folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Baba Deniilen Şerefsizi Öldüreyimmi?

Baba Deniilen Şerefsizi Öldüreyimmi?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Swool
    Swool's avatar
    Erkek
    Hoja tekrar peşinizden gelirse yaşatma... Makina felan lazım olursa ayarlarım.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Stigma
    Stigma's avatar
    Dişi

Bazı arkadaşlar çok bilinçsizce yorum yapmış. Anladığım kadarıyla baban alkolik.. ve alkol bağımlılığı bir hastalıktır.

Öldürme gibi düşünceleri bi kere kafandan at.. ne olursa olsun o senin "baban" demiyorum, başkası da olsa farketmez.. 

Bu arada alkol bağımlılığının bi hastalık olduğunu unutup da saçma sapan yorum yapan arkadaşlar için hatırlatmakta fayda görüyorum..

---------------------0----------------------

Alkol Bağımlılığı Nedir?

Aşağıdaki belirtilerden en az üçünün olması kişinin alkol bağımlısı durumuna geldiğinin göstergesidir.

1. Niyetlendiğinden daha fazla miktar ve sürede alkol almak. Örneğin kişi bir bardak içmek için başlar, ama bir şişe bitirmeden kalkamaz.

2. Kişi bırakmayı istediği ya da defalarca bırakmayı denediği halde yeniden içmeye başlar. Zaman zaman bir kaç gün ya da ay içmeyebilir. Bunu ‘istediği zaman bırakabildiğinin' kanıtı olarak göstermeye çalışabilir.

3. İçkiye fazla vakit ayırır. Bazıları gün içinde kimseye fark ettirmemeye çalışarak içebilir.

4. İçki içmeye fırsat bulamadığı sosyal faaliyetleri, hobileri, başka zevk verici aktiviteleri azaltır ya da terk eder.

5. Alkole bağlı ya da alkolle artan fiziksel (karaciğer hastalığı, yüksek tansiyon, gastrit vb), ya da psikolojik (depresyon, anksiyete, uyku bozukluğu vb) problemler yaşamasına rağmen içmeye devam eder.

6. Aynı etkiyi almak için içtiği miktarı arttırır ya da başkaları için çok sayılacak miktarlarda içtiği halde etkilenmez (bunu, yanlış olarak iyi bir şeymiş gibi, alkole dayanıklı olduğunun kanıtı olarak öne sürebilir).

7. Alkol almadığı zaman titreme, terleme, çarpıntı gibi şikayetler yaşar.

allcolorsarebeautiful.net
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Swool
    Swool's avatar
    Erkek
    @Stigma, sabrın sonu selamete varsada faydası yok... Her yorum bir fikirdir... Saçma olan bir başkasının fikir ve görüşlerini yadsıyacak bi yorumda bulunmak yerine, bu tür atıflarda (saçma, sapan) bulunmaktır.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Stigma
    Stigma's avatar
    Dişi

@Swool, bana göre yorumundaki savunduğun fikrin saçma sapan ve ben bunu dile getirdim sadece. Ha şu an yazdıklarım da senin için saçma sapandır ve bunu dile getimen beni rahatsız etmez ;)

