Bu Eve Kız Atmak Suçtur!

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mukan
    Mukan's avatar
    Erkek

Bosporus paşa,

Bu işler yasakla olmaz. Teşvik ve katkıyla olur. Devlet, evleneceklere belirli koşullarla 30 bin, her çocuk için 10 bin lira karşılıksız kredi versin, okullarda aile kurumuyla ilgili eğitimler çoğaltılsın bak bakalım o zaman bir tane bekar kalıyor mu?!

İran'da Arabistan'da yasak var da ne oluyor? Oradaki fuhuş Türkiye'den daha fazla. Din, iman, yasak, kanun... insan içgüdülerini , nefsini durduramaz. Ancak baskılar. Sonra tecavüzler, tacizler, cinayetlerin önünü alamazsın. 10 yıl önceki Türkiye'ye bak bir de bugünün imanlı Türkiyesine bak. Adam damacanayı düdüklüyor.

Hakkımda atıp tutan birine rastlarsanız pm gönderin log ve görüntü kazanın. İster atın ister tutun.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

PcK0 bunu yazdı:
    -----------------------------

Bu konunun gerçek olduğuna dair daha ayrıntılı açıklayan kaynağa sahip olan ya da beyannamede bunları gösterebilecek olan?

balon çıktı diyeceğim değil. sanırım zeplin haber oldu bu biraz :))

...said addicted.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BosphorusPasha
    BosphorusPasha's avatar
    Erkek

Noneyim bunu yazdı:

http://www.google.com.tr/search?sourceid=chrome&ie=UTF-8&q=akp+zina

Onlarca haber : AKP Zinayı suç kapsamından çıkardı.

laikiz amk ne zinasından bahsediyosun sen? islami kuralın devletin içinde ne işi var? zinadan devlete ne, akpden önce zina yasakmışmı ki akp kaldırmış?

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AsilKan
    AsilKan's avatar
    Erkek

BosphorusPasha bunu yazdı:

Noneyim bunu yazdı:

laikiz amk ne zinasından bahsediyosun sen? islami kuralın devletin içinde ne işi var? zinadan devlete ne, akpden önce zina yasakmışmı ki akp kaldırmış?

Yasak değil miymiş ?

...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bulanik
    bulanik's avatar
    Erkek

Bisses bunu yazdı:

Bisses bunu yazdı:

Bisses bunu yazdı:

arkadaş ne gzel ya, Genç aklınızla olaya kız mikemediğiniz için kötü bakıyorsunuz ama bu olay evlenmeyi teşvik edecek, Evlenen toplum adam olan toplumdur, çok güzel bi karar olur uygulanırsa eğer sevindim cidden. 

birlikte yaşıyorum varsay miktimde varsay seviyorsam zaten evlenirim kardeşim ne alaka ne mantık bi düşünce sendeki anlayamadım.

anlamıyorsun işte, birlikte yaşıyorsan ve evlenmiyorsan bu zaten senin yapının bozulduğunu gösterir çok eşliliğe doğru yol aldığını gösterir, adam olma potansiyelinin eksilerde olduğunu gösterir evlenirsen bi yükümlülüğün olur bi zorunluluğun olur hayata karşı, bu da seni adam etmek için bire bir dir. çok dar düşünüyorsunuz. Nasıl biliyorsanız, Siz isyan etmeye devam edin. uygulama benim bakış açıma göre mükemmel.

Beraber yasıyorum zaten yemeği beraber yapıyoruz, alışverisi eğlenceyi hepsni yani aynı evli gibi oldugunu düşün. tek olay imzamı hocam?

Biz birbirimizi iyice tanımak istiyoruz belki daha yasımız genç ne diye acele edip evlenip sonradan sorun cıkınca ayrılalımkı ne yanı amaç illa yasallaştırmakmı olayı.

Bence olay insanda bitiyor yasa falan hikaye hatta yasa cıkarsa millet yapmıcak bile olsa heyecan için yapıcaktır eminim adrenalin hesabı:)

Genel olarak hocam türkiyenin .mkoyyolar bn bunu bılır bunu soylerım sen istediğin kadar padişahının tarafnda ol düşüncem bu.

Evlilik çok farklı birşey, bunun idrakine varmalısın öncelikle..

tamam işte bnde mutlu olmak için doğru insanı arıyorum ve tanımam lazım onu her yönlü anca beraberken tanıyabılırım varmı baska yolu?

hocam görücü usulu kurulan yuvalar mı daha kalıcı yoksa sevgili olup da mı kurulan yuvalar? Annene babana sor bakalım anne sen kaç yaşında evlendin nasıl evlendin babamla diye, yada dedene ninene sor hala evli olmaları lazım, Neden toplumun yapısı bozuldu acaba? Senin gibi düşünce tarzından olabilir mi? (sadece soruyorum neden eskiden boşanalar bu kadar çok değilken şimdi bu kadar çok ve birçok genç senin gibi düşünüyor?)(

Sen gorucu usulu ile mi evleneceksin peki ?
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    onur35
    onur35's avatar
    Erkek

Noneyim bunu yazdı:

aynen öyle yasaktı.

Tedariksiz sıçmaya giden domala domala taş arar...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mukan
    Mukan's avatar
    Erkek

Noneyim bunu yazdı:

Birlikte Yaşam Yasaklanıyor:

http://www.google.com.tr/#hl=tr&safe=off&biw=1143&bih=643&q=birlikte+ya%C5%9Fam+yasaklan%C4%B1yor&oq=birlikte+ya%C5%9Fam+yasaklan%C4%B1yor

Adalet bakanı:

Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Çiçek, şunları kaydetti: ''Yürürlükteki Türk Ceza Kanunu'nun ilgili hükmünü Anayasa Mahkemesi, Kadın-Erkek arasında zina suçunun oluşması bakımından eşitsizlik vardır, diye iptal etmişti. Dolayısıyla yürürlükteki yasa açısından bu konu suç değil. Ancak, biz bunun suç olması gerektiği kanaatini taşıyoruz. Çünkü toplumsal beklenti de bu yönde. Ama mevcut tasarıda da bu yok."

