folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder "Allah" İle "Tanrı" Kelimesi Arasındaki Fark!

"Allah" İle "Tanrı" Kelimesi Arasındaki Fark!

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

BiGGest bunu yazdı:
    -----------------------------
    kendimi kilisedeymişim gibi hissettim..ürperdim resmen.

Hoca tamam sen Allah kabul et ,biz Tanri ve Allah'i birlikte kabul edelim , kendini klisede hissetme burasi Tahribat...Ha bu arada Tanri Turkcedir ,bu kadar nettir ve basittir...Taa orta asya daki kaynaklardada Tengri olarak gecer... 

Hep denedin. Hep yenildin. Olsun yine dene , yine yenil ama daha iyi yenil !
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    persian
    persian's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Ya arkadaşlar benim yazımı baktıysanız hiç gerek yok münakaşaya girmeye bu dindar arkadaşlarla,,onlar herkesle kavgalı çünkü herşeyi kendileri biliyor gerçi kendileriyle bile kavgalı ama neyse.. Bakın anlaştıklarınıda yazdım..

Atatürk gibi insanlar bunlara laf yok herşeyi bunlar bilir..

http://www.haberturk.com/haber.asp?id=24847&cat=110&dt=2007/05/31 Bakın Modern türban geliştirdiler :))

Arkadaşlar Tanrı denmicek bitti.. Fethullah hocanın kendi geliştirği Kuranda öyle yazıyor araya girilmez..Hicazet alınız susunuz.. :)

Hem Bunların yararına bişi oldumu günah değil olmadımı günah.. Bunlar deniz fenerindeki kurban paralarını kanal7ye aktarırken gayat normal.. (Alman polisi ortaya çıkardı) Ama Chp kurban parası yada halktan başka yollarla toplanmamış kendi parasını  kanalturke gönderirken haram parası olur..  Dincilik yapan din tüccarlarının peşine takılmış kitleye dicek birşey bulamıyorum.

Dindarlara saygımız sonsuz dincilik yapanlara ise tam tersi..

AKP=gülen=Gericilik=Dinazor nesli=Kavga=Anayasa Mahkemesi,Yargıtay,Danıştay,YÖK,Federasyon,Askeriye,CHP,MHP,Anavatan,çiftçi,izmir,işsiz vatandaş ~

(~ Bilmeyenler için sonsuzluk işareti)

Kavgalı olmadıkları=Ali dibo=Tarikatçiler=dervişler=El kadılar=ABd=Talabani=Barzani=Şeyh Maktum=keh kuke kehkuhculer :)

Tarafsız oldukları tek yer PKK ama öcalana sayın diye Şehitlere kelle diye hitap edebiliyorlar..

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hojucuk
    hojucuk's avatar
    Erkek

BiGGest bunu yazdı:
    kendimi kilisedeymişim gibi hissettim..ürperdim resmen.

kilisede ocu, yaratikmi varda urperiyorsun.. camii ne icinse kilisede onun icin, actigin baslik sacmalatmaya musait inanclara saygisizlik yapma.

Tanri yahut Allah ne fark eder hoca?, fesatlik olmasin herkes isine baksin .

C* ya hepsin ya hic..ya TÜRK"sün ya pic!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ExcaliburTBT
    ExcaliburTBT's avatar
    Erkek
    puhhaha harbi la biraz daha sıkı$salar türban mı ? o ne lan ne işe yarar vs vs dicak bu RTE takımı :D ak modern türban ismide ayrı bi komedi ztn xD
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BiGGest
    BiGGest's avatar
    Erkek

hoca yavas koy oke..agzından cıkanı kulagın duysun..neye el / dil uzattıgını unutma..

ayrıca konu türban diil..saptırcaksan hiç yazma ondan iyi..

