Altın Oran 1,618 Belgeseli

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    attackatak
    attackatak's avatar
    Erkek
    Prometheus bunu yazdı
    sanacasta bunu yazdı

Vbdream senin her yerin bu oranlara göre yaratılmışken sen neyi anlatmaya çalışıyorun anlamadım.

ya gözünü seveyim pc başında 2 dakka kalk da bi cetvel al biyerlerini ölç hesapla. hakkaten altın oran çıkıyosa o zaman gel konuşalım. ne geyikmiş arkadaş ya. ulan hiç mi kafanız çalışmıyor dışarda 7 milyar insan var hiçbirinin de oranları birbirine tutmaz ya. 

güzellik demişsiniz o da ayrı saçmalık. güzellik tamamen algı işi. hadi felsefesine kafan basmıyor hiç mi çirkin kız görmedin? o kezban da mı mükemmel lan?

sonsuz birşey kusursuz birşey göster öyle gel demiş biri de. allah dahil sonsuz hiçbirşey yoktur allah dahil mükemmel hiçbirşey yoktur. 

git bi konuyu oku öyle gel. Ya da benim yazımın tamamını oku neden öyle yazdığımı anlarsın. Adam diyor ki Allah pi sayısını engelleyebilir mi? Ben de diyorum ki bırak pi sayısını kusursuz bi sayı var mı ki kıyaslayabiliyorsun? Anladın mı? Anladıysan sen de teyit et ki boşa laf anlatmaya çalışmayalım bi daha..

100kg lık bi güreşçiyi(hâşa), 60kg lık bi güreşçiyle aynı siklette dövüştürmeye çalışıyorsunuz...

attackatak tarafından 15/Şub/14 20:52 tarihinde düzenlenmiştir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sanacasta
    sanacasta's avatar
    Erkek
    Prometheus bunu yazdı
    sanacasta bunu yazdı

Vbdream senin her yerin bu oranlara göre yaratılmışken sen neyi anlatmaya çalışıyorun anlamadım.

ya gözünü seveyim pc başında 2 dakka kalk da bi cetvel al biyerlerini ölç hesapla. hakkaten altın oran çıkıyosa o zaman gel konuşalım. ne geyikmiş arkadaş ya. ulan hiç mi kafanız çalışmıyor dışarda 7 milyar insan var hiçbirinin de oranları birbirine tutmaz ya. 

güzellik demişsiniz o da ayrı saçmalık. güzellik tamamen algı işi. hadi felsefesine kafan basmıyor hiç mi çirkin kız görmedin? o kezban da mı mükemmel lan?

sonsuz birşey kusursuz birşey göster öyle gel demiş biri de. allah dahil sonsuz hiçbirşey yoktur allah dahil mükemmel hiçbirşey yoktur. 

Sen Yüce Allah'a karşı küfürle konuşuyorsun senle işim olmaz.

https://twitter.com/ElliotticianRB
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo

:D çok iyisiniz lan aydtepkteki elemanlar sizi görse sevinçten uçardı 1. kalite tosun bulduk diye :D

________ inspired by love and guided by knowledge _______
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    attackatak
    attackatak's avatar
    Erkek
    Prometheus bunu yazdı

:D çok iyisiniz lan aydtepkteki elemanlar sizi görse sevinçten uçardı 1. kalite tosun bulduk diye :D

al işte bir çirkefçe davranış daha. ne diyelim ki şimdi sana? aferin.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nessaj
    nessaj's avatar
    Erkek
    attackatak bunu yazdı

Microsoft için:

When converting float or real values to decimal or numeric, the decimal value will never have more than 17 decimals. Any float value < 5E-18 will always convert as 0.

Kaynak: http://msdn.microsoft.com/en-us/library/ms187746.aspx

Decimal'den daha büyük bir sayı var mı bilmiyorum?
    nessaj mıdır nedir biri biginteger örneği vermiş, bi de resim koymuş. O arkadaş, big integer ın virgüllü değer alamayacağını araştırsın lütfen. Amk konu sanki bu ki, bunun üzerinde yoğunlaştınız.

