folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Bisikletle 3 Kıta

Bisikletle 3 Kıta

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ameros
    ameros's avatar
    Erkek

samurai bunu yazdı:
    -----------------------------

Mylitta bunu yazdı:
    samurai bunu yazdı:

ugrayacağın ülkeleri ve şehirleri detaylı olarak yazarmısın? sadece avrupadakileri.

bu arada hoca bak tamamen amatörce şu ana kadar amsterdam,lille,paris,köln, floransa,pisa,venedik,roma,barcelona,madrid,porto ve adını saymadığım birkaç ufak avrupa şehirlerinde yeri geldiginde sokakta yatarak yeri geldiğinde istasyonlarda sabahlayarak, yeri geldiğinde klüplerde sabahlayarak geziler yaptım...hoca yaparsın yapamazsın demiyorum ama 5 ay sürecekse en az 2000 euro sadece yemege gidicek, pedal çevireceksin aç susuz gidilmez o yol, 100 dolara dünya turu yapanlar var muhabbetini daha önce de duymuştum, senin vize paran bile 100 dolardan fazla tutacak öyle adamlara göre düşünme, bide yanına alacağın malzemeler arasında çakı ile muştayı yeni gördüm, sen o malzemelerle yola çık bulgaristan sınırından ileriye gidemezsin, onları yanına almayı düşünmen bile yolculuk hakında hiçbi şey bilmediğini gösteriyor, keşke herşey google mapi açıp iki tane çizgi çizmek kadar kolay olsa..

uğrayacağın şehirlerin detaylarını bekliyorum hocam

hoca çıktım demiş adam, geçmiş olsun. allah yardımcısı olsun. Okan bayülgene çıkan bisikletçi adamlar insanları çok özendirdi ama yolculuk hakkında bilen bilmeyen yapmaya kalkıyor.

gecenin bu saatinde çıkmamıştır sanırım=) haziran 25 de çıkıcam demişti sanırım ilk mesajında

arkadaslar biskletle yurtdışına ilk defa çıkacam.gecen parise giden ramazan dinçle görüştüm .yanıma giderken musta çakı ve biber gazı almamı soyledi.tek giderisem.ramazan dinç tek gitmişti.demekki gidiliyor.e almazlarsada bırakırım çakıyı.yani böyle bir yolculugun olmazsa olmazıdır çakı.biraz düşünen insanlar yorum yapsın.

Hepimiz Onaylanma Bağımlısı Keşleriz...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ameros
    ameros's avatar
    Erkek

ayrıca yanıma alcagım para 1500 avro vize malzeme parası degil.ve ayrıca yabancı forumlardan da baglantılarım var.misafirlik siteleri var.öyle bilmeden konusuyosunuz.yani öyle google mapten haritaya çizgi çizmedim.konun boku çıktı silinsin.aq hayatında bisiklete binmemiş insanlar yurtdışına çıkmamıs insanlar yorum yapıyo

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    samurai
    samurai's avatar
    Erkek

hoca ben sana kendi tecrübelerimi anlatıyorum, şuan bile arkadaş ispanya turuna çıkıcak ona yardım ediyorum, dediğim gibi yapamazsın demiyorum ama bu şekilde yola çıkarsan eğlenmekden çok zorluk yaşarsın

buarada şehir listesini bekliyorum

Mart 31 cekiyorsa Tahribat napsin...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    coLdPriNCe
    coLdPriNCe's avatar
    Erkek

benim hayallerimdeki olayı yapıyorsun ama. vizesi şusu busu epey uğraştırır seni. hatta cebelitarık'tan geçeceksen ingiliz vizesi bile alman gerekir. bence sen türkiye içinde tur yap, ben de geleyim :)

De genio e de louco, todos temos um pouco!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ameros
    ameros's avatar
    Erkek

coLdPriNCe bunu yazdı:

benim hayallerimdeki olayı yapıyorsun ama. vizesi şusu busu epey uğraştırır seni. hatta cebelitarık'tan geçeceksen ingiliz vizesi bile alman gerekir. bence sen türkiye içinde tur yap, ben de geleyim :)

dostum ingiliz vizesine gerek yok tarifa'dan geçecez.ispanya topragı.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    geniuss
    geniuss's avatar
    Erkek

ameros bunu yazdı:

