folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder "Allah" İle "Tanrı" Kelimesi Arasındaki Fark!

"Allah" İle "Tanrı" Kelimesi Arasındaki Fark!

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hojucuk
    hojucuk's avatar
    Erkek

''şirk koşmayın der, ama bana 99 sıfatımdan-ismimden ayrı bir sıfat ayrı bir isim ile hitap etmeyin demez'' 

Sagol Tugrul cok acik ve anlasilir, gozlerinden opuyorum.

Dovme caiz midir nedir ne degildir diye baslik altinda dinlerinden cikardilar insanlari, seninde yazacagini gorsunler isterdim.

C* ya hepsin ya hic..ya TÜRK"sün ya pic!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hayal
    hayal's avatar
    Dişi
    underzero bunu yazdı:
    -----------------------------

Allah ile Tanri arasinda fark vardir diyerek Allah la kul arasina giren zihniyetteki insanlar bunun gunah oldugunu bilmezler mi ?

ben musluman isem, Allah a Tanri diyorsam, ben Tanri derken bir put dan, yunan mitolojisindeki Tanri dan, hindistandaki lerin taptigi inekten bahsetmiyorsan,

Tanri derken senin inandigin benim inandigim ve tek olduguna inandigim Allah dan bahsediyorsam,

bundan SANANE.

BU TUR HABERLERI CIKARTAN INSANLAR ALLAH LA KUL ARASINA GIREN INSANLARDIR.

Allah dendiği an,bütün kainatta tecelli eden isimleriylebir zat-ı ecell-i A-la akla gelir Allah kelimesiyle anlaşılan budur.yani o Mabudu mutlak,Halıkı mutlak,Maksud-u mutlak,Rezzak-ı mutlak,Bari-i mutlak,Cemil-i mutlak'tır.

, Allah denilince bunlari anlayan ve Allahin yarattigi kul olan mahlukat bunlari anlayacak kadar akilli bilgilide, Tanri deyince baska seyler manalar cikartabiliyorsa bence ya FESATLIK var, ya anlamayacak kadar MAL veya sirf kavga cikartmak icin yapilmis bir YORUMDUR. 

-------------------------

bende sana katılıyorum underzero

Tanrı kelimesi yabancılarda daha çok kullanıldığından dolayı sanki müslüman bu kelimeyi kullanamaz gibi ..

halbuki önemli olan niyettir.

bana sorarsanız Tanrı kelimesi yerine ALLAH demek bu ismi zikretmek bana daha bir güzel geliyor.

daha içten ve hoş geliyor

hAyAl...

görünüşte herkes insandır...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TugrulBaba
    TugrulBaba's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    hojucuk bunu yazdı:

''şirk koşmayın der, ama bana 99 sıfatımdan-ismimden ayrı bir sıfat ayrı bir isim ile hitap etmeyin demez'' 

Sagol Tugrul cok acik ve anlasilir, gozlerinden opuyorum.

Dovme caiz midir nedir ne degildir diye baslik altinda dinlerinden cikardilar insanlari, seninde yazacagini gorsunler isterdim.

can kardeşim;

hasretle kucaklar, sevgi ile gözlerinden öperim. Gözden ırak olan gönülden de ırak olur sanma seninle birlikte eski

dostlarımın kardeşlerimin isimleri hafsalamda kazınmıştır. Unutmama imkan yok gibidir. 

Gelelim son cümlendeki temenni ve serzenişine. Bizim insanımız çok pratik yapılıdır. Sanırım bu yüzdendir ki kulaktan dolma

bilgilere çok ehemmiyet veririz.  Araştırma yapmaktan çokta hoşlanmayız. Sorunumuz bence bu.

tahribat.com/murid/tugrulbaba
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

BiGGest bunu yazdı:
    Zumsuk bu muhabbette yada önceki bi kaç yerdede gördüm " Siz kimsiniz ya..çok cahilsiniz..bişey bildiğiniz yok..defolun Vb . boş laflarını...peki ben  sana soruyorum..sen kimsin koç ?
    anayasa mahkemesinde Türkiye Cumhuriyeti tanımını 40 kez düşünüp gerçek anlamını çözmek için uğraşmış her türlü aşırı ucu sevmeyen, Atatürk ü ve Atatürk ilke inklaplarını sevmeyenlere karşı düşman, Askeriye yanlısı, Atatürk ü seven, her konuda istediğiniz kadar size düşman olabilen, laf söyleyebilen , geçmişinle övünmeyi değil şu anki durumunda birşeyler yapıp geçmişle birleştirip övünmeyi seven birisiyim.