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Swool
    Swool's avatar
    Erkek
    @Stigma, Hiç bir düşünce ve yorum saçma olarak nitelendirilemez. Sorun şu ki, insanların başkalarının fikir ve düşüncelerini çürütecek bir atıfta bulunmak yerine, ''saçma sapan'' vb. kelime ve cümlelerin arkalarına saklanarak, kendisinin daha mantıklı düşünen bir öznel varlık olarak görmesi. Yazdıklarımın doğru olmadığını ben de biliyorum, önemli olan yanlışı görerek doğruyu bulmak değilmidir ? Toplum bir yara almadan, iyiyi ve kötüyü ayırt edemez. Amacım bu bilinci yansıtacak fikir ve düşüncelerin ortaya çıkmasını sağlamaktı. Kişi ve toplumlar, bu olguyu değiştirecek bir atıfta bulunnmalı, kendi düşüncelerine boyutsal bir anlam katarak değerlendirmeli, kıssadan hisse çalışarak değil.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cyrpt
    cyrpt's avatar
    Erkek
    swol ve stıgmata yıyın bırbırınızı.... Hocam gecmıs olsun ısın oldukca zor allah kolaylık versın. ama oldurmek cozum degıl (oturdugun yerden konusması kolay dıye bılırsın) ama bacını ve annenı dusunmen lazım! bence gıt baska bır sehırde ıs bul elınden ne ıs gelır bılmıyorum ama.... annenı bacını al ve yerles hıc kımseyede soyleme akraba es dost rhat edersınız! mısal konyada vasızsız ıscı arayan okadar cok ıs yerı varkı! 650 ytl den baslıyorlar belkı cok ıyı bır para degıl ama vasıfsızsan bıle annen bacın en azından huzurlu yasarsınız vasıflıyan hıc sıkılmaz sın rata 1000 ytl cıvarına ıs bulur rahat edersın.... bence genede bu zorluga dayanacak olan sensınz karar senın....
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Lemuria
    Lemuria's avatar
    Erkek
    Hocam emniyette filan tanıdığı var diyorsan eğer..direk git ve hastaneden darp rapor'u al annen ve kız kardeşin için..sonra direk savcılığa suç duyurusunda bulun..emniyetle uğraşma hepsi satılmış zaten heriflerin 10 liraya bile talimler..benim babamda hatta ben de bazen bariz bi şekilde ewe alkollü geliriz ama bu tip olaylar kesinlikle yaşanmadı ewimizde babam çok sinirli ters bi heriftir ama yinede bu tarz şeyler kesinlikle olmadı..her ewde bi takım sıkıntılar olur ama anllatıkların normal cinsten değil...öldürmekte hoş bişe değil onu dövmende yine aynı şekilde varsa anneninde akrabaları onlara gidin bi ay filan her dayında birer hafta kal gerekirse..çalış ve biraz sermaye biriktir kiralık biyerde filan kalın bi süre canına tak eder zaten babanında...veya savcılık işi yolunda giderse çok canını sıkarlar babanın içeriye atarlar veya maddi gücünü size devredebilirler alkolik olduğu konusunda mütabık kalırlarsa...bu konu üzerinde yoğunlaş fakat kanuni şekilde hareket et..ters bişe yaparsan annen ve kız kardeşin yanlız kalır daha kötü olur kendinede yazık edersin..

dont think twice its all right
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Stigma
    Stigma's avatar
    Dişi

Öncelikle biz birbirimizi yemiyoruz. Bunu belirtmekte fayda görüyorum :)

@Swool senin amacını anlıyorum ancak şöyle bir şey de var ki, her doğru illa yanlış yaparak öğrenilmez. İnsan beyni geçmişteki yanlışları görerek, ölçerek, tartarak  doğrunun ne olabileceğini hesap edecek kapasitededir. Hele ki söz konusu bir insan hayatı ve bu insan hayatını yok edecek şekilde bir psikolojiye bürünmüş diğer bir insan ise yapmaya çalıştığın şeyi doğru bulmuyorum..

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Swool
    Swool's avatar
    Erkek

@Stigma, söz konusu eylem gerçekleşecek olsa, burada başlık açılmaz. Brain storming amacı taşıyan bir ileti sadece.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    narkozMRT
    narkozMRT's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    nikita bunu yazdı:
    -----------------------------

az önce kavga bitti

o şerefsiz yine alkollü geldi eve ve anneme saldırmaya başladı bende araya girdim . tutdum elini kolunu

vur lan dedim bana vur , oda vurdu tabi , o vurdukca ben yine vur lan dedim, öldürüm seni dedi , erkeksen öldür hadi dedim

ama allahıma şükür bu sefer ben ona dokunmadım , vicdanım rahat

şerefsizden anamı bacımı koruyayım diye ünv yi son sene bıraktım geldim buraya

kulagımı patlattıı bi gözümüde kaşımıda kollarım bacaklarım kas katı sinirden

söyleyin bana öldüreyimmi bu adamı ben şimdi

-----------------------------

Kardeş yerinde olsam olan biteni burda anlatmam.

Ne Olursan Ol Beni Bul ; https://www.facebook.com/izmirliyimmm
Toplam Hit: 13362 Toplam Mesaj: 83