folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Gelin Tabuları Yıkalım Sorun Cevaplayalım ( Kürt - Türk Mevzusu )

Gelin Tabuları Yıkalım Sorun Cevaplayalım ( Kürt - Türk Mevzusu )

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roronoa
    Kreyzi
    Kreyzi's avatar
    Erkek

şimdi beyler az önceki malı sie edin zaten onun hangi koldan olduğu belli 

şimdi burda beni tanıyan iyi tanır kaç kişiyle oturup kalkmışlığım var kanka kardeş muhabbeti yapmış olduğum müridler var

biz aslen zazayız her ne kadar kürtler kendilerinden saysalarda onlardan deiliz ayrıyız gelenek görenek ve konuşmamıza kadar

ama burda bazen öyle hayvanlar çıkıyor ki direk bunların topunun anasını avradını ....

ulan hayvan bunların içinde anam bacım kardaşım var ne haddine öküz

burda kürtlere edilen laflar bana fazla dokunmaz ama insan bazen zıvanadan çıkıyor

ben d.bakırda kalıyorum burda gerçekten zor hele ki bu işlere girmiyor iseniz bunlara anlatmak zordur onlardan olmadığınızı

sınıfımda bile örgütten elemanlar vardı kaçkez yürüyüşe çağırdılarda gitmedim diye tavır yapan bela arayan çıkışta kavga ettiğim tipler

buna rağmen sınıfta hangi konu olursa türkleri türklüğü savundum çünkü bu vatanda yaşıyorum buranın evladıyım  

belki Dönem ödevinde Ata'yı anlatan kompozisyon yazan ben tekimdir

ülkenin huzurunu kaçıran bölmeye çalışan bundan pay çıkarmaya çalışan türkler var ama ben hiç genelleme yapmadım 

ama burda genellemenin Allah'ı yapılıyor ve bunu anlamış değilim

şimdi diyorum ki kürtleri nasıl görüyorsunuz hakkında neler düşünüyorsunuz neler sormak istersiniz yazın buraya bende hem

şahsi görüşlerim çercevesinde hemde arkadaşlarımın görüşlerini alarak size cevap vereyim

Not : lütfen bu konuyu piç etmeyiniz adam gibi konuşalım sorularımı soralım rahatlayalım

özellikle hepiniz aynısınız böylesiniz kılsınız tüysünüz gibi ön yargılı müridler post atmasın diğer postları okusun belki düzelmelerinde etkisi olur

Not2 : bu konuyu açmamın sebebi sürekli bu türden konular açılıyor ve insanlar birbirini kırıp rencide ediyor en azından bunlar artık kesilir

insan gibi düzgün tartışma ortamı sağlanır ve belli bi sonuca bağlanır 

Not : Konunun gidişatından dolayı, milleti banlamamak için kilitliyorum konuyu, renegadealien...

Eğer hayatım bir film olsaydı, ya uyuyakalır ya da yarısında çıkardım.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roronoa
    Kreyzi
    Kreyzi's avatar
    Erkek

@rootb

katılıyorum

@onemunite

yukarda belirttim ama gelmişsiniz yine bsg butonu daha yapılmadı malasef

@pyramid

diyarbakırın dicle ilcesinin bi köyündenim :D

@alcoliq

zaten ne zamandır onu anlatmaya çalışıyoruz :)

@yasevyaterket

abi biliyorum ama yorumların hepsini okudum arada 1-2 dışında güzel yorumlar var

en azından aklı başında mevzuyu bilen insanların olmasını bilmek güzel

@blackjack

hocam zaten bizde artık birşeyler yapalım diyoruz en azından çıkıp bizde onlarla çatışamıyorsak

burda 1-2 kişinin bile görüşünün yanlış oldugunu bildirmeye çalışıyoruz ki zaten o etliye sütlüye

karışmayan die tabir ettiğin kürt zaten onlarla içten içe destek verenlerdir

@be_cool

şimdi hocam eğer bizim yerleşim yerimiz batı tarafı olsaydı ordaki eylemlere seve seve katılırdık

ama hani derler ya 'adamın götünden kan alırlar' işte tabire caizse aynen böyle yaparlar çıkıp burda

anti-pkk eylemi yapmak en fazla buna cesaret edecek adam sayısı 100ü geçmez ve 30dk içinde nasıl ki

o olaylarda polislerimizi taşladılar aynı şekil bize tepki gösterirler

aslında o 100 sayısı 5bin 10bin olur ama millet cesaret edemez belediyeler full pkk yandaşı esnaflara bazı

olaylarda göz yumuluyor sebep pkk destekcisi

bize iyi niyetle bakman için bi sebep olarak kendimi ve benim gibileri göstereyim artık ne diyim sözün bittiği

yer gerçekten :)