BiGGest was here! [ C.r {YesileV GrandMaster} ]
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

şimdi biraz önce allahın malından pm aldım.Bana ilk pmsinde beni msne ekle Türkiyeyi anlatayım ayrıca imzanı kaldır diyordu.Emir veriyor bende gereken cevabı yazdım.Daha sonra bir mesaj daha atmış;

----------------------- 

Bak ben senin imzandaki o Sacma sapan ifadeye takıldım turkiye musluman ulkesi degildir!!! ne demek bu ? gerci internette senin gibi zararlı ıcerıge sahıp kulaklarında kupe ellerınde sarap serserı tıplı cok eleman var ama kendıne gel sen Ataturk ve Ataturkculugun ne oldugunu anlamamıssın!!! O zaman sana bır soru! Ataturkculugu bu kadar iyi biliyosan atatürk resimlerinide çok görmüşsündür! bir resimde atatürk kafası sarıklı bir cami hocasıyla yanyana dua ediyor. Eger bu ulke müslüman bir ülke olmasaydı o zaman böyle bir resimde olmazdı! atatürkün ne demek istediğini ve düşüncelerinin tarafsız yayın içeriğine sahip bir yayın kuruluşundan tek başına boş düşünceyle oku ve yorum yap.
    Senin gibi cahil ve ne olduğu belirsiz kişilere kendimi tanıtacak kadar küçülmedim! bizde saygı sevgi adap görgü sayılana ve sevilene ya da sayılacak sevilecek kişilere gösterilen öngörü koşullarıdır.! sana dediğim gibi keşke ankarada olsanda sana bütün bunları uygulamalı anlatsam! Anladın sen onu hadi bakalım aklını başına al Türklük ne demek Kürtlük ne demek Gavurluk ne demek bütün bunları anla sindir sonra yorum yap! büyümeden koşamassın !
    ------------------------
    Zavallı diyerekten başladım yazmaya Türkiye cumhuriyeti laik sosyal demokratik hukuk devletidir.Bu TC Anayasasına göre Türkiye nin tanımıdır.Göründüğü gibi Türkiye müslüman ülkesi değil olarak karşılanmış benim devletin dini yoktur deyişim.

Burdan yola çıkılarak görüldüğü üzre tanrı allah gibi bir çok kavram yine Türklerin elinde mundar ediliyor.Ahh Atam ahh sana çok kızıyorum şu görgüsüz bilgisiz cahil halka demokrasiyi bıraktın, özgürlüğü bıraktın, Cumhuriyet rejimine geçirdin.

Türklerin eline ne verirseniz içine ederler.Cumhuriyet böyle, siyaset böyle.Türklerin iyi olduğu konu nedir sora bilir miyim?Dini, milliyetçiliği, Atatürk ü siyaset aracı olarak kullanıp sömürü yapıyoruz bravvo.ÖTe yandan kulağımızda küpe elimizde şarap varmış sırf Atatürk ü sevmeyenlere kıl oluyorum ülke rejimini bozmak isteyenler ekıl oluyorum diye.

İŞte sonuç bu neymiş tanrı deyince olmaz mış.Kimsiniz siz ya ben ne istersem onu derim.Al hebedi dedim anlamını bilmiyorum şimdi attım hebedi bana güç ver, doğru yoldan çıkartma.Duamıda ettim şimdi gavurmu oldum nedir bu?Varya bu kadar cahillik bu kadar saçmalık olmaz.

Görüyoruz kimlerin tanrı dedimi karşı çıktığını yukardaki gibi anayasanın 2. maddesinde Trükiye Cumhuriyeti laik sosyal demokratik hukuk devletidir kavramını bilmeyen Atatürke laikliğe hakaret eden sevmeyen ama işleri düştüğünde laiklik, demokrasi, özgürlük, Atatürk ün sarıklı hoca ile çektirdiği fotoğraftan bahsede zavallılar başka hiç birşey değildir.

Bu yüzden bu tip bilgisiz cahil insnalarla konuşmak neredeyse işkencedir.Demokrasiden özgürlükten bahsederler ama bahsettiği kavramları bilmezler.Elinde olsa 2 günde bu kavramları islerler sonra kalkıp vıdı vıdı defolun ya.