ayrıca yanıma alcagım para 1500 avro vize malzeme parası degil.ve ayrıca yabancı forumlardan da baglantılarım var.misafirlik siteleri var.öyle bilmeden konusuyosunuz.yani öyle google mapten haritaya çizgi çizmedim.konun boku çıktı silinsin.aq hayatında bisiklete binmemiş insanlar yurtdışına çıkmamıs insanlar yorum yapıyo

ya aslinda seni kararligindan dolayi kutluyorum bu kadar yorumdan sonra da yine hevesinden zere kadar dusme olmadi, o yazdigin bisiklet forumuna girdim ve gercekten orda baya cok kisi bu tur seyleri yapmis oldugunu gordum bide su couchsurffing warshorms gibi sitleri de arastirdim gercekten super bi sey bunlara baktiktan sonra boyle bi turun olmasi cok mumkun oldugu anladim,  bahsetigin ramazan sevinc arkadasin da blogunu biraz arastirdim adam ne guzel sorunsuz 33 gun icin istanbuldan parise gitmis, tabi arkadaslarin cogu heralde boyle bi turun dunyada ilk kez olacagini saniyor  konu silimsesin niye silinsin ,seni bu tur suresinde buraya yazmani bekleyen cok kisi vardir emin ol

yolun acik olsun

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Schengen vizesi icin evraklari toparlamaya basladim ben.

Yavaş yavaş ölürler
    Seyahat etmeyenler,
    Yavaş yavaş ölürler okumayanlar,
    müzik dinlemeyenler,
    vicdanlarında hoş görmeyi barındırmayanlar.

Yavaş yavaş ölürler,
    İzzetinefislerini yıkanlar
    Hiçbir zaman yardım
    istemeyenler.

Yavaş yavaş ölürler
    Alışkanlıklara esir olanlar,
    her gün aynı yolları
    yürüyenler,
    Ufuklarını genişletmeyen ve
    değiştirmeyenler,
    Elbiselerinin rengini değiştirme riskine bile
    girmeyen,
    veya bir yabancı ile konuşmayanlar.

Yavaş yavaş ölürler
    İhtiraslardan ve verdikleri heyecanlardan
    kaçınanlar,
    tamir edilen kırık kalplerin gözlerindeki pırıltıyı
    görmek istemekten kaçınanlar
    yavaş yavaş ölürler.

Yavaş yavaş ölürler
    Aşkta veya işte bedbaht olup istikamet
    değiştirmeyenler,
    Rüyalarını gerçekleştirmek için risk
    almayanlar,
    Hayatlarında bir kez dahi mantıklı tavsiyelerin
    dışına çıkmamış olanlar.
    Yavaş yavaş ölürler.

Pablo Neruda

Hep denedin. Hep yenildin. Olsun yine dene , yine yenil ama daha iyi yenil !
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Fransa'nin schengen i askiya alma durumu hakkinda varmi bilginiz ?

Hep denedin. Hep yenildin. Olsun yine dene , yine yenil ama daha iyi yenil !
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    anubisx
    anubisx's avatar
    Erkek

eylül ortasında üni başlamasaydı bende gelirdim.. Rotayı kısaltmayı düşünürseniz bilgim olsun..

http://yigitdemirag.com
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    samurai
    samurai's avatar
    Erkek

ComputerWolf bunu yazdı:

Fransa'nin schengen i askiya alma durumu hakkinda varmi bilginiz ?

Vize sana sadece avrupa birliği ülkelerine girene kadar lazım olacak, avrupa birliğinden herhangi bir ülkeye bi kere girdiysen bi daha sana kimse vize sormaz, sadece ingiltereye girişlerde soruluyor benim bildiğim orası da zaten schengene bile bağlı değil, en kötü ihtimal belçika üzeirden kuzey fransaya gir burada belçika fransa arası çalışan halk otobüsleri bile var kuzey fransadan belçikaya giriş çıkış aşırı kolay, karayollarından bahsediyorum, uçak olayı biraz daha farklı

dersenki fransanın içinde polis durdurur dert olur diye sen durumu anlatırsın bilmiyordum dersin,bence hiçbişey olmaz ama bi ihtimal sınır dışı edilirsin. libya, suriye,ıraqın içinden geçmeyi düşünen biri için bu tarz şeylerin hiç önemi olmaması lazım

Mart 31 cekiyorsa Tahribat napsin...
Toplam Hit: 14184 Toplam Mesaj: 118