folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Ateist Lere Sıkça Sorulan Sorular ( K )

Ateist Lere Sıkça Sorulan Sorular ( K )

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HolygaN
    HolygaN's avatar
    Erkek
    DeFactorx bunu yazdı:
    -----------------------------

yakintakip bunu yazdı:
    Ya Allah varsa !!!

allah yoksa iman edenler neden olmayan birine iman ettiniz diye cezalandırılmaz

allah varsa ataistler bi güzel cezalandırır

bu durumda inanan kişi 2 durumdada hiçbişey kaybetmez

ama ataist biri için allahın var olması biraz sakat tabi...

{yani diyorumki allaha inanmak kimseye hiçbişey kaybettirmez aksine allahın olması durumunda mükafatlandırılır}

bana mantık böyle diyo....

Bende bundan bahsediyorum işte .

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ciğerci
    hakanS
    hakanS's avatar
    Erkek
    PanxeR bunu yazdı:

DawnOfDarkness

ateist ne demek git tekrar oku gel iyi anlamamışsın. 

Konu basliginda ne yaziyor? Ateist'lere sikca sorulan sorular yaziyor degil mi?

Bende baska bir soru soruyorum..Dua'si olur mu ateis'in diye.? Ateist'ligi tekrar okumakla ne alakasi var? Hani ateist'sin ya,cevaplarsin diye soruyorum..

"sevgili evren ve doğa, bana verdiğin bu nimetler için şükürler sana."

Ölünce tanriyla karsilasan ateist yazilarina cok güldüm.))

ateist-(içten bir hassiktir nidası)evet..ee..bismillahirrahmanirrahim, allahüekber...(namaza durur)
    zebani-bırak güzelim bu kurtarma sınavlarını, gel sana yolu gösteriim...

...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Antikky
    Antikky's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    NetBABA bunu yazdı:
    NetBABA bunu yazdı:
    Antikky bunu yazdı:

Daha öncede yazdım,yine yazıyorum.
    Var olmadığı kabul edilen bir şeyin ,yokluğu ispatlanamaz.
    varlığını kabul edenler var olduğunu ispatlamalıdırlar.
    Olmayan bir şeyi yok diye ispatı gidilemez.varsa şöle böle var diye ispat yoluna gidilir.

Yaaa antikky sen mesaj yazmasan ben senin mesajını görmem demi nesneci olursak hani,okey burada haklısın gelelim

işin nasnecilik dışı boyutlarına hep nesne olarak bakamayız demi.

ben senin aklını fikrini sevgini yani görünmeyen seninde beni inandıramayacağın hislerini göremediğim için Yani şimdi senin gurur,seref ,haysiyet,sevgi vs duyguların yok demektir demi:D

Kaldı ki düşün Allah c.c. eğer kullarına görünseydi insanlara seçme hakkı kalırmıydı ve sınavın bir anlamı kalırmıydı.

Ha birde diyosun ya Allah yoksa(HAŞA) inanmayanlara göre konuşuyorum.Sence O gün gelme ihtimaline karşı bak sadece bir ihtimal olarak söylüyorum diğer arkadaşlarımın geneli açıklamalarını yapmışlar onun için sadece bu yonden senin cevabını vereceğim inşallah.

Bak düşün o gün geldi sen ibadetlerini yapmadın Allah c.c. nin karşısında nasıl yalvaracaksın bak dikkatini çekerim yanma mevzuuna girmiyorum bile ve yaratıcının karşısında nasıl pişmanlıktan kafayı yiyeceksin ve sonrası

Allahım ben var olduğuna inanmıyordum neden 3 5 bin tanecik peygamber + evliya dini öğretmeye geldi bizi uyardı ama işte ben 3-5 ateist sapkına inandım diyeceksin Allahım affet.Ve sana ahiret gününe yemin ederim ki sen ogun(yani ateistler ,üzerine alınma Direkt) yalvaracaksın delice ve cehenneme girmek için defterin yeterince kabarık olacak ama ben birkere de olsa LA İLAHE İLLALLAH dediğini var sayıyorum günahların kadar yanıp çıkacaksın cehennemden.

Gelelim senin düşüncee göre bak cevap çok basit SADECE VÜCÜDA FAYDALI SPOR olarak ibadet yapmış olacakın biliyorum ebdestin NAMAZIN faydalarını demi kaybın spor yapmak olacak ,sağlığa zararlı içki vs. türü şeyler içmemiş olacaksın.