Selma Aliye Kavaf'a bağlı Kadın ve Aileden Sorumlu Devlet Bakanlığı tarafından hazırlanan 'Aile 2023 Vizyonu' belgesinde ahlaki yozlaşma ve nikahsız birlikte yaşamın aile kurumunu tehdit ettiği vurgulandı. Nikahlı yaşam için start veren bakanlık, kamu kurumları, medya ve sivil toplum kuruluşları ortak çalışma yürütecek.

Hakkımda atıp tutan birine rastlarsanız pm gönderin log ve görüntü kazanın. İster atın ister tutun.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

Noneyim bunu yazdı:

Ondan bundan bahsetmiyorum. Zamanında sanıyorum ki önceki seçimlerden hemen önce, sözde, AKP zinayı suç kapsamından çıkarıyor,

Şimdiyse gelip daha beterini ekliyor öyle mi :)

Her zamanki bok atmalardan sadece biri, Balon haber,  gerçekse kaynak gösterin ben aradım bulamadım.

Ayrıca rica edeceğim "amk" falan fişmekan kullanma bana karşı.

...said addicted.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BosphorusPasha
    BosphorusPasha's avatar
    Erkek

bulanik bunu yazdı:

Bisses bunu yazdı:

Bisses bunu yazdı:

Bisses bunu yazdı:

arkadaş ne gzel ya, Genç aklınızla olaya kız mikemediğiniz için kötü bakıyorsunuz ama bu olay evlenmeyi teşvik edecek, Evlenen toplum adam olan toplumdur, çok güzel bi karar olur uygulanırsa eğer sevindim cidden. 

birlikte yaşıyorum varsay miktimde varsay seviyorsam zaten evlenirim kardeşim ne alaka ne mantık bi düşünce sendeki anlayamadım.

anlamıyorsun işte, birlikte yaşıyorsan ve evlenmiyorsan bu zaten senin yapının bozulduğunu gösterir çok eşliliğe doğru yol aldığını gösterir, adam olma potansiyelinin eksilerde olduğunu gösterir evlenirsen bi yükümlülüğün olur bi zorunluluğun olur hayata karşı, bu da seni adam etmek için bire bir dir. çok dar düşünüyorsunuz. Nasıl biliyorsanız, Siz isyan etmeye devam edin. uygulama benim bakış açıma göre mükemmel.

Beraber yasıyorum zaten yemeği beraber yapıyoruz, alışverisi eğlenceyi hepsni yani aynı evli gibi oldugunu düşün. tek olay imzamı hocam?

Biz birbirimizi iyice tanımak istiyoruz belki daha yasımız genç ne diye acele edip evlenip sonradan sorun cıkınca ayrılalımkı ne yanı amaç illa yasallaştırmakmı olayı.

Bence olay insanda bitiyor yasa falan hikaye hatta yasa cıkarsa millet yapmıcak bile olsa heyecan için yapıcaktır eminim adrenalin hesabı:)

Genel olarak hocam türkiyenin .mkoyyolar bn bunu bılır bunu soylerım sen istediğin kadar padişahının tarafnda ol düşüncem bu.

Evlilik çok farklı birşey, bunun idrakine varmalısın öncelikle..

tamam işte bnde mutlu olmak için doğru insanı arıyorum ve tanımam lazım onu her yönlü anca beraberken tanıyabılırım varmı baska yolu?

hocam görücü usulu kurulan yuvalar mı daha kalıcı yoksa sevgili olup da mı kurulan yuvalar? Annene babana sor bakalım anne sen kaç yaşında evlendin nasıl evlendin babamla diye, yada dedene ninene sor hala evli olmaları lazım, Neden toplumun yapısı bozuldu acaba? Senin gibi düşünce tarzından olabilir mi? (sadece soruyorum neden eskiden boşanalar bu kadar çok değilken şimdi bu kadar çok ve birçok genç senin gibi düşünüyor?)(

Sen gorucu usulu ile mi evleneceksin peki ?

yoo ben öyle bişey mi dedim? ben koyar geçerim, evlenmek bile aklımın ucunda yok, fikri savunuyorum ama ben de gençler kervanındayım. 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

Mukan bunu yazdı:

Noneyim bunu yazdı:

Birlikte Yaşam Yasaklanıyor:

http://www.google.com.tr/#hl=tr&safe=off&biw=1143&bih=643&q=birlikte+ya%C5%9Fam+yasaklan%C4%B1yor&oq=birlikte+ya%C5%9Fam+yasaklan%C4%B1yor

Adalet bakanı:

Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Çiçek, şunları kaydetti: ''Yürürlükteki Türk Ceza Kanunu'nun ilgili hükmünü Anayasa Mahkemesi, Kadın-Erkek arasında zina suçunun oluşması bakımından eşitsizlik vardır, diye iptal etmişti. Dolayısıyla yürürlükteki yasa açısından bu konu suç değil. Ancak, biz bunun suç olması gerektiği kanaatini taşıyoruz. Çünkü toplumsal beklenti de bu yönde. Ama mevcut tasarıda da bu yok."

"...Ama mevcut tasarıda da bu yok."

Kendi fikrini eklemiş oraya, bizce olmalı demiş ancak bence demek istemiş lakin "bizce" olsaydı zaten tasarıda olurdu.

...said addicted.
Toplam Hit: 15806 Toplam Mesaj: 120