folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder "Allah" İle "Tanrı" Kelimesi Arasındaki Fark!

"Allah" İle "Tanrı" Kelimesi Arasındaki Fark!

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    Yok anlamadigim Allah diyen Tanri diyenden daha mi inancli ? ...Illa Zekeriya Beyaz'a mi soralim :D

Hep denedin. Hep yenildin. Olsun yine dene , yine yenil ama daha iyi yenil !
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xtlan
    xtlan's avatar
    Dişi
    NighT-7 bunu yazdı:
    -----------------------------
    xtlan bunu yazdı:
    NighT-7 bunu yazdı:
    La İlahe İllallah !
    (
    Hiçbir Tanrı Yoktur, Sadece Allah Vardır  Allahtan Başka İlah/Tanrı Yoktur)
    milletin burada soylemeye calistigi sey 2. 3. 5. bir tanri degil zaten.senin allah dedigine tanri diyoruz fark yok arada...
    tamam kızma
    :) niye kizayim ya bana ne :) oleni ben yargilamiyorum ki.herkes kendi bacagindan asilacak.

"Toros dağlarının tepelerinde tek bir Türkmen evinin bacası tüter halde kalmış ise, ben bu milletten umudumu kesmem, bayrağımı göğsüme sarar, milletimin istiklali uğruna ölürüm. Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK"
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek

aq o alinti yaptıın eleman once turkce ogrenip derdini turkçe anlatsın.

ben arapça anlamıyorum oole ayar vermek için ota boka sokulan gereksiz arapcanin aq beyin bulandirmaktan başka bişey değil.

Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    persian
    persian's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Allah ve Tanrı ayrımını yapan tek bir cemaat vardır oda gülen cemati.. Hatta bu  cematin iktidarda olan partsinin askeriyeyle ne kadar zıt düştüğünü bilmeyen yoktur şöyle bir örnek vereyim Askeriyeyle zıklıklarına Askeriyede Yemin ettirilirken Tanrım ifadesi kullanılırmış.. askeriyeye kaynıyan fetocuların en kıl oldukları olayda budur onlara göre Sadece Allah vardır.. Tanrı yoktur..

ve de bu gülen cematinden fanatik herhangi biriyle askeriye ile ilgili konuşmaya başlarsınız ilk lafları Allahsızlar Allahı bile ağızlarına alamıyorlar olur.. Askeriyeyle kavgaları bu nedenlere dayanıyor..Şimdi ne alaka diyen fanatik akpliler çıkabilir ben  cevabımı şimdiden vereyim çok alaka.. Aşağıda :)

AKP=gülen=Gericilik=Dinazor nesli=Kavga=Anayasa Mahkemesi,Yargıtay,Danıştay,YÖK,Federasyon,Askeriye,CHP,MHP,Anavatan,çiftçi,izmir,işsiz vatandaş ~

(~ Bilmeyenler için sonsuzluk işareti)

Kavgalı olmadıkları=Ali dibo=Tarikatçiler=dervişler=El kadılar=ABd=Talabani=Barzani=Şeyh Maktum=keh kuke kehkuhculer :)

Tarafsız oldukları tek yer PKK ama öcalana sayın diyeŞehitlere kelle diye hitap edebiliyorlar..

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek
    helal persian :)

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Bu arada sunu birisi tercume etsin :))

Allah dendiği an,bütün kainatta tecelli eden isimleriylebir zat-ı ecell-i A-la akla gelir Allah kelimesiyle anlaşılan budur.yani o Mabudu mutlak,Halıkı mutlak,Maksud-u mutlak,Rezzak-ı mutlak,Bari-i mutlak,Cemil-i mutlak'tır.

Hep denedin. Hep yenildin. Olsun yine dene , yine yenil ama daha iyi yenil !
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BiGGest
    BiGGest's avatar
    Erkek

ağlanacak haline gülüyosun... kardeşim daha inanclı meselesi değil...niye Allah denilmiyo ? Tanrı Ne...Biz neden tanrı diyoruz ? şarkılarda söylenince daha hoş duruyo diyemi...Bizim türk milleti kadar özenti baska bi millette yoktur..

Allah ' a tanrı denince çağdaş olunur der biri çıkar şimdi..bende yuh derim

BiGGest was here! [ C.r {YesileV GrandMaster} ]
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xtlan
    xtlan's avatar
    Dişi
    BiGGest bunu yazdı:

ağlanacak haline gülüyosun... kardeşim daha inanclı meselesi değil...niye Allah denilmiyo ? Tanrı Ne...Biz neden tanrı diyoruz ? şarkılarda söylenince daha hoş duruyo diyemi...Bizim türk milleti kadar özenti baska bi millette yoktur..

Allah ' a tanrı denince çağdaş olunur der biri çıkar şimdi..bende yuh derim

tanri turkce allah arapca simdi tanri diyincemi ozenti oluyoruz :)

"Toros dağlarının tepelerinde tek bir Türkmen evinin bacası tüter halde kalmış ise, ben bu milletten umudumu kesmem, bayrağımı göğsüme sarar, milletimin istiklali uğruna ölürüm. Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK"
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    turunc4u
    turunc4u's avatar
    Erkek
    İsteyen istediğini der. İnanç meselesi... Bi konuyuda siyasete çekmein amk.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BiGGest
    BiGGest's avatar
    Erkek

xtlan bunu yazdı:

tanri turkce allah arapca simdi tanri diyincemi ozenti oluyoruz :)

Tanrı Türkçemi ?

BiGGest was here! [ C.r {YesileV GrandMaster} ]
Toplam Hit: 11441 Toplam Mesaj: 98