Küpe takmayan, sol-sağ, Türk-kürt , müslüman-laik gibi ayrımlara kıl olan yapanlara bolca küfür yağdıran, her türlü geri kafalının önüne zıplayıp her türlü köstekle engellemeye çalışan biriyim.

Türkiye Cumhuriyeti Devletinin dini olmadığını, milletinin dini olduğunu bilen, ülkede nufus kağıdına dini islam olarak yazılıp sonra dinde zorlama yok istediğini seç gibi bi kavrama karşı çıkan (nedenide Türkiyede kaç müslüman gerçek anlamda müslüman sayın görün) , hiç bir şekilde bu millet vekilim, bu müdür tanıdık deyip torpil yaptırmayı istemeyen aynı nete uyarlarsak 4-5 admin-mod tanıyanın sırf bu yüzden madalya almasını mod olmasını kınayan,

Tahribatta beyaz tahribat kampanyası bir miting gibi fişekleyici birşey olur millet gaza gelir düşüncesiyle normal hayattada bir çok iş yapmış fakat bir çok zumsuk e kıl kapan tarafından engellenmeye çalışılmış yada yonetimce yanlış anlaşılıp bu olayın yonetime karşı olduğu sanılmış bu yüzden yaptığı iştne vaz geçmiş,

Türkiye de delikanlı adamın şerefsizlerce önünün kesilmesine karşı çıkan biriyim daha fazlasıda var fakat bu kadarını yazıyorum her öğretmen, devlet memuru ülkesini sever 3 sene içinde başına o kadar çok iş gelir ki ilk günkü meslek aşkı kalmaz.İşte o memurun başına kimler iş getiriyorsa hepsine karşıyım.

HEr türlü sömürüye karşıyım birinin bana emir vermesine, konuşma şu bu gibi haklarımı elimden almasına kılım.Böyle bir durumda ne olrusa olsun kim olursa olsun harcarım binbir türlü yolla harcarım çok admıda harcadım.Özellikle biri çıkıp anayasadaki Türkiye tanımını beyenmeyip imzanı kaldır diye bir laf ederse dünyayı zindan ederim.

Umarım biraz anlata bildim kendimi.İstediğin konuda istediğin kadar farklı sebeple karşı çıkabilirim.KArşı çıkmamın sebebi o konuyu beğenmediğim yada konuyu açanı sevmediğim değildir.Aksini düşünenleri fişeklemek istemem şuy bu gibi nedenler taşıya bilir.

Genel olarak millet bana kin, nefter gibi kavramlar besleye bilir, sevmeye bilir bu gibi durumda bile milleti severim fakat elindeki bir takım şeyleri sırf beni sevmiyor diye yapılmaması gerektiği halde bana karşı kullanırsa, açtığım konlara, yaptığım işlere sırf bana karşı olduğu için engel olmaya çalışırsa o zamandan sonra en büyük düşmanım olur.

Sevmeyin beni, istemyin fakat arkamdan konuşmayın, iyi bir iş yaparsam onu beni sevmediğiniz için engellemeye çalışmayın yoksa bir numaralı düşmanım olursunuz ve şimdiye kadar her düşmanımı bir şekilde harcadım ama 1 haftada ama 2 yılda bu yüzden kesinlikle başınıza dert alırsınız.

