Başbakan

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    djburack
    djburack's avatar
    Erkek
    kreston +9999999999 bu bukadar basit işte! zamanında sağcı solcu die bi ara türk kürt die bu aralarda turbanlı turbansız gibi bişey sanki zuhahahaha :)
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    untouchables
    untouchables's avatar
    Erkek
    sayın arkadaşlar dünü ne kadar çabuk unutuyorsunuz..1 milyar dolar için amerika kapılarında sürünüpte yüz bulamayan 70 cente muhtaç edenlari ne çabuk unutuyorsunuz..gecelik faizlerin %8000 lere çıktığını,doların bir gecede ikiye katlandığını çitçi borçlarının yükselen faizlerle astronomik rakamlara ulaştığını ne çabuk unutuyorsunuz..
    şimdi çocukların önüne kitapları okul başlamadan geliyor.maliyede 70 milyar dolar sıcak para var.18 yaşından küçüklerin tüm sağlık sorunları devlete ait.bebeklere mama vb. yardımlar var.çiftçilere kesenin ağzı açıldı.yapılan yollar son on y9ılda yapılana eşit ve % 20 daha az maliyete ihale edilebiliyormuş.arsa satmak tarla satmakla bu memleket elden gitmez.sen türk olarak almanyadan ve heryerden ev arsa alabiliyorsun o zaman senin mi oluyor o memleket işgalmi ediyorsun?lütfen dogmalardan ve siyonizim akımından kurtulun daha doğrusu Adnan Menderes i asan zihniyetlerden...

You set up her pickle which you loved
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    student
    student's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    kreston +99999 ve birşey daha ekleyeyim ben hayvanları da severim :))

bu arada türban la başörtüsü aynı şey değil diyen arkadaş , farkı öğretsinlerde Üniversiteye alınmayan ögrenciler ,hastaneye alınmayan kadınlar ve diğerleri onların kabul ettiği ( artık nasıl bir fark varsa ) şekilde başörtüsü taksınlar.

Başörtüsü ,türban daha önce üniversitelerde yasak değildi ( benim yaşım 34 , daha genç olan arkadaşlar başörtüsünün herzaman yasak olduğunu düşünebilirler , büyüklerine sorup öğrensinler ) , üniversitelerde başörtülü kızların çogalması , hastanelerde ve diğer devlet dairelerinde çoğalması sonucunda ve siyasette de dindar insanların çogalması sonucunda önlerini kesmek için çeşitli bahanelerle ( başörtüsüne türban deyip aslında biz başörtüsüne değil türbana karşıyız diye dindar kesimin gözünü boyayarak ) yasaklandı.

Eskiden başörtülüler küçük görülürdü .Köyden yeni gelmiş , okuma yazması olmayan , devlet dairelerinde veya başka yerlerde hizmet işlerinde çalışan kişiler başörtülüdür imajı vardı.Üniversite okuyan kızların başı açık , onlar daha çagdaş , zeki insanlar imajı vardı.Dini değerleri önplanda olan başörtülüler 2. sınıf gibiydi ama zamanla üniversitelerde ve sosyal hayatta başörtülülerin çoğalması dini değerlere önem verenlerin 2. sınıf vatandaş olmadıklarını ortaya çıkardı.

Bunlar benim gözlemlerim , katılmayabilirsiniz ,ama başörtüsü ile türbanın hiçbir fakı olmadığı gerçeğini değiştiremezsiniz.Ancak yakınları başörtülü olanları kandırmak için , biz sizin başörtüsüne değil , siyasi simge diye takılan türbana karşıyız dersiniz.Ama o kandırdırmaya çalıştığınız kişi sizin dediğiniz başörtüsü ile üniversiteye giremez , ordu evine giremez ,

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Çömez
    underzero
    underzero's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    untouchables
    o zamanda yaziyordum simdide yaziyorum. onceki iktidarlarda amerikan yardimiyla yonetiyorlardi simdide amerikan yardimiyla yonetiyorlar. onceki iktidarlarin cocuklari en azindan amerikalarda egitim gormuyorlardi. kendi ulkemde ozgurluk yok diye amerikada okutuyor.
    ciftci borclari ikiye katlandigi donemden bahsetmissin. ben o donemi hatirlamiyorum ama bu yazdigini goren sanki bu hukumetin ciftci borclarini sildigini sanacak. findik ureticileri kan agliyor, ciftcilik zaten olmustu son darbeyide bu hukumet vuruyor.
    18 yasindan kucuklerin tum saglik sorunlari devlete ait diyorsun. sen hic gazete okumuyorsun galiba. artik grip olsan ilacini devletden alamiyorsun, rontgen cektiremiyorsun, mr cektiremiyorsun, biz devlet bize baksin diye ssk primlerini gunu gunune yatiriyoruz, devlet dunya bankasi istedi diye ilac masraflarinda kisitlama getiriyor.
    kendilerinin bi tarafinda sivilce ciksa 10 yildizli hastanelerde proflara docentlere muayene ettiriyorlar, halk ssk hastanelerinde, eczanelerinde surunuyor.
    ciftciler icin kesenin agzini acti demissin.
    biz o acilan keseyi biliyoruz, misir ithal eden ciftci(!)nin kesesi, en yakin arkadasi olan findik ureticisinin kesesi o, ciftciye ananida al git diyenlerin kesesi o.
    alamazlar kardesim adamlar parsel parsel arsa satinaliyorlar ev aliyorlar, bizede satmasinlar bizde satmayalim.
    biz o topraklari kanla aldik, adamlar kanla geri alamadiklari icin parayla aliyorlar.