Ya inan bana bukadar basit yaaaa öğretildiği gibi yaşama arkadaşım birazda aynanın diğer yüzünden bak.Tabi biliyorsunuzdur bunları ama bana kalırsa işinize gelmiyor çünki rahat olduğunuzu ,hissettiğinizi sanıyorsunuz:-( bence yazık inşallah cevap vermişimdir ve beni tanıdıysan ben altından kalkamayacağım konularda kouşmam bunuda dikkate  al.

hocam ben burada kanıtlama mevzusu üzerine bu örneğimi verdim,senin örneğin üzerine açıklayacak olursam;
    Evet,namus şeref aşk intikam bunların herbirisi duygudur,ve maddi şeyler değildir.Ancak ben bunları açıklayabilmek için sosyal hayattan örnekler vererek,hislerimi açıkalayabilirim.Direk mantık kurarım yanlız.tutup ağaçları ormanları kim yarratı demem.

gelecek olursak;şu allaha falan yalvarma ağlama konuma,1-2bin tane peygamber gelmiş olması umrumda değil.kaldıki müslümanlar 1-2 kişi tarafından kolaylıkla kandırıp cahilce yön değiştirebildikleri için,sanıyorsunki zamanında 1-2 ateist geldi beni ateist yaptı.

Hayır inan ateist olmak kelimeyi şaadet getirip müslüman olmaktan daha zordur.birisinde 2-3 arapca söz söleyip müslüman olman mümkünken diğerinde aklının alamayacağı kadar çok okuman icap eder.

Hem bu tüm yalvarma yanma hakkında nerden bu kadar çok şey biliyorsun,yoksa sen de bu hurefe hocacıların atıp tuttuğu yalanlara inananlardanmısın.

hem ben v ebenim gibiler üzülmeyi bırak hocam,sen inanıyorum diyipte sokakta kadınların peşine takılan,müslüman takılıp hertürlü naneyi yien dindar kardeşlerin için üzül...

Umursamaz Tavrımın Hastası Olunuz.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    filiz
    filiz's avatar
    Dişi
    HolySeclorum bunu yazdı:
    filiz bunu yazdı:

ateist insan yoktur, olamaz.

her insanin yüksek yarataciya inanma ihtiyaci vardir. bu bir icgüdüsüdür.

ben ateistim diyenler bile zaman zaman süphe icine düserler (bilincli) fakat bilinc altinda (bilincsiz) herzaman inanc ihtiyaclari vardir. inanmaya karsi bilincli tepki vererek icleri bos olur, agresif olur. birseyin anlami kalmaz bu yüzden bilime dogru yönelirler. yönelirler ama bilimide anlamazlar cünkü icleri bosdur. mantik akil yanlis calisir.

bilimi bilen bir insan inancsiz olamaz

Hacı ben sana reel hayatta söyleyeceğimi söyleyim en iyisi,ağzından çıkanı kulağın duysun...

Ateistlerle ilgili yazdığın diğer saçmasapan postlarında olduğu gibi burdada Ateistlerle ilgili alakasız şeyler yazmışsın..Birde yazdıklarına böyle bilim falan katınca daha süslü oluyo biliyomusun..

süslülükle alakasi yok. ben gercekleri yazdim.

postlarini okudum ama bir akillica yanitin bile yok sadece "muahhhh ben ateistim modaya uyuyom, isayankar olmayi seviom, hep dislandim belki bu tavrimla ilgi cekerim" gibi hava veriosun. yazik !!!!

peki ateistligini ne dayandiriosun?? darwin?? nietzsche?? marx???

taniomusun bu isimleri sen?? önce onu bi sorayim :)

ilk defa banlandim :(
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ciğerci
    hakanS
    hakanS's avatar
    Erkek
    Darwin mi..? Insan atasini sirkte oynatir mi Darwincigim.))

...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ciğerci
    hakanS
    hakanS's avatar
    Erkek
    filiz bunu yazdı:

Konu basliginda ne yaziyor? Ateist'lere sikca sorulan sorular yaziyor degil mi?

Bende baska bir soru soruyorum..Dua'si olur mu ateis'in diye.? Ateist'ligi tekrar okumakla ne alakasi var? Hani ateist'sin ya,cevaplarsin diye soruyorum..

"sevgili evren ve doğa, bana verdiğin bu nimetler için şükürler sana."

Ölünce tanriyla karsilasan ateist yazilarina cok güldüm.))

ateist-(içten bir hassiktir nidası)evet..ee..bismillahirrahmanirrahim, allahüekber...(namaza durur)
    zebani-bırak güzelim bu kurtarma sınavlarını, gel sana yolu gösteriim...

cok cahilsin :) git biraz oku istersen

Ateist'in duasi olur mu diye sormak cahillikse,cahilim.)) Hem zaten yeni ogreniyorum okuma-yazmayi ehuehu

...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RhiFaT
    RhiFaT's avatar
    Erkek
    ontedi bunu yazdı:
    RhiFaT bunu yazdı:

Ateizmin hiçbir mantıklı elle tutulur yanı yoktur.Sadece görünen nesnelere inanırlar inanırlar ve belirli kalıp soruları vardır (Allah kaldıramayacağı büyüklükte taş yaratabilirmi gibi sorular sorarlar)Herşeyin tesadüf eseri olduğuna inanırlar ki gülünesi bir hadisedir.Hadi tesadüf bir kere olur bu kadar inanılmaz muazzam sistemler nasıl tesadüf olabilir ki ?Her şeyin yaratıcısı var da bir tek insanın mı yaratıcısı yok ?

