Bu Eve Kız Atmak Suçtur!

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DaSpOnGe
    DaSpOnGe's avatar
    Erkek

BosphorusPasha bunu yazdı:
    -----------------------------

hocam görücü usulu kurulan yuvalar mı daha kalıcı yoksa sevgili olup da mı kurulan yuvalar? Annene babana sor bakalım anne sen kaç yaşında evlendin nasıl evlendin babamla diye, yada dedene ninene sor hala evli olmaları lazım, Neden toplumun yapısı bozuldu acaba? Senin gibi düşünce tarzından olabilir mi? (sadece soruyorum neden eskiden boşanalar bu kadar çok değilken şimdi bu kadar çok ve birçok genç senin gibi düşünüyor?)(

benim babamda hatta dedemde görücü usulüyle evlenmedi,anne tarafı teyzemlerde hiçbiri bu şekilde evlenmedi.Görücü usulüylemi anlaşabilirsin yoksa biraz sevgili olup nişanlanıp yada ne bileyim aynı eve çıkarakmı daha iyi birbirini tanırsın anlaşırsın? Eğer zaten aynı evde yaşıyosan bişeylerin doğallığı ortaya çıkar ve istemediğin şeyler varsa yolunu ayırırsın senin dediğin eski evlillikler ne kavgalar ne aldatmalar görmüştür ama işte mahalle toplum baskısından sus pus olmuştur hepsi ondan boşanma yoktur

You think you've travelled far and never seen the stars :)))
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mukan
    Mukan's avatar
    Erkek

Noneyim bunu yazdı:

Mukan bunu yazdı:

Noneyim bunu yazdı:

http://www.google.com.tr/search?sourceid=chrome&ie=UTF-8&q=akp+zina

Onlarca haber : AKP Zinayı suç kapsamından çıkardı.

Birlikte Yaşam Yasaklanıyor:

http://www.google.com.tr/#hl=tr&safe=off&biw=1143&bih=643&q=birlikte+ya%C5%9Fam+yasaklan%C4%B1yor&oq=birlikte+ya%C5%9Fam+yasaklan%C4%B1yor

Adalet bakanı:

Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Çiçek, şunları kaydetti: ''Yürürlükteki Türk Ceza Kanunu'nun ilgili hükmünü Anayasa Mahkemesi, Kadın-Erkek arasında zina suçunun oluşması bakımından eşitsizlik vardır, diye iptal etmişti. Dolayısıyla yürürlükteki yasa açısından bu konu suç değil. Ancak, biz bunun suç olması gerektiği kanaatini taşıyoruz. Çünkü toplumsal beklenti de bu yönde. Ama mevcut tasarıda da bu yok."

"...Ama mevcut tasarıda da bu yok."

Kendi fikrini eklemiş oraya, bizce olmalı demiş ancak bence demek istemiş lakin "bizce" olsaydı zaten tasarıda olurdu.

Selma Aliye Kavaf'a bağlı Kadın ve Aileden Sorumlu Devlet Bakanlığı tarafından hazırlanan 'Aile 2023 Vizyonu' belgesinde ahlaki yozlaşma ve nikahsız birlikte yaşamın aile kurumunu tehdit ettiği vurgulandı. Nikahlı yaşam için start veren bakanlık, kamu kurumları, medya ve sivil toplum kuruluşları ortak çalışma yürütecek.

Hakkımda atıp tutan birine rastlarsanız pm gönderin log ve görüntü kazanın. İster atın ister tutun.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wrongly
    wrongly's avatar
    Erkek

onalti bunu yazdı:

Ak Parti Batıyor ibnelere. Siz CEHAPEnin 3 aylık askerlik vaadine kanan garibanlar olmalısınız. Hadi koçum çekemiyosanız kemalden anten alın.

sanırım değişmeyecek olan beyin yaşıyla üye olmuş tahribata.

bu ne biçim bir savunmadır...

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

Mukan bunu yazdı:

Noneyim bunu yazdı:

Mukan bunu yazdı:

Noneyim bunu yazdı:

http://www.google.com.tr/search?sourceid=chrome&ie=UTF-8&q=akp+zina

Onlarca haber : AKP Zinayı suç kapsamından çıkardı.

