Fiat Egea

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviEkran
    MaviEkran's avatar
    Erkek
    PathfindeR00 bunu yazdı
    csr288 bunu yazdı

beyler araç iyi tabi tercih meselesi ama fiat ı yerlere attınız hangi araç 10 numaraki mercedes e serisi hariç 

la sen hiç c sürdün mü ? 

araba otomatik viraja göre kendini ayarlıyor bilimsel olarak. Bilmem ne zatturu zutturusunda ne sensörü var fren filan yapıyor. 

Fiat ne sunuyor aynı paraya. biri 2-3 ında. biri sıfır. sikecen o sıfırı. 

Geçen biri geldi. Abi araba aldım vs vs. hayırlı olsun kardeş ne aldın. clio aldım. kaç paraya aldın. 48.000 lira dedi. Çok vermişin ikinci el kovalasaydın keşke dedim. Yok abi ya dedi "0" sonuçta. 

Neyse arabaya bindik. CD okuyucu yok mq. CD lan Cd. Hız sabitleme filan hak getire. Hızlanırken filan vites geçişleri bi değişik. Koltuk bildiğin sırt dayamalı banyo oturağı. 

Sikecen o işi kardeş. Gider 50 bine alırım japon yada alman ikinci el. Hiç bir şekilde vermem 50 yi bunlara. Yaramı yesinler.

* küfrettim kusura bakmayın sinirlendim. :)

Hacı abi clio'da hız sabitleyici standart değil mi? CD koymamışlar çünkü bluetooth var, aux var, ipod bağlantısı var.

Virajdaki o zatturu zutturu fren sensörü falan tekerlek kaymıyorsa bilmem de, kaydığında esp her tekerin nereye gittiğine bakıyo direksiyonun nereye döndüğüne göre bir ayar çekiyor. ESP bugün ucuz cliolarda bile var, manuelinde yokuş kalkış falan da var.

Yani arabada ısıtmalı direksiyon, koltuklar; hafızalı koltuk, otomatik park, şerit değiştirme yardımcısı, acil durum freni, ön arka kamera, Apple Car,vs yoksa premium sınıfında değerlendirmeyin lütfen. siktiriboktan clio ile kıyaslanabilirler.

Blue Screen of Death
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tayga
    Tayga's avatar
    Erkek

@pathfinder00 hocam sen Cd işine niye bu kadar takıldın benm pc de bile Cd okuyucu yok standart araba işte .)

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek

2 kisa cevap yaziyim telefondayim.

1. Fiatin cto sunun bi sunumuna katild!im, araba sadece turkiye de bu isimle satilacakmis :) Milliyetcilik cakiyolar yani.

2. Bir arkadas Octavia ile karsilastirmis bunu, lavoyle sey mi olur gozunuzu seveyim Octavia nerde Fiat nerde.

Not Octaviaciyim :)))

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    csr288
    csr288's avatar
    Erkek
    PathfindeR00 bunu yazdı
    csr288 bunu yazdı

beyler araç iyi tabi tercih meselesi ama fiat ı yerlere attınız hangi araç 10 numaraki mercedes e serisi hariç 

la sen hiç c sürdün mü ? 

araba otomatik viraja göre kendini ayarlıyor bilimsel olarak. Bilmem ne zatturu zutturusunda ne sensörü var fren filan yapıyor. 

Fiat ne sunuyor aynı paraya. biri 2-3 ında. biri sıfır. sikecen o sıfırı. 

Geçen biri geldi. Abi araba aldım vs vs. hayırlı olsun kardeş ne aldın. clio aldım. kaç paraya aldın. 48.000 lira dedi. Çok vermişin ikinci el kovalasaydın keşke dedim. Yok abi ya dedi "0" sonuçta. 

Neyse arabaya bindik. CD okuyucu yok mq. CD lan Cd. Hız sabitleme filan hak getire. Hızlanırken filan vites geçişleri bi değişik. Koltuk bildiğin sırt dayamalı banyo oturağı. 

Sikecen o işi kardeş. Gider 50 bine alırım japon yada alman ikinci el. Hiç bir şekilde vermem 50 yi bunlara. Yaramı yesinler.