Ayrıca ateistler ahlak kavramından yoksundur.Çünkü içinde Allah korkusu yoktur.Ona göre herşey serbesttir.Bunların bir iki forumunu okudum Milyarlarca insan için kutsal olan değerlere terbiyesiz ahlaksızca küfrediyorlar bunların seviyeleri ise bu kadar.

Bide bunlar sırf milletten farklı olalım triplerinde ateizme inanırlar. açıp bir Kuran-ı Kerimi okusalar önyargıyla değil de anlamaya çalışsalar ne kadar ilahi bir kitap olduğunu görürler.Sırf etraftan farklı olalım ayaklarına yatarlar asıl içlerindeki amaç odur.

O zaman ben sana sorayım, sen Kuran-ı Kerim'i hiç açıp okudun mu? İnsanların sorgulamadan önce tartıp biçsek, çok güzel olur. Bana sorarsan ben okuyorum, hem de "B" harfindeyim. Mutlu oldun mu? Sizlerin tek sorunu inandığınız şeyi en yüce saymanızdır dolayısıyla onun dışında birşeye inanılır yada inanılmaz o zaman sizlere göre o insanların sorumluluk duyguları yoktur gibi ibare beliriyor. Artık bırakın şu ahlak, güzel insan olma meşalesini. Kavramları daraltman çok yanlış olur, zira ben desem ki Kemal Kanakıtan, ABDullah Gül, Recep Tayyeap Erdoğan ve saz arkadaşlarının Allah'ı ve sizin inandığınız yapı aynı diyip "sizler şerefsizsiniz, ana bacı avrat küfür etsem" sence ne kadar ahlaklı olur (senin deyiminle) ? Bak onlar ülkeyi dolandırıyor, ben ise dolandırmıyorum o zaman herşeye benim penceremden bakılmış olmaz mı? Çünkü sizin Allahınızın şemsiyesi altındakilerde hak, hukuk izine rastlanmıyor. Farklı olmak gibi bir duygum olsaydı, ilk olarak senin yaptığını yapardım bundan emin ol!

Son sözüm, sözün varsa söyle yoksa hakaret etme!

Burada ben genel gördüğümü söylüyorum her insan farklıdır ve müslümanım dindarım diyip insan dolandıranda vardır ama bu islamiyetin bir sonucu değil islamı araştırmadan geleneğe göre inanmanın sonucudur buda cehaleti getirir ve siz ateistlerin "aha bak tayyip müslüman ama ülkeyi satıyo bu müslümanlar böyle" demenize neden olur.Kardeşim banane tayyipten bilmemneden ben bir Allaha inanırım onun kitabına inanırım ve onun elçisi Hz.Muhammet (S.A.V)'e inanırım.Gerisinin bir önemi yok.

Örnek vereceksen bana tayyipten şundan bundan değil islamiyetin yapısından örnek ver. 

işte öyle
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HolySeclorum
    HolySeclorum's avatar
    Erkek
    Henüz evrim teorisini idrak edememiş arkadaşların evrim konusunda saçma yorumlar yapması ne kadar komik.. Bu konuda sadece kışkırtma amaçlı yazan arkadaşlar var konuyu bilmemeleri ve yazılan postları okumamalarıda cabası...

Her Hakkım Saklıdır
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Antikky
    Antikky's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

HolySeclorum bunu yazdı:
    Henüz evrim teorisini idrak edememiş arkadaşların evrim konusunda saçma yorumlar yapması ne kadar komik.. Bu konuda sadece kışkırtma amaçlı yazan arkadaşlar var konuyu bilmemeleri ve yazılan postları okumamalarıda cabası...

avrupada bilim,ilim çağdaşlık yaşanırken

at avrat silahcı,zihniyetin 2008 versiyonları hocam,ne evrimi anlarlar,nede anlamaya çalışırlar.Okumazlar bile,okusalarda 3. satırda sıkılır kapatırlar.Ha okumuş arkadaşlara lafımız yok.zaten onlarda 1 üsteki gibi cahilde postlar atmazlar.Konuyu kitliyorum.Tüm konu içinde söylediğiniz saçmalıkları adam konunun ilk postunda cevaplamış.Fazdan söylecek sözü olan yeni konu açsın. 

Umursamaz Tavrımın Hastası Olunuz.
Toplam Hit: 12763 Toplam Mesaj: 90