folder Tahribat.com Forumları
linefolder TahriDepo
linefolder Çağlayan Meydanı Ve Cumhuriyete Sahip Çıkan Kalabalık !

Çağlayan Meydanı Ve Cumhuriyete Sahip Çıkan Kalabalık !

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    inside
    anonim6918524
    anonim6918524's avatar
    Banlanmış Üye
    Bilgi/Destek Madalyası Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    ABDullah gül adaylıktan çekilmeyeceğini açıklamış.

λ
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sahin
    Sahin's avatar
    Erkek
    çekilmesin valla .. onunn ve onun gibilerin suyu kaynadı.bundan sora siittn sene gelemezler başa.bittiler
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    maseva
    maseva's avatar
    Erkek
    olaya populist yaklaşıyorsun hiç bişeyin hiçbiyere gittiği yok laisizme karşıyım ancak laikliğe değil. sizde bir önşartlanmışlık var sinir oluyo bazı çevrelerin hortumları kesildi. eğer bir hükümet tüm  devletin kadrolarını %100 değiştiriyorsa bundan önceki hükümetlerde bunu yaptı demektir ve neler olduğunu gördük liramız pul oldu dünyaya rezil olduk. bide bunları görelim bakalım %100 olunca hakikaten neler oluyomuş. ayrıca şov yapan bir artist kesinlikle çiftçiyi temsil edemez. varsa bir şikayeti bu ülkenin belli makamları var oralara şikayet etsin ok?

MUTLAK KEMALİNE MASRUFTUR.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Meseva ,haci daha ne gibi olumsuzluklari gormeyi bekleyeceksin bunlardan ? Burada daha onceki hukumetleri desteleyen birisini gorebiliyormusun ? Şov yapmadi o ciftci,mersinli siradan bir ureticidir kendisi,bak gecengun yasadigimiz bir olayi anlatim...uniden 2ay uzak kalacaktim birkac islem yaptirdim ve uniden eve gitmek icin duraga yoneldim bi baktim bir afis "beyaz 18:00 da Mithat ozhan amfisinde" iyi dedim bekleyim Beyaz'i izlerim...izdiham olacagini dusundugum icin saat 14:00 gibi kofte-ekmek,cola,su,cikolata falan alip gittim amfinin onune golge bir yerde cimlere uzandim,kalabalik vardi baya,neyse saat 17:00 oldu ben en onlerdeyim arkada rahat 2000 kisi var, amfi en fazla 1500 kisi alir...neyse saat 17:30 oldu kapilar acilmadi...biraz zaman gecti 5-10dk on taraftan 20kisi aldilar iceriye sonrada icerisi doldu denildi...herkes cilgina dondu saatlerce bekledi millet 20kisiyle nasil dolar bu amfi...neyse kimse ses cikarmiyor gectim kapinin en onune cama vurdum gorevliler icerden "icerisi doldu" yazan bi kagit tutuyor...neyse inanmadim ben,kimse inanmadi icerisinin dolduguna...ben icerdekilere bagiriyorum birtane yetkiliyi cagirin konusalim...kimsede tik yok sat 18:00 oldu ama binlerce ogrenciyi muhattap alan yok...en son dayanamadim elimde kitapla giris kapisinin camini kirdim ...hemen yetkililer icerden geldiler ..kim yapti diye...biz bilgi almak istedigimizde kimse gelmedi :) ...neyse herkes hep bir agizdan biz yaptik dedi...bende gorevliye icerden sinerji kolu baskanini cagirirmisiniz dedimgorusmek istiyoruz bu kapidan 20kisi aldilar icerisi nasil doldu bunun hesabini sormak istiyoruz ....gorevliler tinlamadi 10dk gecti ayagimla asagidaki camida kirdim ...2tane kiz koselerdeki cami kirdi...10dk gecmedi butun camlar indi...ve sonunda sinerji kolu baskani gelip bizimle konustu...simdi soruyorum....gunumuzdeki siyasi mantiga gore o ciftci cikip erdoganin karsisina protesto etmeseydi ciftciler kimin umrundaydi...kactane TV kanali ciftcilerin yok edildigini yazdi gosterdi ?...iste o mersinli ciftciyi birkez daha tebrik ediyorum...cunku onun o duygusunu ben defalarca yasadim...birilerini seni muhattap almazsa...cam kirarsin...protesto edersin sesini duyurmak icin...buda son derece hakli bir eylemdir....Futbol takimi tutar gibi siyasi parti tutulmaz...

