu işi de köprü ihalelerine çevirdiler ondan bahsediyordum ben, millet mevzuyu yanlis rotaya soktu .)

http://www.enerjiatlasi.com/haber/akkuyu-nukleer-santrali-nin-maliyeti-57-milyar-tl-artti

Edit:Bu yazi yazildiğinda dolar 2.84 müş.Şartlar halen aynen gecerli .

Tayga tarafından 03/Nis/18 12:52 tarihinde düzenlenmiştir
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek
    Tayga bunu yazdı

Yazmak istediğim bu işten TR karlı çikamaz elin çukuyle gerdeğe girilmez yapacaksan kendin yap istediğin kadar ona kimsenin sözü yok

Ama bu işi de köprü ihalelerine çevirdiler ondan bahsediyordum ben, millet mevzuyu yanlis rotaya soktu .)

http://www.enerjiatlasi.com/haber/akkuyu-nukleer-santrali-nin-maliyeti-57-milyar-tl-artti

Edit:Bu yazi yazildiğinda dolar 2.84 müş.Şartlar halen ayni gecerli .

aslında demek istediğim  dediysen

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Böcüklerin Efendisi
    krypt
    krypt's avatar
    Erkek
    DJ_Alper bunu yazdı
    Tayga bunu yazdı

kanıt?

http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2010/10/20101006-6.htm

"TETAŞ, Proje Şirketi'nden, ESA'da belirtildiği şekilde, NGS'de üretilmesi planlanan elektriğin -Ünite 1 ve Ünite 2 için % 70'ine (yüzde yetmiş) ve Ünite 3 ve Ünite 4 için % 30'una (yüzde otuz)- tekabül eden sabit miktarlarını her bir güç ünitesinin ticari işletmeye alınma tarihinden itibaren 15 (on beş) yıl boyunca 12.35 (on iki nokta otuz beş) Amerika Birleşik Devletleri (ABD) senti/kWh ağırlıklı ortalama fiyattan (Katma Değer Vergisi dahil değildir) satın almayı garanti eder."

Fanboys be fanboys.

while (1<2)
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

enerji gerekli birşey ama ülkemizde o enerjiyi yönetecek sınırlı sayıda zeka var ve ne yazıkki onlarıda oraya almazlar , oraya ne akdar yobaz ne kadar boş insan var onları alırlar sonrada patlar olan bize olur...

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek

Yahu kime ne hikaye anlatıyor bunlar, Enerji deryasında yüzer haldeyiz, bütün mesele sömürmek olmasa, her kese yetecek enerji vardır, Nükleer belalı bir iştir, uzak durmak gerek.. 

Elektriği bile tam verimli olarak kullanmıyoruz, 100 Wat harcadığın elektrikle 10 kw lık iş gücü elde edebileceğin sistemler kurmak mümkün.. Bunu şöyle düşünün, 5 yıl öncesine kadar led lambalar yoktu, 100 Wat gibi yüksek bir akım ile aydınlanırdık, ama şimdi aynı ışık gücünden daha kalitelisini 6 wat harcayarak elde edebiliyoruz..!

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
Toplam Hit: 17602 Toplam Mesaj: 148
türkiye akkuyu nükleer santral