Bu Eve Kız Atmak Suçtur!

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sokoban
    sokoban's avatar
    Erkek

zeratul bunu yazdı:
    -----------------------------

sokoban bunu yazdı:

zeratul bunu yazdı:

sokoban bunu yazdı:

Reksona bunu yazdı:

sokoban bunu yazdı:

Reksona bunu yazdı:

Padişahım çok yaşa.

arkadaslar 'Persepolis' i izlemenizi şiddetle öneriyorum. o zaman İran ile Turkiye Cumhuriyet'inde uygulanan olayların birbiriyle ne denli benzerlik tasıdıklarını gorursunuz.Ne alakası var simdik demeyin izledinizde anlarsınız ...

Persepolis evresini çoktan geçtik aga biz bildiğin uçurumdan aşağı gidiyoruz zaten.

Ama malesef bunun hala farkında olmayan geri kafalılar var dimi hacı ve daha herseyin basındayız sonumuz hayrola.

Türkiye'nin tabanı bu malesef.Atatürk uğraşmış insan gibi yaşasınlar diye ama adamlar istemiyor aga yapacak bişey yok.

Bu sözüne fena takıldım hoca. Şu söz hakkında özür dileyip düzeltirsen sevinirim. Bunu tüm herkese ithaf etmen hoş olmadı.

Eğer yalan veya yanlış bir değerlendirme yapsaydım tabiki özür dilerdim bu zamana kadar özür dilemekten hiç bir zaman gocunmadım fakat bu söylediklerim gerçeklerdir. ülkenin şuanki haline bakarsan bu durumu sende görürsün özür dilemesi gereken ben değilim özür dilemesi gerekenler insanca yaşamaya inat edenlerdir.Ben kimsenin özgürlüklerini kısıtlamıyorum ama onlar benim her özgürlüğüme müdahale etme derdindeler.Ayrıca sen böyle birisi olmadığını düşünüyorsan zaten söylediklerimi üstüne alınmana gerek yok ben üstüne alınması gerekenleri kast ederek söyledim.

Sorun orda zaten. Türkiye'nin tabanı demişsin ve sonuçta bende bu ülkenin tabanıyım doğal olarak üstüme alınırım. Bazı kesimler diyebilirsin birçok şey diyebilirsin ama tüm tabana mal etmek doğru değil.

Taban derken bahsettiğim kemikleşmiş bir muhafazakar kitlenin olmasıdır.Yanlız bu kemikleşmiş kitlenin farkı şudur misal bir insan kendisi muhafazakar olabilir bu konuyada kimsenin laf söylemeye hakkı yok ancak bahsettiğim kişiler kendileri muhafazakar oldukları gibi çevrelerinide kendileri gibi muhafazakar olmaya zorluyor olmazsada mahalle baskısı vb. türevleriyle saldırıya geçiyor.Şimdi sen söyle Türkiye'de böyle bir kemik taban var mı yok mu ?

.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeratul
    zeratul's avatar
    Erkek

sokoban bunu yazdı:

zeratul bunu yazdı:

sokoban bunu yazdı:

zeratul bunu yazdı:

sokoban bunu yazdı:

Reksona bunu yazdı:

sokoban bunu yazdı:

Reksona bunu yazdı:

Padişahım çok yaşa.

arkadaslar 'Persepolis' i izlemenizi şiddetle öneriyorum. o zaman İran ile Turkiye Cumhuriyet'inde uygulanan olayların birbiriyle ne denli benzerlik tasıdıklarını gorursunuz.Ne alakası var simdik demeyin izledinizde anlarsınız ...

Persepolis evresini çoktan geçtik aga biz bildiğin uçurumdan aşağı gidiyoruz zaten.

Ama malesef bunun hala farkında olmayan geri kafalılar var dimi hacı ve daha herseyin basındayız sonumuz hayrola.