Ama herşeye rağmen tamam diyorum alsın arkadaşlar 50 karakter alsın, 100 karakter alsın sizi mi kıracağım? Neyi değiştiriyor? Ben haksız olayım. Ben kötü yazılımcı olayım. Bu neyi değiştiriyor?

Bütün ateistler bir oldunuz, çirkefçe saldırmaya başladınız. Başka bi olayınız yok.

BigInteger sayesinde azcık beyinle kendin virgüllü bir BigDecimal yazabilirsin olum?

Ki yazılmışıda var http://docs.oracle.com/javase/7/docs/api/java/math/BigDecimal.html

Tartıştığınız konu sikimde değil. Artizce yanlış birşey söyledin, yanlış olduğunu belirttim o kadar.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kvasir
    kvasir's avatar
    Erkek
    attackatak bunu yazdı
    VBDream bunu yazdı
    attackatak bunu yazdı
    VBDream bunu yazdı

sen öyle ben böyle ayrımı yapma, benim olasılığım değil matematiği ben bulmadım. Matematiksel olarak mümkün sonuçta sonsuz kavramımız var, ona göre tekrar soruyorum.

bana elinde var olan bir şey ile gelebiliyorsan gel, yoksa iş felsefeye dönüyor hocam. sen de biliyorsun ki bu tartışmayı milyonlarca yıl sonra ve o zamanın teknoloji bilgisiyle de yapsak, yine de max sayı karakterini göremeyeceğimiz için dediğin şey mümkün olmayacaktır.

Bunu ikinci defa yazıyorum. Demek istediğimi anladıysan bunu belirt lütfen.

Sonsuza geleceksekte bana sonsuz bir şey göster diyeceğim. O yüzden hiç girme. Materyalizmi savunan sensin ama benden çok felsefe yapıyorsun. (burada ki felsefe sana inancına göre olan felsefe)

sana sonsuz birşeyi göstermemi istiyorsan bana allahı gösterirmisin ? Sonsuzu görme talebin varken, allahı görme talebin niye yok ? iş felsefeye dönmeyecek, işin felsefik kısmını şurası kilitliyor,

"paradoksun olduğu bir evrende 'Yüce' bir tanrı olmaz",

iş dinin size verdiklerinden dolayı psikanalize gidecek.

Hocam yine başa dönüyorsun. Noldu senin soru? Sorulacak her soruya, verilecek kaypak bi cevap buluyorsun.

O zaman bi turn de ben sana vereyim. Madem bana sonsuzluktan bahsediyorsun, bana Allah gibi sonsuz kudreti olmayacak bir şeyin olamama ihtimalini kanıtla? al sana paradoks ortadan kalktı.

Önce materyalist bir şey hakkında mı konuşuyoruz, yoksa felsefe mi yapıyoruz onu bi kesinleştir.

Tam olarak bahsettiğim şey budur, adına çelişki değilde paradoks denmesinin sebebi de budur.

Klişe bir sorumuz

"Allahın gücü herşeye yetiyorsa, kendinden daha güçlü birşey yaratırsa ne olur ?"

olasılıklar:

- Allahın gücü herşeye yetiyor ve kendinden güçlü birşey yaratıyor, bu sefer kendinden daha güçlü bir varlık yarattığı için en kudretli o olmuyor

- Allahın gücü herşeye yetiyor fakat yaratmamayı seçiyor, bilinçli bir hareket yaptığı için, seçim yaptığı için ve her seçiş bir vazgeçiş olduğu için Allah'ın gücü tüm olasılıklara erişemiyor. Herşeye gücü yeten Allah aynı anda 2 seçeneği seçebilir mi ? Örnek vermek gerekirse, Allahın gücü herşeye yettiği için Allah birşeyi aynı anda hem yaratmaya hemde yoketmeye kalksa ne olur, 2 seçeneği de seçebilir çünkü en kudretli.