* küfrettim kusura bakmayın sinirlendim. :)

sürdüm hocam sen e serisi sürdün mü ?

Bu site bağımlılık yapıyor şimdi fark ettim tarih 1 haziran 2011 saat 00:02
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Jubei
    Jubei's avatar
    Erkek
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CaniSokucu
    CaniSokucu's avatar
    Erkek

Burda çoğu kişi önyargılı ve bilgisiz bir şekilde yorum yapmış diye görüyorum. Hanginiz gitti arabayı test etti de "Fiat moruk ne bekliyon amk lineanın makyajlısı." diyor? Bu arabanın fullü 70k ve diğer bir çok markada opsiyonel sunulan özellikler standart olarak sunuluyor. Bana lütfen 70bine -hadi +5k da benden- bu donanıma sahip bi araç önerin.

1 hafta öncesine kadar 1.3 multijet 90hp 2012 Lineamız vardı, full değildi evet araba gerçekten VW, Skoda, Opel gibi o tok hisse, kalite algısına sahip değildi, fakat biz aracı aldığımızda 35k ya almıştık aynı segmentteki araçlar 45-50binden başlıyordu. Ayrıca 20bin 20 ay 0 faizi de işin içine katınca tadından yenmiyor. 1 hafta önce full Egea sahibi olduk, aracı görme, kullanma şansım olmadı hala fakat babamın yorumlarına göre araba gayet iyiymiş. Lineanın 1.3 90hp olduğunu düşünürsek ilk 3 viteste araba beni benden alıyordu, Egea 1.6 120hp performansını düşünemiyorum bile. Multijet 2 Euro 6 motor kullanıyor, karbon salınımının ve yakıt tüketiminin azlığı çok da iyi değil mi sizce? İç tasarım her ne kadar mükemmel olmasa da, beklenen bir çok şeyi sunuyor. Eminim 100k parası olan biri zaten bunu almaz, gider daha kaliteli bir şey alır tabii ki. Alsın da zaten sadece bok atmasın.

Fiat diye 70k etmez gözümde 40k diyenlerin de kafaları hayrolsun, ülkemizdeki araba fiyatlarından haberleri yok herhalde. Hele ki 2. el araç ile sıfır aracı kıyaslayanlara bir şey demek istemiyorum. Satın alma kolaylıklarını da düşündüğünüzde alınması için önünde bir engel olduğunu düşünmüyorum.

Gelelim servis, yedek parça gibi kolaylıklarına. Bugüne kadar başımıza yedek parça gerektirecek bir olay gelmedi ama fiyatları ne kadar düşük ve bulma ihtimalinin de aynı oranda yüksek olduğunu biliyorum. Servise gelecek olursak bi bakıma giriyosun bi bi şeye giriyosun 200 lira masraf, alın bi tane Jetta bakımı 500-600 lira, ikinci el bmw alın bakımı 1000 lira. Egea hiçbir şeyiyle size masraf çıkaracak bir araba değil.

Ayrıca Aegea projesi %70i Türk mühendislerden oluşan bir ekip tarafından yapılan bi araba ve bu Türkiye'de bir ilk. Yurtdışında farklı isimlerle sunulacak olabilir fakat projenin adı Aegea burada ismin pek önemi yok. Fiat diye, Türk yapımı diye bok atmayın lütfen önce biraz araştırın düşünün taşının test edin sonra o güzel beyninizden çıkan yorumları yapın.

https://en.wikipedia.org/wiki/Fiat_Aegea

not: Arabaları şirketlere, filolara Linea gibi satmayacaklarını daha çok kişisel kullanım aracı olacağını çalışanlarına belirtmişler. Taksiler de Linea alır satışı devam edecek, bunu almaz satışı kalktığında da Symbol gibi bi traktörü alır. Bok atmaya devam etmemeniz gereken iki konu.