Birlikte Yaşam Yasaklanıyor:

http://www.google.com.tr/#hl=tr&safe=off&biw=1143&bih=643&q=birlikte+ya%C5%9Fam+yasaklan%C4%B1yor&oq=birlikte+ya%C5%9Fam+yasaklan%C4%B1yor

Adalet bakanı:

Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Çiçek, şunları kaydetti: ''Yürürlükteki Türk Ceza Kanunu'nun ilgili hükmünü Anayasa Mahkemesi, Kadın-Erkek arasında zina suçunun oluşması bakımından eşitsizlik vardır, diye iptal etmişti. Dolayısıyla yürürlükteki yasa açısından bu konu suç değil. Ancak, biz bunun suç olması gerektiği kanaatini taşıyoruz. Çünkü toplumsal beklenti de bu yönde. Ama mevcut tasarıda da bu yok."

"...Ama mevcut tasarıda da bu yok."

Kendi fikrini eklemiş oraya, bizce olmalı demiş ancak bence demek istemiş lakin "bizce" olsaydı zaten tasarıda olurdu.

Selma Aliye Kavaf'a bağlı Kadın ve Aileden Sorumlu Devlet Bakanlığı tarafından hazırlanan 'Aile 2023 Vizyonu' belgesinde ahlaki yozlaşma ve nikahsız birlikte yaşamın aile kurumunu tehdit ettiği vurgulandı. Nikahlı yaşam için start veren bakanlık, kamu kurumları, medya ve sivil toplum kuruluşları ortak çalışma yürütecek.

http://www.google.com.tr/search?sourceid=chrome&ie=UTF-8&q=Selma+Aliye+Kavaf'a+ba%C4%9Fl%C4%B1+Kad%C4%B1n+ve+Aileden+Sorumlu+Devlet+Bakanl%C4%B1%C4%9F%C4%B1+taraf%C4%B1ndan+haz%C4%B1rlanan+'Aile+2023+Vizyonu'+belgesinde+ahlaki+yozla%C5%9Fma+ve+nikahs%C4%B1z+birlikte+ya%C5%9Fam%C4%B1n+aile+kurumunu+tehdit+etti%C4%9Fi+vurguland%C4%B1.+Nikahl%C4%B1+ya%C5%9Fam+i%C3%A7in+start+veren+bakanl%C4%B1k%2C+kamu+kurumlar%C4%B1%2C+medya+ve+sivil+toplum+kurulu%C5%9Flar%C4%B1+ortak+%C3%A7al%C4%B1%C5%9Fma+y%C3%BCr%C3%BCtecek.

Çok ciddi siteler gerçekten :| Doğan grubu sayfaları bile çıkmadı.. 

...said addicted.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tbtgezgini
    tbtgezgini's avatar
    Erkek

Bisses bunu yazdı:

Bisses bunu yazdı:

Bisses bunu yazdı:

arkadaş ne gzel ya, Genç aklınızla olaya kız mikemediğiniz için kötü bakıyorsunuz ama bu olay evlenmeyi teşvik edecek, Evlenen toplum adam olan toplumdur, çok güzel bi karar olur uygulanırsa eğer sevindim cidden. 

birlikte yaşıyorum varsay miktimde varsay seviyorsam zaten evlenirim kardeşim ne alaka ne mantık bi düşünce sendeki anlayamadım.

anlamıyorsun işte, birlikte yaşıyorsan ve evlenmiyorsan bu zaten senin yapının bozulduğunu gösterir çok eşliliğe doğru yol aldığını gösterir, adam olma potansiyelinin eksilerde olduğunu gösterir evlenirsen bi yükümlülüğün olur bi zorunluluğun olur hayata karşı, bu da seni adam etmek için bire bir dir. çok dar düşünüyorsunuz. Nasıl biliyorsanız, Siz isyan etmeye devam edin. uygulama benim bakış açıma göre mükemmel.

Beraber yasıyorum zaten yemeği beraber yapıyoruz, alışverisi eğlenceyi hepsni yani aynı evli gibi oldugunu düşün. tek olay imzamı hocam?

Biz birbirimizi iyice tanımak istiyoruz belki daha yasımız genç ne diye acele edip evlenip sonradan sorun cıkınca ayrılalımkı ne yanı amaç illa yasallaştırmakmı olayı.

Bence olay insanda bitiyor yasa falan hikaye hatta yasa cıkarsa millet yapmıcak bile olsa heyecan için yapıcaktır eminim adrenalin hesabı:)

Genel olarak hocam türkiyenin .mkoyyolar bn bunu bılır bunu soylerım sen istediğin kadar padişahının tarafnda ol düşüncem bu.

