folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Baba Deniilen Şerefsizi Öldüreyimmi?

Baba Deniilen Şerefsizi Öldüreyimmi?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Triumph
    Triumph's avatar
    Erkek
    çevremde çok örneklerini gördüm 20'sine kadar çocuğunu,karısını döven babaları ama 20sinden sonra günah çıkartıyorlar artık el kaldırmayacağını biliyorlar.isyana teşvik etmiyorum ama aptalda olmayın sizin en güzel çocukluk gençlik çağınızı dayak,korku,şiddetle yaşatan insanın siz azıcık büyüyüp serpildiğinizde düzelmesi hatta tabiri caizse yola gelmesi sizi sevmesinden,pişmanlığından ziyade artık o yaştaki bir insana el kaldıramayacağını anladığında verdiği doğal tepkidir..o sizin babanız onu affedersiniz sizin erdeminiz..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hyb
    hyb's avatar
    Erkek
    erdemlik gösterde onunda utanacağı zaman gelir.....

........................................
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mauselaus
    mauselaus's avatar
    Erkek

kardeş önce büyük geçmiş olsun, bu öldürme işini kafandan atman lazım bikere önce bi sakinleş aklını başına al anana ve bacına bakmak sana kaldı anlaşılan ama bi

öfkeyle kalkar bi iş yaparsın baban ölür Allah korusun olan sana bacına ve anana olur.

şimdi bu işi hukuki yollarla halletmeye bakmalısın önce bi hastaneye gidin hepiniz darp raporu alın hastanede doktor sorar zaten nasıl olduğunu anlatırsın doktora 

hastanedeki görevli olan  poliste zaten otomatik devreye girer hepiniz söyleyin şikayetçi olduğunuzu. bu işin aile mahkemeleri var sağlam hapis cezası yaptırımları var

bunlar uygulanıyor böyle aile babalarını aklı başına gelene kadar aileden uzaklaştırıyorlar.  bence böyle yapın.

“Aşırı harcamalara ilişkin rakamlar, dünyadaki yoksul kesimin ihtiyaçlarını karşılamanın çok masraflı olacağı iddiasını çürütmektedir. Yoksulların yeterli gıda, temiz su ve temel eğitim ihtiyaçlarının karşılanması için gereken para, insanların bir yıl içinde makyaj malzemelerine, dondurmaya ve evde beslenen hayvanların mamasına harcadığından daha azdır.” (World Watch Institute’ün ‘Dünyanın Durumu’ adıyla yayınlanan raporu, TEMA VAKFI yayınları, İstanbul 2004, 5-6)
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    snnyk
    snnyk's avatar
    Erkek

bu tür problemlerin en iyi ilacı zamandır..

snnyk.com - code is poetry all that i know...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

edit: salla hoca kafam yerinde değil birşeyler yazdım şimdi anlatamam 3-5 kişiyle tartışırız.

Sen kendi kafanda çöz olayı biz senin durumunu falan bilmiyoruz yanlızca fikir veririz.Ehh burdan konuşmak kolay olduğu içinde ÖLDÜR deriz. 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    omerali
    omerali's avatar
    Erkek
    birader allah yardimcin olsun...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek
    TugrulBaba bunu yazdı:
    -----------------------------

1. kol kırılır kalır yen içinde. Bu senin aile sırrındır, aile içinde kalmalıdır.

2. Akıl danışmak olmasa bile içini boşaltmak için döktüysen, sakin olacaksın, sabırda hayır vardır.

3. Ana, baba ne kadar zalim olursa olsun ana ve babadır. Baban sana vurdukça sen babana sarılacaksın.

Etme kurban olayım babam diyeceksin.

4. Sen, babanı ayık zamanında karşına alıp oturacak konuşacaksın, böyle böyle bizi incitiyorsun diyerek anlatacaksın.

5. Dediklerin kar etmezse aile büyüklerinden (dede, amca, hala gibi yada babanın saygı gösterdiği birisi) yardım isteyeceksin.

6. Olmadı mı? Polise gideceksin, amateme yatırmaya bakacaksın.

7. Sakın ola sakın, eşeklik edip zarar verme babana, farzetki bu senin imtihanın, sarhoş adamı zaptetmek kolaydır, elini kolunu bağla oturt

sinirin geçinceye kadar git dolaş, soğuk suyun altına gir bişeyler yap ama babana zarar verme. Öfke 1 dk sürer, pişmanlık ömür boyu.

Sakin olacaksın koçum, ne olursa olsun o senin atandır, sen elinden geldiğince ona yardım elini uzatacaksın

değilmi ki kan ucu var koruyup kollayacaksın.

Benzer bir hikaye vardır.

Kadının kocasını çocuğunu ve kardeşini alıp getirmişler. Seç birini demişler diğerlerini öldürecez.

Kadın bir bakmış başlamış ağlamaya bir yandan da sayarmış

herif desem elde çok

evlat desem belde çok

ille kardaş ille kardaş

o hesap babanı öldürsen sana başka baba çıkarmı ki? İyi veya kötü baban o senin sen ona sahip çıkıp hatasını ört bas etmessen

nerde kaldı senin evlatlığın. Bu yönden düşün. Şimdi öfke duyman normaldir ama dediklerimi sakin kafaya düşün.

