Başbakan

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LYCRa
    LYCRa's avatar
    Erkek
    yaw dayı bak bu türban kavramı senin için standart gelior olabilir. Ama ben kimin ne için taktığını iyi biliyorum. Tek standart olayını bırakın. istanbul milli eğitim müdürü fetullahçıysa etsinler sınır dışı. ben de sevmiorum o adamları. adam bariz amerikanın halifesi.. siyaset ve din konusuna gelelim... belki dediğinde haklı olabilirsin ama bu konuda halk onu seçti. sadece türban konusunda halkın sesidir o adam. halledilmesi gereken bir konudur. neyse tayyibin aq.. bu arada neden aleviler eleştirilmiyor? bana biri bunu da açıklasın.. En son avrupa insan hakları mahkemesine gidildi ve Türkiye çok büyük bir tazminata çarptırıldı. Neyse bu konulara girilirse çıkılmaz. türban filan derken ii düşünün arkdşlar. dediklerim sağlam şeler. bişe dicekseniz bırakın kaplanıyla fetullahıyla bunları en azından ben eleştireyim. tvleri izliyorsanız şehit olan her yiidin ailesi türbanlı. en azından onlara yazık..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mcking
    mcking's avatar
    Erkek
    Eeee eskiden şeraitçı heriflerin dizinin dibine oturup fotoğraf çektiren sonra biz değiştik diyen adamdan ne beklenir.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    inside
    anonim6918524
    anonim6918524's avatar
    Banlanmış Üye
    Bilgi/Destek Madalyası Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    Beyler bu adamların dışarıdan böyle gözüktüklerine bakıpta aldanmayın değiştiler falan diye.Fethullah Gülende buna örnek verilebilir.Bu işleri paravanın arkasında yürütüyorlar.Açık verseler hükümetmi kalır ortada ordu direk biner tepesine gerçi bindi binecek ya hadi neyse ,binmesi dileğiyle..

λ
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LYCRa
    LYCRa's avatar
    Erkek
    yaw war ya küfür edicem şimdi...

Herkes her istediğini yapar. Ama belli adet ve kurallar vardır. Bunları delmedikçe herkes her istediğini yapar.

Konu tayyip aq getirmeyin türbana mürbana yaw. aradan fetoşa metoşa da getirin ama getirmeyin bir inanç konusuna! Dindardır dinsizdir size ne! Ben vatanımı seviyorum ama dindarım. Dışlayabilir misiniz beni? Ya da mcking sosyalisttir ama o da sağlam düşünen bir Türk arkadaşımdır. Dışlıcam mı onu? Yaw beyler bunlar bölücülüktür. Yapmayın etmeyin ya. Bırakın kim naparsa yapsın.. Kimin ne haddine eleştirmek..
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    by_medcezir
    by_medcezir's avatar
    Erkek
    türbanı simgeleştirdiler.Benim babaanneminde başı kapalı.işte bunu kavramak lazım.türban simgeyse göze batar.şehit ailelerinin taktıkları türban değil başörtüsüdür.çünkü türban dediğiniz zaman olay simgesel bir boyut kazanıyo ve çoğuda o anki törenin gereğinden takıyo olabilirler.bilirisinizki cenaze evlerinde bayanlar başörtüsü takarlar, normalde takmıyolarsa bile.
    İnsan haklarına güven sonsuzdu hani türban konusunda verdiği kararlarda, alevilere gelince mi tartışılır oldu.İnsan haklarıdır herkes halledemediği hakkını orada aramakta özgürdür, kişisel iradesine bağlıdır.Din dersleri seçmeli olsa bile ben giderim arkdaşım lafın bana attığın taş ise.Bununda böyle bilinmesini isterim.

El Yumruğu Yemeyen Kendi Yumruğunu Balyoz Sanarmış.By_Medcezir
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    by_medcezir
    by_medcezir's avatar
    Erkek
    Lycra dindar adam küfür etmez kardeş ağzını bozma sen.tartışalım düşüncelerimizi paylaşalım şurada.

El Yumruğu Yemeyen Kendi Yumruğunu Balyoz Sanarmış.By_Medcezir
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LYCRa
    LYCRa's avatar
    Erkek
    avrupa insan haklarının verdiği kararlar da siyasidir. oraya gidipte başvuranlar için çıkacak kararlar da siyasi otoriteler tarafından önceden bellidir zaten.

bu türban konusu açılmıştı ve kapanmıştı. bu konudan çıkılmaz.

Benim düşüncelerim de ortada ve benim alacağım eş de büyük ihtimalle kapalı olacak. Peki düşüncelerim ortada dedim benimki de mi siyasi simge?
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dikdatoraa
    dikdatoraa's avatar
    Erkek
    karsesim başörtüsü ve imam hatip konuları önemli konular onları konuşması haklı bence

yenilmenin acısını yaşamadan kazanmanın zevkine hiç bir zaman varamazsınız... mağlubiyet son derece motive edicidir dibe vurduğunuzda en tepeden başka gidecek yeriniz kalmaz.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mcking
    mcking's avatar
    Erkek
    Evet aga benimde babaannem anneannem başörtü takar. Ama harbi türbanı öyle bi duruma getirdiler ki. Artık elini eteğini çeksinler siyasetden. YOKSA YILLAR GEÇİNCE CEZALARINI YÜCE DİVAN VERİR
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LYCRa
    LYCRa's avatar
    Erkek
    medcezir dindarlık ve sosyalistlik sadece verdiğim bir örnekti. küfürü mü de ederim falan filan.. :) Dediğimi bi anlasan..
Toplam Hit: 6892 Toplam Mesaj: 68