Not: Bu arada Beyaz olayinda sinerji kolu kendi arkadaslarini amfinin arka kapisindan iceriye girdirmisti :) bende saat 9 a kadar bekledim 50kisi kadar disardaydik digerleri gitmisti...beyaz in koluna yapisip bidaha ogrencilerin aptal yerine konup aldatildigi organizasyonlara katilmamasi gerektigni soyledim...sinerji kolu baskanida agzini acip tek cumle soylemedi...bide beyazdan firca yedi :) ..Beyaz'in kafa cok buyuk bu arada :D

Hep denedin. Hep yenildin. Olsun yine dene , yine yenil ama daha iyi yenil !
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    maseva
    maseva's avatar
    Erkek

bi de çözüm atalım ortaya seçim yakın zaten belki erken seçim olacak sandıkta görüşelim burda birbirimizi kırmaya gerek yok. çiftçinin durumunu sana açıklayamam ama o adamın yaptığı şowmenlik başka bişey değil insanın insana saygısı olsa o şekilde yaklaşmaz laik demokratik bir cumhuriyetin başbakanına velhasıl bu hukumeti istemeyenler laikliğin arkasına ve Atatürkçülüğün arkasına sığınarak koltuklarından olmama savaşı vermektedirler ve buna da gerçekten milletini seven insanları alet etmektedirler. diye düşünüyorum. insanlar beyin dalgalarıyla etkileşimli pc yapıyorlar siz insanların beyinlerinin dışına bakıyorsunuz bu böyle devam ederse Türkiyenin  coğrafya kitaplarımızdaki "gelişmekte olan ülke" sıfatını torunlarımız bile görür vesselam...

MUTLAK KEMALİNE MASRUFTUR.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviGozluDev
    MaviGozluDev's avatar
    Erkek
    maseva bunu yazdı:
    -----------------------------

..................laik demokratik bir cumhuriyetin başbakanına velhasıl bu hukumeti istemeyenler laikliğin arkasına ve Atatürkçülüğün arkasına sığınarak koltuklarından olmama savaşı vermektedirler ve buna da gerçekten milletini seven insanları alet etmektedirler................... 
    -----------------------------
     sen bu dediğine inanıyorsun yani.?! Laik demokratik bir cumhuriyetin başbakanı.?! taYyip mi oluyo o .?!

.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DkN
    DkN's avatar
    Erkek

inanılmaz muhtesem bir miting di. tarifi imkansız guzellikte. okadar kalabalıktıki acık havada nefes alamıyorduk. metre kareye en az 2 kisi dusuyordu kıpırdayacak yer yoktu. tv ler sadece meydanı cekti, bir kolumuz mecidiyekoye diger kolumuz besiktasa kadar sarkıyordu. caglayan-besiktas arası mesafeyi dusunursek vede mitingde bize verilen bilgilere gore en az 3milyon kişi varmıs. bence daha fazladır o kalabalıgı gormeliydiniz inanılmazdı. bulundugumuz yerde aydın doganın ve trt nin kameraları vardı. hicbirisini yayına sokturmadık. ne zman kameraları acsalar satılmıs medya satılmıs aydın dogan cnn dısarı diye bagırarak kameraları kapattırdık sonunda toplayıp gittiler. o turkulerin hepbir agızdan soylenmesi okadar insanın hepbir agızdan slogan atması 80yasındaki ninelerimiz dedelerimizin orada olması, bası kapalı teyzelerimizin ninelerimizin elinde bayrak atatürk posterleri ile laiklik sloganları atması... muhtesemdi. miting bittiginde caglayandan taksime yuruduk ve sunu soyleyeyim biz taksime ulastıgımızda annemi aradım oda mitingdeydi grubun sonunda olduklarını ve caglayandan henuz cıktıklarını soyledi. yani caglayandan taksime olan mesafeyi dusunun ve sayı hakkında bir fikriniz olsun 3milyon bile az...

istanbula yabancı olanlar taksim-caglayan arası yolun  ne denli uzun oldugunu bilmeye bilir google earth den tarif etmeye calısalım;
    http://img386.imageshack.us/img386/8241/taksimcaglayanoc4.jpg