-----------------------------

Tuğrul hocam Azına Sağlık Ne güzel demişsin. Hakikatende Bir Numara Nasihat bunlar kıymetini bilen için ama. ;) 

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cLust3R
    cLust3R's avatar
    Erkek
    vurup öldürürsen onun kaybedicegi bişey yok olan sana olr , ekonomik ozgurlugunu saglayıp aileni ve kendini ancak oyle kurtarabilrsn.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tyler371
    tyler371's avatar
    Erkek

kardeşim bak bunları yazıorum sabah ezanı okunuyo şu anda... ben geceleri otururum hep, herkes yatar ben otururum. msn'imde kimse kalmaz konuşucak, canım sıkılır film izlerim televizyona bakarım.. ama o gün eğer canım bişeylere sıkılmışsa gece dışarı çıkarım, dışarda ilk gördüğüm adamla muhabbete başlarım. zaten o saatte dışarda olan adamdan hayır gelmez.. (ben hariç tabi :P) neyse konuşurum o adamla, eğer hayatında bi baltaya sap olamamış boş beleş bi adamsa neden hiç uğraşmadın diye sorar, yaa işte imkanımız falan yoktu derse pata küte dalarım ağzından burnundan kanlar getirinceye kadar dövüp evimin yolunu tutarım.. bünyeden bünyeye değişir ama bu beni en az 1 hafta sakin biri olarak nefes almamı sağlar... sonuçta baban o senin!! iyi kötü bi aile kurmuş, EN AZINDAN SENIN GIBI BI EVLAT YETISTIRMIS; el kaldırılmaz ona!!! ama o sokaktaki bilmem kaç yaşına gelmiş daha kendine hayrı olmayan bi adama istediğini yapabilirsin, zaten öldürsende arayıp soranı yoktur. tabi sen öldürme bende en fazla kolunu kırıp bıraktım zaten. sende biraz stres at ve evine tekrar geri gel... ewe girdiğin anda yüzünde bi gülücük olursa beni hatırla, bende biri beni hatırladı diye sevineyim.... şimdiden kal sağlıcakla...

korku nedir bilmeyiz biz dağların erleri yuva yaptık göklere başdöndüren yerlere engel tanımaz aşarız yüce engin dağları el verir uzanırız mor siyah bulutlara ben türk KOMANDOSUYUM düşmanı çelik pençemle ezerim her yerde ben varım havada karada denizde çölde batakta çatakta her zaman ve her yerde hazır? DAİMA HAZIR hazır? DAİMA HAZIR kim? KOMANDO kim? KOMANDO olamazsın? YAH olamazsın? YAH komandolar? ALLAH komandolar? ALLAH ALLAH TÜRK KOMANDOSUNU KORUSUN AMİNN...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AnaMuhalefet
    AnaMuhalefet's avatar
    Erkek

Bu işin çözümünü sen bulacaksın. Eğer sen yeterince kararlıysan bu sorunu kolay olmasa da çözeceksin. Veriler Sarhoş Baba, problem: Babanın içki içip şiddete başvurması...  Ne yapabilirsin: 1_içkiden kurtarmak ve kötü tavır ve davranışlarından uzaklaştırıp normale döndürmek 2_ Yollarınızı ayırmak. Ama bunu yaparken sadece kendiniz için çözüm buluyorsun, yani baban için hiçbir şey yapmadan çekip gidiyorsun,siz başka yerdesiniz ama o yine sarhoş yine çaresiz bir durumda. gerçekten durum bu kadar ağır mı,uzlaşılamayacak kadar kötü bir durum mu? 

2.durumu hiç tavsiye etmiyorum. Sonuçta hala siz bir ailesiniz ve içki içtiği zamanlar haricinde sizinleyken büyük problemler tartışmalar olmuyorsa sizin ona yardım etmeniz gerekir. Burada güç senin elinde, fiziksel olarak üstünlüğün sende olduğunu varsıyarsam içki içmemesi için eve hapsedebilirsin, güç kullanırsa sen de kullanarak etkisiz hale getirirsin. Etkisiz derken ona vurmaktan falan bahsetmiyorum, annen ve kardeşinin yardımıyla bir yerde oturmasını sağlayabilirsiniz herhangi bir ters durumda. Konuşmaları falan yaparsınız, anlatırsınız bu böyle olmaz,yaptıklarının farkında mısın,bize ne kadar zarar verdiğini görmüyorsun gibi. Muhtemelen ilk anda bunlara yanaşmayacak ve yine kendi kafasındakini yapmaya yeltenecektir, ama burada iş sende bitiyor. Ne olursa olsun kararlılığını yitirmeyeceksin ve babanın kontrolünü asla bırakmayacaksın. gerekirse 1 hafta, 1 ay dışarı çıkartmayın yada sen sürekli olarak babanın yanından ayrılmayacaksın. Tuvalete bile gireceksin gerekirse... Ne zamana kadar, biraz biraz düzelene kadar, ondan sonra neden böyle davranmak zorunda olduğunu anlatacaksın ve yavaş yavaş onu ruhen rahatlatacaksın. Bundan sonrasını da sana bırakıyorum...Moralini yükset tut, yapacağın hareketlere odaklan, unutma ki senden çok daha kötü durumlarda olanlarda var ve sorunu çözüp çözmemek şu an biraz da sizin elinizde... Bu arada henüz mesajları yanıtlamamışsın, inşallah ters bir durum oluşmamıştır.

Not: Polisle molisle işin yok senin, eğer bir çözüm varsa bu da sizsiniz... (Her durumda...)

Bir işi: " BİLMEYEN " ELEŞTİRİR, " AZ BİLEN " AKIL VERİR, " YAPAMAYAN " ÇAMUR ATAR, " BİLEN " YAPAR.
Toplam Hit: 13360 Toplam Mesaj: 83