@matematik1

müdür senle sorunum yok la bu işte gitcem siteden diyen herife söylüyorum

bide çıkıp ordaki yorumlarıma laf etmiş yorumlarımın arkasındayım zaten orda söylediğimi burda da söylüyorum :)

@mobidik

1- o eskidendi şimdi öyle bişi yok ekonomi iyi deil farkındalar eskiden fazla çocuk yapıyorlardı çünkü çoban olarak ırgat

olarak kullanıyorlardı

2- zaten aylardır anlatıyoruz anlamadıysan burda söylesemde fark etmez

3- o benim için geçerli deil

4-5-6-7-8-9-10-11-12-13-14...

bu soruların cevabını zaten parantez içinde vermişsin :)

herkesten alıntı yapmadım yapmadıklarımın görüşüne katılıyorum onlara söyleyecek birşeyim yok :W 

Eğer hayatım bir film olsaydı, ya uyuyakalır ya da yarısında çıkardım.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yalnizturk
    yalnizturk's avatar
    Erkek

burayıda bnen alim

edit: veysel uyudu yarın gelip cevaplayacakmış soruları

Ey Türk, Titre ve Kendine Dön! Üstte mavi gök çökmedikçe, Altta yağız yer delinmedikçe, Kim bozabilir senin ilini ve töreni!.. Bilge Kağan
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RootB
    RootB's avatar
    Erkek
    Tüm ihtiyaçlarını karşıladığı yere ihanet eden adam değildir.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ONEMINUTE
    ONEMINUTE's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    kendinizi nimetten sayıyorsunuz ya =)  ^^YARATILANI SEVERİM YARATANDAN ÖTÜRÜ^^   Ama bu söz sizin için geçerli deil :( bence...

;ATATÜRK"ÜN FEDAİ ORDUSU {AFO}; # ATATÜRK Öldümüki? Atatürkçüler Ölsün... #
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PyramiD
    PyramiD's avatar
    Erkek
    kreyzi sen nerelisin ?

Merhabaaaaa
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    aLcoL
    aLcoL's avatar
    Erkek
    hocam ben fikrimi söyleyeyim; bence genelleme yapmak çok sacmadır.. kürtlerin hepsi söyledir böyledir diye bişey olamaz önemli olan insanlıktır kendini geliştirmektir..direk olarak eleştirenler önce kendiilerine dönüp baksınlar ve önyargıyı yensinler diye düşünüyorum...

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    elevator
    elevator's avatar
    Erkek

RootB bunu yazdı:
    -----------------------------
    Tüm ihtiyaçlarını karşıladığı yere ihanet eden adam değildir.

Evet aynen öyle.

ihanet ettikten sonra toprağı sattıktan sonra Türk olmuş Kürt olmuş farketmez.

nekadar anlatırsan anlat,anlattıkların karşındakinin anladığı kadardır... VAR OLDUĞUM İÇİN DÜŞÜNÜYORUM ...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    candas_seven
    candas_seven's avatar
    Erkek
    Mal sensin actırma agzımı az çnce ne güzel yorum yapmıstın iki dakikada döndün bakıyorumda ulan dansöz gibisin ha ..
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YaSevYaTerkEt
    YaSevYaTerkEt's avatar
    Erkek

Kreyzi kardeş'in dediği gibi zazalar bu devletin kendi eli ile bölücü kürtlerin dolayısılya pkk'nın kucağına ittiği bilerek veya bilmeyerek öz be öz türkmen kardeşlerimizdir.

Bölücü Kürtler zazaları sevmezler, çünkü zazalar devlete millete bağlı insanlardır.

Bakınız Malatya'ya. Milli - Manevi değerlere son derece bağlı insanlardır, ve bunun karşılığınıda almışlar, gerek sosyal ve gerekse ekonomik olarak.

Kreyzi kardeş, bence emeğine yazık, böyle konular açma derim ben, zazaları da bilen biliyor, biti kanlanan bölücüleride.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yalnizturk
    yalnizturk's avatar
    Erkek

candas_seven bunu yazdı:
    Mal sensin actırma agzımı az çnce ne güzel yorum yapmıstın iki dakikada döndün bakıyorumda ulan dansöz gibisin ha ..

sen daha girmicem diyodun galiba

Ey Türk, Titre ve Kendine Dön! Üstte mavi gök çökmedikçe, Altta yağız yer delinmedikçe, Kim bozabilir senin ilini ve töreni!.. Bilge Kağan
Toplam Hit: 9764 Toplam Mesaj: 81