Vatan ne Türkiye"dir Türklere, ne Türkistan; Vatan büyük ve müebbet bir ülkedir: Turan. ~ Saga qaygı kelgende qorqup qaşsam taa saga, Qayday betpen qararman aytaş yurtum men saga? Ne dermen dep aytarman sütün bergen anamga? Ne dermen dep aytarman maga sengen atamga? ~ Kök Bayraq"a selam olsun !
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    XmV
    XmV's avatar
    Erkek
    bende yeni geldim gerçekten bazı durumlar için tarafımı belli ettiğimi düşünüyorum belki elimizden bişi gelmicek ama tarafımız belli
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    Super abi,ne diyim diyecek laf yok bugun milyonlar herseyi soyledi aslinda.Mitinge katilan arkadaslari ayrica tebrik ederim.

Hep denedin. Hep yenildin. Olsun yine dene , yine yenil ama daha iyi yenil !
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Exclusive
    Exclusive's avatar
    Erkek
    Böyle bir günün ardından arşivimde bulunan bir yazıyı yayınlamak istedim.   Bu yazıyı bir ortaokul öğrencisi okulunun duvar gazetesine yazmış... gercekten çok güze bir yazı ve dikkat okunursa aslında neler yapıldığını yaşandığını herkes cok iyi anlayacaktır.  Bu ülkede yasayan her insanin bağımsızlığını ve demokrasisini borçlu olduğu insan   ATATÜRK ...  Gençliğinde kot pantolon giyememiş.  Sevgilisinin elinden tutup hasılat rekorları kiran bir sinema filmine gidememiş...  Padişah ona Trablusgarp Cephesi'nde görev verdiğinde, lüks uçak şirketinin, first class koltuğunda viskisini yudumlayarak görev yerine gidememiş... Halkına bağımsızlık fikrini anlatabilmek için kortej esliğinde Mercedes'lerle gezememiş Anadolu'yu... Kurtuluş hareketini başlatmak için 19 Mayıs'ta Samsun'a ayak basan ayağında spor ayakkabısı ya da kovboy çizmesi yokmuş...  Kazandığı her savaştan sonra savaş sahasına fırlayıp moral veren mini etekli ponpon kızlar da yokmuş... Tarih kitaplarına bakılırsa, Yunanlıları İzmir'den denize döktükten sonra timsah yürüyüşü de yapmamışlar... Ülkesinde yapacağı devrimleri,  unutmamak için not alacağı bir cep bilgisayarı olmadığı gibi, kendisine suikast girişiminde bulunacakları da cep telefonundan öğrenememiş ...  Atatürk için üzülüyorum. Dağ gibi adam, bir radyo programına faks çekemeden, İsmet Pasa için Safiye Ayla'dan bir istek parçası isteyemeden gitti ..  Lozan Zaferi'nden sonra veya Cumhuriyet'in ilanından sonra arabaya atlayıp sabahlara kadar korna çalıp, elinde bayraklarla sokaklarda tur atamadı ... Evinin balkonuna çıkıp, bir şarjör mermiyi havaya sıkamadı. Atatürk'e acıyorum.. Sen kalk, dört kadınla evlenebileceğin bir dönemde dünyaya gel, sonra değerini bilmeyip tek kadınlı evlilik sistemini getir. Aaaah ah...  Çılgın diskolara gitmek, sabahlara kadar içip, içip rock yapmak, babasının mersedesini alıp söyle bir Emirgan turu çekmek dururken Bunları yapmadı Atatürk...  Keyif çatmadı... Tüm hayatini ülkesinin kurtuluşuna ve uygarlaşmasına harcadı... ISTE ONUN IÇIN BÜYÜK ADAMDI ATATÜRK HER FIRSAT ELINDE VARDI. O ISE SADECE BU MILLETIN BAGIMSIZLIGINI ISTEDI. BÜTÜN SUÇU  2 KADEH RAKI IÇMEKTI

O KADAR.....

..................................................................

Tüm dünyanın ayakta alkışladığı tün dünyanın hayran olduğu bir önderin çoçuklarıyız biz buna herkes sahip çıkmak zorunda. bize bıraktığı sadece Laikler Bagımsızlık değil bize Bütün dünya liderlerinin istediği bir ükle toprakları bıraktı.

Toplam Hit: 26947 Toplam Mesaj: 110