folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Ateist Lere Sıkça Sorulan Sorular ( K )

Ateist Lere Sıkça Sorulan Sorular ( K )

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Esconda
    Esconda's avatar
    Erkek
    O zaman cevaplayayım tek gerçek "Kuran-ı Kerim".Günümüze kadar tek değiştirilmeden aynen gelen senin deyiminle yazılı belge.

https://t.me/pump_upp
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HolySeclorum
    HolySeclorum's avatar
    Erkek
    Esconda bunu yazdı:
    -----------------------------
    O zaman cevaplayayım tek gerçek "Kuran-ı Kerim".Günümüze kadar tek değiştirilmeden aynen gelen senin deyiminle yazılı belge.
    Nerden biliyon..O kadar yıldır değişmeden geldiğine nasıl emin olabiliyosunuz bu kadar :)

Her Hakkım Saklıdır
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    __d_mode__
    __d_mode__'s avatar
    Erkek

İsteyen inanır istemeyen inanmaz, kimsenin kimseyi eleştirmeye hakkı yok, biz inananlara düşen görev inanmayanlara dinin güzelliklerini anlatmaktır, sen niye inanmıyosun, kafir, Allah sız  vs. gibi şeyler derseniz (bazı örümcekler varya)  ileride inanacakları varsada inanmazlar.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Esconda
    Esconda's avatar
    Erkek

HolySeclorum bunu yazdı:
    Esconda bunu yazdı:
    Nerden biliyon..O kadar yıldır değişmeden geldiğine nasıl emin olabiliyosunuz bu kadar :)

Peki HolySeclorum arkadaşım sen tarihe inanıyormusun ve ne vasıfla inanıyorsun.Mesala:Ankara antlaşmasının ne zaman ve gerçek olup olmadığını nasıl biliyorsun?Sadece bir soru.   

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HolySeclorum
    HolySeclorum's avatar
    Erkek
    Esconda bunu yazdı:

HolySeclorum bunu yazdı:
    Esconda bunu yazdı:

Peki HolySeclorum arkadaşım sen tarihe inanıyormusun ve ne vasıfla inanıyorsun.Mesala:Ankara antlaşmasının ne zaman ve gerçek olup olmadığını nasıl biliyorsun?Sadece bir soru.   

İkisi aynı şeymi ya :) 14 asır önceden bahsediyoruz...Yaklaşık 1400 yıl,nasıl değişmediğine bu kadar emin olabiliyosunuz onu söyle sen bana..

Her Hakkım Saklıdır
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Esconda
    Esconda's avatar
    Erkek
    Cevabımı ver.Cevabını al

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    student
    student's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

HolySeclorum bunu yazdı:
    Esconda bunu yazdı:

Herhangi biri nedense M.ö. yaşamış olan Sokrates in veya diğer filozofların söylediklerini  okurken sorgulamayı düşünmez , ya Sokrates bunu dememişse demez ama  iş  onlardan çok daha sonraları vahyolunan ve binlerce kişi tarafından ezberlenen ve yazılı hale Kuranı Kerime gelince  ya değişmişse denir.

İslam tarihinde ilk yıllarda yazılmış hadis kitapları bile mevcutken , dini kitaplar hala mevcutken Kuranı Kerimin değişmeden gelmesi gayet normaldir.

Öncelikle Kuranı Kerimin  diğer kitaplar gibi değiştirilemeyeceğini Allah vaad etmiştir.Sahabe  tarafından ezberlenmiştir ve yazılı olarak kayda geçirilmiştir.Diğer dinlerde olmayan Hafızlık  ( Kuranı Kerimin hepsini ezberleme )  İslam dininde mevcuttur. Milyonlarca  hafız vardır.Şu an tüm dünyadaki  Kuranı Kerimler , cd lerdeki kayıtlar , bilgisayarlardaki kayıtlar  yok olsa bile Kuranı Kerim aynı şekilde Hafızlar tarafından okunur ve yazılabilir.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Esconda
    Esconda's avatar
    Erkek
    student bunu yazdı:

HolySeclorum bunu yazdı:
    Esconda bunu yazdı:

Herhangi biri nedense M.ö. yaşamış olan Sokrates in veya diğer filozofların söylediklerini okurken sorgulamayı düşünmez , ya Sokrates bunu dememişse demez ama iş onlardan çok daha sonraları vahyolunan ve binlerce kişi tarafından ezberlenen ve yazılı hale Kuranı Kerime gelince ya değişmişse denir.