Benim allahım hebedi al bundna sonra hebedi diyicem ne allah ne tanrı evet ne oldu?Allahı saymadım mı yada hrtistiyanmı oldum ben allaha hebedi diyorum ya kim ne diye bilir benimle TANRI arasında.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    inSanDeiL
    inSanDeiL's avatar
    Erkek
    Tüm konulara yaptıqımız qißi ßununda icine ettik.Helal ßize...

Derken qüne$ doqdu ufku çizen kahve renqi daqLarın ardından,ve Senin ßa$ın omZumda!..
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hojucuk
    hojucuk's avatar
    Erkek

Aferin yanitini iyi vermissin. Bu arada zumsuk, pm demisken.. forumun iq seviyesii mi dustu yoksa pm atmak moda aksiyon mu oldu?

Ota boka PM atan genclere; adres, yer ver geleyim, goruselim olayi yerini modern toplumda msn ver, pm at olayina biraktida bu site yeri degil bu tip ahkam kesimlerinin. Yorum, yanit yazarsiniz  yahut sessiz kalirsiniz ve meselede basladigi yerde kapanir, sacmalamanin geregi yok.

C* ya hepsin ya hic..ya TÜRK"sün ya pic!
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TugrulBaba
    TugrulBaba's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    ComputerWolf bunu yazdı:
    tanrı   مَعْبُود; ibadet edilen; ilah; tanrı; mabut;

Burada tanrı yazmıyor "ma bûd" yazıyor. 

önemli olan orada ne yazdığı değil aslında sadece düzeltmek için belirttim kimse takılmasın.

Tanrı dediğimde karşımdaki benim neyi yada kimi kastettiğimi anlıyorsa biliyorsa sorun yoktur.

Ben akşam yemeğinde babmla konuşurken eğer içinde "tanrı" kelimesinin geçtiği bir cümle kullanırsam

babam kalkıpta "höst! deyyus sen nasıl zeusa tapınırsın?" demez. Zira tanrı ile kimi kastettiğimi bilir.

Birçokları saçmalamış.

Allahu tealanın 99 ismi vardır. 99 sıfat. İyide size şunu soracağım Allahu teala, kuranda bana şirk koşmayın der. 

Şirk= Ortak demektir. Hatta şirket kelimesinden aklnıza gelsin ortaklık manasına gelir şirkette. 

Neyse dağıtmayalım, şirk koşmayın der, ama bana 99 sıfatımdan-ismimden ayrı bir sıfat ayrı bir isim ile hitap etmeyin

demez. Yok öyle bir ayet.

Namazın şartlarını bilirseniz eğer orada şöyle başlar:

" kıble

niyet 

kıyam kıraat ....." gibi devam eder. Niyet der. Bakın niyet ne kadar önemli bir yer tutuyor namazda. Namaz dinin direğidir buna göre 

dinimizde de niyetin ayrı bir önemi var. Düz mantıkla bile bu kadar yol katedebilirken bu kadar kavga neden?

Tanrı birdir başka eşi veya ortağı yoktur. Muhammed onun kulu ve elçisidir. 

Ben şimdi yukarıdaki cümle ile Rabb-i tealayı ret mi ettim? 

Yada şehadet kelimesinin türkçeleştirilmiş halini mi dile getirdim? 

tahribat.com/murid/tugrulbaba
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BiGGest
    BiGGest's avatar
    Erkek
    Zumsuk bu muhabbette yada önceki bi kaç yerdede gördüm " Siz kimsiniz ya..çok cahilsiniz..bişey bildiğiniz yok..defolun Vb . boş laflarını...peki ben  sana soruyorum..sen kimsin koç ?

BiGGest was here! [ C.r {YesileV GrandMaster} ]
Toplam Hit: 11439 Toplam Mesaj: 98