Türkiye'nin tabanı bu malesef.Atatürk uğraşmış insan gibi yaşasınlar diye ama adamlar istemiyor aga yapacak bişey yok.

Bu sözüne fena takıldım hoca. Şu söz hakkında özür dileyip düzeltirsen sevinirim. Bunu tüm herkese ithaf etmen hoş olmadı.

Eğer yalan veya yanlış bir değerlendirme yapsaydım tabiki özür dilerdim bu zamana kadar özür dilemekten hiç bir zaman gocunmadım fakat bu söylediklerim gerçeklerdir. ülkenin şuanki haline bakarsan bu durumu sende görürsün özür dilemesi gereken ben değilim özür dilemesi gerekenler insanca yaşamaya inat edenlerdir.Ben kimsenin özgürlüklerini kısıtlamıyorum ama onlar benim her özgürlüğüme müdahale etme derdindeler.Ayrıca sen böyle birisi olmadığını düşünüyorsan zaten söylediklerimi üstüne alınmana gerek yok ben üstüne alınması gerekenleri kast ederek söyledim.

Sorun orda zaten. Türkiye'nin tabanı demişsin ve sonuçta bende bu ülkenin tabanıyım doğal olarak üstüme alınırım. Bazı kesimler diyebilirsin birçok şey diyebilirsin ama tüm tabana mal etmek doğru değil.

Taban derken bahsettiğim kemikleşmiş bir muhafazakar kitlenin olmasıdır.Yanlız bu kemikleşmiş kitlenin farkı şudur misal bir insan kendisi muhafazakar olabilir bu konuyada kimsenin laf söylemeye hakkı yok ancak bahsettiğim kişiler kendileri muhafazakar oldukları gibi çevrelerinide kendileri gibi muhafazakar olmaya zorluyor olmazsada mahalle baskısı vb. türevleriyle saldırıya geçiyor.Şimdi sen söyle Türkiye'de böyle bir kemik taban var mı yok mu ?

Hah işte senin de dediğin gibi belli bir taban ama tüm Türkiye değil benim kastımda o açıdan düzeltmendi. İlk sözün farklı bir anlamada çıkıyordu çünkü.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pehlivan
    Pehlivan's avatar
    Erkek

Türk milleti zora gelmez,hele özgürlüğüne müdahale edilirse işte ona hiç gelmez.Ateşle oynuyorlar,devam etsinler bakalım ne kadar çok kişinin bam teline bassalar o kadar iyi

Top Secret
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKeworks
    DrKeworks's avatar
    Erkek

yaw sizin kafanızmı iyi? ben zaten kimse illa böyle bişey yapmasın demiyorum isteyen inanır isteyen inanmaz isteyen istediği haltı yer. ben sadece o şahsın bana küfür etmesine kızdım ve müslümanım diye geçinenlerin bu tür şeyler yapmasını kınayarak müslümanlar için önüne geçilir dedim. nasıl görmek isterseniz öyle algılıyosunuz önemli olan anlatan kişinin baktığı açıdan bakmak yoksa yanlış anlaşılma olmaz heralde bu kadar abartılmaz banane kim ne yapıyorsa yapsın yani sonuçta

Cigu bigule :(
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mali
    Mali's avatar
    Erkek

DaSpOnGe bunu yazdı:

DrKeworks bunu yazdı:

harika bir uygulama. din iman kalmamış gençlerde belki az çok bir gram önüne geçilir

ya malmısınız amk sikerim dinini putperestim amk kime ne

Bu kadar Seviyesiz olmana gerek yok Varsa adam gibi yaparsın yorumunu yoksa sus Formunda Kalitesini Düşürme

Akilli olanlar sebepler konusunda tartışırlar. Ama nihai kararı sonuçta sürekli aptallar verir...!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dentist
    Dentist's avatar
    Erkek

BosphorusPasha bunu yazdı:

arkadaş ne gzel ya, Genç aklınızla olaya kız mikemediğiniz için kötü bakıyorsunuz ama bu olay evlenmeyi teşvik edecek, Evlenen toplum adam olan toplumdur, çok güzel bi karar olur uygulanırsa eğer sevindim cidden. 

