folder Tahribat.com Forumları
linefolder Vukuatlar
linefolder Emek Hırsızlığı (Tribunewear)

Emek Hırsızlığı (Tribunewear)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    lordvader89
    lordvader89's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    Sebnem bunu yazdı
    lordvader89 bunu yazdı

Ayıptır yahu bu ne şimdi?

Ok tasarım için ulaşacağız tüm tasarım işlerini yaptıracağız dedik ama gece 2-3 civarı bile çalıştığım için tamamen aklımdan çıktı. Bunun yerine son defa bana yazıp hatıralatabilirdin. Ben şimdi burada görünce hatırladım.

Tüm tasarım işleri, site içerisindeki değişiklikler ve sticker için ulaşacaktık ama henüz hiçbirini netleştirip oturtmadık ayrıca. Böyle konu açıp da DM ifşası yapmak hatırladığım kadarıyla ban sebebi.

Önce hatırlatacaksın, sonra yok sana para mara dersem ifşa edeceksin. Cidden üzüldüm bu durum için. 

Hocam ben her iki tarafı da tanımıyorum ama css sormuşsun aynı mesaj altında borç senin borcun adam hatırlatmak zorunda değil ki. 

Zorunda. Arkamdan atıp tutmak yerine bana "bak böyle birşey yapmıştık ne oldu o" demek zorunda. Ben cevap vermezsem açsın konuyu, ifşasını da yapsın. Böyle yaparak hem beni hem de TribuneWearı zor durumda bırakmaya hakkı yok.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    saatci
    muaythaist
    muaythaist's avatar
    Erkek

yoğunluktan dolayı borcu unutmak bir nebze sorumsuzluk olsa da,

böyle bir konu açıp emek hırsızlığı şeklinde ifşa etmek de yakışıksız ve ayıp olmuş bence.

sonuç olarak hırsızlık çok ağır bir itham.

bence de konu açmadan önce arkadaşa, böyle bir işimiz vardı gibisinden bir mesaj atıp cevabını almak gerekirdi.

edit: konuyu tam olarak okuyunca gördüm ki; logo editlenmiş, kullanılmış vs.. unutma olayı bu durumda pek gerçekçi durmuyor gibi..

muaythaist tarafından 10/Şub/15 08:29 tarihinde düzenlenmiştir

Ali & Dua & Zeynep'in Babası
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gorseltemas
    gorseltemas's avatar
    Erkek
    ExcaliburTBT bunu yazdı

lordvader89 sağlam adamdır, abimden kardeşimden şüphe ederim o ipneden şüphe etmem gelsin bi açıklamasını yapsın ona göre şeklimizi alalım.

bugüne kadar ne küçüklerine ne de büyüklerine karşiı bir terbiyesizliği olmuştur bu 'adam' ın kaldı ki ufak miktarlardan kaçacak adam değildir... Esadcım seni bilen bilir...

DUR!! neyse yürü git....
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hakkinen
    Hakkinen's avatar
    Erkek

Arkadas böyle konular çoğaldı, ergenlik dönemimde öğrenciliğimin başlarında zor zamanlarımda 3 kurusa muhtac oldugum zamanlarda birinden borç alıp ticaret yapmaya çalışıp elime yüzüme bulaştırdıysam pm geçebilirmisiniz ben hatırladığım bir arkadasa pm attım, küçük bi miktar ama unutmus olabilirim. gerci hala 3 kurusa muhtacım öğrencilik devam ediyor ama eş dost akrabadan bulup verelim. tbt güvenini sarsmayalım.

Kendini beğenmişlik, hakedilmelidir.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ArduouS
    ArduouS's avatar
    Erkek
    lordvader89 bunu yazdı

Ok tasarım için ulaşacağız tüm tasarım işlerini yaptıracağız dedik ama gece 2-3 civarı bile çalıştığım için tamamen aklımdan çıktı. Bunun yerine son defa bana yazıp hatıralatabilirdin. Ben şimdi burada görünce hatırladım.

Tüm tasarım işleri, site içerisindeki değişiklikler ve sticker için ulaşacaktık ama henüz hiçbirini netleştirip oturtmadık ayrıca. Böyle konu açıp da DM ifşası yapmak hatırladığım kadarıyla ban sebebi.

Önce hatırlatacaksın, sonra yok sana para mara dersem ifşa edeceksin. Cidden üzüldüm bu durum için. Yani yaptırdığımız bir logo onun da parasını vermeyeceksek ağzımıza sıçsınlar ama hiçbir hatırlatma yapmadan böyle bir konu açmak hiç hoş değil.

Geceli gündüzlü çalıştığım bir markanın itibarını yerlere düşürmen, herhangi bir aramada bu sonucun en azından Google'da görüneceğini bile bile marka adı vermen hiç ama hiç hoş değil. Azıcık aklı başında bir arkadaş olsaydın yukarıda yazdığım şeyleri yapmamanı beklerdim.

bak kardeşim, ben sana 3 kere belirtmişim. Okadar belirtmeme rağmen hiç sesini çıkartmamışsın vereceğiz gibisinden. Sonra bi de utanmadan css biliyormusun falan yazmışsın 1 hafta 2 hafta sonra... Bu logo damdan mı düştü te markana kullandın hiç düşünmüyormusun? Logo ürünün anlamıdır. Bu anlam seni hiç mi düşündürmedi. Bak kardeşim logoyu almıssın renkleriyle falan oynatmışsın birebir kopyalatmışsın bana burda böyle savunma yapma. Dürüst ol azıcık. 

Edit: Ayrıca konu gizli google indexlemesin diye rahat ol.

Edit2: Siz böyle arkadaş ortamı olarak terbiyesiz değilsinizdir umarım?