Şafak 1152!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    seagate189
    seagate189's avatar
    Erkek

Bugun baktim 5 para etmez araba arka fren sistemleri kampana  47 milyar fiyat çekiyor en boşuna bi disk bile yok siz düşünün gerisini o para asla değmez 

Safir T-14 -- Sarsılmaz Kılınç 2000 light -- Browning Hp Mk3-- Derya Mk-12 --------
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RaNGeR
    RaNGeR's avatar
    Erkek
    seagate189 bunu yazdı

Bugun baktim 5 para etmez araba arka fren sistemleri kampana  47 milyar fiyat çekiyor en boşuna bi disk bile yok siz düşünün gerisini o para asla değmez 

Evet hocam, onu söylemeyi unuttum. O konuya ben de takıldım. 1.6 motorla gelende 4 teker disk fren olur mu acaba diyorum ama sanmıyorum farklılık yapacaklarını.

@renegadealien hocam, Octavia ile karşılaştırmamın asıl nedeni araba fiyatları idi. 70.000 liralık (küsüratı falan var) 1.6 Multijet 2 motorlu Egea ile 1.6 TDI Octavia'nın en düşük paketli hali olan 71.000 küsür liralık fark olmasından ötürü karşılaştırmıştım. Temelde her ikisi de C segmenti de olsa Octavia'nın gerek ek paket avantajları gerekse Alman otomotiv kalitesi olmasından ötürü elbette Octavia birkaç boy daha önde. Bir de, FIAT'ın önünde bu kadar çıkarılmış otomobil var, bu kadar yenilikçi teknoloji örnekleri var, ona rağmen beklentileri karşılayamıyor.

edit: Octavia'nın tek hoşuma gitmeyen tarafı, motoru 6. vitesi kaldırabileceği halde 5 vitesli olarak piyasaya sürülmüş olmasıdır. 6 vitesli şanzımanları bir üst model olan D segmenti SuperB'ye koymuşlar.

RaNGeR tarafından 10/Kas/15 17:59 tarihinde düzenlenmiştir

Forumda mesaj yazarken lütfen imla kurallarına uyalım, düzgün bir TÜRKÇE ile yazışalım. TÜRKÇE bizimdir, dilimize sahip çıkalım.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    seagate189
    seagate189's avatar
    Erkek
    RaNGeR bunu yazdı
    seagate189 bunu yazdı

Evet hocam, onu söylemeyi unuttum. O konuya ben de takıldım. 1.6 motorla gelende 4 teker disk fren olur mu acaba diyorum ama sanmıyorum farklılık yapacaklarını.

@renegadealien hocam, Octavia ile karşılaştırmamın asıl nedeni araba fiyatları idi. 70.000 liralık (küsüratı falan var) 1.6 Multijet 2 motorlu Egea ile 1.6 TDI Octavia'nın en düşük paketli hali olan 71.000 küsür liralık fark olmasından ötürü karşılaştırmıştım. Temelde her ikisi de C segmenti de olsa Octavia'nın gerek ek paket avantajları gerekse Alman otomotiv kalitesi olmasından ötürü elbette Octavia birkaç boy daha önde. Bir de, FIAT'ın önünde bu kadar çıkarılmış otomobil var, bu kadar yenilikçi teknoloji örnekleri var, ona rağmen beklentileri karşılayamıyor.

edit: Octavia'nın tek hoşuma gitmeyen tarafı, motoru 6. vitesi kaldırabileceği halde 5 vitesli olarak piyasaya sürülmüş olmasıdır. 6 vitesli şanzımanları bir üst model olan D segmenti SuperB'ye koymuşlar.

1.6 dizel 120 beygirde arkalarda disk varmış  hocam

Safir T-14 -- Sarsılmaz Kılınç 2000 light -- Browning Hp Mk3-- Derya Mk-12 --------
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RaNGeR
    RaNGeR's avatar
    Erkek
    seagate189 bunu yazdı

1.6 dizel 120 beygirde arkalarda disk varmış  hocam

Hocam bana da öyle söylemişlerdi ama o kadar öve öve bitiremedikleri model böyle olunca kimse kusura bakmasın ama 1.6'da 4 tane disk fren görmeden inanmam :)

Forumda mesaj yazarken lütfen imla kurallarına uyalım, düzgün bir TÜRKÇE ile yazışalım. TÜRKÇE bizimdir, dilimize sahip çıkalım.
Toplam Hit: 8719 Toplam Mesaj: 66
fiat egea