folder Tahribat.com Forumları
linefolder Mobil Programlama
linefolder Dinleneyemen Telefon Yaptım

Dinleneyemen Telefon Yaptım

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CellyM
    CellyM's avatar
    Erkek

diyosunki senin imei numaranı dinliyolarsa, bu programla telefonu aç kapa yaptığında imei numarası değişir ve dinleme iptal olur.

pki bu programı senin diyişine göre yurtdışından gelen telefonlardada kullnabilirsin "kayıt ettirme" sorunu olmadan.

diyelimki açkapa yaptık yeni bi imei atadı telefona, bu imei numarasının kayıtlı olup olmadığı ne malum? ya da her hangi bi imei numarası sallıyosa program, bu salladığı imei numarası nasıl oluyoda kayıtlı imei numarasının yerini tutabiliyo?

programın yazılımında Türkiye içerisinde kullanılan ya da kullanılacak olan bütün kayıtlı imei numaralarnımı içeriyo içinde de öyle bi sorun teşkil etmicek?

muhalefet değil sadece meraktan soruyorum bunları, başımdan geçen tecrübelerden dolayı.

http://www.tahribat.com/Murit-CellyM/
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Çömez
    underzero
    underzero's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

MaviEkran bunu yazdı:
    -----------------------------
    GSM networkunde kullanicinin kimlik bilgisi IMEI temel alinarak degil, abone numarasi kullanilarak tutulur. imei sadece ektsra bilgi olarak saklanir. yani ayni sim kartla 80 kere imei de degissen kim oldugun anlasilir. Nasil bi fantazi dunyasindasiniz arkadaslar, bir sistemi hacklemeye baslamadan once bi oturun bakin nasil calisir. ayrica Hash'den datayi geri getirmeyi teklif eden arkadasi da tebrik ediyorum. cevapların cogu bir teknoloji forumunda soylenemeyecek kadar sacma ve komik.

yani dinleme sadece telefon numarasi bazinda mi yapiliyor ?

ben dinleme konusunda bilgi sahibi olmadigim icin soruyorum. bu dinleme sistemi tam olarak nasil calisiyor peki ?

pist bak bi ! - Ban Golu Canavari
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bloodmage
    bloodmage's avatar
    Erkek

Foxxxxxx bunu yazdı:

......... beni bizi mi dinleyecekler koy ........... rahman :)

rahvan olacak o arkadaşım ...

(bkz rahvan)  Koşarken bir yandaki iki bacağını aynı anda atan binek hayvanlarının biniciyi sarsmayan en yavaş koşma biçimi:

(bkz rahman)  Herkese, her canlıya merhamet eden (Tanrı).

İndia İndia !
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    alberto
    alberto's avatar
    Erkek

soyle senaryo uretelım. sen cep telefonunda hattını cıkardın fakat dınleme hala gerceklesmektedır. burada oncelıklı konu senın adresın adres ıse senın cep telefonun ımei numarasıdır.

cep telefonunda bataryayı cıkardın enerjı kesıldı ve dınleme olayı bıtmıstır.

sımdı konuda uzman olacaksın sonra konusacaksın.

zaten bu konuları yapanlar kendılerıne aıt hat almıyorlar no name alıyorlar. onun ıcın hattı kırıp atsalarda

ama teelfon dınlemesı devam edıyor telefon bır adrestır bunları daha oncede yazdım.

konuda uzmansanız bılerek konusalım arkadaslar.

ben yazılım yaptım dıyorum. gerısı faso fıso umrumda degıl

MaviEkran bunu yazdı:
    GSM networkunde kullanicinin kimlik bilgisi IMEI temel alinarak degil, abone numarasi kullanilarak tutulur. imei sadece ektsra bilgi olarak saklanir. yani ayni sim kartla 80 kere imei de degissen kim oldugun anlasilir. Nasil bi fantazi dunyasindasiniz arkadaslar, bir sistemi hacklemeye baslamadan once bi oturun bakin nasil calisir. ayrica Hash'den datayi geri getirmeyi teklif eden arkadasi da tebrik ediyorum. cevapların cogu bir teknoloji forumunda soylenemeyecek kadar sacma ve komik.

profesyoneller az konuşur
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AnaMuhalefet
    AnaMuhalefet's avatar
    Erkek

underzero bunu yazdı:

MaviEkran bunu yazdı:

ben dinleme konusunda bilgi sahibi olmadigim icin soruyorum. bu dinleme sistemi tam olarak nasil calisiyor peki ?

