folder Tahribat.com Forumları
linefolder İnternet Siteleri
linefolder GDO'lu Ürün Listesi Açıldı

GDO'lu Ürün Listesi Açıldı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    XanTos
    XanTos's avatar
    Erkek

Merhaba müridler,

Aylardır emek verdiğimiz ve hayır işi olarak düşündüğümüz şeyi sonunda açabildik.

GDO içeren katkı maddeleri, enzimler ve bitkileri içeren ayrıntılı bir liste hazırladık.

Zor da olsa bir sürü izin alarak güzel bir şey ortaya çıkardık. Desteklerinizi bekliyorum.

http://www.gdolistesi.com

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mürşide
    izzmarit
    izzmarit's avatar
    Dişi

İnsülini de yazsanıza mesela. Milyonlarca diyabet hastasının istediğini yiyip içmesini, ölmemesini kör olmamasını sağlayan insülin de genleri iyileştirilmiş bakteriler tarafından üretiliyor ve bu şekilde herkesin ulaşabileceği kadar bol ve uygun fiyatta oluyor.

GDO çok kötü çok pis bişi çünkü. Hem insanlığı hem doğayı yok ediyor falan mesela.

Siteniz hayırlı olsun. Allah akıl fikir versin.

sigara değil, balık olan.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Carlsaganandcat
    Carlsaganandcat's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    izzmarit bunu yazdı

İnsülini de yazsanıza mesela. Milyonlarca diyabet hastasının istediğini yiyip içmesini, ölmemesini kör olmamasını sağlayan insülin de genleri iyileştirilmiş bakteriler tarafından üretiliyor ve bu şekilde herkesin ulaşabileceği kadar bol ve uygun fiyatta oluyor.

GDO çok kötü çok pis bişi çünkü. Hem insanlığı hem doğayı yok ediyor falan mesela.

kızmışsın lakin bunun yerine karşı tezlerini yazsaydın daha iyi olurdu, zararsız mı? diyorsun ve neden, bilimsel kaynaklarun neler vs gibi,

sonuçta epey düşünülüp uğraşılmış görünüyor site hakkında, karşı çıktığın kısmı hangi yönü?

9200 feetde alınan ilk nefes...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bladex38
    bladex38's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

powereds by yazısını kaldırırsan daha kurulsal durur çok itici geliyor şuan bu yazı bana :)

Full Destek Notebook Onarım Merkezleri...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mürşide
    izzmarit
    izzmarit's avatar
    Dişi
    Muqi bunu yazdı
    izzmarit bunu yazdı

kızmışsın lakin bunun yerine karşı tezlerini yazsaydın daha iyi olurdu, zararsız mı? diyorsun ve neden, bilimsel kaynaklarun neler vs gibi,

sonuçta epey düşünülüp uğraşılmış görünüyor site hakkında, karşı çıktığın kısmı hangi yönü?

Siteye karşı çıkmadım, aksine domain çok iyi, logoyu sevdim, anasayfa sadece text yerine çok daha güzel yapılabilir, ürün sınıflandırılması güzel. http://gdolistesi.com/genetigi-degistirilmis-organizmalar-listesi/ burda başlık fontu olmamış bir tek gözümü tırmaladı. İyi hit alacak bir site tartışmasız. Bi de forum kurulursa çok iyi olabilir.

Bilgilendirme amacına karşı çıkmıyorum. İçindeki iddialar, gdoya karşı savaş açalım tavrına karşı çıkıyorum. "Çünkü hem insanlığı hem de dünyayı yavaş yavaş yokeden bu gıdalar, her yere yayılıyor…" bu ne mesela şimdi :D

Daha önce başka konularda yüz kere söylediğim şeyi tekrarlayayım. Bir şeyin yokluğu kanıtlanmaz. Zararın yokluğu, varlığın yokluğu vb. Popper>Yanlışlanabilirlik. Yani "zararsız olduğunu bilimsel olarak kanıtla" cümlesi kurmak totolojik çelişki. Kaldı ki sitenin anasayfasını gözönüne aldığımızda ortada karşı tez yazılacak bir tez yok.

sigara değil, balık olan.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

tebrikler yukarı çıksın bakalım. o menü geçişide güzel olmuş

Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük. Bir başka bahar için sadece yaprak döktük. (Mevlana)
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DevilKingtr
    DevilKingtr's avatar
    Erkek
    futurist bunu yazdı

tebrikler yukarı çıksın bakalım. o menü geçişide güzel olmuş

senden daha ayrıntılı bir açıklama beklerdim, futututu

Viski var önlerinde , Ne içen dediler ? ırakı dedim ben https://www.kisa.link/QobI
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek

sonunda odayı hidroponik sistemle donatıp sabzeyi evde yetiştirecem galiba :|

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    futu futufutufu fitifiitidif :D aklım diziye gitti..

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    imlegend
    imlegend's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

GDO bulaşanı ne demek açıklayabilir misin?

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kafkafkaf
    kafkafkaf's avatar
    Erkek
    izzmarit bunu yazdı
    Muqi bunu yazdı
    izzmarit bunu yazdı

Siteye karşı çıkmadım, aksine domain çok iyi, logoyu sevdim, anasayfa sadece text yerine çok daha güzel yapılabilir, ürün sınıflandırılması güzel. http://gdolistesi.com/genetigi-degistirilmis-organizmalar-listesi/ burda başlık fontu olmamış bir tek gözümü tırmaladı. İyi hit alacak bir site tartışmasız. Bi de forum kurulursa çok iyi olabilir.

Bilgilendirme amacına karşı çıkmıyorum. İçindeki iddialar, gdoya karşı savaş açalım tavrına karşı çıkıyorum. "Çünkü hem insanlığı hem de dünyayı yavaş yavaş yokeden bu gıdalar, her yere yayılıyor…" bu ne mesela şimdi :D

Daha önce başka konularda yüz kere söylediğim şeyi tekrarlayayım. Bir şeyin yokluğu kanıtlanmaz. Zararın yokluğu, varlığın yokluğu vb. Popper>Yanlışlanabilirlik. Yani "zararsız olduğunu bilimsel olarak kanıtla" cümlesi kurmak totolojik çelişki. Kaldı ki sitenin anasayfasını gözönüne aldığımızda ortada karşı tez yazılacak bir tez yok.

Tez yaratılamamasının sebebinin GDO'lu yiyeceğimsilerin üzerinde, üretici firma dışında deney yapmanın yasak olması olabilir mi?

Adamlar kesinlikle deney ve araştırmalara izin vermiyor sonrada güven bekliyor.

Daha çok ürün vermesi için tümör DNAsıyla birleştirilmiş yiyeceğin zarar vemeyeceğini söylemek çok cesurca olmaz mı? Hem ayrıca zarar vermediği ispatlansa bile tarımı tek amacı kâr olan birkaç şirketin eline bırakmak ne kadar mantıklı?

Geleneksel tarım ile dünyada doyurulamayacak insan yok. Ayrıca tarımın SÜREKLİLİĞİ içinde bu şart. GDO ve modern yöntemlerin devam etmesi dünya nüfusunun geleceğini birkaç şirketin eline vermektir. Ama dediğin gibi yakıt, ilaç gibi durumlar için "ucuz" sonuçlar alabiliriz (tabiki yine monopolleşme yaratmadan).

Ama şahsen ben GDO'yu şeytanın elindeki kezzapa benzetiyorum. Onu güzel şeyler için kullanacağını savunmak kulağa çok çocukça geliyor...

http://emorcraft.blogspot.com.tr/
Toplam Hit: 4706 Toplam Mesaj: 46