folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Baba Deniilen Şerefsizi Öldüreyimmi?

Baba Deniilen Şerefsizi Öldüreyimmi?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Stigma
    Stigma's avatar
    Dişi
    @Swool; unutma ki başlığı açan müridin, aynı olayları tekrar yaşadığında,  bu sefer brain storming amacı taşıyan bir başlık açmak yerine söz konusu eylemi yapmayı tercih etme olasılığı da var..

allcolorsarebeautiful.net
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Swool
    Swool's avatar
    Erkek

@Stigma,bahsetmeye çalıştığım olgu. 1 kişi öldür der, geri kalan kişiler bu fikrin doğru olmadığını savunacak tezler sunar. Kişi görüşlerini bu doğrultuda tekrar değerlendirir. Eğer 1 kişinin öldür demesi o kişiyi bu eyleme itecekse, bu atıfta bulunan kişinin dengesizliğinden değil, diğer tarafın iradesizliğinde kaynaklanır.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Stigma
    Stigma's avatar
    Dişi

@Swool; evet katılıyorum. O kişinin içinde bulunduğu psikoloji itibariyle, iradesizliğini tetikleyecek yorumlar yapmak da doğru gelmiyor bana.

Neyse birbirimizi anladığımızı umuyorum. En azından yaptığnı tasdik etmesem de ben seni anlıyorum. Daha fazla uzatmayalım. İyi geceler :)

allcolorsarebeautiful.net
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek

Rawkmetal bunu yazdı:
    -----------------------------
    polise gitmeni öneririm öyle tut gir falan hikaye..
    -----------------------------

Katılıyorum, Aile içi Şiddet uygulayan Babalara ne yapılacağını Polisler gayet iyi bilirler. Ver Polisin eline Akşam iki Jop yesin Belki Ar eder bir daha Alkolde içmez.

Swool Hocam Bir Alkoliği öldürmekden kolay ne vardır, Gel gelelim öyle bir fikir vermeliki arkadaşımıza Çözüm olabilsin. Öldürürse geride kalanların durumu ve Yıktığı Gençliği hesaplanırki olay vahimdir.

Ama Polis Ağabeyler le Konuyu Etraflıca değerlendirebilirse İşte o zaman bir sonuç Doğabilir. Polisler psikoloji uzmanı kişilerdir. Tabi aralarında Psikolog ihtiyacı duyan Tiplerde yok değil. Bazı Polisler Polislerin yüz Karasıdırlar neyse konu dağılmasın. 

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HolyDemon
    HolyDemon's avatar
    Erkek

Demekki babanın kimseye anlatamadıgı kimseye söylemek istemediği bazı sorunları var. Bunuda kimden çıkartıcak ? Tabiiki senden veya annenden. Bu her evde olur. Benide zamanında çok döverdi babam ama huyuna suyuna gitmeye başladıktan sonra aram düzeldi. Şimdi kazakistan da niye gitti ? Tabiiki benim için annem için gitti. Babamın kıymetini bilmezdim sevmezdim ama sonradan sonraya düşününce biraz bişeyler oluştu kafamda. Bence babanı öldürmen için erken biraz zaman tanısan herşey düzelicek eminim bu her evde olur. Bi tek sen değilsin , iyi düşün , güzel kararlar ver ;)

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Triumph
    Triumph's avatar
    Erkek
    oldum olası nefret ederim babadır,anadır herşeyi yapar siz yinede saygı duyun teranelerinden..her nekadar size kötü davransada bunun bir cezası iyi davranırsada mükafatı olmalı.sonuçta bu hayat bizim sizin hayatınız toplumdaki herkesin bize en ufak yanlışında tepkimizi nasıl koyuyorsak anne babaya karşıda öyle olmalı..anne babaların yaptığı kötü davranışları kulak arkası etmek saçmasapan bir görenekden ibarettir.onları sayın sevin ama herkesin anne babası mutlu,mesut çocuklarına gerçekten evlat gibi davranıp sizinkiler hayatlarınızı zindan ediyorsa yinede saygı duy teraneleri koca dayağından allahı kaymış karıların tvye çıkıp kocamdır döverde severde mantığı ile eşdeğerdir.benim ailemle aram gayet iyi.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pompaci
    pompaci's avatar
    Erkek

hoca büyük geçmiş olsun bence konuşmaya çalış hatırını kıramıyca birieri konuşsun yada ne bilim

alkol lanet bi illet bence yardımcı olman lazım

daha önce açılmış bi konu vardı benziyolar ahada buldum

http://www.tahribat.com/forumdisplayfolder.asp?highlight=baba&folderid=47077 

hayat boş pompala çoşşş :):)...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TugrulBaba
    TugrulBaba's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