İslam tarihinde ilk yıllarda yazılmış hadis kitapları bile mevcutken , dini kitaplar hala mevcutken Kuranı Kerimin değişmeden gelmesi gayet normaldir.

Öncelikle Kuranı Kerimin diğer kitaplar gibi değiştirilemeyeceğini Allah vaad etmiştir.Sahabe tarafından ezberlenmiştir ve yazılı olarak kayda geçirilmiştir.Diğer dinlerde olmayan Hafızlık ( Kuranı Kerimin hepsini ezberleme ) İslam dininde mevcuttur. Milyonlarca hafız vardır.Şu an tüm dünyadaki Kuranı Kerimler , cd lerdeki kayıtlar , bilgisayarlardaki kayıtlar yok olsa bile Kuranı Kerim aynı şekilde Hafızlar tarafından okunur ve yazılabilir.

Gerek kalmadı sanırım.Çok iyi açıkladın arkadaşım. 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nespace
    Nespace's avatar
    Erkek
    tugra bunu yazdı:

diyelim ki yok ee ne kaybederim diyorum kendime ve ;

adam gibi adam olurum güzel ahlaklı olurum sabaha kadar içip içip sızıpta altıma işemem kusarken klozete kafamı sokmam kumar borcum olmaz elaleme rezil olmam kimsenin namusuna yan gözle bakmam hiçbir kızın günahına girmemiş olurum sapkınlıktan manyaklıktan uzak dururum

hee şimdi biri çıkıp atlayacak peşin cevabını vereyim ben inanmadan da bunları yapabilirim diye

ya yeme beni birader içinde Allah korkusu barındırmayan hiçbir kişi bunları yapamaz 5 ini yapıyorsa birini yapamaz ben

Allah tan korkuyorum deyipte hala bunları yapan yok mu evet var!! ama o sadece kendini kandırıyordur azabı bilse bunları yapmaz yapamaz..

Ne güzel konuştun be abicim..

Soru:Şu şu adam forumda Nazizm/Faşizm/Satanizm/... propagandası yapıyor banlayalım manyakmıdır nedir? Cevap:Aklı başında adamın burda işi ne zaten, bütün forumu mu silek yani?
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    camarade
    ontedi
    ontedi's avatar
    Erkek
    tugra bunu yazdı:

diyelim ki yok ee ne kaybederim diyorum kendime ve ;

adam gibi adam olurum güzel ahlaklı olurum sabaha kadar içip içip sızıpta altıma işemem kusarken klozete kafamı sokmam kumar borcum olmaz elaleme rezil olmam kimsenin namusuna yan gözle bakmam hiçbir kızın günahına girmemiş olurum sapkınlıktan manyaklıktan uzak dururum

hee şimdi biri çıkıp atlayacak peşin cevabını vereyim ben inanmadan da bunları yapabilirim diye

ya yeme beni birader içinde Allah korkusu barındırmayan hiçbir kişi bunları yapamaz 5 ini yapıyorsa birini yapamaz ben

Allah tan korkuyorum deyipte hala bunları yapan yok mu evet var!! ama o sadece kendini kandırıyordur azabı bilse bunları yapmaz yapamaz..

Tirajı komik bir olay daha. Doğru ya ahlaklı olanlar yalnızca kitapların hizmetinde bulunan kişilerden çıkıyor dimi. Ahlak peygamberlerden, dinlerden önce de vardı. Bence yalnız başına sahiplenmezsen çok iyi olur. Zira o söylediklerinin hiçbiri bende yok (alkol, sigare vs..). Kitapların yazarlarına şöyle bir yüzeysel baktığımızda kavimiyetçilik, milliyetçilik (dinde milliyetçilik gibi bir terim yoktur demeyin,ben de derim ki neden Arapça) kendi halkının değerlerini benimsemiş olan diğer halklar yaratmaktan öte değildir. Nihal Atsız cephesine bakarsan bunu çok iyi görebilirsin. Neden MHP ile zıtlar diye. Ya varsa gibi bir soruya gelince, sana bir rol biçilir (ki bu rol de kalıpları olan birşey) sahnede bunun dışında birşey yapmazsın. Ne varsa öbür dünya için vardır deyip bu dünyadakilerin hiçbir önemi yoktur gibi düşünce sarıp sarmalar.

Matematikçi ve Yazılımcı. http://www.ontedi.com ve http://www.cizgi.site Siteme beklerim herkesi.
Toplam Hit: 12764 Toplam Mesaj: 90