Yukarıda ki paradoks semavi dinlerin bahsettiği "Kesin" olarak yüce Allah'ın olmamasının kanıtıdır, o kendi ağzınla söylediğin senin fikrin olan ve çok beğendiğim cümlen. "Belki" daha doğrusu "Kısmen" yüce bir Allah olabilir fakat "Tamamen ve Kesin" olamaz ki o zaman bahsedilen herşeye gücü yeten kudretli bir Allah olamaz.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kvasir
    kvasir's avatar
    Erkek
    sanacasta bunu yazdı

Güzel yaratılmış bedenlerden biraz daha bahsedebilir misin ?

http://www.youtube.com/watch?v=wa7qqiJxiMQ

A
    yrıca alıntı yapmadan yokettiğin o sorularımı da es geçmeden cevaplar mısın ?

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    attackatak
    attackatak's avatar
    Erkek
    nessaj bunu yazdı
    attackatak bunu yazdı

Microsoft için:

When converting float or real values to decimal or numeric, the decimal value will never have more than 17 decimals. Any float value < 5E-18 will always convert as 0.

nessaj mıdır nedir biri biginteger örneği vermiş, bi de resim koymuş. O arkadaş, big integer ın virgüllü değer alamayacağını araştırsın lütfen. Amk konu sanki bu ki, bunun üzerinde yoğunlaştınız.

Ama herşeye rağmen tamam diyorum alsın arkadaşlar 50 karakter alsın, 100 karakter alsın sizi mi kıracağım? Neyi değiştiriyor? Ben haksız olayım. Ben kötü yazılımcı olayım. Bu neyi değiştiriyor?

Bütün ateistler bir oldunuz, çirkefçe saldırmaya başladınız. Başka bi olayınız yok.

BigInteger sayesinde azcık beyinle kendin virgüllü bir BigDecimal yazabilirsin olum?

Ki yazılmışıda var http://docs.oracle.com/javase/7/docs/api/java/math/BigDecimal.html

Tartıştığınız konu sikimde değil. Artizce yanlış birşey söyledin, yanlış olduğunu belirttim o kadar.

Hocam decimal sayı zaten 64 bit bi sayıdır. Neyin kafasını yaşıyorsun? 64 bit lik işletim sistemin de 128 bit mi çalıştıracaksın? Ayrıca java kernel seviyesinde çalışıyor yani işletim sisteminden bağımsız. Ben ayar vermekten bıkmadım, siz ayar yemekten bıkmadınız.. Tekrar ediyorum, neyin kafasını yaşıyorsun?

Sırada ki çirkefi alayım beyler? Daway daway?

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nessaj
    nessaj's avatar
    Erkek
    attackatak bunu yazdı
    nessaj bunu yazdı
    attackatak bunu yazdı

Microsoft için:

Hocam decimal sayı zaten 64 bit bi sayıdır. Neyin kafasını yaşıyorsun? 64 bit lik işletim sistemin de 128 bit mi çalıştıracaksın? Ayrıca java kernel seviyesinde çalışıyor yani işletim sisteminden bağımsız. Ben ayar vermekten bıkmadım, siz ayar yemekten bıkmadınız.. Tekrar ediyorum, neyin kafasını yaşıyorsun?

Sırada ki çirkefi alayım beyler? Daway daway?

Üffffff

BIGdecimal

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nurulmac11
    nurulmac11's avatar
    Erkek
    Varg bunu yazdı

http://www.youtube.com/watch?v=JWPnp5-8hMg

atayisler açıklasın bunu bişey diicem

http://evrenselgunluk.blogspot.com.tr/2011/05/altn-oran-ve-kabe-yalan.html

ne deniycektiniz hocam ?

black implies white, self implies other, life implies death.
Toplam Hit: 18593 Toplam Mesaj: 194