pist bak bi ! - Ban Golu Canavari
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    by_medcezir
    by_medcezir's avatar
    Erkek
    Herkes kendi inancına göre davranmak isterse, ne olacak? "Ben bu inanca göre değil ama şu inanca göre davranmaya müsaade ederim" denmeyeceğine göre...
    Toplum idaresinde "inanç" değil, "çağdaş yasalar" geçerlidir. Herkes her istediğini her istediği yerde yapamaz.
    Bu nedenle, inancı gereği başını örterek derse girmek isteyen ya da devlet dairelerinde çalışmak isteyen islamcı hanımlar haksızdır
    Bir sürü inanç vardır.Hangi inanca göre kurallar koyulsun.Arkadaşın birisi demişki kuralla insanlara göre koyulsun.Eyv.Gel öyle olduğunu bi düşünelim.Bu gün türban serbest bırakıldı, yarın diyeceklerki inancım gereği sınıfımda erkek öğrenci istemiyorum.İnanç bu.Onada eyv dedik.Yarın çarşafla girecem dese ne diyeceksin?Eyv.Arapça öğrenip isterse ya?Ya erkeklerle aynı toplu taşıma aracını kullanmak istemezlerse?Ya inancı gereği erkek öğretmen istemezse? Nereye kadar eyvallah.İnancın sonu gelirmi.Sen kime göre kural koyalım diyosun ki?Koyulan yasaklar sadece müslümanlar için değil tüm dinler içindir.Kısaca devlet işlerinde din yoktur, dinle ilgili bişey yoktur.Kurallar toplumsal hayatta dinimizi en güzel şekilde yaşamız için koyulmuştur.Aksi durumda ortalık karışır kimin eli kimin cebinde haberin bile olmaz.
    Türban konusunda başka bişi yazmayacam.
    Hepiniz kendinize göre haklısınız.Ama unutmayın herşeyi zaman gösterecek.Allah kimseyi söylediklerinden dolayı,eylemlerinden dolayı pişman etmesin ne diyeyim.Bekleyip görecez.

El Yumruğu Yemeyen Kendi Yumruğunu Balyoz Sanarmış.By_Medcezir
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dikdatoraa
    dikdatoraa's avatar
    Erkek
    medcezir kardes başörtüsünün devlet dairelerinde takılmasının ne zararı bana bi anlatır mısın?

yenilmenin acısını yaşamadan kazanmanın zevkine hiç bir zaman varamazsınız... mağlubiyet son derece motive edicidir dibe vurduğunuzda en tepeden başka gidecek yeriniz kalmaz.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DkN
    DkN's avatar
    Erkek
    diktatora soledikya sen turban ını takıcan yanında bi hindu seyine tas baglıcak yanında durucak sen sacımı gormesinler derken adamın aletedevatı gorucen kas yaparken goz cıkarcan senin ıcın turbanın sakıncası yoksa onun ıcınce seyıne tas baglayıp acıkta gezmenin sakıncası yok ınanclar turlu turlu ve sonsuzdur bu yasaklar sadece muslumanlıga deildir butun dinleredir anlayın artık sunu turban konusunu daha once cok tartıstık hicbi sonuca varamadık bırakın simdi turbanı polemige gerek yok konunun baslıgından sapmıyalım...bugunku haberlerde basbakanın terorist yasin el kadi icin fikrim deişmicek dedigini duydum(o terorist hakkında kardesi gibi konusmustu) ne diim teroristlerin kadim dostu devam et !!!

Vatan ne Türkiye"dir Türklere, ne Türkistan; Vatan büyük ve müebbet bir ülkedir: Turan. ~ Saga qaygı kelgende qorqup qaşsam taa saga, Qayday betpen qararman aytaş yurtum men saga? Ne dermen dep aytarman sütün bergen anamga? Ne dermen dep aytarman maga sengen atamga? ~ Kök Bayraq"a selam olsun !
Toplam Hit: 6894 Toplam Mesaj: 68