Fiat Egea

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek
    RaNGeR bunu yazdı
    seagate189 bunu yazdı

Bugun baktim 5 para etmez araba arka fren sistemleri kampana  47 milyar fiyat çekiyor en boşuna bi disk bile yok siz düşünün gerisini o para asla değmez 

Evet hocam, onu söylemeyi unuttum. O konuya ben de takıldım. 1.6 motorla gelende 4 teker disk fren olur mu acaba diyorum ama sanmıyorum farklılık yapacaklarını.

@renegadealien hocam, Octavia ile karşılaştırmamın asıl nedeni araba fiyatları idi. 70.000 liralık (küsüratı falan var) 1.6 Multijet 2 motorlu Egea ile 1.6 TDI Octavia'nın en düşük paketli hali olan 71.000 küsür liralık fark olmasından ötürü karşılaştırmıştım. Temelde her ikisi de C segmenti de olsa Octavia'nın gerek ek paket avantajları gerekse Alman otomotiv kalitesi olmasından ötürü elbette Octavia birkaç boy daha önde. Bir de, FIAT'ın önünde bu kadar çıkarılmış otomobil var, bu kadar yenilikçi teknoloji örnekleri var, ona rağmen beklentileri karşılayamıyor.

edit: Octavia'nın tek hoşuma gitmeyen tarafı, motoru 6. vitesi kaldırabileceği halde 5 vitesli olarak piyasaya sürülmüş olmasıdır. 6 vitesli şanzımanları bir üst model olan D segmenti SuperB'ye koymuşlar.

Sen hangi Octavia dan bahsediyorsun bilmiyorum hocam ama, 2014 model benim ki 7 İleri DSG var ?

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RaNGeR
    RaNGeR's avatar
    Erkek
    renegadealien bunu yazdı

Sen hangi Octavia dan bahsediyorsun bilmiyorum hocam ama, 2014 model benim ki 7 İleri DSG var ?

Yok hocam ben düz viteslerden bahsediyorum :)

edit: Allah kazasız belasız kullanmak nasip etsin hocam, güzel arabalar :)

RaNGeR tarafından 10/Kas/15 22:55 tarihinde düzenlenmiştir

Forumda mesaj yazarken lütfen imla kurallarına uyalım, düzgün bir TÜRKÇE ile yazışalım. TÜRKÇE bizimdir, dilimize sahip çıkalım.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

70 bin liralık arabanın son teknoloji gösterge saati :

Çıtçıtlı Vites topuzu.

Dandik Tofaş Şahinlerde bile daha iyiydi.

mkyb tarafından 11/Oca/16 20:18 tarihinde düzenlenmiştir

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bugrahan45
    bugrahan45's avatar
    Erkek

Vites topuzu deri kaplama ise 70k eder. 

.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MikRoBiT
    MikRoBiT's avatar
    Erkek

70 K ya skoda, jetta,passat, a4,c180 gibi araçlar alın 

Ban servis - Instagram Facebook WhatsApp Snapchat
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AslanAmca
    AslanAmca's avatar
    Erkek
    https://www.renault.com.tr/Baslat-araclar/talisman.html# Daha sürmediler piyasaya ama efsane olcak gibi.

İnsanlara umut sat gerisi gelir.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    trooper
    trooper's avatar
    Erkek

gel benim 1973 model vw 1303 var onu vereyim 12k ya. 4 tekerde disk fren var. 1.6, 90 hp, 180nm tork :)

kalkışlara tokatlamadığı araba yok. ama yalnızca ilk 100 m :)

cd çalarlı pioneer teybimde var led iç aydınlatmam da.

stepneyi çıkarınca 600 lt bagaj hacmi oluyo. 

ön ve arka tamponlar amerikan model(çelik). geçen geri geri çıkarken tırın ön tamponunu bilmeden aldım aşşağı :) indim baktım bende çizik bile yok.

sadece sinyal kolunun sağ tırnağı kırılmış. sağa döneceğin zaman sinyal veremiycen. e o da olsun. :)

ZzZzZzZ...!
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xous
    xous's avatar
    Erkek

corolla 1,33 52,500

corolla 1,6 65,000 

siker atar

sokayım onun tezine...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Jubei
    Jubei's avatar
    Erkek

Sonuc olarak TBT ailesin cogunlugu bu ucan tenekenin alinmamamasi yonunde ancak yine de alacak olan murid icin simdiden ölümlü kaza icin allah rahmet eylesin,yaralanmali kaza icin de gecmis olsun.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaVi
    MaVi's avatar
    Erkek

Hocam arabanın en full paketi gayet iyi.Bursadaki fabrikada üretiliyor zaten. Üretim bantları robotları bile yeni. Lineadan daha iyi bir sac kullanılıyor. Fiatin araç üretiminin içinde birebir bulundum. Dışarıdan yorum yapmak kolay. Mercedes in dahi yaptığı b.klari biliyorum o yüzden gerek yok. Yani kafana yatarsa al. 

Fiatta çalışmıyorum staj için bulunmuştum.

Toplam Hit: 8739 Toplam Mesaj: 66
fiat egea