1. kol kırılır kalır yen içinde. Bu senin aile sırrındır, aile içinde kalmalıdır.

2. Akıl danışmak olmasa bile içini boşaltmak için döktüysen, sakin olacaksın, sabırda hayır vardır.

3. Ana, baba ne kadar zalim olursa olsun ana ve babadır. Baban sana vurdukça sen babana sarılacaksın. 

Etme kurban olayım babam diyeceksin. 

4. Sen, babanı ayık zamanında karşına alıp oturacak konuşacaksın, böyle böyle bizi incitiyorsun diyerek anlatacaksın.

5. Dediklerin kar etmezse aile büyüklerinden (dede, amca, hala gibi yada babanın saygı gösterdiği birisi) yardım isteyeceksin.

6. Olmadı mı? Polise gideceksin, amateme yatırmaya bakacaksın.

7. Sakın ola sakın, eşeklik edip zarar verme babana,  farzetki bu senin imtihanın, sarhoş adamı zaptetmek kolaydır, elini kolunu bağla oturt

sinirin geçinceye kadar git dolaş, soğuk suyun altına gir bişeyler yap ama babana zarar verme. Öfke 1 dk sürer, pişmanlık ömür boyu.

Sakin olacaksın koçum, ne olursa olsun o senin atandır, sen elinden geldiğince ona yardım elini uzatacaksın

değilmi ki kan ucu var koruyup kollayacaksın.

Benzer bir hikaye vardır.

Kadının kocasını çocuğunu ve kardeşini alıp getirmişler. Seç birini demişler diğerlerini öldürecez.

Kadın bir bakmış başlamış ağlamaya bir yandan da sayarmış

herif desem elde çok

evlat desem belde çok

ille kardaş ille kardaş

o hesap babanı öldürsen sana başka baba çıkarmı ki? İyi veya kötü baban o senin sen ona sahip çıkıp hatasını ört bas etmessen

nerde kaldı senin evlatlığın. Bu yönden düşün. Şimdi öfke duyman normaldir ama dediklerimi sakin kafaya düşün. 

tahribat.com/murid/tugrulbaba
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EntelKoylu
    EntelKoylu's avatar
    Erkek

Aynı babadan bendede var ama forumda yazıp kendime ve aileme zarar vermek istemem yanlızca benimde bir dönem kavga ettigim zaman bi abimin bana nasihat amaçlı anlattıgı bi olay var

bi gün biri anasıyla babasının kavga ettigini görüyor ve koşup araya giriyor bunu babası bi güzel dövüyor ardından anasını tekrar babası dövmeye başlıyor adam kalkıp kaçıyor eve bile gitmek istemiyor bu olaydan sonra kalkıp eşyalarımı alayım die eve gizlice giriyor bide ne görsün anasıyla babası yatakta altalta üstte

demek istedigim forumda böle bi konu açmışsın böle bi olayda başına gelmiş geçmiş olsun diyebilirim sadece elimden gelen budur.Herşeyde adalet olur ama aile içi adalet olmaz. ayrıca babanın pskolojik tedavi görmesini saglayabilirsin sanıyorum

ANDY // Burası mezopotamya, küresel oyunun bumerang cehennemi. Tanrı bile dünya düzeni için peygamberlerini hep buraya göndermiş. Çünkü burası aslında yeryüzü cennetiymiş. Daha Fazla Bilgi İçin Profilimi İnceleyiniz...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek
    Allahım ya ne adamlar var ya Dayı büyüp mesleğini eline alacağın günü iple çek o gün gelince anneni yanına al çok üzüldüm vallaha ya

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
Toplam Hit: 13363 Toplam Mesaj: 83