Evlilik çok farklı birşey, bunun idrakine varmalısın öncelikle..

tamam işte bnde mutlu olmak için doğru insanı arıyorum ve tanımam lazım onu her yönlü anca beraberken tanıyabılırım varmı baska yolu?

hocam görücü usulu kurulan yuvalar mı daha kalıcı yoksa sevgili olup da mı kurulan yuvalar? Annene babana sor bakalım anne sen kaç yaşında evlendin nasıl evlendin babamla diye, yada dedene ninene sor hala evli olmaları lazım, Neden toplumun yapısı bozuldu acaba? Senin gibi düşünce tarzından olabilir mi? (sadece soruyorum neden eskiden boşanalar bu kadar çok değilken şimdi bu kadar çok ve birçok genç senin gibi düşünüyor?)(

Olaya maddi acıdan baktınmı hiç hocam iyi güzel demişsnde. 25 yıl önce hayat bu kadar pahalımıydı? 25 yıl öncekı yaşam şartlarıyla sımdıkı aynı deıl.Ayrılık olaya %60 ben maddı olarak bakıyorum. paran yoksa kredını odeyemezsn kredı kartını ödeyemezsn yanlısmıyım? dokunmatık telefonlar pahalı ayakkabılar bunların hangılerı vardı 25 yıl önce. şimdi cocugun olur onu ıster bunu ıster okulu var dershanesı var vardavar.

25 yıl önce köyde herkes sütünü sağar geçineceği kadar parayla ne luks seyler almada gozu vardı nede basındakı ısten kafasını kaldırıp karının kızın pesınde kosmaya zamanı. he yapan yokmudur vardır ama sen gelıp bana yıllar öncesini söylersen o zaman dur derim şartların eşit oldugu ortamlarda kıyaslama yap lütfen.

Görücü usulune karsıyım cevremde bnden yasça buyuk bırcok tanıdıgım gorucu ıle evlenmıs ınsan var ayrı değıller ama keskı ayrı olsalar dıyebılırım cunku cocuklarını gordukce bn uzuluyorum. belkıde bana byle denk geldı ama kotu bırden fazla ornegım var hocam bu konuda. 

Kısaca, Kız arkadasımı iyice tanımadan asla ve katta evlenmem isteyen istedi yasayı cıkartsın. 

...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tomannie
    tomannie's avatar
    Erkek

2002 den 2011 e..

neleri konuşur olduk şu ülkede ve kim bilir 2015 lerde ne konuşacagız

ümidin kaybolması özgürlük demekti
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    baristbt
    baristbt's avatar
    Erkek

tomannie bunu yazdı:

2002 den 2011 e..

neleri konuşur olduk şu ülkede ve kim bilir 2015 lerde ne konuşacagız

ayşenin saçını 2tutamı gözüktüğü için kafası vurulacak.

sen rüyada rüyalandığın için cezaevinde yatıcaksın

http://www.leyladansonra.com/
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    onur35
    onur35's avatar
    Erkek

aile yapısının korunması için kerhanelerinde kapanması lazım.eğer kapanırsa eşcinsellik dışında aile yapısının bozulması %31 e kadar düşer kanımca...

ee artık gecelik imam nikahı sistemine geçelim yahu.günaha girmeden zina,hemde yasal ohh belimize kuvvet.

neler oluyor böyle.

IRET nerde onun yorumlarını merak ediyorum :D

Tedariksiz sıçmaya giden domala domala taş arar...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DaSpOnGe
    DaSpOnGe's avatar
    Erkek

onur35 bunu yazdı:

aile yapısının korunması için kerhanelerinde kapanması lazım.eğer kapanırsa eşcinsellik dışında aile yapısının bozulması %31 e kadar düşer kanımca...

ee artık gecelik imam nikahı sistemine geçelim yahu.günaha girmeden zina,hemde yasal ohh belimize kuvvet.

neler oluyor böyle.

sen kerhaneleri bi kapada bak bakalım kadın kız sokakta gezebiliyomu

You think you've travelled far and never seen the stars :)))
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Juliet
    Juliet's avatar
    Erkek
    DaSpOnGe bunu yazdı:

onur35 bunu yazdı:

neler oluyor böyle.

sen kerhaneleri bi kapada bak bakalım kadın kız sokakta gezebiliyomu

demirelin vakti zamanında kerhaneleri kapatmak fikri üzerine bi soru sorulunca. demirelde demiştir ki "kerhaneleri kapatalım da vatandaş bizi mi siksin" demiştr, rivayete göre

011100110110000101111010011000010110111000101110011000010111011001101001
Toplam Hit: 15746 Toplam Mesaj: 120