Gsm firmaları görüşmeleri kayıt altına almak zorunda ve 1 yıl süreyle saklanıp sonra imha edilmek zorunda diye biliyorum.

Yani herkesin telefonu dinlenebiliyor zaten :)

Resim ekliyorum bir fikir vermesi açısından:

ayrıntı 

Görüldüğü gibi her şey ortada (gizlilik açısından bazı yerlerini sildiğim kısımlar hariç, bu resim dinlemeye ait değildir sadece görüşme detayı ).
    Numara bazlı ya da imei bazlı dinleme yapıyorlar. Genelde numara dinlenir, bazı durumlarda imei den yapıyorlar.
    Resimde Seri no yazan kısım imei nosu, farzet değiştirdin a yerine b gözükecek ve dinleyenlerin bunu listelemesi,sana ve konuşmalarına ulaşması hiç de zor değil.

Bir işi: " BİLMEYEN " ELEŞTİRİR, " AZ BİLEN " AKIL VERİR, " YAPAMAYAN " ÇAMUR ATAR, " BİLEN " YAPAR.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    alberto
    alberto's avatar
    Erkek

arkadaslar ben anlık telefon dınleme olayından bahsedıyorum dedıgın gıbı zaten sebekeler bunları kayıt altına tutuyorlar. ve zamanı gelınce sılıyorlar.  dınlemeyı once kısının numarası alınır sonra kullandıgı cep telefonu ve ımei numarası ıstenır. bu olayların adresı degısınce dınleme olayıda bıtmıs olur.

AnaMuhalefet bunu yazdı:
    orl

underzero bunu yazdı:

MaviEkran bunu yazdı:

Gsm firmaları görüşmeleri kayıt altına almak zorunda ve 1 yıl süreyle saklanıp sonra imha edilmek zorunda diye biliyorum.

Yani herkesin telefonu dinlenebiliyor zaten :)

Resim ekliyorum bir fikir vermesi açısından:

ayrıntı 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Thelordmax
    Thelordmax's avatar
    Erkek

Bende telefonun melodisini değiştirerek dinlenmediğimi iddaa ediyorum.

Baştan kural hatası var. Bir telefonu dinlemek için imei numarasına ihtiyaçları bile olmaz.

Bataryası takılı olsun telefon kapalı olsa bile sinyal alıp yer tespiti yapabilirler, dinlemeyi ise her türlü yaparlar...

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    alberto
    alberto's avatar
    Erkek

sen hadı kumda gülle oyna arkadasım.

sen konusmadan once olaylara vakıf ol. sonra gel konus.

Thelordmax bunu yazdı:

Bende telefonun melodisini değiştirerek dinlenmediğimi iddaa ediyorum.

Baştan kural hatası var. Bir telefonu dinlemek için imei numarasına ihtiyaçları bile olmaz.

Bataryası takılı olsun telefon kapalı olsa bile sinyal alıp yer tespiti yapabilirler, dinlemeyi ise her türlü yaparlar...

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    alberto
    alberto's avatar
    Erkek

sen kendını rahatlat koltuguna otur yaslan ve hayatına devam et.

ben programı satmıyorum sadece telefona programı yukluyorum kodlamayı bıtırıp kendısıne teslım edıyorum.

alan memnun satan memnun.

ısın olursa bana yaptırma baskasını bul

HoRbY bunu yazdı:

Senden onu parayla alıcak zihniyeti ..... :)

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DevilKingtr
    DevilKingtr's avatar
    Erkek

semac'ı baştanmı yaptın yoksa :D

Viski var önlerinde , Ne içen dediler ? ırakı dedim ben https://www.kisa.link/QobI
Toplam Hit: 14815 Toplam Mesaj: 94