Söyliyeceklerim bu kadardır.Bir de şunu söyliyim senle aramız kötüdür ama 3 ay sorna emin ol ne olduğunu bile hatırlamam, başkasıyla aram kötüdür aynı şekidle oda böyle olur.Fakat bu daha kötü nedenini sorarsanız bana karşı birşeyler yaptığınızda sebepsiz yere göreceğim için sinirlenirim yine düşmanım olursunuz.

Uzunca bir yazı yazdım umarım millet zumsuk kimdirin sorusunu birazcık bulur.Şimdi nasıl biri olduğumu anladın mı koç?Direk sana yazılmış bir yazı değil genl anlamda herkeze yazdım.Bir yerde okuyup aa bak bana yazmış burasını deme hiç bir yerini hiç kimseye karşı yazmadım sadece örnekler verdim.

saygılar..

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Z-CHAN
    Z-CHAN's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    bence bir farkı yok çünkü ikisi de yok :)

.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    persian
    persian's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Z-CHAN bunu yazdı:
    Sen nerden çıktın ya yırtık dondan fırlar gibi :)

Bak senin yüzünden Allah yerine Tanrıda diyen herkes,, ikisinide görmez filan demeye başlarsa Fethullahçı abilerimiz,kardeşlerimiz :) o zaman işin içinden sen çıkarsın o göre :)

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Z-CHAN
    Z-CHAN's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    böle bktn bir konu açılacak da Z-CHAN yerinde mi duracak persian :))

.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BiGGest
    BiGGest's avatar
    Erkek

Z-CHAN bunu yazdı:
    hoca sana diyecek bişey yok ztn rahat ol...senin dünyan kaymış..Eksik bi insansın sen..

FETİH SÛRESİ
    (13)
    Kim Allah'a ve Peygambere inanmazsa bilsin ki, şüphesiz biz, inkarcılar için alevli bir ateş hazırladık.
    BAKARA SÛRESİ
    (256)
    Dinde zorlama yoktur. Çünkü doğruluk sapıklıktan iyice ayrılmıştır. O halde kim tâğûtu tanımayıp Allah'a inanırsa, kopmak bilmeyen sapasağlam bir kulpa yapışmıştır. Allah, hakkıyla işitendir, hakkıyla bilendir.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Zumsuk...anlıyorum seni..bişey dediğim de yok ztn takıldıgım 1 konu var sadece..
    öncelike..evet 2-3 ay sonra hatırlamassın bende hatırlamam hatta bu kadar uzun sürmez..Tbt üyelerini bilirsin bi konuda karsı karsıya gelirler kıyasıya..ama baska bi baslıkta birbirlerine destek verdikleri görülür..

anlamadıgım su..sende farkındasındır..bi kaç yazında / tartısma ortamında \ konuya direk giriş tarzını söylüyorum : " ya siz ne yaptınızı sanıyosunuz / kimsiniz ?..ooff bu ne cahillik!... kafanızdan uydurmayın...ne kadar bilgisizsiniz..saçmalamayı bırakın da beni dinleyin" vB.. lafların...umarım anlamıssındır ne demek istedimi..

Saygılar Bizden..

BiGGest was here! [ C.r {YesileV GrandMaster} ]
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Çömez
    underzero
    underzero's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

hayal ben sana illa Tanri diyeceksin diye bir zorlamada bulunuyormuyum ? boyle bir seye hakkim var mi ?
    sana hangisi guzel geliyorsa onu soyleme hakkina sahipsin. onemli olan niyettir.
    Ben 24 saat Allah yerine Tanri demiyorum ki yeri geldigi zaman Allah diyorum yeri geldigi zaman Tanri diyorum.
    benim maksadim niyetim belli.

Tugrul baba cok guzel aciklamis zaten.  

pist bak bi ! - Ban Golu Canavari
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fistandantilus
    Fistandantilus's avatar
    Erkek

tugrulbabanın din konularına bol bol msj atmasını dilemekteyim.

kimse kimseye baskı yapmamalı..

Fakat söyleyin kardeşlerim; insanlığın bir ereği eksikse, eksik değil midir- bizzat kendisi de?
Toplam Hit: 11551 Toplam Mesaj: 98