Sadece olaya sex gözüyle mi bakıyorsun ?

İki medeni insan aynı evde mikişmeden duramaz mı ?

At gözlüklerini cıkar hocam.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

demek ki neymiş ? Türban yasağı haklıymış.Bak bi kaldırdılar, sıçtık.İnternette kısıtlamalar, orda burda kısıtlamalar.İyi oldu ziksinler milleti.

Çünkü özgürlük verilmez alınır.Millet susacak kadar salaksa çeksin cezasını.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DaSpOnGe
    DaSpOnGe's avatar
    Erkek

Mali bunu yazdı:

DaSpOnGe bunu yazdı:

DrKeworks bunu yazdı:

harika bir uygulama. din iman kalmamış gençlerde belki az çok bir gram önüne geçilir

Bu kadar Seviyesiz olmana gerek yok Varsa adam gibi yaparsın yorumunu yoksa sus Formunda Kalitesini Düşürme

pardon dayı senin gibi bir üstadın yanında laf ettik

siktirgitamk.

You think you've travelled far and never seen the stars :)))
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ozsar07
    ozsar07's avatar
    Erkek

Mali bunu yazdı:

ozsar07

Muta Nikahın dinimizde yeri yoktur.

Her ne kadar espri maahiyetinde yazmış olsam da Muta yani Müt'a Nikahı var maalesef;

özellikle yeni yetme AKP zengini sözde müslüman işadamları, ticaret girişkeni, mütaahit bozması, badem bıyık zenginlerin kullandığı '' metres'' tutma yöntemi olarak kullanılmaktadır.

Müt'a nın Kuran-ı kerim de geçiyor olması ise ayrı bir delil örnek olarak

Nisa suresi 4. ayet

Bakara suresi 236-237. ayetler

Mü'minun suresi 5-7. ayetler ile birlikte çeşitli hadislerde araştırmasını yapabilirsin.

Burada muta nikahını falan savunduğum anlamı çıkartılmasın, kim nasıl yaşamak istiyorsa öyle yaşamasından yanayım. Karşı çıkacağım nokta ve sınır kendi yaşam tarzını ve kalıbını başkalarına dayatanlardır.

Evlilik; nikah masasında yetkisini tanımadığım bir adamdan alan tanımadığım başka bir adamın oluru ile elimize verdiği bordo renkli defter ile devlet babanın tamam siz yasal olarak birbirinizi düzebilirsiniz resmiyeti ile imam efendinin bir miktar meblağ karşılığı okuduğu dua ve kılmanı söylediği şükür namazı

Gözden kaçırılan nokta; ikisinde de gelin ve damadın birbirlerine verdiği söz ( akit ) birbirlerini karı-koca kabul etmeleri. Yani iki kişi arasında olan şeylerde üçüncü kişlere ne düşer durumu...

İki insanın dört duvar arasında yaşadığı ve sahiplendiği durumlara kimsenin karışmaya hakkı olamaz...

Ne deli ne kör Ne sağır ne de sayrı Mutluyum kısacası Ve hiçbir şey istediğim yok Senden felek Ama yine de Ucuz olsun ekmek Ve pahalı olsun insan hayati.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mali
    Mali's avatar
    Erkek

DaSpOnGe bunu yazdı:

Mali bunu yazdı:

DaSpOnGe bunu yazdı:

DrKeworks bunu yazdı:

--------------------------------------------------------------------

pardon dayı senin gibi bir üstadın yanında laf ettik

siktirgitamk.

----------------------------------------------------

Sen bir Uzaklaştırmayı hakettin!

Akilli olanlar sebepler konusunda tartışırlar. Ama nihai kararı sonuçta sürekli aptallar verir...!
Toplam Hit: 15779 Toplam Mesaj: 120