Elime vericekmiş arkadaş

Bakın para az para olabilir, mürid diye zaten az fiyat çektim, mebla az diye haklı olacak değil kimse. Hele böyle terbiyesizlik yapıp başkasıyla muhattap olmama rağmen gelip bu şekilde yazmasın. Biraz tarafsız düşünün mantıklı olmaya çalışın.

ArduouS tarafından 09/Şub/15 19:18 tarihinde düzenlenmiştir
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    manhyak
    manhyak's avatar
    Erkek

Konuyu görünür yapta google da çıksın. Hem tasarımı çalmış bide üste çıkmaya çalışıp terbiyesizlik yapıyor yazık valla

manhyak tarafından 09/Şub/15 19:20 tarihinde düzenlenmiştir
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    piskopatix
    piskopatix's avatar
    Erkek
    manhyak bunu yazdı

Konuyu görünür yapta google da çıksın. Hem tasarımı çalmış bide üste çıkmaya çalışıp terbiyesizlik yapıyor yazık valla

bencede basbaya alip kullanmissin adamin logosunu. en gec logoyu saga sola koyarken aklina gelmesi lazimdi bunu yapan adam.

Hic farketmez isterse 1 cente anlasin bu prensip meselesi insan kendini arkadan vurulmus hissediyor.

böyle ückagit üzerine sirket yada marka yapilacaksa hic yapma daha iyi. 

piskopatix tarafından 09/Şub/15 19:28 tarihinde düzenlenmiştir

Turkish Special Task Forces - Türkiye Fps oyunları derneği. tstfclan.com
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Lotus
    Lotus's avatar
    Homo
    ArduouS bunu yazdı
    lordvader89 bunu yazdı

Önce hatırlatacaksın, sonra yok sana para mara dersem ifşa edeceksin. Cidden üzüldüm bu durum için. Yani yaptırdığımız bir logo onun da parasını vermeyeceksek ağzımıza sıçsınlar ama hiçbir hatırlatma yapmadan böyle bir konu açmak hiç hoş değil.

Geceli gündüzlü çalıştığım bir markanın itibarını yerlere düşürmen, herhangi bir aramada bu sonucun en azından Google'da görüneceğini bile bile marka adı vermen hiç ama hiç hoş değil. Azıcık aklı başında bir arkadaş olsaydın yukarıda yazdığım şeyleri yapmamanı beklerdim.

bak kardeşim, ben sana 3 kere belirtmişim. Okadar belirtmeme rağmen hiç sesini çıkartmamışsın vereceğiz gibisinden. Sonra bi de utanmadan css biliyormusun falan yazmışsın 1 hafta 2 hafta sonra... Bu logo damdan mı düştü te markana kullandın hiç düşünmüyormusun? Logo ürünün anlamıdır. Bu anlam seni hiç mi düşündürmedi. Bak kardeşim logoyu almıssın renkleriyle falan oynatmışsın birebir kopyalatmışsın bana burda böyle savunma yapma. Dürüst ol azıcık. 

Edit: Ayrıca konu gizli google indexlemesin diye rahat ol.

Edit2: Siz böyle arkadaş ortamı olarak terbiyesiz değilsinizdir umarım?

Elime vericekmiş arkadaş

Bakın para az para olabilir, mürid diye zaten az fiyat çektim, mebla az diye haklı olacak değil kimse. Hele böyle terbiyesizlik yapıp başkasıyla muhattap olmama rağmen gelip bu şekilde yazmasın. Biraz tarafsız düşünün mantıklı olmaya çalışın.

işinde kullandığın logoyu yapan adamı işten dolayı unutmak ironik, normal bir insanın gördükçe aklına gelmesi lazım neyse ben bu pm atan lavuk için yazdım konuya, ergen bildiğin, eline almak için çağırıp bi temiz dövmek lazım ya işte annesi babası evine gelir oğlumu dövmüşsünüz diye

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Harbiden yahu 50 TL nedir ? Böyle ufak bir para için insan ismine leke sürdürür mü ? Birde ergen arkadaşı pm atıp aklı sıra laf sokmaya çalışmış.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kvasir
    kvasir's avatar
    Erkek
    lordvader89 bunu yazdı
    Sebnem bunu yazdı
    lordvader89 bunu yazdı

Önce hatırlatacaksın, sonra yok sana para mara dersem ifşa edeceksin. Cidden üzüldüm bu durum için. 

Hocam ben her iki tarafı da tanımıyorum ama css sormuşsun aynı mesaj altında borç senin borcun adam hatırlatmak zorunda değil ki. 

Zorunda. Arkamdan atıp tutmak yerine bana "bak böyle birşey yapmıştık ne oldu o" demek zorunda. Ben cevap vermezsem açsın konuyu, ifşasını da yapsın. Böyle yaparak hem beni hem de TribuneWearı zor durumda bırakmaya hakkı yok.

moruk laf kalabalığı yapma şimdi, bastıracak kadar üretim hattına sokup kademe kademe uğraştığın işte her kademede "lan bu logoyu kimden aldık" demedin mi hiç ? Hatırlatması vesaire gerekmiyor, anlaşma yapılır para ödenir işe öyle başlanır, film çeksen başka bir filmden sahne kullansan, hak sahibiyle 50tlde anlaşsan, sonra parçayı koyup filmi yayınlasan hak sahibine "hatalısın hatırlatacaktın" diyebilir misin hukuk nezdinde ?

Arkandan atıp tutulması seni rahatsız ediyorsa arkandan atıp tutulacak işler yapmayacaksın, yapmadıktan sonra atıp tutuluyor iftira atılıyorsa insanlar seni savunur.

Toplam Hit: 42574 Toplam Mesaj: 299